Życie Podkarpackie nr 45/2019 Życie Podkarpackie nr 45/2019

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 315/2019, Poniedziałek 11 listopada 2019 r., Bartłomieja i Marcina
Opublikowano
Przemyśl
Czy radnemu wolno więcej?
– Gdyby do ewidentnego łamania prawa o ruchu drogowym dochodziło incydentalnie, pewnie machnęlibyśmy ręką. Ale dochodzi notorycznie. Wjeżdżał i wjeżdża samochodem pod „grzybek” przez przejście dla pieszych! Czy radnemu wolno więcej niż zwykłemu śmiertelnikowi? – zastanawiają się mieszkańcy Wybrzeża Marszałka Piłsudskiego. Owym radnym jest przewodniczący Klubu Radnych „Wspólnie dla Przemyśla” (dawniej Kukiz’15) i przewodniczący Komisji Sportu Rady Miejskiej w Przemyślu Marcin Kowalski.
fot. ze zbiorów własnych
Samochód dostawczy wyjeżdża spod popularnego „grzybka” przez przejście dla pieszych. Na przejście na drugą stronę jezdni karnie czeka grupka dzieci.

Okna mieszkańców skierowane są na lokal usytuowany tuż przy kładce pieszo-rowerowej. Mają dowody na łamanie prawa przez radnego. Do naszej redakcji wysłali kilka zdjęć z dokładnym co do minuty opisem, prezentujących moment, kiedy pod popularny „grzybek” podjeżdża M. Kowalski i parkuje swój samochód. Podobnie czynią kierowcy samochodów ciężarowych, dostarczający m.in. złocisty napój dla klientów (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
51 Komentarz
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Xx 83.31.145.183 05.11.2019

Poważnie teraz wam to przeszkadza? Bo z tego co pamiętam wcześniej było tak samo i jakoś nikomu to nie przeszkadzało 

user
Wacław 31.183.179.217 21:49:21 05-11-2019
Kapuś był zawsze kapusiem - Brawo Życie Podkarpackie, bo macie durny temat i co na stronę "rzucić" . Ale SUPER NOWOŚCI i Pani Redaktor Monika Kamińska  mają lepsze.
user
mars 31.183.245.65 00:03:01 06-11-2019

nagonka  sympatyków  jedynie słusznej partii  nieustannie trwa

user
Mike Tyson 83.31.181.221 08:12:09 06-11-2019

Wreszcie nadszedł może czas... Panisko wjeżdża i parkuje tam jak na prywatną posesję. Buractwo i arogancja. Prymityw...ale to przyboczny prezydenta, mówią że też wspólnik 

user
prezes 155.133.92.19 20:12:44 06-11-2019

slusznej partii zal 

user
WIEM 82.25.161.83 05.11.2019

JAKI KRAN TAKI PAN , GOSC PO WYROKACH MIAL ZA POBICIE  , POTEM KRECIL FAJA A TERAZ RADNYM MIASTO SPADA NA PSY , DO KORYTA PCHAJA SIE CORAZ LEPSZE OKAZY TERAZ WSZYSCY TO DZIALAJCY SPOLECZNIE 

user
Gosc 5.173.73.124 21:03:56 05-11-2019

A wcześniejszy radny nie miał czasem domów przybytku rozkoszy? O nim napiszcie bo to jest dopiero skandal 

user
Mike Tyson 83.31.181.221 08:13:42 06-11-2019
Że o automatach hazardowych lepiej nie wspominać 
user
POKO 31.183.221.229 10:05:36 06-11-2019

Ale ktoś go wybrał na radnego ?

user
o 5.173.41.9 10:40:21 06-11-2019

Mimo, że radny o którym piszecie ma sporo za uszami między innymi przybytek rozkoszy to oglądając wszystkie posiedzenia RM uważam, że jest jednym z lepiej pracujących Radnych. No cóż niestety nie moja opcja


user
Suzi 185.25.123.236 05.11.2019

Naprawdę nie ma poważniejszych tematów? Tragedia ta gazeta upada.... 

user
Kaziu 81.161.203.136 13:31:55 06-11-2019

Proponuję i tę ulicę przłonczyć do parku kulturowego a najlepiej całe miasto. A jeśli chodzi o parkowanie czy wjazd pod grzybka to na to z całą pewnością są paragrafy. Mandat, mandat ,mandat. Co to znaczy że radny zawinił ukarać jak każdego obywatela bez wyjątku. A ta gazeta to zwyczajny brukowiec. 

user
xd 31.183.235.184 05.11.2019
nawet nie wiedzialam ze przemysl jest az tak nudny zeby pisac o takich bzdetach
user
Mike Tyson 5.173.40.150 08:15:54 06-11-2019
Porządek musi być. Chce mieć biznes niech tarabani się z wózkiem z parkingu 
user
Pjoter 85.89.174.196 05.11.2019

\"...mieszkańcy Wybrzeża Marszałka Piłsudskiego...\" niech przestanął palić jakimś kur...... w piecach bo się któregoś dnia grubo zdziwią.

user
Mike Tyson 5.173.40.150 08:20:12 06-11-2019
Pjoter nie strasz, nie strasz. Dzis masz swoich idoli z trybun boiskowych w radzie miadta, a jutro już nie... także oni też kiedyś "przestanął" być radnymi i prezydentem... to pewne 
user
Wacław 31.183.179.217 05.11.2019

- To już jest jawna prowokacja i chęć dowalenia komuś. Jako uczciwy Obywatel pytam :

Gdyby ten dupek, co jest złośliwy i zrobił to zdjęcie przysyłając złośliwie do redakcji - miał tam w "Grzybku" swój interes ? to jak by dostarczano tam towar ? Zapewniam, że każdy kierowca wyjeżdżający z tego miejsca MUSI tak jechać i jedzie ostrożnie ! Jadąc po chodniku byłoby bardzo nie HALO, by niszczyć kostkę i to na długiej odległości. Co i tak musiał by wjechać na zakręcie na pasy dla pieszych od wylotu z "Hotelu "Akademia. Więc BURKU na krótkim łańcuchu ! zastanów się co dajesz do mediów, by zakablować kogoś ? a tym bardziej nawet zwykłego Obywatela jakim jest radny Marcin Kowalski lub (Kapuś Kapusta)

user
Patras8282 178.8.20.187 21:47:44 05-11-2019

Panie Łysy...Daj siana...

user
Anty Park Kulturowy 94.254.144.213 22:01:06 05-11-2019

Proszę pomyśleć jak mają dostarczać towar biznesmeni i bizneswomenki skoro powstanie Park Kulturowy i będzie całkowity zakaz ruchu. Po drugie czy prywatna Toyota Rav4 w niedziele popołudniu tez dostarcza towar stając na trawniku przez 3-4 godziny? 

user
Adek 81.161.203.137 22:20:47 05-11-2019

Witam. Dokładne spostrzeżenie, wiele lokali jest w Rynku i ograniczenie do 2,5t a ten kierowca z foto wiezie do nich złocisty płyn i jakoś nie widziałem jego fotek. Czyli Rynek ma jedna opcja a obrzeża druga opcja,a komu służą kapusie?

user
Brawo kochani !!! 5.173.65.104 05.11.2019

Chciałem mieszkańcom Przemyśla serdecznie pogratulować wyboru dokonanego rok temu. Naprawde wybraliście mądrych, wykształconych po studiach nie mających problemów z prawem Radnych. Pan Prezydent również jest z tego znany, iż ma sie za najinteligentniejszego na świecie, a bidulek dopiero musi po cichu zaocznie robić magisterka. Także serdecznie wam gratuluje wyborcy wspaniale wyboru. Większych nieudacznikôw nie mogliście wybrać. Rada Miasta to powinien być organ prestiżowy, a teraz szczerze wstyd w nim zasiadać dzięki tym "uczonym" !!!

user
Adek 81.161.203.137 22:26:36 05-11-2019
Inteligencja nie przedkłada się na papierek z pieczątką , a inteligencja to OBIEKTYWIZM który składa się na obserwacji i wyciąganiu wniosków. A jeśli masz papierki mgr to trzymaj w szufladzie z bielizną, a czemu, bo ich tam nikt nie znajdzie .
user
Brawo kochani !!! 5.173.65.104 22:37:03 05-11-2019

Człowieku o czym Ty piszesz. Czy Ty widzisz czym zajmuje sie obecna władza korzystając ze swoich 5 minut władzy i szczęścia ? Jeden najsłynniejszy maturzysta, drugi najsłynniejszy student. I co dla miasta ? Jajco kompletne dno w zarządzaniu zero pomysłów. Zaraz bedziesz płacił 50 zł za śmiecie. No to zaraz po ciul w kampani krzyczeli że będzie w Przemyślu lepiej. I zamiast ma być lepiej to w całej polsce sie śmieją z naszych uczonych włodarzy wstyd to mało.  A najlepszy jest ten z Boza menadżer przepraszam biznesmen. Sory gość nawet nie powąchał co to jest przedsiębiorstwo i biznes ;-) 

user
Mike Tyson 5.173.40.150 08:21:27 06-11-2019
W punkt.... choc jeszcze wiele mozna dopisac 
user
Mike Tyson 5.173.40.150 08:22:58 06-11-2019
Wacław... przez takich jak ty i tych których bronisz  jest syf w mieście 
user
o 5.173.41.9 10:43:39 06-11-2019
DO Brawo Kochani! Możesz podać jakieś linki gdzie się z naszej władzy śmieją? TO nie ejst przekąs ale jeszcze nigdzie nie czytałem a z chęcią zasięgnę lektury
user
Wasp 88.220.120.53 05.11.2019
Szanowna redakcjo to samochód firmy Żywiec Trade dystrybutora piwa, a nie samochód radnego. Jeśli do radnego przyjedzie listonosz i złamie przepisy to też będzie jego samochód 
user
Mike Tyson 83.31.181.221 07:40:33 06-11-2019

Toyota rav4 też żywca? 

user
Yaro 185.25.123.236 05.11.2019
Spadacie na dno gazecino....dramat Panie naczelny.
user
Mike Tyson 83.31.181.221 07:42:26 06-11-2019
Dramatem jest panoszenie się radnego i parkowanie na trawniku przez przejście dla pieszych 
user
y 94.40.44.230 05.11.2019

a ja widziałem że na moście pies sąsiada zrobił kupę ... Spokojnie to tylko życie podkarpackie...

user
Mike Tyson 83.31.181.221 08:07:03 06-11-2019
Jakby każdy był tak liberalny to wszędzie byłby syf. Chce mieć grzyba i biznes w tym miejscu niech zapier... z towarem na piechotę 
user
Sirk 5.173.40.34 05.11.2019

Z komentarzy wynika, że jeżeli kierowca łamie przepisy podczas gdy do "grzybka" dostarcza towar to wszystko jest ok. Jeżeli przypadkiem kogoś potrąci na chodniku to co wtedy powiecie, że to wina pieszego? Zawsze może zaparkować kilkanaście metrów dalej i towar przewieźć na wózku.  Ludzie zastanówcie się co wy piszecie! Że niby co, że Pan radny to już wszystko może, a właśnie ze nie!!! 

Nie chodzi tu tylko o dostawy,  Pan radny używa przejścia dla pieszych i chodnika jako wjazdu pod "grzybek" gdzie sam wystąpił do prezydenta z prośbą o poprawę bezpieczeństwa na tym właśnie przejściu. Żałosne.

user
Adek 81.161.203.137 05.11.2019

A do La Posty jak dostarczają towar? Z ulicy, na łuku drogi, przecież tam nie ma parkingu, a to kilkanaście metrów dalej w stronę Krasiczyna. Proszę redakcji o artykuł na ten temat w następnym wydaniu, na mam sugestie że nie chodzi o przepisy a o konkurencje .

user
kulsony też łamią prawo 185.25.123.209 05.11.2019

Nie tylko radny łamie to śmieszne prawo w tym śmiesznym kraiku. Codziennie kilkunastu f-szy policji przechodzi nielegalnie poza przejściem dla pieszych przez ul. Bohaterów Getta, 20-30 metrów od okien Komendy Miejskiej. Kto nie wierzy może sam się przekonać czyniąc obserwacje w okolicach 7:30 i 15:30.  Można by kulsonów ofocić, (np. z pobliskiego przystanku) i zapodać zdjęcia komendantowi jako ewidentne dowody na wykroczenie tych co to niby strzegą prawa. 

user
Gość 37.248.155.213 05.11.2019

Ukarać kierowcę mandatem  i przestanie w taki sposób łamać przepisy drogowe! A co do dowożenia towaru to już sprawa właściciela sam wybrał sobie miejsce i lokal więc niech sobie taczkami dowozi  jak nie ma innej możliwości.... 

user
Pan pikus 37.248.250.176 06.11.2019

Radny może wszystko powinni to zgłosić na policję niech ona się rym zajmie to są poważne tematy i nie wolno ich  zaniedbywac ponieważ za chwile wszyscy będą tak robić

A za chwilę wszyscy tak będą robić tylko wszyscy nie zostaną radnymi władzą władzą wladza

user
greg 77.114.13.84 06.11.2019

konfident co zrobił zdjęcie powinien spełnić obywatelski obowiązek i zadzwonić na policję a ta ukarała by kierowcę który w sposób oczywisty łamie przepisy ruchu drogowego(a że idzie sobie na łatwiznę i podjeżdża pod sam punkt dostawy zamiast dymać z najbliższego parkingu przy Poloni   z wózkiem, zresztą zasadą jest że dostawca dostarcza i rozładowywuje ), ale nie lepiej napisać w gazecie że to wina radnego bo ma w tym miejscu swój biznes, 

user
Tadeusz 79.191.66.13 06.11.2019

Mali,płytcy ludzie prawie karły intelektualne .

Jedyne co potrafią i z czego się cieszą to dowalić bliźniemu .

Obojętnie w jaki sposób byle była satysfakcja.

Pogratulować też można doborowi tekstów przez "fachowców" w tej gazetce już nie posiadających żadnych hamulców tak charakterystycznej dla rasy ludzkiej nawet tej prymitywnej

user
y 94.40.44.230 09:29:24 06-11-2019

masz rację , w Przemyślu nic nie będzie bo większość to ludzie którym nie wyszło w życiu i zwyczajnie zazdroszczą bliźniemu tylko ciekaw jestem czy to są prawdziwi katolicy zaznaczam że sam wychowany jestem w duchu tej wiary, ludzie ogarnijcie się z waszych kompleksów...

user
Stały czytelnik 195.238.168.117 06.11.2019

Pan Kowalski, który w artykule zapowiedział, że upomni dostawców i sam przestanie parkować na trawniku pod barem ma tutaj więcej adwokatów niż dział prawny Microsoftu. Skąd wy tylko macie to wiedzieć, kiady nie kupiliście gazety i nie czytaliscie artykułu biedaki

user
KULKA 82.132.236.72 06.11.2019

Sami go wybraliście a teraz płacz . Zwykly chuligan

user
Tadeusz 79.191.66.13 13:59:40 06-11-2019

Może i masz rację.

Ale dotychczas wybieraliśmy ludzi "pobożnych i uczciwych"

problem w tym,ze narobili tyle gnoju,ze sprzątać będziemy co najmniej przez jedno pokolenie albo jeszcze dłużej.

Byli tak "dobrzy" ze spłatę zobowiązań  swojej radosnej twórczości powierzyli swoim dzieciom i wnukom.

Nic dziwnego,ze te dzieci i wnukowie uciekli i uciekaja z naszego grodu gdzie pieprz rośnie.

user
hulik 83.28.67.90 06.11.2019

Najbardziej niebezpieczne przejscie w Mieście!!!!!Co dureń to wymyslił??

user
Ross 31.183.166.179 06.11.2019

Oj Pani radny,nie ladnie.

user
zasanie 83.31.182.143 06.11.2019

Tadeusz o czym ty bredzisz? To po jaśnie pobożnemu Chomie się gnoju jakiego narobil nie daje ogarnąć. dowiedz się jaki dług zostawił i do kiedy trzeba go spłacić! i skończ te farmazony.

user
Beershare 185.38.225.7 06.11.2019

Nie rozumiem jednej rzeczy.oburzenie mieszkancy mają czas wyciągnąć telefon zrobić zdjecia. Być może wiele zdjęć a nie mogą tym telefonem zadzwonić do odpowiednich służb aby prawo było egzekwowane????? Waszą bezczynnością i liczeniem na rozgłos w gazecie tej sprawy sami doprowadzicie do tragedi na przejściu.

user
Andrzej 79.191.56.206 07.11.2019

Do obrońców Pana radnego...wszyscy  radni maja świecić przykładem ..może niech przypomną sobie co powtarzali podczas ślubowania ....a jeszcze jednym rodzynkiem jest radny Kamiński ,który zapomina płacić za postój na płatnym parkingu w rynku .Zastanawia mnie jak będzie wyglądać dostawa towaru w Parku Kulturowym ,,,w którym klienci lokali szczają po kościołach i uważają się za kulturalnych....poszukiwane czarne lub granatowe audi a5 zagraniczny nr rej TFI 1606....

user
Przemyślanin 81.161.203.136 13:57:23 07-11-2019

A ja chcę zapytać czy prezydent Przemyśla nadal jest posłem ponieważ na oknie przy empiku jest: biuro poselskie Wojciecha Bakuna ?

user
Przemyślanin 81.161.203.136 09.11.2019

Dlaczego nikt żadnych głupot czy idjotyzmów nie odpisuje, chyba ,że w drodze do grzybka paznokciami zeskrobują informacje o k15 z posłem na czele

user
Zdziszek 81.161.203.136 07:41:11 10-11-2019

Tyle wpisów. Pan radny tu prawdziwy cylibryta si zrobioł

nr 45/2019
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium