Życie Podkarpackie nr 30/2020 Życie Podkarpackie nr 30/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 216/2020, Poniedziałek 3 sierpnia 2020 r., Lidii i Augusta
Opublikowano
Jarosław, Radymno, Korczowa
Albańczycy ujęci w hotelu w Radymnie
Zdarzanie miało miejsce w okolicach Korczowej. Po ujawnieniu śladów nielegalnego przekraczania granicy z Ukrainy do Polski strażnicy graniczni natychmiast rozpoczęli poszukiwania.
Albańczycy ujęci w hotelu w Radymnie
fot. serwis BiOSG

Pierwszy trop podjął pies służbowy, kolejne ustalenia skierowały mundurowych wewnątrz kraju. Po kilku godzinach w trakcie kontroli legalności pobytu w jednym z hoteli na terenie Radymna ujawniono sprawców przestępstwa.

Byli to 3 obywatele Albanii w wieku od 20 do 35 lat. Posiadali przy sobie   paszporty wydane przez władze tego kraju. Mężczyźni od razu przyznali się do nielegalnego przekroczenia granicy. W trakcie sprawdzeń w europejskich bazach danych funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej ustalili, że cudzoziemcy posiadają zakazy wjazdu na terytorium państw strefy Schengen.

Wcześniej byli już deportowani za nielegalne pobyty oraz rozboje. Z Albanii do Lwowa na Ukrainie przedostali się drogą lotniczą. Następnie busem dotarli w rejon granicy z Polską. Tam w miejscu niedozwolonym przekroczyli ją pieszo. Cudzoziemcom wyznaczono kary pozbawienia wolności w zawieszeniu oraz grzywny. Albańczycy planowali dotrzeć do Niemiec i tam się osiedlić. Tymczasem 14 bm. zostali przekazani z powrotem na Ukrainę w ramach readmisji.

W bieżącym roku to pierwszy przypadek zatrzymania obywateli Albanii za nielegalne przekroczenie granicy na Podkarpaciu. Łącznie od początku 2019 roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG zatrzymali 114 cudzoziemców, którzy nielegalnie przekraczali granicę z Ukrainy i Słowacji do Polski w celach migracyjnych.

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 30/2020
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium