Życie Podkarpackie nr 25/2018 Życie Podkarpackie nr 25/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 175/2018, Niedziela 24 czerwca 2018 r., Jana i Danuty
Opublikowano
Przemyśl, Sierakośce
Przemyślanin skazany na 5 lat więzienia
W ub. sobotę przemyscy funkcjonariusze policji ujęli 26-letniego mężczyznę, który kilka dni wcześniej włamał się do sklepu w Sierakoścach. Jak się okazało na swoim koncie miał już podobne dokonania - sąd skazał go na karę 5 lat pozbawienia wolności.

Do włamania do sklepu spożywczo-przemysłowego w Sierakoścach doszło w nocy 25 na 26 maja br. Łupem włamywacza-recydywisty padły papierosy, alkohol, telefon komórkowy należący do pracownika sklepu oraz gotówka w kwocie około 3400 złotych wykradziona z kasetki automatu do gier.

Natychmiast po ujawnieniu włamania właściciel zgłosił sprawę policji. W toku czynności śledczych funkcjonariusze zabezpieczyli nagrania z monitoringu oraz ślady pozostawione przez złodzieja.  Analiza zebranych dowodów szybko doprowadziła ich do podejrzanego – 26-letniego mieszkańca Przemyśla, który po usłyszeniu zarzutów kradzieży z włamaniem przyznał się do winy.  

Kolorytu sprawie dodaje fakt, iż mężczyzna miał już na swoim koncie podobne przewinienia, za które został skazany na karę 5 lat pobytu w więzieniu. Kiedy jednak nadszedł termin rozpoczęcia odsiadki – przemyślanin w wyznaczonym zakładzie karnym... nie stawił się.  Tym razem trafił tam pod eskortą policji.  

Włamanie do sklepu  w Sierakoścach dodatkowo obciąży kartotekę rabusia – czyn, którego dokonał zagrożony jest karą pozbawienia wolności na okres do 10 lat. 

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 25/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium