Życie Podkarpackie nr 30/2020 Życie Podkarpackie nr 30/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 217/2020, Wtorek 4 sierpnia 2020 r., Dominika i Protazego
Opublikowano
Jarosław, Lubaczów, Przemyśl, Przeworsk, Region
Pożyczka jest dobra na wszystko
Pieniądze niestety nie rosną na drzewach – żeby zarobić trzeba się napracować, czasami bardzo ciężko. Czasami jednak jest tak, że nawet harówka w pocie czoła nie daje oczekiwanych rezultatów. Pojawiają się różnego rodzaju problemy i zobowiązania, które mogą rozsadzić nasz budżet. Wpadamy w długi. Wówczas jesteśmy zmuszeni do wzięcia pożyczki od znajomych, rodziny albo firmy pożyczkowej, czy też banku – nie ma w tym nic zdrożnego. Po prostu czasem trzeba. Musimy tylko pamiętać, by zawsze robić to z głową.

1. Pieniędzy brak, rachunki płacić trzeba

2. Czy można ominąć BIK?

3. Wiedza dla każdego

4. Spłata zawsze na czas

Pieniędzy brak, rachunki płacić trzeba

Brak pieniędzy, powiązany z koniecznością uregulowania jakichkolwiek pilnych zobowiązań, czy też ze zwykłą potrzebą przeżycia do pierwszego, to jedna z najmniej przyjemnych rzeczy, jakie mogą się nam przytrafić w życiu. Nikomu tego nie życzymy. Trzeba wtedy wziąć byka za rogi i spróbować zaradzić trudnościom, często mającym charakter przejściowy. Być może szukamy nowej pracy, do tego zepsuł się nam jedyny samochód i na tydzień przed objęciem innej posady, musimy zainwestować w jego naprawę dobrych kilka tysięcy złotych. Pieniędzy nie mamy, a nasze wcześniejsze zobowiązania narastają. Warto rozejrzeć się w sieci, gdyż tam na pewno znajdziemy możliwości zaradzenia tym przejściowym problemom. Możemy np. poszukać pożyczki bez bik na Money24.pl, która pomoże nam przetrwać najtrudniejszy odcinek czasu.

Czy można ominąć BIK?

Pożyczka bez BIK oznacza, że firma pozabankowa pożyczy pożyczkobiorcy określoną kwotę pieniędzy, nawet jeśli ów figuruje już jako dłużnik w Biurze Informacji Kredytowej. Jest to ratunek dla ludzi, których zadłużenie uniemożliwia uzyskanie wsparcia od, np. banków. Zwykle można uzyskać w ten sposób pożyczki, które trzeba oddać w ciągu od trzydziestu do sześćdziesięciu dni. Obecnie istnieje już także możliwość uzyskania nieco większej pożyczki bez bik, którą można spłacić na raty w dłuższym niż dwa miesiące, okresie czasu. W większości przypadków kwoty, na które udzielane jest to krótkoterminowe wsparcie, nie przekraczają kilku tysięcy złotych. Co ciekawe – w przypadku, gdy taka pożyczka jest udzielana w danej firmie pozabankowej po raz pierwszy, często można skorzystać z oferty promocyjnej polegającej na tym, że pierwsze zaciągnięte zobowiązanie jest nieoprocentowane, co na pewno przypadnie do gustu osobom z problemami finansowymi.

Wiedza dla każdego

Jak więc widzimy, pożyczka bez bik może nas uratować w chwili największych problemów, co nie zmienia faktu, że ostatecznie i tak będziemy musieli ją spłacić. Zaciągając tego typu zobowiązanie, warto zasięgnąć języka u osób, które z takich pożyczek korzystały, ewentualnie porozmawiać telefonicznie z konsultantami firm, które ich udzielają – na pewno te wszystkie opinie pomogą nam w podjęciu racjonalnej decyzji. Szukając opinii oraz artykułów, które rozjaśnią nam w głowie, możemy spojrzeć, przykładowo na: szybka gotówka opinie, gdzie znajdziemy dokładnie wytłumaczone – krok po kroku – zalety i wady jednej z tego typu propozycji. Przejrzysty tekst tam zamieszczony, omawia je dokładnie, a na jego końcu znajdziemy opinie zwykłych ludzi, którzy z tej formy finansowania skorzystali.

Spłata zawsze na czas

Chwilówka bez bik to produkt dla każdego – należy tylko pamiętać, by korzystać z niego odpowiedzialnie. Pod żadnym pozorem nie można się spóźniać ze spłatą tych zobowiązań. Każdy dzień zwłoki generuje naprawdę spore koszty, których lepiej unikać.
nr 30/2020
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium