Życie Podkarpackie nr 30/2020 Życie Podkarpackie nr 30/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 216/2020, Poniedziałek 3 sierpnia 2020 r., Lidii i Augusta
Opublikowano
Przemyśl, Gmina Żurawica
Psy ważniejsze od ludzi?
– Chyba pogubiliśmy hierarchię i zwierzę staje się ważniejsze niż człowiek. Dla żadnego mieszkańca nie moglibyśmy przeznaczyć takich pieniędzy – uważa wójt gminy Żurawica Tomasz Szeleszczuk. Jego zdaniem na ochronę bezdomnych zwierząt samorząd musi wydawać z byt duże pieniądze. Ośrodek odpowiada, że gminy i tak ponoszą tylko część kosztów potrzebnych na leczenie czworonogów.
– Przy tak dużych fakturach nabieram etycznych wątpliwości – przyznaje Tomasz Szeleszczuk.
fot. Paweł Bugira
– Przy tak dużych fakturach nabieram etycznych wątpliwości – przyznaje Tomasz Szeleszczuk.

Sprawa dotyczy faktury, jaką gmina otrzymała od Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Chronionych (ORZW) w Przemyślu. Opiewała na ponad 45 tys. zł. Temat podjął na jednej z sesji rady gminy wójt. Jego oburzenie było tym większe, (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
36 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
TSA 94.40.75.201 21.11.2019

To prawda !!! Po co trwonić niepotrzebnie niemały grosz na jakieś psie wioski itp. duperele, gdyż są łatwiejsze i bardziej pożyteczne rozwiązania wyżej sygnalizowanego problemu !!!


W WARSZAWIE RUSZA PIERWSZY LOKAL Z PSINĄ - FAKT.PL


YOUTUBE.COM - SASZŁYK Z SZCZURA BURGER Z PSA


YOUTUBE.COM - 5 POWODÓW BY ZJEŚĆ SWOJEGO PSA

user
dogf 185.18.133.240 12:27:40 27-11-2019

jesteś idiotą !!!!!!!!!!!!!!!

user
Jaaa 31.1.155.141 21.11.2019

Człowiek człowiekowi wilkiem, ale człowiek zwierzęciu człowiekiem. Zwierzęta są ważne, ale nie najważniejsze.  Zwierzęta się szanuje i lubi. Ale kochać można tylko człowieka. Ludzie ogarnijcie się. Często tylko prawdziwe ludzkie uczucia okazujecie pieskom, kotkom itp., a do drugiego człowieka pałacie tylko nienawiścia. Co można to można, ale złotówki nie dacie na drugiego człowieka. Ale na zwierzęta... Sami się zadluzycie, aby piesek mieszkał w pałacu. Troszeczkę się zastanówmy. Pan Tomasz ma rację! "Chyba pogubiliśmy hierarchię i zwierzę staje się ważniejsze niż człowiek. (...)". Pan Fedaczynski, jak chce być swiętrzy od Papieża, to niech sięgnie po środki, które mu przelewają na takie rarytasy.

user
Badz 37.47.221.51 21.11.2019

Panie dziennikarzu zbyt się tak pisze. 

user
M 31.1.155.141 21.11.2019

Może niech swoje "cegiełki" wplacają chętni, a nie w gminie tyle istotnych rzeczy jest do zrobienia, dla ludzi bardzo ważnych, które zakładano w kampanii wyborczej. Więc to jest priorytet, a nie przymus i naglasnianie, aby postawić gminę pod ścianą i rzucać błotem w Wójta, że zły, że brak mu empatii, że zwierząt nie lubi... Może ten artykuł został opłacony przez Zwolennika "psiej wioski"?...  Żeby wójt się ugiął.?! Mam nadzieję, że zostanie Pan przy swoim, Panie Tomaszu. 

user
Weterynarz 81.161.203.136 21.11.2019

Panie Wójcie tak trzymać psia wioska ludziom do reszty w głowach się po piepszyło  by pies, kot czy inne zwierzaki są ważniejsze od człowieka. Proponuję odnaleść właściciela przypierniczyć z 5000 zł kary to xacznæ stylizować czy dbać o te stworzenia i tyle będzie po problemie.

user
Samo życie 81.161.192.171 21.11.2019

Nie dasz na Orkiestrę …. nie kochasz dzieci, nie dasz na zwierzęta … jesteś okrutny … Mały szantaż moralny, umiejętne wykorzystanie ludzkiej dobroci, szczodrości i miłości, a przy tym dobry PR i rosną kwoty …  Jak niewiele trzeba, by stworzyć dla siebie doskonałe warunki do życia … wystarczy zagrać … na ludzkich uczuciach. 

user
N 185.25.123.168 21.11.2019

Wreszcie ktoś mądrze myśli ileż można żerować na darczyncach i jeszcze na gminach . Polecam stronę na fb. Ada tak nie wypada może ludzie przejrzą wreszcie na oczy 

user
I.N 82.38.158.120 21.11.2019

No tak stara prawda mówi, że "LUDZIE ZE WSI KOCHAJĄ TYLKO TE ZWIERZĘTA, KTÓRE MOGĄ ZJEŚĆ " 

user
Wsiok 5.173.32.77 05:15:37 23-11-2019

Ludzie jak to napisałeś kochają wszystkie zwierzęta a jak coś nie pasuje to jedz sobie to co masz w mieście, psy,koty ,gołębie itp. wszystko co jesz w mieście masz ze wsi obojętnie z jakiego kraju więc trochę szacunku dla nas. No i całkiem nie mała grupa mieszczuchów przeprowadziła się już na wieś.

user
Ana 94.254.218.101 22.11.2019

Znajomemu uciekl pies i znalazl sie u Fedaczynskiego. Fv za 1 dobe 480 zl. Serio ?? To jest milosc do zwoerzatek czy chodzi tylko o to zeby kasa sie zgadzala ? 

user
M 77.112.98.175 08:19:02 22-11-2019

Dokładnie, też słyszałam o tych fakturach, badaniach i szczapieniach, które rzekomo zostały wykonane, a później rachunek opiewa na ceny jak za apartament w Arlamowie. 

user
scd 31.183.175.149 22.11.2019

dobry interes sie kreci na zwierzetach,a ceny u TYCH weterynarzy,nie są raczej przyjazne,jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi....

user
kaska 31.183.169.59 22.11.2019
Ludzie sa wazni i zwierzeta tez.Czy jedni musza zyc kosztem drugich?Co to za pytania? Wszyscy razem zyjemy w tym swiecie.Ale tu chodzi o pieniadze,bo chociaz pieniadze szczescia nie daja to bez pieniedzy nie da sie zyc.A gdy juz ze zwierzetami zrobicie porzadek,to kto na kolejce? Starcy? Szok !
user
przyjaciel zwierząt 83.31.22.129 22.11.2019

Następna grupa niezadowolonych, która potrafi tylko krytykować i przeszkadza im, że kto inny chce zrobić coś co w normalnych cywilizowanych krajach jest standardem. Może wreszcie do tych ludzi dotrze, że zwierzęta to też stworzenia czujące, a ich cierpienia wynikają jedynie z głupoty i niedouczenia ludzi, którym przez lata życia w tym dziwnym kraju wpojono, że zwierzak który nie pracuje i nie jest na krótkim łańcuchu nie zasługuje na szacunek i opiekę. Sam będąc wielokrotnie w przychodni "Ada" - tak mam zwierzaka i decydując się na niego miałem pełną świadomość, że będzie to członek rodziny, któremu należy się szacunek i pełna opieka - byłem świadkiem, jak przyjeżdżali ludzie żądając zaopiekowania się zwierzętami, twierdząc że dzwonili do urzędników z gminy i oni im kazali jechać do lecznicy bo oni nie będą się tym zajmować. Może tą opieką powinna zajmować się lecznica państwowa, która utrzymywana jest z naszych podatków. A tym wszystkim krytykującym i zawistnym, proponuję skończyć studia i otworzyć własne lecznice, żeby wyrywać te "strasznie duże pieniądze"

user
Obrońca zwierząt 5.173.32.77 05:23:41 23-11-2019
U nas tak już jest , za dentystę płacimy, za badania płacimy za wszystko trzeba płacić i za kundle też ? A my wszyscy mamy obowiązek za jednostki. Sorki mi to nie pasuje . Jak wiadomo ile rolnik ma krów, czy świń tak powinno być wiadomo ile kto ma psów czy kotów. Nie potrafisz upilnować swego pupila to go nie bierz. Karać po 10 tyś tych właścicieli, którzy nie dbajæ o swoje pupile i będzie nawet na spa dla borsuków.
user
kaska 31.183.169.59 22.11.2019

Do Przyjaciela Zwierzat :  Pelny szacun. Male dzieci i zwierzeta nie powinny cierpiec za bledy ludzi.One nie potrafia sie same obronic,bo nie umieja mowic.Chca byc tylko kochane. Pozdrawiam

user
mini 195.164.203.218 22.11.2019

poproszę  o link do tego artykułu na FB , Ada tak nie wypada, nie mogę znaleźć.

user
gość 195.136.177.126 18:51:22 22-11-2019

https://www.facebook.com/groups/2564839123631040/

po tym jak grupa została zablokowana, zapewne po protestach "Aniołów" grupa jest prywatna i trzeba poprosić o dołączenie. Jeden fakt dla miłośników Aniołów: tylko jedna z organizacji F. miała w 2018 przychód 1,3 miliona złotych! Idzie się nieźle dorobić  na zwierzątkach

user
Karol 5.174.174.37 22.11.2019

Ludzie nie dajcie się rzeźbić z kasy cwaniakom.        Panie wójcie nie ma  Pan na terenie gminy osób biednych, niepełnosprawnych, starszych którzy  żyją w  warunkach urągających  godności ludzkiej? Którzy umierają w zimie z wychłodzenia?   Nie dajcie się kiwać .   Jeśli blondynki chcą im dawać kasę  to trudno, durnych bab nie brakuje i nigdy nie zabraknie.   Rzeźbi kler , rzeźbi Owsiak teraz doszli weterynarze.   Kiedy te naród zmądrzeje.

user
Samo życie 81.161.192.171 16:24:56 22-11-2019

Monopol na ogłupianie ludzi i uzależnianie ich od siebie poprzez fałszywe i błędne nauki i ideologie już dawno przejęli tzw. świeccy kapłani. Dla nich to prosty i skuteczny sposób na dostatnie życie w tym świecie, w aureoli kiczowatych medali i wątpliwej jakości nagród wręczanych przez osoby oddające hołd ich "świeckiemu, świętemu biznesowi". Przykre jest to, że część społeczeństwa oczarowana ich "zaklęciami i czarami" i pseudoheroicznymi  wyczynami, daje się wykorzystywać jak naiwne małe dzieci. Wszelka merytoryczna dyskusja z "zaczadzonymi" nie ma sensu. Nie pomagają nawet niezbite dowody na kłamstwa i oszustwa ich kapłanów.  I w taki oto sposób, coś co nie powinno być przedmiotem żadnej dyskusji, czyli niesienie pomocy człowiekowi i innym istotom żywym, "świeccy kapłani" zawłaszczyli dla siebie i swej chorej religii. 

user
Kryształowy Marian 31.0.23.144 22.11.2019

Mizerota z Wójta,zaczipowac wszystkie psy,każdy ma właściciela  i który płaci za np. leczenie u lekarza,pogryzienie dziecka itp. Zdaje się że samochody mają numery rejestracyjne,OC AC i właściciela.Mozna Panie Wójcie,do pracy z radnymi .

user
tadeo 185.38.225.138 22.11.2019

Jednego nie mogę zrozumieć, dlaczego krowa która całe życie służy człowiekowi , utrzymuje dając mleko a na koniec swojego żywota zabija się ją na mięso . Czym krowa różni się od psa , przecież jedno i drugie to po prostu zwierzę z całym szacunkiem ale może by tą wioskę dla krów raczej wybudować a nie dla psów.

user
mk 91.193.208.140 22:59:05 12-01-2020

Udajesz głupka  czy nim jesteś? Dlatego ,że Bóg - dla wierzących , a dla ciebie - prawdopodobnie  ateisty- Natura , stworzyła ten gatunek zwierząt na pokarm dla rodzaju / rasy / ludzkiej.

user
Jan 31.183.188.244 22.11.2019

Myślałem że na wsi jeszcze trochę zdrowego rozsądku się zachowało, tam zwierzęta zawsze były w gospodarstwach,spełniały swoja rolę zgodnie z przeznaczeniem  utrwalonym przez wieki. Krowa dawała mleko,koń ciągnął pług i brony,kura znosiła jaja itd, psy natomiast służyły do pilnowania gospodarstwa  zarówno od ludzi jak i od innych zwierząt np lisów,koty miały łowić myszy.   Zwierzęta były traktowane dobrze ale to nie znaczy  że psy spały z właścicielami  lub zastępowały dzieci. Przyszła miejska moda na traktowanie zwierząt jak  członka rodziny, idiotyczne babsztyle liżą się z psami i kotami,całuje je  i szlag wie co jeszcze.  Obrzydzenie bierze. Świat zidiociał, a  wszelkiego rodzaju  cwaniacy czerpią na tym garściami.  Jeśli ten wójt  i radni są ze wsi i zachowali trochę rozsądku to powinni wiedzieć co robić.

user
mk 91.193.208.140 23:01:27 12-01-2020
100/100 . Nie zawsze się  z tobą zgadzam , ale w tym przypadku  , zdecydowanie. 
user
Paweł 31.128.22.12 22.11.2019

Myślę że zmiana Wójta w następnej kadencji jest nam potrzebna wszystkim .. to co się dzieje teraz w gminie to już dawno było w planach jeszcze za kadencji pana Krzysztofa Składowskiego .te nowe drogi ..sprzęty zakupione ..auta straży na wioski ..to zasługa Krzysztofa ... A co do psiej wioski to bardzo fajny pomysł bo psy to nasi przyjaciele i towarzysze przez wiele lat ...są bardziej wierni jak wielu fałszywych ludzi ..nawet wybory to pokazały .. pozdrawiam ludzi w temacie :) 

user
E 31.0.183.222 23:22:50 22-11-2019

Sądząc po odniesieniu się do osoby byłego wójta, wnioskuję, że to rodzina bądź przyjaciel. Faktycznie, to co się teraz dzieje... W końcu się coś dzieje. Bo może Pan Krzysztof miał w planach, Pan sam pewnie ma wiele rzeczy w planach, tylko plany a realizacja to zupełnie inne rzeczy. A u Pana Krzysztofa - całą sympatia do jego osoby- nie było kolorowo. Umawiać się wcześniej, a później uciekać, chować się to trochę nieprofesjonalne podejście. Nie sztuką jest pokazywać się tylko na FB, ” milion" zdjęć, niczym celebryta na ściance. 

Jeżeli się nie ma środków nie zabiera się za budowę domu, bo nie sztuką jest zacząć budowę i nagle dociera do nas, że nie ma na jego wykończenie i nawet bank nam kredytu nie da. A jak da to go spłacimy. A tu chyba najwyraźniej plan był taki, wybuduje psia wioskę nie mam kasy, ale są naiwni, którzy wpłaca, a jak nie to będę szantazem wymuszał na władzy. Podejrzewam, że nawet Pan Krzysztof na takie coś by się nie zgodził. (O ile zjawilby się na spotkaniu).

user
Mieszkaniec 5.173.32.77 05:34:12 23-11-2019
O czym ty piszesz. Były wójt nie zrobił kompletnie nic ,aplikował tylko do zdjęć. W gminie był gościem chwilę rano i chwilę przed 15. I dzięki Panu Bogu , że jego czas się skończył bo to tragedia już była. Nie które osobniki oddajæc posadę radnego( radnej) do tej pory robiąc z siebie pośmiewisko nie mogæ się z tym pogodzić. Wójcie rób swoje a na ciemnotę nie zwracaj uwagi
user
K. L. 5.173.57.16 23.11.2019

Filmik nad operowaną sarną, bo prezydent miasta nie chce dać pieniędzy, teraz kolejny artykuł o tym jak gmina nie chce dać pieniędzy... Czy Fedaczyńscy mogą w końcu przestać być celebrytami?  Rok temu po imprezie Andrzejkowej Ady próbując się dostać do lecznicy ciężkim stanem zwierzecia dzwonilismy telefonem do nich, staliśmy pod lecznicą i dzwonilismy domofonem - nikt nie odbierał  i nikt nie otwierał. Byliśmy zmuszeni jechać do Rzeszowa. Następnego dnia Pani z recepcji oddzwaniala i na pytanie z naszej strony czemu nikt nie odebrał lub nie otworzył stwierdzila: lekarz dyzurujacy był w lecznicy, nie wiem czemu nie otworzył l. Po czym odłożyła słuchawkę. Czy tak się zachowują ludzie, którzy tak bardzo kochają zwierzątka? 

user
Zbyszek 81.161.203.125 23.11.2019

Proszę wyjaśnić mi pewną nieścisłość. Ośrodek działa na podstawie ustawy o ochronie przyrody i zgodnie z nią ma leczyć i rehabilitować dzikie zwierzęta. Posiada na to zezwolenie z GDOS. Można to sprawdzić.  W zezwoleniu tym winny być wyszczególnione wszystkie gatunki zwerząt, które się leczy w tym Ośrodku. Na jakiej podstawie Ośrodek ten wystawia faktury za psy, jak wynika z artykułu, które zalicza się do zwierząt bezdomnych i leczy na podstawie innych przepisów? 

user
Jogi 31.183.224.107 23.11.2019

ktoś z tej kasy zrobił sobie pewnie dochodowy biznes -bez przemęczania się  powinien być hycel i usypiać

user
xxx 83.31.145.116 24.11.2019

Ludzie, przecież nie chodzi o to żeby bezdomnych psów nie leczyć, ale żeby mieściło się to w jakiś granicach. Nie wierzę, że ktoś wydałby z własnej kieszeni na leczenie psa 45 tysięcy, większość nie miałaby dla siebie takiej kwoty i po prostu psa by uśpiono. A od gmin wymaga się ponoszenia niebotycznych kosztów, bo jak tłumaczą panie z Ady leczą zwięrzęta dopóki są możliwości nie patrząc na koszty.

user
gg 81.161.203.134 25.11.2019

Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Chronionych to jedno a drugie to Ada tyle że w jednym budynku, czytajcie ludzie ze zrozumieniem. A to ze jedno leczy a drugie wystawia faktury i nie wiadomo na jakiej podstawie to drugie.. 

user
gość 185.18.133.57 13:46:00 25-11-2019

kto leczył swoje zwierzę w lecznicy Ada to wie jaka jest jakość ich usług. Podpowiem: mizerna. Więc trzeba znaleźć chętnych na leczenie u nich zwierząt bezdomnych czy to gminy czy poprzez zbieranie w internecie. Sposób działa rewelacyjnie, wystarczy spojrzeć jakie zyski generuje. Firma która ma 1,3 mln obrotu i 200 tys zysku (po opłaceniu ponad 300 tys usług weterynaryjnych czyli samych swoich) jeszcze wczoraj prosi o datki na jedzenie, komedia po prostu

user
ccc 94.40.49.2 03.12.2019

Co za ciemnogród, w glowie się nie mieści że można miec takie podejście i zdanie o zwierzetach, pewnie chodzą do koscioła i chyba slyszeli o Św.  FRANCISZKU  a o jego naukach?!

nr 30/2020
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium