Życie Podkarpackie nr 46/2019 Życie Podkarpackie nr 46/2019

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 317/2019, Środa 13 listopada 2019 r., Stanisława i Mikołaja
Opublikowano
Przemyśl
Kierownik biura prezydenta Przemyśla wybrany
Biuro prezydenta miasta w urzędzie miejskim ma kierownika. Został nim Maciej Wolański. Na rozmowie kwalifikacyjnej stawił się tylko on, chociaż dopuszczono do niej również dwóch innych kandydatów.
fot. Paweł Bugira
Maciej Wolański pracuje w urzędzie miejskim od kwietnia br.

Do lipca br. biuro prezydenta miasta nazywało się kancelarią, a jej naczelnikiem był Artur Komorowski, powołany na to stanowisko jeszcze przez Roberta Chomę. Po reorganizacji urzędu, stanowisko szefa biura było nieobsadzone, a 20 września miasto ogłosiło na nie konkurs. Zgodnie ze wskazanymi wymogami, kandydat musiał mieć wyższe wykształcenie o kierunku prawo, administracja, zarządzanie[prawo] lub stosunki międzynarodowe; co najmniej 5-letni staż pracy lub wykonywanie przez co najmniej 5 lat działalności gospodarczej o charakterze zgodnym z wymaganiami na to stanowisko.

Wpłynęły 4 oferty. Jak informuje sekretarz miasta Dariusz Łapa, który przewodniczył komisji konkursowej, 3 zgłoszenia spełniały wymogi formalne i kandydaci zostali dopuszczeni do rozmowy kwalifikacyjnej. Stawił się jednak tylko jeden kandydat – Maciej Wolański.

– W trakcie rozmowy kwalifikacyjnej oraz dokonanej, na kartach ocen, oceny kompetencji kandydata na wymienione na wstępie stanowisko, pan Maciej Wolański uzyskał 145 punktów. Maksymalny ogólny wynik oceny możliwy do uzyskania wynosił 150 punktów – podał w uzasadnieniu D. Łapa. Prezydent Wojciech Bakun zaakceptował wyłonioną w drodze konkursu kandydaturę.

118 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
wyborca 176.10.99.200 17.10.2019

Zaraz, zaraz, a to nie dobry kolega przezydenta z kampani wyborczej?  a ciekaw jestem kompetencji, doświadczenia i wykształcenia tego pana. A podobno miało nie być załatwiania pracy swoim znajomym, jak deklarował prezydent przed wygraną. Po Posir, po Mopsie i jeszcze kilku innych już zmienionych stołkach przyszedł kolejny. No cóż,  w dywizji Bakuna jeszcze pewnie kilku czeka w kolejne.I co bedą następni? Rozliczymy Prezydencie w kolejnych wyborach!!!!!

user
Pitagoras 31.183.230.214 20:58:25 17-10-2019

Najpierw się nauczcie liczyć do 150.  

user
Marian 31.183.255.36 21:14:00 17-10-2019

Tj chłop który donosił pizze w papryczki i taka to siła 

user
Pitagoras 31.183.230.214 06:16:32 18-10-2019

Mariam Tyle covten chłop ma w małym palcu to Ty nie masz w ggłowie. Jakbyś go znał to byś wiedział, że to byla jego dodatkowa praca. Ma gość doświadczenie i konkretnie działa.

user
kol 188.146.32.48 20:52:13 18-10-2019

do pitagoras: buahahaha!!!!!

user
Urzędnik 81.161.203.158 06:16:06 24-10-2019

Tak to koleś tego prezydenta . a z resztą jaki prezydent taki kierownik . załamka nie ogolony na bakier z fryzjerem poprostu wstyd na całej lini

user
johnny 185.239.43.5 17.10.2019

 No panie prezydencie, pokazujesz swoje prawdziwe oblicze. A miało podobno nie być kumoterstwa, nepotyzmu, kolesiostwa. durny narod dał sie nabrać. Dobrze pan to rozegral. brawo

user
zipov 217.99.254.29 00:14:44 18-10-2019
1 kandydat się zgłosił to czego chcesz?
user
Tupecik kojaka 85.255.233.132 17.10.2019

Były barman z Fortu kierownikiem biura Prezydenta?  Pewnie będzie mu kawę parzył za pieniądze podatników.  Nie jest to przypadkiem kumpel radnego Kojaka, z którym wrzuca wspólne zdjęcia na fejsa? Ksywa kadrowy nie jest najwyraźniej przypadkowa. Republika kolesi, a miasto idzie na dno. 

user
Kaśka 185.38.225.2 21:53:25 17-10-2019

Tak jak Pan pisze.  Gościu który handlował fajkami,  wielki kibol, do zespołu trafia barman. Ciekawy skład mamy. Pan prezydent obiecał ble ble ble A ja głupia dałam się nabrać . Ale do następnych wyborów.  

user
Krzysiek 5.173.41.65 11:31:00 18-10-2019

Koleś pracuje w administracji od dawna a w forcie dorabia co świadczy tylko o pracowitości także elo ma doświadczenie i jest naprawdę kompetentny 

user
Tragedia 5.173.41.106 17.10.2019

Bakun rób tak dalej, zatrudniaj dalej tych inteligentów. Za 4 lata dostaniesz 4 %, wprowadzicie 1 radnego i tak sie skończy rządzenie tej najšmieszniejszej bandy w dziejach miasta. Ale dobrze že Kierownik ma lepsze wykształcenie od Prezydenta, chociaż o tych nie trudno bo 90 % mieszkancow ma lepsze od miłościwie nam panującego. Słychać pogłoski że dla niektórych matura to juz był szczyt formy w tej ekipie ...

user
Pitagoras 31.183.230.214 21:02:19 17-10-2019
Wałęsa elektryk Ci nie przeszkadzał? Maciecw szeregach doktorów, profesorów i innych wykształconych, ale z matmy pała. 
user
taki_tam 185.220.101.6 21:42:11 17-10-2019

Jest i nadworny głupek od jeżdżenia na sygnale po mieście. Jak tam Grzegorzu "szmateksiarzu" L. ? Paczki staremu już nosisz, czy segregujecie wspólnie worki z używkami? A może tatuś jak za starych dobrych czasów załatwi za parę groszy jakąś fuchę żebyś nie musiał na zupę do Caritasu łazić?

user
Tragedia 5.173.73.66 22:59:32 17-10-2019
Hmmm z tego co mi wiadomo to u was macie jeszcze wieksze doświadczenie w noszeniu paczek.  Plotki na mieście mówią o jakiś napadach gdzies na kogos kilka lat temu :-) Tak to piekna historia jest za to prawda ? I przez granice tez co niektorzy paczki lubieli nosić ... Pochwalcie się ...
user
Wojciech Bakun 195.136.179.10 17.10.2019

Szanowni Państwo, jak widać w kilku komentarzach, które zdążyły już się pojawić nie wszyscy rozumieją słowo "konkurs". Pan Maciej złożył podanie jak trzech innych kandydatów i spełnił wymagania formalne. Na rozmowę o pracę zgłosił się tylko on, pozostali dwaj kandydaci spełniający kryteria formalne nie zgłosili się na rozmowę kwalifikacyjną. Z czego więc wynikają zarzuty wyboru jedynego kandydata, który zgłosił się na rozmowę? 

user
wyborca 81.17.27.141 21:16:33 17-10-2019

Czy ma Pan wyborców za debil.i? Robienie pozorów konkursu? Dlaczego pozostali się nie stawili? Czy to nie dziwne?  A może pozostałe osoby po prostu wiedziały, że nia ma sensu stawać, bo wynik jest z góry znany? Prosze się nie ośmieszać i dziecinnie nie tłumaczyć. To że nie stawiły się inne osoby,  można wręcz uważajć jako potwierdzeniee, że wynik był z góry przewidywalny. WSTYD!!! Bo hasła w kampanii były inne!!! Aż chce się powiedzieć, KOŃCZ PAN, WSTYDU OSZCZĘDŹ!

user
Wojciech Bakun 195.136.179.10 21:22:25 17-10-2019
Konkurs był otwarty, każdy mógł się zgłosić. Tak jak napisałem wcześniej dwie osoby, które spełniały wymogi formalne nie zgłosiły się na rozmowę. Nie znam powodu nie zgłoszenia się na rozmowy, a już na pewno daleki byłbym od oskarżeń o "ustawionych konkursie".  
user
aaa 176.10.99.200 21:28:27 17-10-2019

proszę już się nie ośmieszać!!!!!!!!!!!!!!!!!!

user
Kaśka 185.38.225.2 21:55:33 17-10-2019
Oczy mydlić nie nam.  Litości.  
user
Tupecik Kojaka 85.255.233.132 23:48:27 17-10-2019

A jakie były kryteria formalne? Znajomość z Kadrowym?  O tym kto obejmie to stanowisko chodziły słuchy, kiedy tylko ten pan pojawił się w urzędzie.  You can fool all the people some of the time, and some of the people all the time, but you cannot fool all the people all the time panie Bakun. 

user
zipov 217.99.254.29 00:18:16 18-10-2019
Sekcja komentów ogarnięta przez rozeźlone rodzinki pozwalnianych urzędasów i frustratów życiowych.
user
Realista 31.128.12.45 11:31:32 18-10-2019
Ja myślę, że osoby które się nie zgłosiły na rozmowę już czytając komentarze po ogłoszeniu naboru i wiedząc kim jest Pan Maciej po prostu nie chciały tracić swojego cennego czasu. Właśnie - pisze "Pan Maciej" - jakie to teraz oficjalne. Ten Pan o Panu mówił "Wojtek" a Pan do niego nie zwracał się czasem przez "Ty" ? - nie znaliście się wcześniej ? Niesamowite....... Zawsze też jest opcja unieważnić konkurs i szukać kogoś kto ma doświadczenie. Tu słowo "konkurs" nabiera nowego znaczenia ! Daremne tłumaczenia bo tu nic się nie obroni. Mając honor to chyba coraz ciężej jest chodzić po mieście z głową podniesioną do góry i spoglądać w oczy ludzi dookoła, którzy mogli oddać na ten cały cyrk głos.
user
taki_tam 185.220.101.6 17.10.2019

Klasyk pisał: słychać wycie? Znakomicie

user
jok 109.70.100.29 21:35:12 17-10-2019

ooo, członek Dywizji? Czy też obecny zwycięzca się odezwał?

user
taki_tam 185.220.101.6 21:37:24 17-10-2019

Z pewnością nie przegrany jak Ty PISowski piesku z Fredry 1 :)

user
kil 45.66.32.45 21:40:42 17-10-2019
róbcie tak dalej, to zabraknie taczek,żeby wszystkich powywozić
user
aaaaa 217.99.252.28 17.10.2019

Po tym Panu czyż nie można  sie domyślać kto obejmie stanowisko naczelnika Wydziału EiS ?

user
taki_tam 185.220.101.6 21:38:30 17-10-2019
A kto obejmie? Proszę nam zdradzić NOSTRADAMUSIE :D
user
gaen 23.140.160.36 21:42:12 17-10-2019

to już wiadomo, ale wszystko w swoim czasie wyjdzie na światło dzienne :)

user
Przemyslanin 5.173.48.221 17.10.2019

To się w głowie nie mieści... Jak widzę zdjęcia tego fajkarza Kowalskiego jak to dumnie siedzi jako radny nie wiem czy sie śmiać czy płakać albo ten wieśniak z bazaru Barczak następny mądry a Ostrowska dyrektorka Posiru jedynym jej wielkim osiągnięciem jest przeniesienie swojej prywatnej firmy Lejdis do hali a teraz ten... barman z fortu... Panie Prezydencie głosowałem na Pana i bardzo tego żałuję zresztą jak wszyscy kolejne 4 lata szybko mina i niech Pan nie liczy na to że zostanie Pan ponownie wybrany Pozdrawiam 

user
Wojciech Bakun 195.136.179.10 21:47:37 17-10-2019

Naprawdę serdecznie zapraszam do zapoznania się z pracą wszystkich osób, które Pan wymienił. Jeżeli uważa Pan, że POSiR nie zmienił się w ciągu kilku miesięcy zarządzania nim przez Panią Ostrowską to znaczy, że dawno Pan nie odwiedził obiektów, o stanie finansów POSiRu nie wspominając. Łatwo rzucać oskarżenia zza klawiatury, trudniej podjąć wyzwanie naprawienia tego co przez lata doprowadzono do ruiny. Chce Pan pomóc? Naprawdę serdecznie zapraszam.

user
obserwator 109.70.100.22 21:53:00 17-10-2019

faktycznie POSIR się zmienił, tyle że na gorsze!!!!! proszę popytać pracowników, jakie mają zdanie na ten temat!!!!!!

user
Wojciech Bakun 195.136.179.10 21:59:04 17-10-2019

Zmiany w POSiRze powinni oceniać mieszkańcy, nie pracownicy. Kilkanaście uruchomionych grup ćwiczących, kilka sekcji sportowych (w tym zapasy, boks i akrobatyka), kilkukrotny przyrost korzystających z siłowni, kilkukrotny wzrost korzystających z kolejki krzesełkowej i saneczek, pierwsza od kilkunastu lat wymiana armatek śnieżnych, zakup ratraka, budowa nowego pawilonu przy Pasteura, prace nad szybszym niż zwykle uruchomieniem lodowiska i stoku. Faktycznie niewiele jak na kilka miesięcy pracy

user
Kaśka 185.38.225.2 21:59:32 17-10-2019
Elita nam się tworzy.  Haha.  Oby kadencja szybko minęła 
user
Tragedia 5.173.73.66 23:16:18 17-10-2019
Panie Bakun Ja rozumiem że Pan sie ma na najinteligentniejszego na świecie człowieka, ale i Pan i pozostałe 50 tys mieszkańców powoli otwiera oczy i widzi, że Pan robi z nich idiotów. A dziwne bo z Pana wykształceñem a raczej jego brakiem chodz troszke powinien mieć Pan do siebie dystansu i czasem posłuchać innych mądrzejszych itd. Ale do sedna. Konkursy. Pan naprawde ma za debili ludzi ? Pan mysli że mieszkancy nie wiedza kim jest dla Pana Pan Kwaśny z PWiK, Pani Ostrowska z POSiR itd ? A cóż ta Pani zrobiła takiego wspaniałego no słuchamy ? Czy napisala jakis projekt na dofinansowanie ktory gdzies wygrał, czy pozyskała jakiegos inwestora, czy jej świetność polega na tym tylko że biega do Pana proszac o pieniążki a Pan znajomej nie odmówi, oczywiscie olewajac inne sprawy które potrzebuja pilniejszego dofinansowania. Niech sie Pan pochwali jak ratuje np MZK że inne spolki musialy wyskoczyc z pieniazkow żeby Pan sie nie zapadl pod ziemie jakby komunikacja miejska pod Pana rzadami nie zwineła z Przemyšla. O to jest ten Pana famtastyczny pomysł na Przemyśl ? Teraz zapewne ma Pan w planie podnosic podatki i šmieci bo juz slychac Pana rozpacz i zero pomysłów oraz wizji jak temu zapobiec. I najwazniejsze prosze wybaczyc ale Pana lekceważące podejscie do pracowników swoich jest niesmaczne i aroganckie. Pan śmie pisać że to mieszkańcy a nie pracownicy maja oceniać Pana działania ? Prosze wybaczyc ale nie jestem pracownikiem Pana (na całe szczescie) ale Ci pracownicy zapewne w 90 % to sa także mieszkańcy Przenyšla i maja prawo Pana oceniać. To Pan jest z Nehrybki i prosze tu nie obrażać ani pana pracownikow ani mieszkańców. Za jedno musze Pana pochwalić, w koncu komentarze pisze Pan po godzinach swojej pracy w czasie prywatnym, a nie w pracy bo nie za to Pan otrzymuje 10 tys brutto z kasy miasta. No i to byłaby jedyna zmiana na plus od początku Pana kiepściutkich rządów. 
user
Potyliczny 5.173.64.101 23:46:25 17-10-2019

Panie Prezydencie. Z ocena POSIRu należy się wstrzymać do momentu opublikowania zysku lub stary za bieżący rok.... po wynikach finansowych Panią dyrektor poznamy

user
Do Wojciech 185.25.123.166 08:44:38 18-10-2019

Ja tam na silowni wiecej osob nie widzę. A czytajac projekt uchwaly bedzie ich jeszcze mniej bo nie beda mogly korzystac osoby z karta 3+ ( a niestety w sezonie zimowy, spora liczba staruszków z tą kartą przychodzi tam). Na silowni zattudniliscie kolejne osoby, na fitnessy przychodzi po 5 osob - gdzie tłumy ? Ta silownia przynosi teraz starty.

user
Mlody81 213.205.240.232 11:43:23 18-10-2019

Czytajac twoje wypociny nie wiem czy śmiać się czy płakać.Dlaczego   lecą tutaj nazwiska  hmm Przemyslanin bądź na tyle odważny podaj swoje nazwisko a nie incognito się tutaj wymadrzasz ten od fajki ten z bazaru a ty skąd?

user
Pudzian 185.38.225.7 19:26:04 20-10-2019
Czy to Ostrowska czy Kowalska czy Barbara z youtube jak miasto nie na pieniędzy to cudów też nie zdziala. Pisząc takie bzdury warto najpierw poczytać czym  różni się firma prywatna od instytucji budżetowej. Jak P. Ostrowska mogła przenieść firme prywatna do budzetowki chyba nawet ona tak nie potrafi. Po za tym wiedziała co robi z punktu widzenia stałego klienta obserwuję ilość klientów bywajacych teraz w Siłowni w godzinach wieczornych. Codziennie zapewne kilkadziesiąt dodatkowych osób mówię tu o kobietach. Czy przenosząc instruktorów z kwalifikacjami- do posiru, nie miala na myśli tego że będą dla posiru ruchać niezłą kasę?? Zapewne nie był to krok żeby zrobić im dobrze ale żeby dobrze zrobić hali. Dobry krok.... Gratuluję myślenia Pani Greto! bo komentatorom brak takich umiejętności jak myślenie 
user
Kolesiostwowmagistracie 79.191.64.36 17.10.2019

Przecież to gość kumpel prezydenta! Ale ściema! Konkurs był i tylko traf chce ten Maciu się zjawił ;) Jeszce kto uwierzy, hahahaha haha! 

user
Czerwony 5.173.48.221 17.10.2019

Porażka... Tak samo jak z konkursem na Dyrektora Posir... Z góry było wiadome kto wygra... Pogrąża się Pan Panie Prezydencie 

user
jaśko 31.183.132.194 12:32:35 18-10-2019


Jeszcze przed ogłoszeniem konkursu było wiadomo że dyrektorem Posiru będzie kobieta Tylko nie znano nazwiska heheheheheh

user
Agnieszka 5.173.48.221 17.10.2019
Ja myślałam że Pan Bakun jest bardziej inteligentny... Sam niestety strzela sobie w kolano 
user
Ja 37.30.2.50 22:29:10 17-10-2019

Dobrego rzecznika zwolnił aby zatrudnić swoją koleżankę z szkolnej klasy. Zamienił fachowca na kolejnego amatora. I tu nie ma kolesiostwa. A tak krytykowali o to poprzedników vs sami jeszcze gorzej. 

user
haha 54.39.152.58 22:29:39 17-10-2019

obserwator, Agnieszka, Czerwony :) To jakaś choroba wielobiegunowa, czy po prostu lubi Pani robić szum i udawać, że jest Pani trzy osoby?

user
haha 54.39.152.58 22:31:27 17-10-2019
Pan Maciek ma tylko długie włosy, ale nie jest "koleżanką ze szkolnej ławy" :)
user
Ja 37.30.2.50 22:44:13 17-10-2019

Nie chodzi mi o Maćka tylko nową rzeczniczkę którą niedawno zamienił za poprzedniego rzecznika

user
Eeeee 5.173.41.65 11:37:45 18-10-2019
No ja bym osobiście poprzednika nie nazwał fachowcem, ale jeżeli taki jest Twój poziom,, fachowstwa" to chyba nie wiesz o czym piszesz. 
user
BEAR 188.207.4.119 17.10.2019

Oj oj, ale tu żal ludziom pośladki pozaciskał. Wszyscy źli, kolesiostwo... Mogę się z wami prawilni założyć, że jak mielibyście możliwość zatrudniać, a nie tylko być zatrudnionym, to cała wasza rodzina miałaby ciepłe posadki. I pies też.

user
Bartosz Chomiak 80.6.199.88 17.10.2019

Gratuluje 

Cieszę się bardzo. Nie będzie łatwo. Czego jak czego ale tego że się udało to nigdy człowiekowi nie wybacza .. taki już jest ten nasz Przemyśl przedsmak wschodu ... Życzę dużo siły i wytrwałości. Jeszcze raz gratuluję 

user
Potyliczny 5.173.64.101 18.10.2019

Ten człek to bardzo dobry wybór. Ma doświadczenie w pracy z wariatami...

user
WWW 88.156.141.120 18.10.2019

W komentarzach prym wiedzie ciemnogród z PiSu. Już się popisaliście w wyborach parlamentarnych na swojego lotnika z Huwnik. Smiech na całą Polskę. Elektorat z antenami ustawionymi na TVPPiS.

user
zipov 217.99.254.29 00:23:00 18-10-2019
Straszni są, prawda?
Żal czytać, chciałbym poznać ich motywacje, ale obawiam się że są zbyt zakłamani żeby je zdradzić.
user
Eeee 5.173.41.65 11:41:07 18-10-2019
A ja powiem że tu mógłby każdy inny dostać to stanowisko, nawet sam papież ale ryk jest bo to nikt od nich nie jest. Nikt z wiertuszki pisowskiej nie dochapał się żeby siedzieć i pyrkac w stołek. Stąd żal i zawodzenie. Dajcie facetowi wykonywać swoją pracę. 
user
zipov 217.99.254.29 18.10.2019

Żal czytać te komentarze.

Mam wrażenie że to poprzednia banda, zwolnieni urzędnicy i ich rodziny się mszczą za to że przegrali/zostali słusznie wywaleni.

user
zipov 217.99.254.29 00:21:49 18-10-2019
pewnie ich też ściska bo posadka przeszła koło nosa, trzeba było się zgłosić, frajernia
user
taki_tam 185.25.123.229 01:08:48 18-10-2019

Nic podobnego. To wku....., że miało być inaczej (lepiej) a jest tak samo jak było (układy i układziki) albo nawet gorzej. 

user
Kaś 5.173.41.65 11:43:43 18-10-2019
Jeżeli urząd ma działać sprawnie to na stanowisku muszą  być osoby kompetentne, zaradne i przede wszystkim współpracujące! Jeżeli ktoś nie chciał współpracować, nie działał dla miasta tylko po złości to ja się nie dziwię że poleciał. Proste jak 2+2. Jeżeli chcesz sprawnie działać musisz mieć pewność do tych z którymi wspopracujesz. Nawet najlepszy projekt może paść jeżeli drużyna się działa razem. 
user
taki_tam 185.25.123.229 18.10.2019
A to ci niespodzianka.
user
taki_tam 185.25.123.229 01:06:06 18-10-2019

„Pozostali kandydaci się nie zgłosili”. Normalnie komedia. :)

user
Michał 79.188.24.17 10:37:21 18-10-2019

To trzeba było iść i się zgłosić a nie żale w internecie wylewać. 

user
Szpital Monte Cassino 31.183.165.63 18.10.2019

Młody chłopak ze świeżym umysłem może się sprawdzi. Zastanawia mnie to dlaczego nikt jeszcze nie napisał o naszym szpitalu na Monte, gdzie jest jak widać przechowalnia naszego PRZEMYSKIEGO pisu!!!! Kto traci posadkę to ląduje w szpitalu :D ale nie na OJOMIE :D

user
CRAZY FOGG 155.133.8.206 18.10.2019

"To ostatnia kadencja
przy wyborach się rozstaniemy
przy wyborach się rozejdziemy

na wieczny czas"

user
Tadek 5.173.41.65 11:46:04 18-10-2019
Życzę Ci żebyś się zdziwił i zacząć aktywnie działać nie tylko w internecie kolego G
user
Obiektywny 94.254.210.28 18.10.2019

Panie prezydencie po co robić tą błazenadę z tymi konkursami jak wiadomo że to ściema. Pana poprzednicy PiS i RC na tyle byli ,,uczciwi'' że nie ściemniało i wsadzali swoich bez pardonu a nie zamydlali ludziom oczu jakimiś pesudo konkursami. Jeżeli chodzi o prezesów i dyrektorów spółek już obsadzonych to najgłośniej mówił się o paniu z Pwiku. Jak tak dalej będzie prowadził zakład i miał ludzi za NIC to za niedługo sami go wywiozą na taczkach prosto pod urząd miejski. Jakim cudem w Pwiku ostało.sir cudowne dziecko PiSu pan Mazur. Przecież kompetencje w prowadzeniu zakładu można porównać do dziecka w piaskownicy niby wie o co chodzi ale zawszę coś się wysypie. Może niech się pochwali super przeprowadzoną inwestycją na zakładzie w pralkowcach. Może rada zacznie coś robić w tym temacie

user
:) 5.173.56.52 21:48:58 21-10-2019

Widzę, że jest Pan bardzo dobrze poinformowany o wewnętrznych sprawach PWiKU.  Gratuluję odwagi! Proponuję zająć się swoją pracą, a nie szukaniem sensacji we własnej firmie, tu nikt nie jest anonimowy. ;)

Pozdrawiam

user
Ros 31.183.166.179 18.10.2019

Przykre to,niestety.Ech.I co teraz?A tyle ludzi Panu zaufalo,Panie Prezydencie.Dlaczego?Czy naprawde nie dalo sie inaczej?Czy wlasnie ta droga musial Pan pojsc?No tak,kiedy sie juz powie A to potem trzeba B itd...To poczatek konca....No chyba ,ze ma Pan wariant C.  Pozdrawia Pana zawiedziony wyborca.


user
Roch 94.254.218.188 18.10.2019

@Wociech B. krótkie te smycze z czarnowłosą z posiru macie oj krótkie - tymczasem 

user
Ania 5.173.32.51 18.10.2019
Sport imprezy sport imprezy sport imprezy sport imprezy i tak w kółko do końca kadencji?
user
fan przemyskiego obserwatora 80.53.26.193 18.10.2019

Dzięki komentujące mordeczki:) Dzisiejsza poranna kawa smakowała mi najlepiej w tym roku, a do jego końca jeszcze trochę czasu zostało... ;)

user
Potyliczny 31.128.21.67 18.10.2019

A ja napiszę moja ulubioną kwestię. Toż to zwykła polityka. Ale co prawda to prawda poprzednicy obsadzali swoimi ludźmi wszystko co się dało bez sciemniania. tutaj mamy pseudo konkursy. Ciekawe co gorsze :)


user
Fabian 83.15.186.214 18.10.2019

Ja tez jestem zły na ta co wyrabia Pan Prezydent a nie jestem z Pisu i nie głosowałem za nim. Głosowałem na Pana Bakuna bo wierzyłem że zmieni coś w naszym mieście, niestety niczego dobrego nie robi a jedynie zatrudnia swoich ludzi rozumiem, może tak robić ale na litość boską niech już zatrudnia ludzi którzy mają jakiekolwiek pojęcie a nie tych przydupasów z kampanii. Przykre to jest i nikomu żal dupy nie ściska tylko co innego obiecywał w kampanii a te konkursy to fikcja.  A co do Posiru to rzeczywiście ludzie walą tam drzwiami i oknami  szkoda gadać . Miasto nie ma pieniędzy a Pani Ostrowska zatrudnia swoje koleżanki w Posirze nie ma co się dziwić bierze przykład z Pana Panie Prezydencie

user
Tadek 5.173.41.65 11:50:36 18-10-2019
Podstawowa zasada aby zatrudniać ludzi którzy chcą współpracować i którzy mają kompetencje. Ten facet pracuje w administracji, zna się na rzeczy jest obrony koleś o dajmy mu szansę. Wcale się nie dziwię że spełnił kryteria. Teraz ma czas się wykazać. 
user
greg 81.161.203.97 18.10.2019

Nie rozumiem w czym problem, Prezydent dobiera sobie ludzi zaufanych i tych którzy pomogli mu w kampanii wyborczej. Jak sobie wyobrażacie jego pracę wśród ludzi powołanych przez poprzedników, którzy w ostatnich wyborach  obrzucali obecnego Prezydenta wszelkimi łajnami na polecenie kontrkandydata(jak dla mnie to trzymanie wroga za plecami).Dziwnym trafem wypływały z Urzedu  dokumenty które jeszcze nie były w Bip.

user
Eeee 5.173.41.65 11:52:52 18-10-2019
Dokładnie! Robili wszystko żeby go pogrążyć, dokumenty trafiały do OKWP i zanim sprawa nabrała formalnego obiegu to już łajnem rzucali. Zero podstawowego honoru. Jeżeli ktoś lamal prawo i działał na szkodę miasta to do widzenia. 
user
Jan 31.183.188.244 18.10.2019

Szkoda  klawiatury na pisanie.Jest dwa wyjścia,pierwsze to zorganizowanie referendum odwołującego z  stanowiska Prezydenta Miasta ; drugie to czekanie do wyborów.  Jestem rozczarowany a mam prawo  być bo głosowałem na  Pana Bakuna, rozczarowany tym ze zamiast obrać politykę oszczędności obrał politykę kredytowania czyli dalszego zadłużania miasta. Jestem rozczarowany sposobem  sprawowania  urzędu, zatrudnianiem kolesi.  W przypadku referendum zagłosuję za odwołaniem.

https://www.prawo.pl/samorzad/referendum-lokalne-terminy-zasady-waznosc-prawo-glosu,98270.html

user
punk 83.31.175.116 10:12:29 18-10-2019

Po podwyżce opłat za śmieci do 60 zł za głowę miesięcznie, z pewnością znajdą się chętni do głosowania w referendum. 

user
Eeee 5.173.41.65 11:56:18 18-10-2019
Podwyżka śmieci będzie w całej Polsce bo taki rząd mieliśmy i mamy. Podziękujcie wyborcom. Oszczędności to jedno ale kredyt który nie zadluza miasta dodatkowo tylko zapobiegnie paralizowi (bo takie zadłużenie zrobili poprzednicy) to drugie. Działać trzeba na wielu torach. 
user
punk 83.31.175.116 12:46:49 18-10-2019

@Eeee to żadne wytłumaczenie. Przemyśl jest biedny. Jak rodzinie przyjdzie zapłacić rocznie TYLKO za śmieci dwie dobre przemyskie pensje (60*5*12=3600 zł), albo po tzw. segregacji choćby zaledwie jedną, to każdy to odczuje we własnej kieszeni. Zadłużenie w kasie miejskiej - osobiście nikogo nie dotyka - nawet szanownego Prezydenta czy jego poprzedników, ani nawet rajców -a tym bardziej tych, co nawet nie mieszkają w mieście. Do tego dojdzie kumulacja podwyżek: energia, woda, żywność, usługi, podatki, zus itd. Naprawdę dużo nie trzeba, żebyśmy zobaczyli obrazki z Barcelony...

user
Eeeee 5.173.41.65 13:07:16 18-10-2019

Śmieci będzie płacić kazdy nawet sam prezydent. To też multum wydatków dla miasta więc nikomu się to nie podoba ale PODZIĘKUJCIE RZĄDOWI ZA TAKIE DZIALANIA

user
Goll 31.183.193.96 13:55:16 18-10-2019

Pytanie kto następny? Bal, Kamiński a może ktoś inny?

user
J 94.254.153.108 18.10.2019

Jeżeli ktoś nie zna stanu finansów miasta w tym jego zadłużenia oraz przychodów i wydatków nie powinien nic pisać ponieważ tylko się ośmiesza. 

Jeżeli zmiany w posir są nic nie znaczące to proponuję popatrzeć wstecz,a mianowicie co tam było lub dlaczego nie było robione, bo pewien pan zawsze twierdził że nic się nie opłaca, a szwagier zawsze pomógł. To nie spółka tylko zakład budżetowy - proszę się zapoznać co to oznacza, a potem komentować.

Jeżeli ktoś był barmanem, kucharzem, robotnikiem budowlanym jak np. św pamięci pan Bukowski ( w swoim czasie, a potem dyrektor muzeum), to czy oznacza to że nie może już w życiu awansować? Popatrzcie na siebie i czy nie chcecie dla siebie lepiej w życiu? Inna sprawą jest jak się takie stanowiska otrzymuje, tu nie ma zabawy - polityka jest taka jaka jest.To co mówi się oficjalnie to żart, a jeśli ktoś się na to daje nabierać to może mieć pretensje tylko do siebie. Skoro nowy kierownik został namaszczony i wybrany to znaczy że jest osobą zaufaną i taką ma być, a konkurs to sztuka , zresztą wszystkie to sztuka. Wcześniejsza ekipa zatrudniała bez konkursów można sprawdzić teczki i wychwycić takie osoby a jest ich trochę, naprawdę. A teraz gwœźć programu, właśnie wyciągnąłem swoją czarodziejską kulę, rozsypalem kości oraz postawiłem tarota i co widzę: otóż ten pan ma teścia którego siostra  w przyszłym roku zostanie naczelnikiem wydziału, a jakiego to już niespodzianka.


Jeżeli ktoś dyskredytuje 

user
Potyliczny 5.173.48.48 11:39:51 18-10-2019

w stu procentach się zgadzam.. Dodam tylko ze jak ktoś nie zna finansów miasta to nie powinien kandydować. A nie tak jak teraz uzalac się nad stanem finansów....

user
Eeee 5.173.41.65 11:59:25 18-10-2019
Wiecie jak się rządzi na zasadzie,, okraść, ustawić i mieć dla siebie" to się tak kombinuje żeby nikt nie wiedział co wyrabiasz. Tak to było więc nawet ze szklanej kuli możesz tego nie wyczytać. Babole wychodzą i do niektórych info dojścia nie bylo
user
kibol bakuna 81.161.203.119 18.10.2019

naprawde szacunek panie prezydencie  za  uruchomienie zapasow i boksu na hali....szacunek .... nie ma co ludzie  krzyczec na prezydenta ...choma jak nim byl za wysokie wyniki i reprezentowanie Przemyśla w regionie w bokse dal stypendia po 100 złotych młodym  chłopakom po czym bodaj po pól roku cofnąl po cichu ,obym zdechł jak to nieprawda a jestem ojcem jednego ztych owczesnych młodych bokserów,no takim postępowaniem zachęcił do tego że zesrali sie nna ten dziadowski Przemyśł i owczesnych włodarzy i wyjeechali stąd .takze super ze są zapasy...

user
Gość 5.173.41.65 13:08:06 18-10-2019
Koleś pracował na dwóch etatach. Szacunek za pracowitość 
user
śmiechu 5.173.40.145 18.10.2019

Od kelnera do milionera :D :D :D :D :D Gdyby to nie było zatrważające, byłoby śmieszne. 

user
Gość 5.173.41.65 12:01:38 18-10-2019
Pracowałem z. Nim w administracji więc jaki kelner
user
admirał 155.133.8.206 12:37:24 18-10-2019

chyba w administracji barowej

user
Realista 31.128.12.45 18.10.2019
B.R.A.W.O. kolejny bardzo mądry wybór. Do ekipy wprowadzającej niesamowite zmiany w postaci ich braku dołącza barman/kelner, sztabowiec, obserwator, za pewne przyjaciel na dobre i złe.
Jak tam wyborcy Bakuna ? Wierzyliście naprawdę że cokolwiek się zmieni na lepsze i że miasto nagle będzie kwitło ? Jak dla mnie z każdym dniem idziemy w dół i słyszymy kolejne kłamstwa (przykład - że deszcz pada i trawy nie da skosić, w czerwcu pewnie był problem bo za bardzo słońce świeciło i pewnie było też za gorąco, teraz ..... no cóż jeszcze śnieg nie przykrył tych zakrzaczonych trawników) Kolejny cyrk na zasadzie nie potrzebuje 2 wiceprezydenta będą wielkie oszczędności a tu cyk..... kolejny znajomy na pięknym i dobrze opłacanym stołku bez doświadczenia za nasze pieniądze, gdzie już po ogłoszeniu tego konkursu był wskazywany jako osoba co będzie zatrudniona na stanowisku. Dalej jakieś wątpliwości ? Czy dalej będziemy udawać głupich i będziemy wierzyć, że jest lepiej jak nigdy dotąd ?! Gdzie te wielkie firmy co ludziom obiecywał, gdzie Ci inwestorzy, miejsca pracy? Wielka apolityczność i anty-systemowość K15 z PSL - szczyt hipokryzji. Teraz Prezydent z Panem Gowinem się spotyka i szuka swojej przyszłości na 4 lata przed końcem kadencji..... Zmiany, zmiany, zmiany - i to widać, nawet nie trzeba być wróżką żeby je przewidywać m.in. obsadzania stołków tylko szkoda Miasta i Mieszkańców bo były ogromne oczekiwania i jeszcze większe obiecywanie a jest TOTALNE ROZCZAROWANIE.
user
bebe 83.31.37.114 18.10.2019

Najlepiej to się użalać, krytykować i obrażać innych. Komentarze świadczą jedynie o tym jak niskie pobudki kierują piszącymi ów komentarze. Każdy jest mądry w ,,gębie,, ale Ciekawi mnie czy jest tak samo mądry i aktywny w działaniu. Sprawdzić tego nie sposób, bo wszyscy ukrywają się za jakimiś anonimowymi symbolami. Ja też Tak uczynie i dostosuję się do tej mody. Ale nie będę nikogo krytykować, choć zapewne byłoby i za co,

user
Domin 5.173.48.254 18.10.2019

od zera do bohatera :)))

user
zszokowany 185.38.225.8 18.10.2019

Sądzę ,że do kazdego stanowiska powinno się dochodzić poprzez jakies doświadczenie A tu BOOM -chyba ,że najpiewr bedzie pizze podawał i kawe parzył -Jest gorzej niz za poprzednich rządów.To zresztą było wiadome ,że utworzy się klika ludzi co nawet im nie wychodziło rządzenie w własnym gospodarstwie domowym .Gdzie są osoby jak ŚP Inglot czy włascicele podobnych firm Kazar TACY LUDZIE MOGA COS POWIEDZIEĆ NA TEMAT ZARZĄDZANIA Oby do następnych wyborów !!!

user
Krzyś 5.173.41.65 12:51:11 18-10-2019
Akurat Ci ludzie zarządzają tak że nie chciałabym tak pracować 
user
danuta 185.38.225.8 18.10.2019
A ja tego pana kojarzę do niedawna z pizzerii gdzie tu 5 letni staż ?chyba ,ze prowadził działalnosć gospodarczą ale 5 lat? ŚMIECH NA SALI a miło nie byc układów a się zaczęły jeszcze większe jak za poprzedniej władzy -jestem rozczarowana i zniesmaczona moim wyborem
user
Gość 5.173.41.65 13:09:47 18-10-2019
A ja z nim pracowałem w pracy biurowej więc znam gościa i wiem że sobie poradzi bez problemu. Pizzeria czy bar to dodatkowa praca więc szacunek za pracowitość 
user
Kornel 31.183.137.194 18.10.2019

Czytając te wypociny pełne prymitywnych, pozbawionych jakichkolwiek uzasadnionych zarzutówbn żal sempiternę ściska! Kim geniusze jesteście, że pozwalacie sobie na takie impertynencje, no kim???  Np.wpisy owych"G" :      Ja  37.30.2.50  13 godzin temu

Dobrego rzecznika zwolnił aby zatrudnić swoją koleżankę z szkolnej klasy. Zamienił fachowca na kolejnego amatora. I tu nie ma kolesiostwa. A tak krytykowali o to poprzedników vs sami jeszcze gorzej. 

userhaha  54.39.152.58  13 godzin temu

obserwator, Agnieszka, Czerwony :) To jakaś choroba wielobiegunowa, czy po prostu lubi Pani robić szum i udawać, że jest Pani trzy osoby?

userhaha  54.39.152.58  13 godzin temuPan Maciek ma tylko długie włosy, ale nie jest "koleżanką ze szkolnej ławy" :)
userJa  37.30.2.50  13 godzin temu

Nie chodzi mi o Maćka tylko nową rzeczniczkę którą niedawno zamienił za poprzedniego rzecznika                                                


BUJAĆ SIĘ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

user
Konduktor PKP 5.173.41.25 18.10.2019
Szanowni Państwo kochani moi proszę posłuchać ja z innej beczki ale ten Pan  rady Kowalski to jest jakiś dramat nie wnikam w jego kompetencje zawodowe czy zdaną maturę.Urzekło mnie jedno zdjęcie z czasów Kukiz Army.Zdjęcie obok piwiarni wareckiej.Wszyscy elegancko ubrani stosownie w garniturach a Pan Kowalski w krótkim rękawku i krótkich spodenkach.Ludzie litości podstawowe zasady wychowania się kłaniają czy ten pan czuł że nie jest ubrany stosownie do okoliczności? Czy czuł jakiś niesmak przecież to można spalić się ze wstydu na litość boską.
user
S 188.114.88.171 18.10.2019

Poziom komentarzy totalne dno - "barman z fortu".  To bardzo dużo wiecie na temat tego człowieka.  Człowieka który jest po studiach, człowieka który cały czas działa na rzecz swojego osiedla, bierze udział w różnego rodzaju akcjach charytatywnych. Jest młody i leży mu na sercu rozwój Przemyśla pod względem kulturowym, rekreacyjnym i sportowym. Proszę się trochę wysilić i zapoznać z sylwetka oosby którą tak łatwo idzie wam krytykować z poziomu klawiatury komputera/telefonu. Zamiast snuć spiski zróbcie coś produktywnego dla naszego miasta .  A temat zjanomosci - jak dla mnie może być nawet bratem prezydenta, ma im się dobrze współpracować to najważniejsze.  Miłego dnia kochani hejterzy✌️

user
punk 83.31.175.116 13:00:37 18-10-2019
"i leży mu na sercu rozwój Przemyśla pod względem kulturowym, rekreacyjnym i sportowym". Przecież nikt w to nie wątpi, że w miejskiej ekipie pojawił się kolejny Atmosferix...
user
WWW 37.248.138.154 18.10.2019

Niech administrator zablokuje ten temat. Tak jak pisałem wcześniej, prymitywni ludzie, którzy Kuchcińskiego mają za bóstwo i są gotowi zadziobać nowego kierownika, który będzie oceniony po jakimś czasie. Oceniajcie lepiej swojego ciamajdę lotnika z Huwnik zawistni katolicy z PiS. A w niedzielę na mszy udawajcie niewinne owieczki.

user
Jerzy 37.47.105.173 15:52:32 18-10-2019

Wygląda na to, że OGRODNIK może zostać MARSZAŁKIEM, a BARMAN nie może zostać KIEROWNIKIEM ?  Nie zgadzam się, byłem barmanem przez wiele lat, jestem mgr i managerem w wielkim koncernie. Nie obrażać mi BARMANÓW !

Co do kompetencji to czas pokaże czy się Maciek nadawał na to stanowisko.

Nie szukajcie wybitnych biznesmenów na fotel Prezydenta, bo za 10tys br to mogą zgodzić się tylko 1 kwietnia. 

Bakun robi co może, a że nie ma poparcia wśród władzy centralnej, to  może niewiele, osobiście oceniam go dobrze. Nie ma wsparcia w lokalnych strukturach, bo się ciebie Panie Wojtku boją i wiedzą że nie pójdziesz z nikim na tzw układ.

Prezydent nawiąże bliższy kontakt z Porozumieniem Gowina i zdobędzie w ten sposób środki dla Miasta. 

Powodzenia

PS W Przemyślu nie ma lepszego człowieka na to stanowisko, zrozumcie to. Myślę, że czai się i ostrzy sobie zęby Strażak Pułkownik

user
kasia z 83.31.250.98 18.10.2019

Witam, bardzo się ciesze że Maciej został wybrany na to stanowisko bardzo mu dopinguję i trzymamy za niego kciuki to ambitny człowiek 

user
Kojak na Boga 83.31.25.120 18.10.2019

Kojak ta on w szwejku  utargu nie potrafił się doliczyć. 

user
Niewazne 5.173.40.87 18.10.2019

Dokładnie. Jeśli chodzi o te głupie konkursy które są poorostu głupota. Po co te cyrki konkursy i h....wie co jeszcze jak tak czy siak każdy człowiek który wygrywa jest od qukiza. Od Pana Bakuna. Czyżby zbieg okoliczności. ??? Czy ustawieni ludzie. Więc po co stawać do konkursu skoro i tak wygra jego człowiek. Szukają oszczędności żeby spłacić miasto nie wiadomo co. Ale dlaczego kosztem swoich spółek. Swoich ludzi którzy zapier....... całymi dniami nieraz i nocami dla miasta. Po co doić inne krowy skoro ma się swoje prawda Panie prezydencie ??.Także trzeba się wzbogacić przed następnym wyborami. Bo więcej nie będzie już okazji. 

user
Wyborcaaa 31.183.193.96 18.10.2019

Piszecie o zmianie Prezydenta? Pytam na kogo , na Bala,Kamińskiego? Czy może kogoś innego?

user
Potyliczny 185.23.151.146 23:20:21 18-10-2019

Ja bym kandydował. Mam maturę :)

user
Ap 31.183.181.158 10:00:32 19-10-2019
Referendum w sprawie odwołania Prezydenta wydaje się nieuchronne.  Niestety każdym swoim krokiem daje ku temu powody. Te nominacje znajomych bez żadnych kompetencji to po prostu czarna rozpacz. A jeszcze do tego likwidacja linii autobusowych... Rozbudził wśród ludzi niczym nie uzasadnione nadzieję, których oczywiście z braku kompetencji i politycznego zaplecze nie mógł spełnić.
user
punk 83.31.39.89 20:03:58 19-10-2019

Z pewnością część wyborców zagłosowała, bo nie chciała poprzedników. Chciała zmiany. Zamiast tego mamy bezradność. I za chwilę zobaczymy Prezydenta jak się całuje i przeprasza z PiS. Pierwsze symptomy już były.

Najlepszym rozwiązaniem byłaby oczywiście rezygnacja i rozpisanie jak najszybciej wyborów. Ale kto odpuści... Młodość jeszcze szumi w głowach - i dla uspokojenia publiki - będą... sport, muzykę oraz gry. 

Ale nawet w starożytnym Rzymie lud wołał: chleba oraz igrzysk. Same igrzyska nie wystarczą...
I kogo wybrać? tych co byli? czy następną ekipę TKM

user
Swój 188.114.88.155 19.10.2019

Niedoszły europoseł Barłomiej Barszczak  w Wydziale Inwestycji Urzędu Miejskiego - bez konkursu (przynajmniej na razie), Radny Leszczyński za chwilę w MOPS-ie. Tak wiem, że poprzednicy też tak robili. Tylko że Pan Panie Prezydencie obiecywał zmianę - a wyszło TKM

user
baks 79.191.46.60 14:15:15 19-10-2019

niestety odpowiada tutaj TYLKO NA WYGODNE dla siebie tematy, więc na ten zarzut choć bardzo chcielibyśmy znać ripostę to nigdy się jej nie doczekamy!

user
abc 37.248.138.226 11:01:10 20-10-2019

a w Mopsie ilu kandydatów się zgłosiło? bo odbyło się już chyba 4 konkursy?

user
Ob. Gc 88.156.141.241 19.10.2019

Życie Podkarpackie twardo trzyma newsa dnia sprzed kilku dni. Tylko po to, by nas skonfliktować i podburzyć przeciw prezydentowi Bakunowi. A gdzie alleluja i ogłoszenia viva la Chomaa viva Przemyśl? haha

user
Johns 86.3.82.158 20.10.2019

Marian ten chłop woził pizzę był barmanem tyrał koleś jak każdy młody który jeszcze został w Przemyślu jak się dostanie na to stanowisko gratulacje Ps. Każdy mógł spróbować swoich sił żeby tam się dostać

user
Mirek 81.161.203.114 20.10.2019

Pan Wojciech B. wskoczył do Przemyśla  na jedną kadencje przejazdem bo partia KuKiz sie posypała i Wiejskiej bezrobocie go czekało

user
gość 94.42.58.80 25.10.2019

Czytam artykuł i oczom nie wierzę.

Ma kwalifikacje , wykształcenie i doświadczenie- tego nie kwestionuję, nie wiem nie mogę sprawdzić- ale że   "wygrał w uczciwym konkursie"- to wyjątkowa hipokryzja.

Młody człowieku - już nigdy nie przekonasz się, czy zająłeś stołek boś swojak, czy rzeczywiście jesteś dobry? Czy na pewno warto?

nr 46/2019
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium