Życie Podkarpackie nr 49/2019 Życie Podkarpackie nr 49/2019

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 343/2019, Poniedziałek 9 grudnia 2019 r., Wiesławy i Leokadii
Opublikowano
Przemyśl
Szykują się duże podwyżki opłat dla mieszkańców
Prawdopodobnie nawet o 90 groszy za metr kwadratowy wzrosną opłaty mieszkaniowe dla lokatorów Przemyskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Prezes PSM tłumaczy, że podwyżka czynszów jest podyktowana wzrostem minimalnego wynagrodzenia i konieczna do zbilansowania kosztów.
fot. Paweł Bugira

Tak wysokiego wzrostu opłat i na tak dużą skalę, jaka jest planowana na przyszły rok, w PSM nie było od dawna. Zmiany dotyczą prawie wszystkich budynków. Stawki wahają się od 30 do 90 groszy za metr kwadratowy. Z tym, że budynków, których dotyczą najniższe podwyżki rzędu 30 i 40 groszy, jest niewiele (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
22 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Niemieszkaniec 88.156.141.199 28.11.2019

Haha, ale was wyruchała dobra zmiana PiS. Teraz płaczcie i płaćcie. A to dopiero początek. Po wyborach prezydenckich dostaniecie po kieszeni podwyżką energii. Czyli znowu wszystko podrożeje. Dalej sluchajta w tym ciemnogrodzie księdza i Kuchcińskiego.

user
tsa 94.40.75.201 21:00:18 28-11-2019

''Minister biorąc biskupa pod rękę szepce mu na ucho: ty trzymaj ich w głupocie, a ja przytrzymam ich w biedzie!'' - Reinhard Mey - Sei Wach Sam

user
vales 31.183.159.151 21:34:52 28-11-2019

co do energii to jeba..na unia naciska że mamy najtańszy prąd , Niemcy nas wykańczają

user
Kukiz 83.31.35.109 21:47:28 28-11-2019

Kurcze nie wiedziałem że głosowałem na prezydenta z PIS, jakas masakra .

user
Joseph 195.136.179.69 10:57:02 29-11-2019

No gdyby ta POprzednia liberalno-lewacka, złodziejska ekipa rządziła to by w/g ciebie Polska by była krajem miodem i mlekiem płynącym!

user
co ja tutaj robię 83.3.80.17 11:00:34 29-11-2019

Pisiorki zaraz będą zwalać winę na Bakuna lewaków albo na ruskich... podkarpacka ciemnota...

user
baciar 79.200.70.19 21:35:08 29-11-2019

A prezes PSM i jego świta to z PiS-u niby są ?


user
G 81.161.203.134 08:34:05 30-11-2019

masz racje, idioci naobiecywali a drudzy zagłosowali, a teraz płacz ..Najgorzej szkoda mi emerytów, ich świadczenia nie pójdą o 20 % w górę, czeka ich jeszcze gorsze ubóstwo. Zresztą nam też zabiorą 15% z OFE, a póżniej opodatkują przy emeryturze 17%-dwa raz za to samo..ZŁODZIEJE I OSZUŚCI. 

user
żenada 31.183.175.149 28.11.2019

B.Dobrze-chcieliście PIS to teraz 3 lata w d..e a w czwartym roku 300plus i znow ciemny naród zagłosuje

user
vales 31.183.159.151 21:37:28 28-11-2019
nie masz dzieci to narzekasz ::P sieroto a w każdym państwie jest socjal tylko inaczej się nazywa a jak taka menda jak Ty nie pracuje i nie ma dzieci to to jest dopiero żenada
user
viper 83.31.154.209 18:53:08 30-11-2019

Vales, czubku, to, że w innych krajach idioci płacą za darmo, nie oznacza że w Polsce ma być tak samo. Chcieli wspomóc rodziny, to moglibpodnieść kwotę wolną od podatku do 30 tyś, wprowadzić ulgę w wysokości 3 tyś /dziecko a nie rozdawać pieniądze nierobom i darmozjadów. O kryterium dochodowym już nawet wspominał nie będę, podobnie jak o tym, że nie ja narobiłem ci dzieci więc dlaczego mam dawać ci na ich utrzymanie? 

user
tsa 94.40.75.201 28.11.2019
''Skrótem od szalonego demona (demon crazy) jest demokracja. Wszystkie demony i bandyci zbierają razem głosy i zasiadają na stanowiskach. Ich jedynym interesem jest grabież'' - Prabhupada
user
t 37.30.56.45 28.11.2019

super frajerów trzeba doić pozostaje im tylko biadolenie w autobusie albo na zielonym rynku a podwyżki z każdej strony bo nic w życiu nie jest za darmo... To co się weźmie trzeba oddać z wysokim procentem a potem już tylko szczaw...

user
gosc 79.191.72.150 28.11.2019

... bo ludzie wiecej maja kasy to łup cup i po kieszeni. 

user
??? 37.248.215.207 28.11.2019

Czyli jak ktoś ma mieszkanie 60 metrów to zapłaci 45 zł miesięcznie więcej?

user
Patras8282 178.8.20.187 28.11.2019

No radny Łysy......

user
nick 155.133.92.98 07:48:08 29-11-2019

Niestety ale radny łysy co prawda jest w radzie PSM, ale nie ma nic do powiedzenia bo jest w mniejszości. Rządzi klika prezesa.

A co do podwyżek to zobaczycie co się będzie działo po nowym roku - chleb pewnie z 6 zł za bochenek. Już akcyza ma pójść do góry o 10% !!!!!!

Cóż socjal owszem potrzebny ale nic nie ma za darmo !

user
Daria 81.161.203.137 29.11.2019

W TVP i S oglądamy i słyszymy jest pięknie bezrobocie spada Polakom żyje się coraz lepiej tylko szkoda że nie w Przemyślu

user
gość 157.25.190.149 30.11.2019

Do "nick"

W mieście Przemyślu rządzi cyt" : klika radnego łysego",

to niech "radny łysy " spowoduje aby PWIK , MPEC nie podnosiły cen , przecież to spółki miejskie. Niech nie rośnie cena prądu , benzyny , minimalnego wynagrodzenia z kwoty 2.250 na 2600 to wtedy 'klika prezesa" nie będzie zmuszona podnosić wysokości opłat

Żeby zabierać głos na forum to w/g mnie trzeba mieć coś do powiedzenia. Hejt nie przystoi kulturalnemu człowiekowi.

user
Pjoter 85.89.174.196 30.11.2019

Rozumiem, że druga warstwa styropianu na blokach na osiedlu Kmiecie i co za tym idzie zmniejszenie się powierzchni balkonu (ciekawe czy wogóle balkon jest wliczany w metraż? - bo jedna warstwa styropianu już poszła), wpłynie na zmniejszenie się metrażu mieszkania?

user
Pjoter 85.89.174.196 30.11.2019
Jak nie stać kogoś na opłaty czynszu.Niech:1. Zmieni pracę na lepiej płatną.Tak, serio to możliwe. Nie wiedziałeś o tym? - To już wiesz. :D2. Wyprowadzi się do mniejszego lokalu.
user
Jan 37.109.33.75 02.12.2019

PRZEMYŚL UMIERA .. a my razem z nim.

nr 49/2019
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium