Życie Podkarpackie nr 27/2020 Życie Podkarpackie nr 27/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 193/2020, Sobota 11 lipca 2020 r., Olgi i Pelagii
Opublikowano
Jarosław, Lubaczów, Przemyśl, Przeworsk, Region
Przygotowujemy dom na sezon grzewczy – ogrzewanie, oczyszczanie, nawilżanie
Przełom października i listopada to okres, w którym zaczynamy odczuwać pierwsze oznaki zbliżającej się zimy: coraz chłodniejsze dni, wieczorne deszcze, nocne przymrozki. Nic więc dziwnego, to właśnie w tym czasie zaczynami myśleć o tym, jak ogrzać mieszkanie. Jednak warto pamiętać o tym, że zimą równie ważne dla naszego zdrowia, co ciepło, jest też czyste i nawilżone powietrze. Jakie urządzenia do tego wykorzystać? Podpowiadamy w naszym materiale.

Ogrzewaj

W zależności od metrażu, budowy i oczekiwanego efektu, będziesz potrzebować innego rodzaju urządzenia. Sprawdź ofertę sprzętu grzejnego w Neo24, znajdziesz tam:

termowentylatory

To najprostsze, ale również najmniej wydajne urządzenia. Popularne farelki wykorzystasz do szybkiego podniesienia temperatury w pomieszczeniu, jednak efekt ten utrzyma się przez bardzo krótki czas. Wybór farelki polecamy młodym rodzicom, kąpiącym małe dziecko w chłodnym pokoju. Jeśli jednak szukasz sprzętu, który zastąpi centralne ogrzewanie, zastanów się nad czymś innym.

konwektory

Do generowania ciepła wykorzystują zjawisko unoszenia się ciepłego powietrza. Grzejnik konwektorowy do działania potrzebuje podłączenia do prądu. Urządzenie zasysa chłodne powietrze, ogrzewa je i na zewnątrz wypuszcza już ciepłe. Dzięki odczujemy wyraźną poprawę temperatury, dłuższą niż w wyniku działania wentylatora, jednak nadal dla zachowania optymalnych warunków urządzenie powinno być włączone przez dłuższy czas.

grzejniki olejowe

Spośród wymienionych sposobów ogrzewania mieszkania, to właśnie są najkorzystniejszym zamiennikiem ogrzewania centralnego. Nie są rzecz jasna tak wydajne, jak tradycyjne kaloryfery, jednak ze względu na budowę możemy oczekiwać, że ciepła temperatura utrzyma się również po wyłączeniu grzejnika. Jest to możliwe dlatego, że wewnątrz „żeberek” znajduje się olej. Będzie on ciepły nawet po wyłączeniu grzejnika, dzięki czemu temperatura w pokoju nie spadnie tak szybko.

Nawilżaj

Niezależnie od wybranego sposobu ogrzewania, dotyczy to również ogrzewania centralnego, w okresie zimowym koniecznie nawilżaj powietrze w domu. Wybierz nawilżacz powietrza spośród dostępnych w Neo24, dzięki temu unikniesz takich dolegliwości jak katar czy kaszel, wywoływanych przez przesuszenie błon śluzowych. Odpowiedni dobrany nawilżacz nie tylko popraw zdrowie Twoje i Twojej rodziny, ale też będzie się ładnie prezentował w salonie jako element dekoracyjny.

Oczyszczaj

Oczyszczanie powietrza zimą jest co roku coraz ważniejsze ze względu na pogarszający się klimat. Nawet krótkie wietrzenie sprawi, że w naszym mieszkaniu pojawią się szkodliwe pyły. Dlatego też warto wyposażyć się w urządzenia filtrujące także w domu – nie tylko w maseczki antysmogowe wychodząc z niego. Porównaj oczyszczacza powietrza w naszym sklepie. Urządzenia takie wskazane są przede wszystkich w domach, w których mieszkają małe dzieci, osoby starsze i cierpiące na schorzenia górnego układu oddechowego.

 

nr 27/2020
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium