Życie Podkarpackie nr 22/2020 Życie Podkarpackie nr 22/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 157/2020, Piątek 5 czerwca 2020 r., Walerii i Bonifacego
Opublikowano
Jarosław, Lubaczów, Przemyśl, Przeworsk, Region
Koszulki z organicznej bawełny - 4 powody, dla których warto w nie zainwestować
Trendy eko już od kilku lat są widoczne w branży odzieżowej. Koszulki, bluzy czy niemowlęce śpioszki wykonuje się z bawełny organicznej - wytrzymałej tkaniny wysokiej jakości. Pozyskuje się ją w sposób w pełni ekologiczny, bez użycia szkodliwej dla człowieka chemii, dzięki czemu coraz większa grupa konsumentów, ceniących swoje zdrowie, sięga po odzież z tego materiału.
  1. Koszulki z bawełny organicznej
  2. Bawełna organiczna a zdrowie

 

Pozyskanie organicznej bawełny wiąże się ze spełnieniem rygorystycznych norm, związanych ze sposobem uprawy, nawożeniem, ochroną przed szkodnikami, a dodatkowo również z zachowaniem praw pracowniczych. Ten rodzaj bawełny jest zbierany ręcznie - to ważne dla zachowania czystości włókien.

 Koszulki z bawełny organicznej

 Jednym z najpopularniejszych elementów odzieży, który wykonuje się z bawełny organicznej, są koszulki. Eko T-shirty noszą dorośli i dzieci, panie i panowie - innymi słowy wszyscy. Wybierają je głównie ze względu na bardzo wysoką jakość. Odzież z bawełny organicznej  https://hurt.koszulkowo.com/bawelna-organiczna/ jest niezwykle wytrzymała - nie rozciąga się, nie blaknie i można ją bezpiecznie prać wiele razy, a ona i tak utrzyma swoją jakość. Dodatkowo jest niezwykle modna!

 Skomplikowany proces uprawy organicznej bawełny oraz jej późniejszej obróbki sprawia, że w porównaniu do standardowej, zwyczajnej bawełny, materiał ten jest droższy. Co za tym idzie, rośnie również cena samych koszulek z bawełny organicznej. Cena ta przekłada się jednak na jakość - koszulki te będą służyły ich właścicielowi znacznie dłużej niż odzież z tradycyjnej bawełny - brak możliwości zastosowania chemii podczas uprawy i obróbki włókien oraz konieczność zrezygnowania z niej również w przypadku barwienia sprawiają, że bawełna organiczna jest materiałem niezwykle trwałym.

 Bawełna organiczna a zdrowie

 Bawełna to roślina bardzo podatna na ataki szkodników, dlatego zazwyczaj do jej upraw stosuje się duże ilości chemii, która ma im zapobiegać. Kolejną dawkę środków chemicznych dostarcza się podczas obróbki włókien, a następne dla nadania odpowiedniego koloru lub nanoszenia nadruków. W efekcie produkty z tradycyjnej bawełny nie tylko tracą na jakości, ale też zawierają w sobie środki chemiczne, mające szkodliwy wpływ na zdrowie człowieka. Bawełna organiczna, z której wykonane są eko koszulki, nie zawiera żadnej chemii - nie używa się jej ani do uprawy, ani do innych czynności, związanych z produkcją gotowych ubrań. Dzięki temu noszenie koszulek z bawełny organicznej jest w pełni zdrowe dla ludzkiego organizmu.

nr 22/2020
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium