Życie Podkarpackie nr 32/2020 Życie Podkarpackie nr 32/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 225/2020, Środa 12 sierpnia 2020 r., Klary i Hilarego
Opublikowano
Jarosław, Lubaczów, Przemyśl, Przeworsk, Region
Jakiej firmy kupić telefon?
W dzisiejszych czasach większość osób korzysta z telefonów osobistych. Obecnie standardem są niewielkie komputery z funkcją telefonu - chodzi oczywiście o smartfony. Nie każdy posiada specjalistyczną wiedzę dotyczącą elektroniki i szczegółów technicznych telefonów, dzięki którym mógłby zweryfikować jakie urządzenie byłoby dla niego najlepsze. Wybór odpowiedniego modelu smartfona to inwestycja co najmniej na dwa lata (często na dłuższy czas) - warto zastanowić się wcześniej nad sposobem doboru. Bardzo istotnym aspektem jest podjęcie decyzji, jakiej marki będzie zakupiony sprzęt. Co cechuje poszczególne marki? Jak dobrać dla siebie odpowiedni sprzęt?

1. Najpopularniejsze marki na rynku smartfonów

2. Smartfony Samsunga - wysoka jakość i prestiż

3. Wyjątkowe Iphony od firmy Apple

4. Wysokie możliwości i jakość z Chin

5. Co wybrać?

Najpopularniejsze marki na rynku smartfonów

Obecnie na rynku dostępne jest do wyboru bardzo wiele marek produkujących smartfony. Część to zupełnie nowe firmy, a inne były na rynku telefonów komórkowych cały czas, a jeszcze inne zniknęły na jakiś czas i teraz po wielu zmianach wracają w nowych postaciach. Samsung to firma, która od bardzo dawna produkowała dobre telefonu, ale w momencie, kiedy pojawiły się smartfony marka weszła na sam szczyt popularności. Wspomniane firmy przeszły bardzo odmienne drogi, jakimi dotarły do obecnego stanu popularności. Każda z nich charakteryzuje się ważnymi i interesującymi szczegółami, które często przekładają się bezpośrednio na aspekty związane z użytkowaniem telefonu. Niektóre marki za priorytet uznały wyjątkowość i odmienność, inne stawiają na przystępną cenę, kolejne skupiają się na konkretnych aspektach. Za firmy przodujące dzisiaj w produkcji smartfonów można uznać przede wszystkim Samsunga oraz Apple, ale w bardzo krótkim czasie firma Xiaomi zyskała na popularności, znakomicie radzi sobie Huawei oraz odrodziła się bardzo dobrze znana wcześniej Motorola (obecnie smartfon motorola jest synonimem bardzo dobrej jakości i bardzo szybko wraca świadomość obecności marki na rynku telefonów komórkowych). Warto orientować się mniej więcej jakie propozycje składają opisane marki i jaki ma to odzwierciedlenie w rzeczywistości.

Smartfony Samsunga - wysoka jakość i prestiż

Marka Samsunga to prawdopodobnie najlepiej kojarzona nazwa spośród wymienionych powyżej marek. Producent do dzisiaj zajmuje się produkcją telewizorów, lodówek, sprzętu komputerowego czy urządzeń audio. Telefony tej marki są bardzo popularne i cenione na całym świecie. W większości przypadków urządzenia posiadają wgrany system Android, a jeszcze do niedawna ich cechą charakterystyczną były ekrany o bardzo wysokim kontraście i znakomitych kolorach. Aktualnie wiele marek telefonów korzysta z podzespołów produkowanych przez Samsunga. Ta marka posiada linię flagowych urządzeń, które prezentują najlepsze możliwości spośród wszystkich produkowanych modeli - to seria Galaxy S, w której liczy się jakość każdego podzespołu. Bardzo często właśnie do nich wprowadzane są najnowsze technologie, które nie pojawiły się jeszcze w żadnym innym telefonie - na przykład smartfon samsung Galaxy S10 posiada wbudowany moduł WiFi 6 (najnowszy standard łączności bezprzewodowej WiFi) - to pierwsze komercyjne urządzenie, które jest już w pełni przygotowane do korzystania z tej technologii. Urządzenia od tego producenta zawsze wykonane są z dużą dokładnością, precyzją i sprawiają wrażenie ekskluzywnych oraz prestiżowych. Warto zwrócić uwagę, że cena używanych telefonów w -  szczególności z linii flagowych modeli utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie nawet wiele lat po premierze (kiedy do obiegu weszły już kilka kolejnych generacji). Większość oferowanego sprzętu korzysta z popularnego systemu Android.

Wyjątkowe Iphony od firmy Apple

Firma Apple jest już owiana rodzajem legendy - to producent sprzętu elektronicznego różnego rodzaju, którego produkty kojarzą się często z wysoką jakości i niebalnalnym wyglądem. Marka produkuje między innymi laptopy i komputery stacjonarne z własnym systemem  - to samo dotyczy telefonów oraz tabletów. Wszystkie te produkty korzystają z dedykowanego oprogramowania co wiąże się z wieloma zaletami, ale nierzadko potrafi również skomplikować działania, które byłyby prostsze przy wykorzystaniu popularniejszego systemu do urządzeń mobilnych, jakim jest Android. Smartfon iphone to przede wszystkim bardzo wysoka jakość w każdym szczególe. Każdy element został bardzo szczegółowo przemyślany i przetestowany przed wprowadzeniem - zarówno elementy fizyczne takie jak materiały, z których telefony są wykonane czy dobór domyślnego rodzaju czcionki do różnych zadań w zainstalowanych programach. Produkty Apple są bardzo dobrze chronione przed złośliwym oprogramowaniem oraz zbyt dużą ingerencją użytkowników. Telefony tej firmy charakteryzują się bardzo dużą trwałością zarówno materiałów fizycznych, jak i wydajności systemowej - nawet po wielu latach nie jest odczuwalny spadek “kondycji” telefonu od tej strony.

Wysokie możliwości i jakość z Chin

Istnieje firma, która w bardzo krótkim czasie osiągnęła bardzo duży sukces na całym świecie, produkując telefony o konkurencyjnych możliwościach do obecnych wtedy najlepszych urządzeń na rynku, ale proponując znacznie niższą cenę. smartfon xiaomi

jest wykonany często tańszą metodą, która nie wpływa negatywnie na jakość użytkowania, ale ceny takiego sprzętu są znacznie niższe, dzięki czemu wiele ludzi tak chętnie kupuje produkty tej marki. Bardzo podobny sukces do marki Xiaomi osiągnęła firma Huawei - to również Chiński producent, który trochę wcześniej dostał się na rynek światowy i udało mu się zdobyć wiele serc użytkowników. smartfon huawei to nowoczesny i praktyczne telefon dla każdego. 

Co wybrać?

Warto zastanowić się na czym ci najbardziej zależy w smartfonie. Chodzi o to z czego najczęściej korzystasz, co poprawiłbyś w swoim obecnym telefonie i jakich funkcji ci brakuje lub po prostu co cię interesuje. Na tej podstawie dobrze jest wyłonić markę, która najbardziej przypadnie ci do gustu, sprawdzić, który model będzie spełniał twoje oczekiwania, następnie poznać o nim opinie (przeczytać w internecie, zapytać znajomego lub na przykład obejrzeć recenzję na portalu YouTube). 

nr 32/2020
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium