Życie Podkarpackie nr 49/2019 Życie Podkarpackie nr 49/2019

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 344/2019, Wtorek 10 grudnia 2019 r., Julii i Daniela
Opublikowano
Przemyśl
Uwaga! W podprzemyskich lasach grasuje niedźwiedź
W Bieszczadach, Beskidzie Niskim i na Pogórzu Przemyskim żyje przeszło 200 niedźwiedzi. Kilka z nich zapędziło się aż pod Przemyśl, a jeden szczególnie daje się we znaki. Na razie zanotowano tylko straty materialne, ale jego obecność w pobliżu wiosek jest niebezpieczna dla ludzi.
fot. Jacek Szwic
– Po wizycie niedźwiedzia pozostało mi tylko pozbierać ramki porozrzucane dookoła – mówi Krzysztof Kielar.
fot. Jacek Szwic
Leśniczy Przybylski pokazuje ślady potężnych pazurów na korze drzewa.

– Od pewnego czasu na naszym terenie grasuje niedźwiedź i mam sygnały, że podchodzi do ludzkich domostw, wręcz wchodzi na posesje albo odwiedza pasieki, w których robi spore szkody – mówi Zbigniew Przybylski, leśniczy leśnictwa Wapowce. W niedzielę, 3 listopada, wieczorem wszedł na ogrodzoną posesję w Hołubli i zniszczył trzy ule, a na ścieżce dydaktycznej (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
13 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
bruner 83.15.191.211 18.11.2019
ZASTRZELIĆ     DZIADA 
oczywiście nie chodzi o leśniczego
user
? 193.242.142.145 21:55:14 18-11-2019

Już lepiej Ciebie niech ktoś zastrzeli 

user
ATWA 94.40.75.201 18.11.2019

No to jak się okazuje problem i zagrożenie stanowi jeden ''głupi'' niedźwiadek, który, od czasu do czasu, ma smaka na odrobinę miodku, a nie np. tzw. myśliwi którzy stanowią realne zagrożenie i niebezpieczeństwo, którzy terroryzują otoczenie, grasują na łąkach i w lasach, strzelają do wszystkiego co się rusza, włącznie do siebie samych !!!



user
XxD 83.31.120.73 00:47:05 19-11-2019

Ciekawe czy tez trzymal(a) byś pozycje obrońcy zwierzyny jak odniósł byś straty materialne, nie zapominajmy ze ktoś te ule postawił, kupił pszczoły, na zimę pszczoły w zamian za zebrany miód trzeba karmić (o ile to karmieniem można nazwać) cukrem, dziki niszczące uprawy kukurydzy, ziemniaków, sarny obgryzające drzewka w sadach. Sam tez nie jestem rolnikiem ani myśliwym ale widzę ile szkód zwierzęta potrafią ludziom wyrządzić a dzik czy sarna jedyne co nam może zaoferować to w miarę dobre mięso do kiełbasy i tam powinny trafiać, i tak ten w/w niedźwiadek jest zagrożeniem dla ludzi i powinien zostać zastrzelony zanim komuś stanie się krzywda

user
J 5.172.255.238 08:44:47 19-11-2019

XxD to się trzeba lepiej zabezpieczać przed takimi osobnikami. Kto ma pszczoły - ten ma miód. Kto ma miód - ten ma miska. Zawsze są plusy i minusy. To, że zjadł miodku, to nie jest powód, żeby zabijać miska. 

user
u 94.40.44.230 18.11.2019

a na drogach codziennie giną ludzie a tu problem niedźwiadka po Kuźwa rozwalił ule...

user
z gminy Krasiczyn 185.25.123.209 18.11.2019

Do mnie przed laty (do pasieki, ogrodu i altany) też regularnie i bez zaproszenia zaglądał taki "niedźwiedź". Na imię mu było Jan S. i zawodowo ścinał drzewa w lesie a po godzinach albo chlał ruską wódę, albo plądrował i grabił cudzą własność. Sam nie wiem co lepsze - wizyta ww. oprycha czy prawdziwego miśka?

user
Przybysz 5.60.56.109 18.11.2019

Niedźwiedzie są już od dawna na tym terenie, ślady widzialem już 3 lata temu.,wieksze lub mniejsze.Jodłówka, Skopów, Średnia, Wapowce to ich teren. Najgorszy jest ten dorosły samiec. Teraz do lasu tylko z gazem.

user
lik 31.128.21.79 19.11.2019

To jest jego miejsce las a gdzie ma chodzic po osiedlach

user
Kazik 81.161.203.136 21:08:48 19-11-2019

Czasem by się przydało by pacną jakiegoś trutnia na łosiedlu.

user
Pat 195.136.177.117 20.11.2019

Najlepiej gdyby odbił swoje pazurki na dupie jakiegoś ekologa broniącego misia, a nie ludzi, którym teraz zagraża.

user
rr 81.161.203.126 21.11.2019

Nie grasuje on jest u siebie 




user
AJ 185.18.135.5 12:51:12 22-11-2019

Niszcząc ule u Pana Kielara to też był u siebie? 

nr 49/2019
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium