Życie Podkarpackie nr 22/2020 Życie Podkarpackie nr 22/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 157/2020, Piątek 5 czerwca 2020 r., Walerii i Bonifacego
Opublikowano
Jarosław, Lubaczów, Przemyśl, Przeworsk, Region
Kredyt na 50 tysięcy - gdzie go wziąć?
Kredyt na 50 tysięcy złotych to poważna decyzja, która wymaga nie tylko rozsądnego planowania i oceny swoich możliwości finansowych, lecz także umiejętnej weryfikacji ofert kredytowych dostępnych na rynku. Warto się na samym początku dokładnie rozejrzeć, porównać warunki, poznać warunki kredytowe, zobowiązania, jakich oczekują kredytobiorcy. Warto przyjrzeć się również samemu procesowi decyzyjnemu. Kredyt na 50 tys. dzisiaj nie musi już wiązać się koniecznością przygotowania tony dokumentów i zaświadczeń.
  1. Kredyt czy pożyczka?
  2. Kalkulator - jak to działa?

Kredyt czy pożyczka?

Kredyt na 50 tysięcy złotych to poważne zobowiązanie. Większości osób zupełnie nie kojarzy się ono z pożyczką udzielaną przez firmy pozabankowe. Warto jednak pamiętać, że część z nich udziela tego typu pomocy finansowej, często na bardzo korzystnych warunkach. Warto więc pierwsze kroki skierować do takiej instytucji, która współpracuje zarówno z bankami, jak i firmami pożyczkowymi. Na https://www.bancovo.pl/landing/kredyt-na-50-tysiecy/ można złożyć wniosek kredytowy i poznać propozycje konkretnych partnerów. W ten sposób dość szybko można otrzymać możliwie kompletną informację o dostępnych na rynku możliwościach. Nie trzeba już chodzić od oddziału do oddziału, aby stworzyć sobie kompletny obraz ofert kredytowych. Taki szeroki przegląd ofert kredytowych i pożyczkowych zdecydowanie ułatwia podjęcie decyzji i - co ważniejsze - sprawia, że decyzję tę podejmuje się świadomie, z wiedzą o ofercie konkurencji. Nie oznacza to jednak, że klient zwolniony jest z dokładnego czytania umowy kredytowej. To trzeba zrobić zawsze przed jej podpisaniem.

Kalkulator - jak to działa?

Wystarczy wejść na stronę z ofertami pożyczek i kredytów. Spora część ma kalkulator, który pozwala precyzyjnie dopasować ofertę do potrzeb klienta. Wystarczy wpisać ustawienia odpowiednich parametrów na kalkulatorze z suwakami. W ten sposób ustala się kwotę pożyczki oraz okres spłaty. Następnie wystarczy wypełnić prosty formularz. Podejmując decyzję, warto pamiętać, że kwota 50 tysięcy złotych to znaczaca kwota. Niezależnie od tego, czy ma ona być przeznaczona na zakup samochodu, mieszkania lub zupełnie inny typ wydatków, warto dobrze przemyśleć zaciągnięcie takiego kredytu. Uproszczone procedury ułatwiają oczywiście jego wzięcie, trzeba jednak pamiętać, że może to być poważne obciążenie domowego budżetu. Równie ważna, jak analiza ofert kredytowych na rynku jest więc ocena własnych możliwości finansowych dostosowanie wysokości miesięcznej raty.

 

 

nr 22/2020
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium