Życie Podkarpackie nr 3/2020	Życie Podkarpackie nr 3/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 26/2020, Niedziela 26 stycznia 2020 r., Seweryna i Pauliny
Opublikowano
Żurawica
Jak się tworzą korki? Szkolenie z Żurawicy [WIDEOREJESTRATOR]
Stale piszecie do nas o korkach w Żurawicy, szukacie rozwiązań, jak im zaradzić. Tu mała podpowiedź, czego nie robić. 6 grudnia kierowcy obudzili się w nowej rzeczywistości i jazda na suwak stała się obowiązkiem. Ciekawe, jak się to przełoży na podkarpackie drogi, w tym tę właśnie.
35 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
t 94.40.44.230 10.12.2019

zawsze tak jadę normalka w dużych miastach

user
ściema 83.3.80.17 10.12.2019

Wybudować wiadukt w Żurawicy i korków nie będzie no ale oczywiście GDDKiA nie ma pieniędzy..

user
Zibi 79.191.57.163 10.12.2019

.........błędne pojęcie kultury jazdy.

Przykład: do zwężenia prowadzą dwa pasy, a lewy z nich się kończy. Według opinii wielu "kulturalny kierowca" dużo wcześniej zajmie prawy pas. "Chamy" wykorzystujący "naiwność kulturalnych" jadą lewym pasem i choć dojechali do korka później, wcześniej dojeżdżają do zwężenia i zyskują dzięki temu kilkadziesiąt lub nawet kilkaset metrów. Często kilka lub kilkanaście minut krócej stoją w korku.

"Kulturalni kierowcy" ze swojego punktu widzenia mają prawo czuć się pokrzywdzeni, ponieważ przez "chamów" później dojadą do zwężenia. Jednak w praktyce to właśnie oni powodują, że korek staje się coraz dłuższy. Jeszcze większy problem stwarzają "szeryfowie", czyli "kulturalni kierowcy", którzy postanowili bronić swoich praw. Blokują pas zwężający się, aby jak najmniej "chamów" skorzystało.

Tu z kolei z ich punktu widzenia oraz kierowców jadących z przodu, robią dobrą robotę, bo ci wcześniej dojadą do zwężenia. Ale też przyczyniają się do jeszcze większego wydłużenia korka i powodują blokowanie ruchu z
user
kierowca 185.25.123.177 18:06:49 10-12-2019

często widzę że kierowcy zostawiają duże odległości pomiędzy pojazdami i dlatego na sygnalizacji świetlnej przez skrzyżowanie przejeżdża znacznie mniej pojazdów i tym samym korki rosną.

user
WaWal 80.244.134.92 22:37:04 10-12-2019

??? Ale to jest właśnie jazda na suwak. Chodzi o pełne wykorzystanie obu pasów, a nie tylko prawego i uniemożliwienie tym z lewego włączenia się ruchu.  Problemem są ci, którzy obawiają się że komuś zabraknie kultury, i na końcu pasa lewego, na zwężeniu nie wpuści go  na swój pas, więc wpychają się na prawy pas na kilkaset metrów przed końcem lewego. 

user
Klu 31.128.19.118 23:02:55 10-12-2019

To jedz lewym pasem  jak napisałeś zyskasz parę minut  na zachodzie Europy tak się jeździ i nikogo to nie boli i nikt nikogo od chamów nie wyzywa 

user
rysiek 79.191.184.39 07:22:27 11-12-2019

kierowco - duże odległości pomiędzy samochodami na światłach powodują, że przejeżdża więcej samochód - nie mniej! - korki tworza się przez takich znafców jak ty ... 

user
blazko 193.192.176.178 10:10:55 11-12-2019

jazda na zasuwkę ma tylko sens jak wszyscy będą jeździć dwoma pasami cały czas. W innym przypadku będzie cwaniactwo jak napisał Zibi. Ostatnio jechałem tak do ronda i ustawiłem się zaraz jak tylko zaczęły się strzałki na prawym pasie. Mimo że do ronda było może ze 100 m i wszyscy grzecznie ustawiali się zaraz za strzałkami na prawym pasie nie dojeżdżając do końca pasa a ruch był płynny to znalazło się pewnie z 15 samochodów które wykorzystały tą sytuację i perfidnie wpychały się żeby wcześniej opuścić rondo co powodowało że samochody już nie jechały płynnie tylko czekały w miejscu na prawym pasie. Efekt był taki każdy z tych 15 samochodów opuścił wcześniej rondo niż kolejne 30 samochodów czekających grzecznie w kolejce...

user
ZeedHorn 31.0.67.219 13:39:33 11-12-2019

Siunki nie mają pojęcia ani o suwakach ani o rondach. Tutaj od niedawna takie rozwiązania wprowadzili i przeżywają szok technologiczny

user
xxx 62.133.129.5 12:10:17 13-12-2019

Do ''kierowca".
Musisz jeszcze wiedzieć że są tacy którzy się zagapili i zostawili bardzo duży odstęp ale są i tacy którzy celowo zostawiają większe odstępy żeby zwiększyć płynnośc przejazdu. Podjeżdżanie co dwa metry w korku niczego nie usprawnia a płynna jazda nawet jeżeli jeżeli jedziesz wolno poprawia przepustowość drogi.

user
j3b się 91.227.0.6 10.12.2019

Wystarczy jechać przez Buszkowiczki. Pomyśleć troche bałwany z podkarpacia.

user
Now 5.173.253.69 19:42:24 10-12-2019
Twoim tokiem myślenia prościej zostać w domu :) poyebie  :) 
user
Darek 5.173.32.25 20:31:34 10-12-2019

Można jechać przez Radymno i medyke   a do Krakowa można jechać przez Warszawę zanim coś napiszesz pomysl


user
Sizar 31.0.67.219 13:41:30 11-12-2019
Oświeciłeś nas błaźnie. To teraz do wrocławia pojadę przez białystok...
user
Obserwator 31.183.152.2 15:13:39 11-12-2019

Znalazł się " znawca" z 

 Warszawy!

user
Gość 94.40.74.203 08:20:27 14-12-2019

Ty job 3 moźesz nawet przez londyn

user
Wojti 185.175.106.149 10.12.2019

mistrz :D

user
Toudi 31.183.152.86 10.12.2019

Wystarczy zlikwidować wysepkę i będzie szybciej i płynnie

user
Xxx 37.30.33.242 10.12.2019

Suwak suwakiem kultura kultura ale 7 sekundowe zielone to przesada 

user
Mati 5.173.200.162 19:49:02 10-12-2019

Zawsze tam tak jade bo wedlug przepisow nalezy jechac do konca i na suwak

user
Babajaga 185.38.225.7 21:14:03 10-12-2019

7 sekundowe zielone ustawili inżynierowie z PWSW

user
Miejscowy 81.161.203.129 10.12.2019

Zasypać te dziury po prawej i lewej stronie przy światłach i było by miejsce na rondo typu turbo. A jeszcze by było miejsce na przystanki a nie naginać na górkę.

user
Simona 31.128.20.57 09:42:55 11-12-2019

rondo typu \"TURBO\" o k..... mózg mi WY.....ŁO, chłopie jak chcesz udawać \"mondrego\" to się k..... naucz o i jak a potem pisz.

Pozdrawiam

user
obserwator 79.185.231.133 10.12.2019

Ta sygnalizacja jest do bani,od dawna wadliwie ustawiona,równoważy dwie drogi o zupełnie innym natężeniu ruchu...Stąd te korki...

user
bl hol. 31.128.17.94 10.12.2019

Geniusz normalnie geniusz .W tej konkretnej sytuacji co zmienia jazda na suwak ? 

user
zipov 217.99.254.29 10:03:32 11-12-2019

To że korek nie sięga szpitala kilometr wcześniej i nie powoduje kolejnych korków.

Jeżeli na tym odcinku drogi na jednym pasie mieści się 1000 samochodów, a korek składa się z 1500 samochodów, to czy lepiej rozmieścić te samochody po 750 na dwóch pasach czy 1500 na jednym i wyjść aż na poprzednie skrzyżowanie?

Przepustowość ta sama ale nie powodujesz dalszych niepotrzebnych korków.

Rozumisz?

Jak czegoś nie rozumiesz to nie cwaniakuj tylko pytaj jak normalny człowiek.

user
nikt 91.234.102.91 19:56:56 13-12-2019

No właśnie nic nie zmienia poza długością korka. Jazda na suwak ma sens, gdy całość, wolno bo wolno, ale się przesuwa do przodu. Inaczej to nie ma sensu.

user
c4rv3r 85.89.174.228 10.12.2019

Rondo

user
kot 31.128.20.50 11.12.2019

cwaniaki jada do końca zjazdu i uważają ze na lezy ich przepuścić

 bo jemu się należy.  taki wal . wszyscy kulturalni jada prawym pasem

i muszą uczyć cwaniaków


user
zipov 217.99.254.29 10:04:20 11-12-2019
trolololo
user
Duszek 188.121.15.8 11:44:01 11-12-2019

Na prawdę po takiej ilości informacji, gadania, zmianie przepisów itp. Istnieją jeszcze "geniusze", które uważają, że wykorzystanie lewego pasa to cwaniactwo? Nie głąbie, to obowiązek redukujący korki i poprawiający sprawność ruchu. Pasy są 2 i z 2 się korzysta. Lepszy korek 500m niż kilometrowy. Jeżeli uważasz inaczej i bawisz się w szeryfa to oddaj prawo jazdy, to będzie najlepsze co zrobisz dla poprawy życia innych kierowców. 

user
allone 188.191.207.178 22:36:10 12-12-2019

A niedouczone capy się produkują na forach ;) Czytałeś o zmianie przepisów? SUWAK obecnie jest przepisem, którego nie stosowanie grozi niezłym mandatem. I na marginesie - nie cwaniakuj ;)

user
pajer 5.173.64.11 11.12.2019

Lewy pas jest wolny. Trzeba go wykorzystywać ! I potem jazda na suwak. Jest to znacznie szybciej niż jak wszyscy się ustawiają tylko na prawym pasie, mając na uwadze ,że tak wypada i że tak kulturalniej.

user
ala 185.25.123.145 13.12.2019

jeżdżę tą trasą codziennie, jak jadę lewym  pasem na końcu przy zjeździe  kierowcy robią wszystko aby nie wpuścić przed siebie mnie -czyli kolejnego pojazdu, czasami jadę prawym pasem-wkurza mnie że inni jadą, a ja stoję w idiotycznej kolejce. Suwak suwakiem, ale trochę kultury też by się przydało.

user
mÓzg 94.40.76.103 14.12.2019

no fakt ,że ten kierowca przejechał lewym pasem prawidłowo ,ale to nie zmieniłoby  za dużo w ruchu drogowym jakby inni tez tak zrobili ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,te auta co  są  na lewym pasie czekałyby na wpuszczenie z prawej i wyszło by na to samo  tu trzeba [rzebudowy    no bo wstyd  Przemyśl małe miasto ,a tu takie korki się robią wyjężdzając z miasta wstyd


nr 3/2020
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium