Życie Podkarpackie nr 49/2019 Życie Podkarpackie nr 49/2019

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 344/2019, Wtorek 10 grudnia 2019 r., Julii i Daniela
Opublikowano
Przemyśl
6 głosów wystarczyło. Bp Kocyłowski nie ma już ulicy
Głosowanie za usunięciem nazwy bpa Kocyłowskiego było równie nietypowe, jak to za jej nadaniem. Większość radnych wstrzymała się od głosu lub nie wzięła udziału w głosowaniu. Zmianę nazwy poparło 6 osób. Decyzję skrytykowała ambasada Ukrainy w Polsce, a sprawa może mieć swój ciąg dalszy w Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.
fot. Paweł Bugira
Mirosław Majkowski (WdP) przekonywał radę, dlaczego zmiana nazwy jest uzasadniona.

W czerwcu 2013 r. za nadaniem ulicy imienia bł. bpa Jozafata Kocyłowskiego zagłosowało 8 radnych: 6 z PO i 2 z SLD. Część radnych wstrzymała się od głosu, a część (w tym cały klub PiS) nie wziął udziału w głosowaniu. Ponieważ nie było głosów przeciwnych, to wystarczyło, aby uchwałę przyjąć.

Podobnie przebiegło głosowanie w czwartek, 28 listopada, br. Głosowano nad uchwałą zmieniającą bpa Kocyłowskiego na bpa Jana Śnigurskiego. Na sesji było 19 radnych. Zmianę poprało 6 z nich: cały klub Wspólnie dla Przemyśla (WdP) i jeden z Koalicji Obywatelskiej. Byli to zatem wnioskodawcy zmiany. 9 radnych wstrzymało się od głosu, a PiS nie wziął udziału w głosowaniu.

Zanim jednak doszło do głosowania (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
27 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Adc 185.239.43.164 03.12.2019

Pis dal swiadectwo swojego wazeliniarstwa.

user
Tadeusz 79.191.68.29 03.12.2019

Byle siac ferment i to najczęściej jak możliwe a powód zawsze sie znajdzie .

Tym razem powodem był" niewłaściwy" patron jednej z ulic .

Kto głosował.

Jak było się można spodziewać  w głównej mierze rekonstruktorzy bitwy pod Petersburgiem tak hojnie opłaceni przez Rosjan za udział w tej rekonstrukcji.

Czekamy niecierpliwie na następny "incydent" związany z niewłaściwą nazwą lub niewłaściwym nagrobkiem.

user
Szok 5.173.89.160 03.12.2019

1. Platformo jesteście śmieszni i nic nie warcie totalne dno, w 2013 r. głosowaliście za, a teraz głowa w piasek i nie zajeliście stanowiska? Ten wasz śmieszny koalicjant robi z was sobie takie jaja że głowa mała !

2. Majkowski i Zapałowski, czy wy weźmiecie sie do jakiejś rzetenej pracy oprócz skłócania Przemyślan i zmieniania tabluczek z nazwami ulic. W kampanii mieliście usta pełne pomysłów, co to Wy nie zrobicie. Minął rok - jesteśnie przeciętniakami w tej Radzie szkoda nawet mówić.

3. Rada ta powinna natychmiast ustąpić, jej poziom to jest dno, zero merytoryki, elokwencji. 

user
Guma 5.173.48.253 03.12.2019

Poziom naszych władz najlepiej odzwierciedla taka jedna Pani Prezes jednej z miejskich spółek. Uwielbiam żuć gumę przy każdej okazji A to stojąc na Wszystkich Świętych na cmentarzu na Zasaniu z telefonem w ręce udając jak to wielce zbiera pieniążki na nagrobki, a jeszcze uwielbia bardziej robić to na Sesjach Rady Miasta co można pięknie zauważyć na filmach na Youtube z sesji. Podać minuty gdzie najlepiej widać to "kulturalne zachowanie" ? Poobserwujcie Państwo poziom naszej obecnej władzy i zrozumiecie kogo sobie wybraliście. Ale jak mawiał klasyk BRAWO WY :-) 

user
gosc 79.191.64.183 22:13:44 03-12-2019

kogo masz na mysli?

user
xxx 81.161.203.125 03.12.2019

Platfoma przemyska pokazała w 2013r. i obecnie  jakich bohaterów upamiętnia!!! To samo regia !

user
xdgsf 88.156.130.136 03.12.2019

A propo: Tak ale jak ustawa mówi o zmianie, dekomunizacji nazw ulic to wtedy wszyscy aj waj po co? tak już było po co ruszać ... dobrze niech zmieniają "tak jak uważa demokratycznie wybrana rada" ....

user
Gość 31.0.39.243 03.12.2019

I tak to Moskale rozgrywają Przemyśl. 

user
afd 46.134.167.244 03.12.2019

I prawidłowo , brawo

user
obywatel 185.38.225.7 03.12.2019
Za 15 lat w Przemyślu co najmniej  35 % mieszkańców i radnych będzie z "korzeniami" ukraińskimi. Aktualnie  liczba meldowań z tzw. kartami stałego pobytu, włącznie z seniorami i pobierających  500 +  z za tzw. miedzy jest przerażająca. I będzie to problem.  Za 30 lat wystąpią z roszczeniami, a za 50 będzie po Przemyślu. Warto Przemyśleć bo jest problem.
user
Pytający przemyski obserwator 83.31.137.108 03.12.2019

Wystarczy tej zastępczej wojny ideologicznej , a więc do dzieła bracia kochani, do roboty, do roboty i to od środy 4  grudnia roku pańskiego już 2019. Ale aby zapanować nad emocjami najpierw proponuję kubeł letniej wody bo w zimie mimo letniej niemal aury raczej zimna woda niewskazana bo zaraz Katarek,  a katar zawsze zaraźliwy i mogę się zarazić od nowych patriotów  ( dlaczego wstydzicie się dotychczasowej nazwy) chorobą fantasty i bujania w obłokach nad przemyskim błękitnym niebie. A więc panie radny Majkowski i inni fantaści w radzie  jak zawsze od lat  te wszystkie pomysły , wirtualne wizje,  raczej w sferze bujnej wyobraźni, lunatycznego snu , niż jawa.  Czy chcecie dokonać przemyskiej reformy systemu, był tu już taki jeszcze rok temu. I co że był, pomijam te 2 drogi obwodowe i parę innych drobnych rzeczy oczywiście wszystko  za unijną,  czasem rządową kasę ale ten nieobecny już pan Y pozostawił wolne miasto, ba królewskie z ok. 190 milionowym długiem za który będziemy płacić my mieszkańcy jeszcze wiele,  wiele lat. A co miało być oczywiście popuśćmy wodzy fantazji a więc co przynajmiej dla mnie i myślę wielu najważniejsze czyli most kolejowy. Przecież nowy mer Bakun jest dumny z Przemyśla, nieustannie podkreśla swoją miłość do mieściny, chce podobnie jak poprzedni włodarz uczynić  Przemyśl miastem turystycznym już podobno będą połączenia z Pragą czy Wiedniem a tu przy samym wjeździe do Przemyśla coś takiego  takie paskudztwo, co z tego że zabytkowe ale sam  wygląd tego dziadostwa odstrasza . Przecież pan Majkowski jeszcze nie radny też był zaangażowany sprawy dyskusji o tym moście i co z tego wynika, nic ani nowego mostu, ba dyskusja ucichła, krakowska Dyrekcja PKP też jakoś dziwnie  zamilkła w tej sprawie, a zardzewiała staroć nadal służy PKP. W tym czasie na Podkarpaciu na sanie wybudowano bądź buduje się kilka mostów kolejowych . Dalej” fantasty”  Chomy o zespołach basenów i co ciekawe sztucznej rzece  , planetarium. Wiem jedno że dokumentacja sporządzona w sprawie zespołów basenów kosztowała podobno nas podatników ok 300 tysięcy złotych, pytam czy i gdzie  rozpoczęto w tej sprawie jako es działania , co dalej z realizacją pomysłu. Na razie po 16 latach władzy poprzednika i roku panowania Bakuna ani śladu rozpoczęcia inwestycji, ani zwykłego otwartego prostego basenu na gorące i upalne lata, ba ,  nawet wytyczonego odcinka nad poczciwym Sanem jako tzw. plaża dla mieszkańców, nadmieniam że tylko kolejnych włodarzy Przemyśla  nie stać na zatrudnienie przynajmniej jednego wymaganego ustawą ratownika. Może ktoś  kompetentny się w tych sprawach odezwie    może mer Bakun, może taki aktywny teraz w sprawach mieszania w stosunkach  polsko  ukraińskich  Majkowski , może usportowiony Kowalski, może były przewodniczący komisji sportu poprzedniej kadencji Dryniak. Czy faktycznie wydano na projekty tych  zespołów basenów , dokumentację ok. 300  tysięcy , czy nie, zapytuje suweren niczego nie przesądzając, może ktoś kompetentny (jeśli w Przemyślu jest jeszcze ktoś kompetentny) potwierdzi , bądź zaprzeczy .Pytam nadal co dalej będącymi w sferze fantazji planem rewitalizacji miasta Przemyśla na lata 2016  2023. Pytam co z tą realizacją, ile nas podatników kosztowało opracowanie ogromnego materiału przez  Spółkę z o .o. z Poznania, warto się z tym zapoznać na stronie internetowej Urzędu Miasta  z tego ogromnego i ciekawego materiału wynika że Przemyśl jest zdegradowany w niemal 30 procentach, osobiście dodałbym od siebie jeszcze 10 procent. Za miesiąc Nowy Rok 2020 , w ilu procentach zrewitalizowano Przemyśl ? za wyjątkiem barierki w Rynku i to przez prywatna osobę. A więc te plany obecne uważam za kolejną lipę   nabieranie suwerena, próby odwracania uwagi od marnej rzeczywistości, udawanie że coś się robi   inaczej niż poprzednicy jak np. te 3 lodowiska ale faktycznie jest to jedna kolejna improwizacja, udawanie zmiany sposobu rządzenia przemyskim zadupiem. Inne uwagi w dniach wczorajszym i przedwczorajszym, moich stałych fanów   w tym  adwersarzy i przeciwników moich wpisów  zachęcam do lektury. I stała , niezmienna ale prawdziwa i zawsze aktualna mantra, jacy wyborcy taka władza i jaki pan taki kram, prawda czy blef. Osobiście uważam że prawda, tylko  prawda was wyzwoli. 

 

 

user
gg 81.161.203.134 09:24:56 04-12-2019
tradycyjnie  odpowiem, słusznie Pan zaznaczył iż poprzednik zadłużył miasto i tak je zostawił mimo że miał poparcie na każdym szczeblu władzy bynajmniej w 3 ostatnich latach rządzenia, nie zaznaczył Pan iż poprzednia władza zaplanowała pewne kroki inwestycyjne , tyle że były one że tak powiem na oko i niedoszacowane(brak w budżecie chociażby 1 miliona na zielony rynek i 9 milionów na szkolnictwo-i tu też władza centralna dołożyła kolejne wydatki z racji obietnic wyborczych a ciężar przerzucili na samorządy),Na pracę i ocenę obecnego prezydenta trzeba poczekać bo w roku bieżącym realizuje budżet i plany poprzedników i tu trzeba chylić głowę i szanować jego pracę mimo trudnych warunków..ale oczywiście czekam na ocenę pracy radnych..poz
user
obserwuję i krytykuję, incognito, w internetach :) 185.239.43.7 11:05:24 04-12-2019

Drogi obserwatorze, to że wypowiedź jest długa nie znaczy, że jest mądra. Ma pan niestety problem z pisaniem esejów w których skacze pan z tematu na temat co chwilę przekonując wszystkich o swojej racji i wielkim poparciu wśród czytelników.

Były prezydent zadłużył miasto realizując inwestycje. Pan to w jednym zdaniu krytykuje, tutaj zgoda,  a w następnym zaś domaga się Pan realizacji kolejnej inwestycji- baseny. W Polsce nie ma chyba gminy, w której inwestycja w baseny nie spowodowała wzrostu zadłużenia, nie mówiąc już o nikłych szansach na zwrot kosztów takowej budowy w przyszłości.

Most- tutaj właścicielem jest PKP, a oni określili początek budowy nowej konstrukcji na lata 2019-2021.  Jeżeli poświęciłby Pan swój talent do pisania, na tworzenie długich pism z zapytaniami do odpowiednich urzędników, a nie na forum tej mało ambitnej gazetki, mógłby Pan zrobić coś dobrego dla miasta, sugeruję w pierwszej kolejności wystosować pismo do PKP i do Prezydenta Przemyśla z zapytaniem o stan rzeczy w sprawie mostu. 

Na marginesie i to już do wszystkich, sianiem fermentu między mieszkańcami było w 2013 roku nazwanie tej ulicy im.Kocyłowskiego. I nie, nie trzeba być agentem rosyjskim, żeby mieć zdanie inne niż proukraińskie. Największymi przegranymi w tej sprawie są radni PIS, którzy pokazali swoją prawdziwą twarz i radni PO którzy jak zwykle wykazali brak stabilności poglądów, a wręcz hipokryzję.  

user
Tadeusz 79.191.68.29 04.12.2019

Zamiast sali obrad tym dzieciakom powinno miasto sprezentować na Mikołaja podgrzewaną i zadaszoną piaskownicę do której nie można siusiać

user
gg 81.161.203.134 04.12.2019

MOWA JEST SREBREM A MILCZENIE ZŁOTEM

Tzn , albo nie głosowali i przyznali rację po cichu, bądź zwyczajnie stchórzyli przed odpowiedzialnością i umyli ręce bez podania swojej opinii bądź argumentów(to drugie gorzej świadczy o odpowiedzialności radnych bezradnych)

user
Kaska 31.183.169.59 04.12.2019

Pisiory tak jak pisiory.To bylo do przewidzenia.Tak zrobili jak zrobili.Ale POwcy ?Szok!!!!!

user
obserwuję i komentuję, taki jestem cwany:) 185.239.43.7 04.12.2019
Sianiem fermentu między mieszkańcami było w 2013 roku nazwanie tej ulicy im.Kocyłowskiego. I nie, nie trzeba być agentem rosyjskim, żeby mieć zdanie inne niż proukraińskie. Największymi przegranymi w tej sprawie są radni PIS, którzy pokazali swoją prawdziwą twarz i radni PO, którzy jak zwykle wykazali brak stabilności poglądów, a wręcz hipokryzję.  Uważam, że na takie debaty nie żal jest czasu i że bardzo dobrze się stało że Pan Prof. Zapałowski i Pan Majkowski zajęli się tym tematem. Przemyśl jest miastem polskim, leżącym w Polsce, więc Polacy mają prawo nie życzyć sobie ukraińskich, nacjonalistycznych akcentów na swojej ziemi.
user
Zadumany przemyski obserwator 5.184.231.20 04.12.2019

Do gg    Szanowny panie kolego rozumiem uwagi ale nie jestem w stanie opisać wszystkich mankamentów czasem błędów i wypaczeń czasem zwykłych ludzkich zaniechań czy potknięć kolejnych rządzących Przemyślem ekip. Gdybym chciał opisać wszystko z detalami  i szczegółami, także tymi uwagami musiałaby powstać mała broszurka pt. Jak doszło do upadku Królewskiego i Wolnego Miasta Przemyśla i byłbym wtedy pisarzem czy dziennikarzem a nie emerytowanym internautą. Osobiście piszę o swoich uwagach czy spostrzeżeniach czasem osobistych doświadczeń a  pamięc moja sięga 60 lat wstecz więc czasem warto porównać to co było wczesniej za tzw komuny  ze współczesnością, za co jestem  przez rówieśników moich wnuków atakowany, ba obrażany że wpisy zbyt długie, nudne, powtarzające się co  jest oczywistą bzdurą bo zawsze zaznaczam że piszę w największym skrócie i tematycznie w zależności od tematu dyskusji. Piszę od wielu prawie 20 lat  jako dawniej przem  głównie od 17 lat kiedy wybierano nieustannie Chomę, mimo pewnych unijnych inwestycji niestety stan Przemyśla jest jaki widzimy wszyscy chcący widzieć mający oczy otwarte nawet na ten nieustanny brud na Sportowej czy mojej Kopernika czy obdarte z tynków kamienic i domów. Ale nie będę rozszerzać bo znowu miałbym temat na mały artykuł a nie jest to moim celem. A nowi totalnie nieprzygotowani do pełnienia swoich funkcji tak administracyjnych czyli Bakun jak ta rada bezrada podobnie jak poprzednie. Co po roku , bilans,  powtarzanie błędów poprzednika, raczej  fotel, biuro, laptop, fura, komura iż nieustanne penetrowanie ministerstw czy urzędów nawet w Rzeszowie,  jakieś lepsze układziki z obrażonymi pisiorami, może z Hałasik Podhalicz, może z Pilchem których Wielki Marszałek Lotnictwa Marek Tadeusz oddelegował do Rzeszowa, niewolno wam obecnie rządzący młodzieży obrażać się na PIS  ale iśc tam gdzie są aktualnie pieniądze bo nadal zostaniecie goli i bosi tak jak cały Przemyśl. A manna unijna się skończyła, jeśli coś będzie to za kilka lat i to marna. Niestety taka jest rzeczywistośc i samymi tematami zastępczymi jak zmiany nazwy ulic z ukraińca na ukraińca czy jakieś plany  niby zagospodarowania rynky czy rybiego placu, przecież to zwykła fikcja , pic, udawanie że coś się robi, przecież Choma robił to samo przez 16 lat, za to pokolenia będą spłacać długi przez całe dekady, jeśli spłacą w co osobiście wątpię. Ale to ocena moja osobista, nikt nie musi wierzyć w moje oceny, prognozy, zgadzać się, może zaś wyraża swoje zdanie, formułować myśli. Na tym polega wolnośc słowa bo na razie żyjemy w wolnym kraju. Na koniec krótkiego z  konieczności wywodu stała mantra, jacy wyborcy taka władza, jaki pan taki kram. 

user
ponownie zadumany przemyski obserwator 83.31.137.108 04.12.2019

Widzę i  krytykuje itd ,    nie wiem  o chodzi w tym przedziwnym dziwaczny wpisie , jakiś bełkot słowny  do którego nie ma sensu się odnosić. Miałem nie polemizować , ciekawi mnie jedynie że zawsze atak czy krytyka idzie ze strony miernot którzy nie potrafią sklecić ani jednego normalnego zdania jak w tym przypadku , dziwaczny zbitka  słowna  , niby myśli , w podtekście krytyka.

Powtarzam nikt nie musi czytać moich wypocin ,  w wolnym medium jakim jest jeszcze na szczęści internet  , w wolnym kraju nie ma

przymusu czytania  wpisów innych , ale był obowiązek uczyć się w szkole dobrze pisać wypracowania z języka  polskiego i tu właśnie wychodzą ogromne braki współczesne edukacji młodych  .  Odsyłam jednocześnie do mojej odpowiedzi do kolegi gg.

user
odważny przez internet 185.239.43.7 16:43:45 04-12-2019

Drogi Obserwatorze, ja również Pana obserwuję, od dawna i znam wiele Pana wpisów. Według mnie miewał Pan rację, ale często, gęsto pisał Pan zwyczajnie głupoty.

Przyznaję orłem z Polskiego nie byłem, miałem problemy z ortografią i z omawianiem literatury pod tzw klucz. Jednak maturę zdałem. Uważam, że to co napisałem jest logiczne.  Nie wiem którego fragmentu mojej wcześniejszej wypowiedzi Pan nie zrozumiał.Jest możliwość, że braki z Polskiego w związku z tym wychodzą nie u mnie. Chętnie wytłumaczę jak minie Panu złość i zada Pan logiczne pytanie.

Problemem dzisiejszej, polskiej rzeczywistości są nie  tyle niedouczeni z języka Polskiego młodzi ludzie, bo humanistów mamy aż nadto,  co emeryci i starcy przyzwyczajeni do komunistycznego myślenia, centralnego planowania i wydawania nieswoich pieniędzy.

user
Tyle ciekawski przemyski 5.184.231.20 04.12.2019

Drogi bohaterze odważny przez internet , nie wiem dlaczego mój ogólny osąd nt dokonywanych wpisów wziąłeś sobie do szlachetnego serducha. Przecież nigdy nie piszę jak uważasz ze złością natomiast jak niejednokrotnie pisałem czasem ostro, w sposób jasny i czytelny raczej na zasadzie, oby słowa wasze były tak, tak, nie, nie. Należy czytać dokładnie co już pisałem wielokrotnie, w wolnym kraju, w wolnym medium każdy ma prawo się wypowiedzieć, wyrazić swoje myśli zaś ocena, także krytyka wybranej w  wolnych wyborach przez suwerena władzy publicznej jest wręcz obowiązkiem wyborców. To samo robiłem przez cały  okres sprawowania władzy przez Chomę jako przem, byłem również zawsze niemal krytyczny bo sprawy pomimo pewnych inwestycji jak 2 drogi obwodowe szły w złym kierunku, a jak się skończyło widać słychać i czuć w Przemyślu. Dlatego należy obecnie obserwować nowych Kukizowców którzy już po roku wyparli się swojego guru Pawełka, zaś on Paweł Kukiz żeby ratować swoje portki uciekł do PSL i cudem utrzymał się w sejmie. Przecież oni obecnie rządzący Przemyślem szli do wyborów jako Kukiz 15, Bakun jako jedyny w Polsce członek ugrupowania Kukiz został z woli wyborców przeydentem miasta, małego   upadłego ale miesciny i nagle jak za dotknięciem czarodziejskiej róźdźki zniknął kukiz 15, również wasz Wojtek który jakoś niechętnie przyznaje się do swojego byłego szefa świadczy brudna i zakurzona wystawa na dawnym biurze poselskim posła Bakuna. Dlatego pytam wyborców Bakuna na jakie ugrupowanie głosowaliście i dlaczego obecni radni i Bakun unikają jak ognia swojej nazwy z którą  szli i wygrali wybiory.






user
Odważny przez internet 185.239.43.7 19:53:12 04-12-2019
Szanowny Panie Obserwatorze, znam Pana stanowisko, bo czytam Pana wypowiedzi od dawna.  Nieraz się z Panem zgadzałem, a czasem nie. Nawet "lajkowałem" Pana posty, ale zawsze siedziałem cicho.Nie ma Pan racji jeżeli chodzi skład Kukiz'15, bo w wielu przypadkach startowały od nich osoby bardziej związane z Ruchem Narodowym, niż posłem Pawłem i inne. Był to szeroki anty-systemowy ruch, praktycznie bez programu wyborczego, ale dostał się do sejmu właśnie z powodu tej anty-systemowości.Zdenerwował mnie Pan komentarzem o tej ulicy. Bo temat artykułu dotyczy właściwie zmiany nazwy ulicy i kto jak głosował. Musiałem w końcu Panu odpisać, bo to ubodło mnie w to "serducho".Kwestionowanie zasadności zmiany nazwy ul. Kocyłowskiego i
sprowadzanie tego tematu do zasłony dymnej mającej przykryć ewentualną nieudolność władz miejskich jest argumentem niskich lotów,  jest szkodliwe i antypolskie. W mojej ocenie powinien Pan milczeć w tej kwestii, zamiast krytykować zasadność usunięcia nacjonalistycznych, ukraińskich akcentów z Polskiej, Przemyskiej Ziemi.Obojętne z jakich pobudek. Tak zrobili PiS i PO.  Uważam że ma Pan potencjał, żeby zrobić wiele dobrego dla Przemyśla. Należy tylko odpowiednio ukierunkować wysiłki. Pozdrawiam Pana serdecznie i liczę na dyskusję.
user
odpowiedź kończąca dyskusję przemyskiego nie ideologicznego obserwatora 83.31.137.108 04.12.2019

Drogi odważny kolego , naprawdę niebyt uwaznie cztasz moje wspisy część internetowej mlodzie zarzuca zbyt długie wpisy , ględzenie , powtarzalność itd. ale jak czytam innych to są raczej wpisy ogólnie mówiąc miernot. Staram się raczej unikać ideologii , głównie skupiam  się na ekonomii tej samorządowej , mikro  gospodarce czy sporcie , lubię powspominać przemyski sport od roku co pamiętam od 1960 do lat 80 tych ub wieku gdzie w 4 przemyskich klubach uprawiano od 30- 35 dyscyplin w tym brało udział  wielu moich znajomych koleżanek i kolegów również ja niegodny. W chwili obecnej co mnie bardzo boli jest sportowa pustynia , ruina.  Co do ideologii , widzę kolego że jesteś związany z lokalnymi patriotami , a

więc okey.  Gdyś czytał dokładnie to wiedziałbyś że pierwsze moje zdanie w jednym ze wpisów brzmiało że nigdy nie powinno się zmieniać nazwy tego zaułka kilka  lat temu  na jakiegoś Kocyłowskiego , czy Chomyszyna nie należało ruszać tematu.  Dalej  w innym wpisie apelowałem i nadal apeluję skoro już zmieniono nazwę tego zaułka to do roboty , do roboty na rzecz miasta , ściągać pieniądze ,  inwestorów przynajmniej jednego by na wiosnę kolejne 1000 młodzieżowców nie zwiało z naszego zadupia . Dlatego kolego te bajuszki o twoim zdenerwowaniu , patriotyzmie można raczej pominąć to twoja sprawa.  I niemal 100% młodych w wieku mniej więcej moich wnuków zupełnie nie interesuje ani banderowska ideologia  ani  patriotyzm Zapałowskiego czy Majowskiego , oni szczególnie ten pierwszy już zdążył  znienić  wiele partii i barw. Tylko pamiętajcie , to do wszystkich patriotów , na Ukrainie szczególnie z zachodniej część i też jest  wiele organizacji patriotycznych , pogrobowców UPA OUN i innych , też maja swoje racje i każde takie "patriotyczne" zachowania w  Przemyślu odbija się na naszych , niewinnych rodakach po tamtej stronie granicy . I tu wychodzi  wasz egoizm , pseudo patriotyzm , bo to nie jest bohaterstwo być odważnym u siebie , w Przemyślu. Tyle , dobrej nocy odważny kolego ale należy być odważnym z podniesioną przyłbicą.

user
z podniesioną przyłbicą, wciąż odważny bo przez internet 83.31.139.56 00:05:22 05-12-2019
Drogi Panie Obserwatorze, czytam dokładnie te Pana wypracowania, proszę mi wierzyć. Gdyby zachciał Pan w swoich wypowiedziach zachować ciąg przyczynowo skutkowy, to zapewne zauważyłby Pan, że we wcześniejszej Pana wypowiedzi padło pytanie, dlaczego wziąłem sobie Pana "osąd do serducha?".  Więc Panu odpowiadam, napisałem ponieważ Pana wypowiedzi pod tym konkretnie artykułem mnie zdenerwowały. Miesza Pan nie tylko ekonomię ze sportem, ale jeszcze z polityką regionalną, krajową, a teraz jeszcze międzynarodową. Nie jestem ze środowiska narodowców, lecz nie wypieram się że szanuję ich postawę. Mało tego nie znam osobiście nikogo z lokalnych patryjotów, chętnie poznam. Panu w kontekście "Kukizów" wytknąłem jedynie to, że naciąga Pan fakty, tak żeby było Panu wygodnie pisać te banialuki.Pragnę zauważyć, że jest Pan równie odważny jak i ja, i równie odważnie z podniesioną przyłbicą w intenecie wyrzuca Pan z siebie momentami zbyt mocne zdania. Stoi Pan z boku i obserwuje, a potem pluje jadem bo nie wygrał ten, który wg Pana powinien. Chciałem jakoś załagodzić, poprawić wydźwięk naszej dyskusji bo w gruncie rzeczy wychodzi na to, że sama istota sporu nas tak bardzo nie dzieli i że obydwaj uważamy, że ulica Kocyłowskiego to było skandaliczne nieporozumienie. Nazwę zmieniono, dobrze się stało i nie ma co wracać do tego tematu. A pisanie, że jest to spowodowane tym, czy tamtym jest pod tym artykułem nie na miejscu. Rada Miasta już nad tym debatowała. Już jest po wszystkim.Niestety nie mogę zgodzić się z Panem, że powinniśmy w jakikolwiek sposób wykonywać zachcianki Ukrainców i że władze lokalne w swoich działaniach powinny brać pod uwagę zdanie pogrobowców OUN UPA - to akurat jest w gestii Rządu, zwłaszcza MSZ. Niestety obecna myśl polityczna na Wiejskiej jest skrajnie ukrainofilna, często kosztem interesów Polski i Polaków. Jeszcze jedno, po studiach wróciłem do Przemyśla, zainwestowałem tutaj i nie żałuję. Dobrej nocy Panie Obserwatorze.
user
obywatel 185.38.225.7 04.12.2019

Popieram w/w dysputy i uwagi od troskliwych Przemyślan. Tak powinno być.  Każda opinia czy uwaga jest trafna i oddaje intencję autora, którą czytać powinni włodarze naszego miasta. Pozdrawiam.

user
Przemyski obserwator 5.184.202.239 05.12.2019

Skoro jednak panie kolego z nie podniesioną przyłbicą pomimo moich starań wyjasnienia pewnych różnic w spojrzenu na sprawy Przemyśla zarzuca się mnie co jest oczywistą bzdurą że pluję jadem, że miałem swojego faworyta w wyborach na prezydenta, że mieszam ekonomię z polityką itp brednie kończę z panem polemikę i  radzę zmienić sobie adwersarza. Nie mogę pozwolić by człowiek w wieku moich myślę dzieci  stawiał mi zarzuty stania z boku i plucia jadem  a więc niech się popsują teraz ludzie po studiach, młodzi i energiczni a nie emeryci jakich już w Przemyślu większość.  Proszę jednocześnie o nie komentowanie moich wpisów oraz zaprzestanie czytania moich co zawsze podkreślam subiektywnych ocen rzeczywistości oczywiście stojąc z boku i nie plując jadem nie daj Boże nienawisci jak czasem czytam w tych marnych jednozdaniowych niby wpisach. A więc wobec stawianych zarzutów niezgodnych z prawdą obiektywną i rzeczywistością proszę o znalezienie sobie innego , lepszego, bardziej kompetentnego interlekutura, takiego który nie stoi z boku i nie pluje jadem. 

user
z podniesioną przyłbicą, przez internet 185.239.43.7 11:12:45 05-12-2019

Jak Pan słusznie zauważył w jednym ze wcześniejszych wpisów komentować w Internecie można wszystko. Nie mogę obiecać tego, że nie będę się starał wejść z Panem w polemikę, jeżeli Pana wpisy będą wg mnie rażąco głupie albo szkodliwe. Bo ja proszę Pana odważnie piszę swoje opinie pod pseudonimem, tak jak Pan. Z podniesioną przyłbicą.


To w jakim stanie jest miasto (nawet kraj)jest efektem wyborów podejmowanych między innymi przez wcześniejsze pokolenia. I tutaj zgadzam się z Panem w 100% że do głosu w końcu powinni dojść młodzi ludzie. Niestety przy takiej ilości leciwych wyborców i demokracji, wątpię w możliwość szczęśliwej realizacji takiego postulatu.

Pozdrawiam serdecznie

nr 49/2019
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium