Życie Podkarpackie nr 21/2020 Życie Podkarpackie nr 21/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 151/2020, Sobota 30 maja 2020 r., Feliksa i Ferdynanda
Opublikowano
Jarosław, Lubaczów, Przemyśl, Przeworsk, Region
Czarny piątek w prezentmarzen.com
Black Friday jest najbardziej popularnym piątkiem, gdzie oznacza dzień przedświątecznych szaleństw zakupowych. Wiele sklepów na całym świecie szykuje specjalne promocje, które często przedłużane są i na cały weekend. Największym poparciem cieszy się w Stanach Zjednoczonych, gdzie mieszkańcy wydają na promocjach tysiące dolarów a ten jeden dzień jest dla sprzedawców najbardziej dochodowym w roku. Wg statystyk co roku zakupy w Black Friday robi ponad 100 milionów Amerykanów! 100 000 000, wyobrażacie to sobie? W 2018 roku, w Polsce było niespełna 38,5 miliona mieszkańców…

Dlaczego Czarny Piątek?

Nie ma jednej potwierdzonej teorii, skąd wzięła się ta nazwa, są aż trzy. Jedna nawiązuje do fali zwolnień po święcie Dziękczynienia, kiedy to pracownicy nalegali na dzień wolny od pracy, przypadający po ostatnim czwartku listopada. Kolejna związana jest z tłumem zalewającym centra miast (w okolicy centrów handlowych) co skutkowało zablokowaniem przejazdu przez autobusy i samochody. Trzecia, ostatnia teoria dotyczy samych sprzedawców, mianowicie w ten dzień przytrafiała się najlepsza sprzedaż, co notowało się czarnymi tuszami.

Black Friday stał się tak popularny w USA, że przedsiębiorcy chcieli wydłużyć czas promocji, jednak aby nie wchodzić w konflikt z tak ważnym dla Amerykanów Świętem Dziękczynienia, prezydent Franklin Roosevelt uchwalił zmianę daty święta na tydzień wcześniej. Dzięki takiej zmianie, sprzedawcy przez dłuższy czas mogą prowadzić akcję promocyjne przed zbliżającymi się świętami. Czy światem rządzi pieniądz? Nie... tylko promocje!

Black Friday czy Black Week?

Piątek szybko zmienił się w weekend, a weekend w cały week, tak więc promocje często trwają cały tydzień a nawet i dłużej.

Ludzie mają więcej czasu na zakupy a sprzedawcy?

Mają więcej zysków! Bowiem czym dłużej trwają promocje, tym więcej klienci wydają pieniędzy.

To jeszcze nic… Zaczęły powstawać kolejne dni tygodnia, np. Cyber Monday, który przypada zaraz po czarnym piątku. Początkowo Black Friday sprawdzał się w sklepach stacjonarnych, czemu służyć miało zorganizowanie cybernetycznego poniedziałku, który obowiązywał podczas internetowych zakupów. Tymczasem, wszystko można złączyć w jeden wspólny Black Week, z podziałem na piątki, weekendy i poniedziałki, każda okazja bowiem będzie dobra na obniżenie cen i zachęcenie potencjalnych klientów (których nie brakuje).

A jak sytuacja wygląda w Polsce?

Oficjalnie od 2015 roku obchodzimy Black Friday i z roku na rok staje się on coraz bardziej popularny. Polacy uwielbiają wielkie szyldy z napisem PROMOCJA tak więc nie trudno było wprowadzić ten zwyczaj i przekonać do niego klientów. Oczywiście nie jest to rozpowszechnione na taką skalę jak w Stanach Zjednoczonych ale śmiało możemy się wybrać na łowy. Większość osób uznaje ten czas za świetną okazję do zakupu prezentu świątecznego, co generalnie było takim założeniem. Większość sprzedawców stosuje obniżki w granicy 20-30% ale zdarzają się również oferty 2+1 lub 50% na drugą rzecz.

Czarny piątek 2019 roku przypada na 29 listopada i ten dzień zapoczątkuje świąteczne szaleństwo zakupowe. Sprzedawcy szykują na tę okazję specjalne oferty, które zaskoczą i jednocześnie zachęcą klientów do zakupów. Myślisz, że warto wybrać się do centrum handlowego? Jeżeli nie masz ochoty ganiać w tłumie i szperać między półkami sklepowymi aby upolować coś wyjątkowego, spokojnie… możesz zrobić zakupy przez Internet.

Czarny piątek a Prezentmarzen

Wiele osób narzeka, że nie ma pomysłu na prezent, że bliska osoba posiada wszystko, niczym się nie interesuje, nic nie zbiera. No nawet nie kolekcjonuje znaczków (o ile łatwiejsze byłoby kupienie znaczka pocztowego, który wywoła uśmiech?!). Ale jeżeli żaden z dotychczasowych pomysłów się nie nada to wtedy pojawia się Prezentmarzen, co będzie  świetną okazją do obdarowania kogoś na zbliżające się święta. A jeżeli dodamy do tego Black Friday to wyjdzie nam wspaniała okazja! Wymarzony prezent, w promocyjnej cenie, czy to nie brzmi piękne?

Prezentmarzen depcze po piętach Amerykanom i szykuje się na polski Czarny Piątek z ofertą specjalną w sklepach stacjonarnych oraz podczas zakupów internetowych. W trakcie Black Friday 2019 w naszym sklepie internetowym Prezentmarzen.com odbędzie się akcja 50% zwrotu! Aby dowiedzieć się więcej o tegorocznej promocji wejdź na stronę: https://prezentmarzen.com/promo/black-friday/ i sprawdź szczegóły.

Brzmi ciekawie? Nie pozostaje nic, tylko cierpliwie czekać do 29.11.2019, wejsć na naszą stronę internetową prezentmarzen.com i skorzystać z promocji Black Friday. Weź udział w czarnym szaleństwie!

 

nr 21/2020
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium