Życie Podkarpackie nr 49/2019 Życie Podkarpackie nr 49/2019

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 344/2019, Wtorek 10 grudnia 2019 r., Julii i Daniela
Opublikowano
Przemyśl
Potrącenie kobiety na Grunwaldzkiej w Przemyślu [AKTUALIZACJA]
Do zdarzenia doszło dziś, 9 listopada, przed godziną 11 na ulicy Grunwaldzkiej, niedaleko przejścia dla pieszych. Poszkodowana trafiła do szpitala.
fot. Nadesłane przez Czytelnika
Dyspozytornia pogotowia ratunkowego otrzymała zgłoszenie o zdarzeniu o 10.35. - Pacjentka doznała urazu głowy z chwilową utratą przytomności oraz stłuczenia kończyn. Została przewieziona do szpitala. Natomiast jeszcze przed przyjazdem zespołu ratownictwa medycznego pierwszej pomocy udzielił jej lekarz Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego, który nie będąc w pracy, jechał prywatnym autem i widział potrącenie - mówi Marek Janowski, rzecznik Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu.

Wypadek miał miejsce poza przejściem dla pieszych. Auto, uderzając w kobietę, podcięło ją, przeleciała przez maskę i upadła, uderzając głową o asfalt. 
fot. Nadesłane przez Czytelnika
25 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Felek 185.38.225.4 09.11.2019

Łażą jak święte krowy

user
Felek 185.38.225.4 09.11.2019

Pewnie na godzinki się do klera spieszyly

user
Don Pedro 31.183.146.36 16:03:14 10-11-2019

Śpieszyła -  była jedna kobieta . 

user
G 83.6.237.219 09.11.2019

Ostatnio na ul Mickiewicza przed przejściem dla pieszych troje chłopaków wyskoczylo mi przed maską, dzięki refleksowi udało mi się w porę zahamować, gwałtownie. W telefonie który leżał obok na siedzeniu pasażera pękł ekran, bo podczas hamowania wyleciał do przodu. Kto teraz mi zwróci za to pieniądze? Ludzie ogarnijcie się, a jak nie umiecie się poruszać ulicami pieszo to po co wychodzicie na ulicę!!!! 

user
Qwerty 84.78.16.21 14:20:43 09-11-2019

Przedmioty przewożone w aucie powinny być zabezpieczone.  Głupota jak u tych gnojkow.  A bachorom na drugi raz wyjść i dupe skopac. 

user
Kertoip 88.91.182.190 14:23:02 09-11-2019

proponuje zakupic uchwyt na telefon :) przdmioty ktore leza swobodnie, podczas gwaltownego hamowania dzialaja jak pocisk, o czym sam sie juz przekonales :)

user
ococ 217.88.243.217 17:21:46 09-11-2019

od tego są dodatki do ubezpieczeń OC ;)

user
Wyga 83.28.71.187 20:33:51 09-11-2019

Do Kertoip , uchwyt dla pasażera , chłopie rozumisz co czytasz ?

user
Przemyski kierowca 195.136.177.117 09.11.2019

W Przemyślu to już prawdziwa plaga. Ludzie przechodzą gdzie chcą, byle nie przez przejście.  Szczytem jest przechodzenie przez skrzyżowanie obok Policji. Pomiędzy samochodami i światłami. A interwencji brak. W innych miastach takiego nasilenia się nie spotyka. Oby nie, ale następnym razem dojdzie do prawdziwego nieszczęścia.

user
w okolicach 7.30 i 15.30 185.25.123.209 20:38:47 09-11-2019

W tym miejscu to przechodzą właśnie policmajstry. Mam ich paru sfotografowanych podczas owego procederu i rozważam podpie......ie ich do KWP w Rzeszowie, by kulsony też musiały prawa przestrzegać

user
mk 91.193.208.144 21:26:11 09-11-2019

"w okolicach "   ,  spróbuj  , tylko miej tę cywilną odwagę i podpisz  się prawdziwym nazwiskiem i imieniem  , nie zaszkodzi adres . Ciekaw jestem  czy spróbujesz.

user
Chachursky 81.161.192.184 09.11.2019

Dzisiaj przez cały dzień sam rozjechałbym ze 3 osoby. Właziły na jezdnię nawet się nie rozglądając, dobrze, że pogoda w miarę i było je widać... Piesi powinni mieć bezwzględne pierwszeństwo. Wtedy auta przestaną nam być potrzebne bo nie da się nimi jechać przez miasto. Tylko zyska środowisko.

user
Maniek 37.7.195.247 09.11.2019

Przez takie święte krowy kierowcy mają najbardziej prze....ne jak i prawnie bo nie zachowaliśmy szczególnej ostrożności tak i z wyrzutami które sami sobie zarzucamy a mogłem przecież bardziej uważać . Ale my przecież uważamy ale ta uwaga musi być po obu stronach ostatnio jechałem od strony Jagielońskiej  w stronę Grunwaldzkiej  przejście dla pieszych na moście wyskoczył mi chłopak w kapturze nawet nie patrzył jakie miał światło a światło miał czerwone dzięki Bogu za refleks i za to że zawsze redukuję na tym zakręcie do drugiego biegu bo jak bym jechał troszkę szybciej na pewno trzepną bym gówniarza .

user
Janis 79.200.72.228 08:49:09 10-11-2019

To spróbuj jechać trochę szybciej na tym zakręcie, no spróbuj.

user
I. 80.233.61.205 09.11.2019

Ludzie co się z wami dzieje!!!??  Kościół w Przemyślu na każdej ulicy stoi  a w ludziach tyle nienawiści .  Więcej współczucia i zrozumie ia dla innych ludzi.

user
Xxx 31.0.33.21 10.11.2019
Idiotka wchodzi na drogę bez pasów A potem takie artykuły że niedaleko przejścia dla pieszych... żal 
user
Kierownik 31.183.165.237 10.11.2019

Jeśli już mowa o pladze, to co powiecie nt.  jazdy z telefonem przy uchu? Kilka dni temu widziałem takiego cymbała prowadzącego autobus miejski!!! Jedną ręką prowadził,  drugą rozmawiał ( umiecie to lepiej nazwać)? 

user
oooo 79.200.72.228 08:51:43 10-11-2019
Ręką rozmawiał ? język migowy
user
Troskliwy mieszkaniec Przemyśla 217.17.45.66 10.11.2019

Pragnę wspomnieć również o pieszych, którzy z lenistwa lub z głupoty przechodzą przez jezdnię a piesi za pewne są przekonani że to już jest przejście dla pieszych mimo że jest one oddalone o 2-3 metry wgłąb ulicy! Największe zagrożenie jakie zaobserwowałem w tego typu miejscach znajduje się na skrzyżowaniu ulicy Noskowskiego ze Świętego Jana.. Przejście jest cofnięte wgłąb ulicy Noskowskiego ze względu bezpieczeństwa pieszych a mimo to ludzie chodzą zachowując linie prostą swojego marszu a czasami nawet biegnąc! W pobliżu jest duże skupisko szkół oraz kościół który generuje duży ruch w tej okolicy. Apeluje zatem na łamach tego forum do władz miejskich o pomyśleniu nad barierkami, które skutecznie powstrzymają ten niebezpieczny proceder. Myślę że takich miejsc w Przemyślu znajdzie się więcej np. Kraszewskiego/3-go maja (moim zdaniem w tym miejscu należałoby cofnąć przejście o 2-3 metry). 

user
GOSC 79.191.56.156 10.11.2019

PRZEJSCIA DLA PIESZYCH........ JESZCZE AUTO SIE NIE ZATRZYMAŁO A PIESI WCHODZA NA JEZDNIE. WARIANT DWA JEDNO AUTO SIE ZATRZYMALO TO PIESZY WCHODZI..... ZACZEKAJCIE AZ DWA AUTA SIE ZATRZYMAJA. 

user
Ap 31.183.181.158 07:43:00 11-11-2019

Tak trudno się zatrzymac przed przejsciem.? Prawda jest taka że większość kierowców ma gdzieś przepisy. Pomysł jeden z drugim, że ten przechodzeń to może być ktoś z twojej rodziny i przed przejściem zachowaj ostrożność. Wystarczy pojechać na 

Słowację a już jeden z drugim przed przejściem się zatrzyma, bo się mandatu w euro boi. Większość kierowców ma azjatycka mentalność. Do Stambułu się nadajecie a nie do Europy.

user
V 195.136.179.38 10.11.2019
W pt. w tym samym miejscu widząc że auto na jezdni stanęło a kierowca w aucie mnie przepuszcza wszedłem na jezdnię lecz gdy znalazłem się na przeciwko pojazdu auto dało pełen gaz, jakby chciało mnie specjalnie przejechać, patrzyłem się na kierowce w aucie i jestem pewien że to nie był przypadek i on cały czas mnie widział !
user
Pjoter 85.89.174.196 12:40:12 11-11-2019

Zmień swoje zachowanie. Za bardzo ufasz ludziom.

user
ela 83.31.33.151 08:59:05 12-11-2019

tam nie ma przejścia dla pieszych

user