Życie Podkarpackie nr 42/2017 Życie Podkarpackie nr 42/2017

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 295/2017, Niedziela 22 października 2017 r., Filipa i Kordulii
Opublikowano
Przemyśl
Kompletnie pijany kierowca sprawcą kolizji na jednym z głównych skrzyżowań w mieście
28-latek już stracił prawo jazdy. Oprócz tego grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności i co najmniej 5 tys. grzywny oraz utrata uprawnienia do kierowania pojazdami.
fot. KMP Przemyśl
Wezwany do zdarzenia około godziny 8 rano policyjny patrol, działając w myśl nowych przepisów, odebrał pijanemu kierowcy prawo jazdy. Grozi mu do 2 lat więzienia, wysoka grzywna i utrata uprawnienia do kierowania pojazdami.

Zasiadający za kierownicą audi młody mężczyzna uderzył w stojące przed nim daewoo tico. Kierująca nim zatrzymała się, widząc, że sygnalizator wskazuje właśnie czerwone światło. Wszystko działo się na skrzyżowaniu Wybrzeża Marszałka Józefa Piłsudskiego z ulicą Jagiellońską. Wezwany do zdarzenia około godziny 8 rano policyjny patrol – jak się okazało – miał do czynienia z kompletnie pijanym kierowcą. 28-latek, który spowodował tę kolizję, wydmuchał na alkomacie blisko 3 promile! W myśl nowych przepisów z miejsca pożegnał z prawem jazdy. Usłyszy też zarzut popełnienia przestępstwa kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości, za które kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 2. Dodatkowe konsekwencje finansowe nieodpowiedzialnej postawy kierowcy to także: wysoka grzywna i mandat.

Sonda
Jak często wyjeżdżasz na zagraniczne urlopy?
  • Przynajmniej raz do roku
  • Częściej niż raz do roku
  • Raz na kilka lat
  • Urlop zawsze spędzam gdzieś w Polsce
  • Nigdy nie wyjeżdżam podczas urlopu
nr 42/2017
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium