Życie Podkarpackie nr 27/2020 Życie Podkarpackie nr 27/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 193/2020, Sobota 11 lipca 2020 r., Olgi i Pelagii
Opublikowano
Przeworsk, Rozbórz, Gniewczyna Łańcucka
Wyszli z domu i stracili orientację
83-letnia siedziała obok kościoła owinięta w koc, a będący w podobnym wieku mężczyzna leżał na drodze bez bluzy i obuwia. Oboje zostali uratowani przed wychłodzeniem.
Starsza kobieta siedziała na ulicy przykryta kocem. Nie miała pojęcia, gdzie jest ani gdzie mieszka.
fot. archiwum ŻP
Starsza kobieta siedziała na ulicy przykryta kocem. Nie miała pojęcia, gdzie jest ani gdzie mieszka.

Przeworska policja dwukrotnie interweniowała w ostatnich dniach wobec starszych osób narażonych na wychłodzenie organizmu. Pierwsza taka sytuacja miała miejsce 12 listopada. Przed g. 20 do dyżurnego przeworskiej policji zadzwonił mieszkaniec, zgłaszając, że po miejscowości Gniewczyna Łańcucka błąka się starsza kobieta. Mundurowi znaleźli ją obok tamtejszego kościoła. Zziębnięta i owinięta w koc  83-latka nie miała pojęcia, gdzie jest i nie wiedziała, gdzie mieszka. Po ustaleniach okazało się, że to mieszkanka Przeworska. Staruszkę przekazano pod opieką rodzinie, która nie zauważyła, w którym momencie ta wyszła z domu.

Podobna sytuacja miała miejsce w nocy z 12 na 13 listopada w Rozborzu. Około g. 2 policjanci interweniowali wobec starszego mężczyzny leżącego na jezdni. Był bez butów i bluzy. Te leżały obok niego. Staruszek nie wiedział, dlaczego znalazł się w tym miejscu. Pamiętał jedynie, że wybrał się na cmentarz, ale źle się poczuł. Do mężczyzny wezwano pogotowie. Został przewieziony na badania do szpitala.

Policja apeluje, by w podobnych przypadkach natychmiast reagować i dzwonić pod numer alarmowy policji, ponieważ niskie temperatury na zewnątrz mogą być zagrożeniem dla życia i zdrowia pozostających na zewnątrz osób starszych, bezdomnych czy nietrzeźwych. Wszystkie tego typu sygnały są sprawdzane.
0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 27/2020
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium