Życie Podkarpackie nr 46/2019 Życie Podkarpackie nr 46/2019

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 317/2019, Środa 13 listopada 2019 r., Stanisława i Mikołaja
Opublikowano
Jarosław, Lubaczów, Przemyśl, Przeworsk, Region
Oni zostali posłami. Sam Kuchciński zdobył niemal tyle samo głosów co cała KO
Te wybory to sukces Prawa i Sprawiedliwości, ale jeszcze bardziej samego Marka Kuchcińskiego. W niedzielę otrzymał rekordowe w historii 61 262 głosy. Z naszego okręgu PiS wprowadza do sejmu 8 posłów, KO – 2, a PSL – 1.
fot. Paweł Bugira

Jeśli ktoś się spodziewał, że były marszałek sejmu Marek Kuchciński nie będzie się cieszył takim poparciem jak do tej pory, już po ogłoszeniu cząstkowych wyników mocno się zdziwił. Już informacje z pierwszych obwodowych komisji wyborczych wskazywały na jego dużą przewagę, która z czasem się tylko zwiększała. Ostatecznie zdobył 61 262 głosy. Natomiast wszyscy kandydaci Koalicji Obywatelskiej razem uzbierali zaledwie o niecały tysiąc głosów więcej – dokładnie 62 246.

PiS wygrał wszędzie

Największym poparciem M. Kuchciński cieszył się w (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
42 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Szczęśliwy 5.173.48.209 15.10.2019

Najpiekniejsza wiadomość iż Radni nieudacznicy co startowali to nie weszli mowa tu oczywiscie o Zapałowskim i Sawickiej. Myśleli że świat zwojują a tu brutalna rzeczywostość. Pora zrozumiec że po roku sprawowania przez nich mandatów otrzymali czerwone kartki da im cos to do myšlenia ? 

user
tsa 94.40.75.201 15.10.2019

Nie - sa -mo -qrva-wi - te !!!

user
Jarek 188.191.200.253 15.10.2019
Ciemnogród rządzi. Nic dodać nic ująć. Wstyd dla  Podkarpacia.
user
Tadeusz 79.191.62.39 15.10.2019

Źle sie stało a nawet bardzo źle.

Zatraciliśmy jako mieszkańcy regionu i miasta podstawową cechę człowieczeństwa.

Nie potrafimy odróżnić dobra od zła.

A zło traktujemy nie tylko obojętnie ale je też akceptujemy.

Przykro,ze pod względem moralnym jako mieszkańcy regionu staczany się na dno.

Teraz już tylko prosta droga do akceptowania wszelkich niegodziwości i przyjmowania ich jako normy.

I znowu jesteśmy na ustach całej Polski .


user
zxc 88.156.141.178 15.10.2019

oto prymitywne społeczeństwo Podkarpacia.

user
pytam 185.18.135.7 09:04:00 16-10-2019

Zaraz,zaraz to oprócz 2 województw w kraju,prymitywnym jest cała reszta Polski ?

user
kasander 89.68.175.84 15.10.2019

Aż nie chce mi się wierzyć, że społeczeństwo jakiegoś regionu może być w swojej masie tak głupie.

Okazuje się że "lud podkarpacia" popiera pedofilów, popiera złodziei ich pieniędzy, popiera oszustów a na swojego przedstawiciela i reprezentanta w najwyższym organie Państwa wybiera nieuka co jednego zdania poprawie po polsku nie potrafi wyartykułować.

A jutro już będą się dziwić, że mają w Polsce opinię "ciemnego ludu podkarpacia".

Z drugiej strony człowiek "kryształowo czysty", namaszczony przez biskupa, którego jedyną wadą jest to, że jest parszywym komuchem (podobnym jak wielu innych w pisie) nie znajduje uznania u "ciemnego luda" ???!!! 

Bardzo dziwne, wręcz  niezrozumiałe - nasuwające uzasadnione podejrzenie o jakiś szwindel wyborczy.

Wróble ćwierkają, że Piotrowicz jako jedyny nie chciał korzystać z tego słynnego burdelu, z którego nawet podobno ten co na kolanach psy liże, korzystał. W takiej sytuacji "wycięcie gościa" niejako za karę - jest prawdopodobnie ostrzeżeniem mafijnym odpowiednich organów aby siedział cicho?

user
Moje Miasto 79.190.53.89 16.10.2019

aby polska rosła w siłę a ludziom żyło się dostatniej

user
ktoś 62.93.43.201 16.10.2019

Nie jest to powód do dumy. Jest to raczej objaw głupoty zaściankowego społeczeństwa pięknego miasta Przemyśla

user
wstyd 89.230.220.128 16.10.2019

brak słów,musicie byc dumni

user
Paweł 5.173.40.48 16.10.2019

Nie widziałem większego pijaka niż On a wy sie cieszcie, bdz miał za co pić

user
Potyliczny 5.173.40.77 16.10.2019

A świnie KWiCZĄ jak KWiCZAŁY! Jedni kwiczą bo przegrali PRzemyśl, drudzy kwiczą bo przegrali Państwo! Prawdopodobnie większość piszących tutaj o ciemnogrodzie miałaby problem z wymienieniem 3 dobrych zmian za czasów platformy, jedyne co to slogany typu "eruopa Nas szanowała" "teraz europa się z Nas śmieje i temu podobne. Cwaniaczki pokażcie gdzie szaremu obywatelowi, drobnemu przedsiębiorcy stała się krzywda za rządów PiS? Prawdopodobnie również większość "jasnej strony mocy" czyli "zwolennicy PO" najwięcej kwiczy, ze PiS w mieście nie może się pogodzić z przegraną i zakłąda OKWP itp... Uszanujcie wolę Ludu, jedyne co jeszcze można dopisać to cytat Korwina "demokracja to Rządy głupców, bo większość ludzi jest GŁUPIA" W tych wyborach moim zdaniem ponad 90% głosujących potwierdziła teorię Krowina Mikke.

user
Tadeusz 79.191.62.39 13:37:47 16-10-2019

Polska to nie PiS.

Polska to nie PO.

te dwie parie wyrosły na jałowej glebie czyli styropianie.

Jedynym ich zajęciem to walka między sobą ale taka,która pozwala przetrwać jednej i drugiej partii.

Oni maja daleko w nosie Polskę i jej dobro.

Oni mają swoje interesy nie tylko partyjne ale sami stają się powoli urzędnikami w stylu ukraińskim dbającymi tylko o swoje dobro kosztem społeczeństwa.

Społeczeństwu zas ochłapy w stylu darmowe datki tworząc w ten sposób fanów wśród tych co nigdy nie pracowali i zawsze żyli na koszt innych.

Proponuje wizyte w urzędzie skarbowym gdzie każdy przedsiebiorca traktowany jest co najmniej jak złodziej.



user
Potyliczny 5.173.40.63 14:30:16 16-10-2019
Panie Tadeuszu jestem przedsiębiorcą, bywam i Urzędzie Skarbowym. Proszę wymienić zmiany na minus dla Przedsiębiorców dokonanych w tej kadencji"? Proszę napisać czy za poprzedniej władzy był przedsiębiorca w ZUS lub US traktowany lepiej? Prawda jest taka, że czy PiS czy PO to tylko zmiana garniturów dlatego nie rozumiem wpisów typu ciemnogród  bo Prawie 90% obywateli głosujących też jest ciemnogrodem tylko w innym garniturze.
user
przemyślanka 31.183.228.187 16.10.2019

naród lubi aferzystów i naciągaczy ! brawo ! jak wybrali tak będą mieć !!!!

user
zawiedziony przemyski obserwator 83.31.137.108 16.10.2019

No cóż, suweren podkarpacki w tym przemyski zdecydował i przyjmuję ten fakt z ubolewaniem. Zawsze staram się pisać więcej czasem dużo, może za dużo, tym razem w ciszy i skupieniu powtórzę jedynie stałą swoją mantrę, jacy wyborcy taka władza, jaki pan taki kram. I za tydzień zacznie się koncert biadolenia jacy oni tj władza niedobra, głupia i beznadziejna i daremne żale że poszliśmy na wybory z zastrzeżeniem oczywiście że są to wybory ostatnie, zas za 4 lata powtórka z historii oczywiście PIS i ci sami wybitni i niezatapialni. Gratuluję przemyskiemu suwerenowi mądrości, przenikliwości, zmysłu politycznego. I nie przyjmuję do wiadomości że takie wyniki to wina kleru i kościoła, sami poszli do urn., zdecydowali i będą spijać ten nektar lub jak kto woli piwo przez siebie nawarzone.

user
zdziwiony przemyski obserwator 83.31.137.108 12:48:23 16-10-2019

W  uzupełnieniu wpisu , Pani Poseł  z Jarosławia Joanna Szmidt  atrakcyjna  kobieta ,mądra ,  prężna  i co najważniejsze skuteczna w działaniu  19 tysięcy , mierny , bierny , nieskuteczny cwaniaczek  z lisim uśmieszkiem niemal zawsze Marek Tadeusz dodatkowo z licencją pilota ponad 61 tysięcy. To jakaś paranoja , zły sen , ludzie  - suwerenie także w Bieszczadach obudzicie się z letargu. Cała Polska jak czytam z was (nas) się śmieje podkarpackie chwieje. Wstyd. , przemyski suwerenie. Zobaczycie obwodnicę zachodnią , prędzej w Przemyślu wyrosną  palmy , jedynie stek bredni jak na peronie przemyskiego dworca że Przemyśl otrzymał ostatnimi laty 1 miliard złotych, pytam gdzie ten miliard  i na co wydany panie Premierze M. i panie Marszałku Wielki Koronny , Podniebny.. Powtarzam na co wydano pieniądze z tego miliarda , oj ten marszałek buja raczej w obłokach, radzę zejsć na ziemię , dobrze radzę.


user
Potyliczny 5.173.40.63 14:06:56 16-10-2019

Więc kogo zdaniem Pana w tym systemie powinien wybrać naród? Pytam poważnie, z ciekawości kogo Pan obstawia jako godnego reprezentowania Polski i Polaków w Kraju i zagranicą?

user
kasander 89.68.175.84 14:32:05 16-10-2019

Jest już po wyborach a pan jak widać z wpisu dalej nie kuma o co w nich chodziło.
Proszę spojrzeć na wyniki miast w Polsce - w zasadzie wszędzie przegrał pis z kretesem. Bo o to chodziło w tych wyborach - aby odsunąć tych pisowskich szkodników od koryta!

Ktoś kto mimo wszystko na nich zagłosował, bo  "nie miał na kogo innego" - sam sobie wystawia świadectwo swojej głupoty.

Tylko idiota wybiera na swojego przedstawiciela bandytę, który okradł jego dom, bo pedofil w sukni tak kazał z ambony.

user
Potyliczny 5.173.40.63 14:54:08 16-10-2019

Kaskader a coś merytorycznego? Wolisz głosować na innych bandytów, łgarzy, sutenerów, aferzystów? 90% wyborców popisało się głupotą, bo nie sztuka zmienić garnitury, sztuka zmienić system

user
Potyliczny 5.173.40.63 15:14:27 16-10-2019

I nie mogę się doszukać Kaskader gdzie PiS przegrał z kretesem? W miastach w skali kraju miał ponad 37% głosów PO zaś niecałe 33%....

user
kasander 89.68.175.84 16:45:47 16-10-2019

....a coś merytorycznego?....
Bardziej merytorycznie i dosadnie już nie można.


...W gminach na południe od Rzeszowa – np. w Jasienicy Rosielnej czy Domaradzu – poparcie dla partii Kaczyńskiego sięgnęło ponad 80 proc. - http://biqdata.wyborcza.pl/biqdata


/7,159116,25312670,wyniki-wyborow-pis-oblega-wielkie-miasta-opozycja-chowa-sie.html - czysty idiotyzm!


...Rekordy jej poparcia (PO) padły w warszawskim Wilanowie (75 proc. głosów), podpoznańskich Komornikach (72 proc.), Dobrej pod Szczecinem (72 proc.) i w Wiśle (75 proc.).
...Poparcie dla Koalicji Obywatelskiej wyraźnie koncentrowało się w niektórych największych miastach – w Warszawie, Łodzi i Gdańsku. Inne miasta wojewódzkie też zaznaczają się wyraźnie, ale nie aż tak...
http://biqdata.wyborcza.pl/biqdata/7,159116,25312670,wyniki-

wyborow-pis-oblega-wielkie-miasta-opozycja-chowa-sie.html

Tyle w skrócie bo nad oczywistymi rzeczami, problemami i faktami się nie dyskutuje - chyba że ktoś jest pisobolszewik to dla niego białe bywa czarne i odwrotnie.

user
Potyliczny 5.173.57.32 16:50:35 16-10-2019

Kaskader poczekaj najpierw na dane PKW! Bo to co piszesz to z gazety żydowskiej akurat a napisać każdy może. Poczekajmy na konkretne dane! W całokształcie wg dany PKW w miastach więcej osób wybrało PiS. A co do reszty może byś się ustosunkował?

user
kasander 89.68.175.84 19:14:48 16-10-2019

Żyjesz otumaniony prymitywna propagandą TVpis. Każdą ich brednię i kłamstwa lejące się z niej strumieniami  przyjmujesz jako prawdy objawione.  A według oficjalnych danych z PKW:

"...Wyborcze mapy wykonane na podstawie danych PKW pokazują hegemonię rządzącej partii na poziomie gmin, jednak po zsumowaniu rezultatów opozycji pojedynek wydaje się dużo bardziej wyrównany. Wynik PiS w porównaniu z sumą poparcia dla KO, SLD i PSL daje ugrupowaniu Jarosława Kaczyńskiego wygraną tylko w pięciu województwach..." - https://wiadomosci.onet.pl/kraj/wyniki-wyborow-na-mapach-jedna-z-nich-wyglada-niepokojaco-dla-pis/1db62pd

user
kasander 89.68.175.84 19:20:38 16-10-2019
... to co piszesz to z gazety żydowskiej akurat ...
Akurat to nieprawda.Ale skoro tak nie lubisz Żydów to rozumiem, że jesteś bezbożnikiem bo przecież Jezus był Żydem a matka boska Żydówką więc trudno mi sobie wyobrazić aż tak .................. człowieka.
user
Potyliczny 5.173.49.53 21:54:31 16-10-2019
KASKADER Tobie to nie dogodzi. Jak nie bezbożnik to Pisowski KATOL Ci przeszkadza:D
user
det 188.147.103.156 16.10.2019

Rządzący nie starają się coś zrobić dla tego regionu ,bo wiedzą że  tak jest duże poparcie i zawsze tak będzie,kasa idzie w te regiony gdzie jest poparcie PO żeby wyciągnąć wyborców do siebie  

user
Odpowiedź dla potylicznego 5.184.203.108 18:03:22 16-10-2019

No cóż kolego potyliczny myślałem a pierwszy rzut,  oka że polityczny bo nie mogę sobie wyobrazić że masz coś z potylicą, ale to na marginesie. Jako stary i  stały przemyski obserwator i komentator zarazem odpowiem w nawiększym skrócie. Nie komentowałem życia politycznego na szczeblu krajowym, centralnym, skupiłem się jedynie na przemyskiej rzeczywistosci i naszym upadłym już niestety grajdole. Piszę jasno, nie owijając w bawełnę, Przemyśl upadł i się nie podniesie, będzie powolne gnicie, gnuśnienie od kadencji do kadencji z zastrzeżeniem że nie ma pieniędzy i to niemal na nic, dosłownie 0. To jest rzeczywistośc jawa a nie sen czy moje dobre chęci czy zła wola. Wszystkie moje poglądy, spojrzenie na rzeczywistość, oceny niejednokrotnie opisywał em jako przemyski obserwator,   lata wczesniej po adresem Chomy jako przem. A efekty takie jaki Przemyśl czyli upadła prowincjonalna mieścina   zadupie, bez przemysłu, dobrego handlu , szkolnictwa na poziomie wyższym, budownictwa, z obdartymi z tynku domami i kamienicami, krzywymi i obesranymi chodniczkami,  setkami pustych mieszkań i dawnych lokali handlowo usługowych, ba pustych cały ch budynków i kamienic, pustynia sportowa, bez hali sportowej, basenu otwartego, lodowiska z prawdziwego zdarzenia, nawet nie ma plaży nad poczciwym Sanem. Sam pamiętam doskonale że w latach 60, 80 ub wieku w 4 przemyskich klubach uprawiano ok 35 dyscyplin sportowych w tym m innymi boks, kolarstwo, narciarstwo, ciężary, judo, hokej itd. Ale to tylko wspomniania i marzenie sciętej głowy cos co się ani nie powtórzy ani nie wróci. Ale wracając do obecnej chwili po 4 letniej obserwacji polecam jako jedyną i już chwaloną we wcześniejszych wpisach młoda posłankę z Jarosławi bystrą, inteligentną i skuteczną co najważniejsze Joannę Szmidt Rodziewicz. Ona własnie postawiła Jarosław na nogi, niecałe 40 tysięczne miasto rozwija się prężnie, myślę że będzie jeszcze lepiej w następnej kadencji. A Przemyśl stacza się na samo dno dlatego zszokowany byłem stwierdzeniem Morawieckiego na peronie przemyskiego dworca PKP że przeznaczył na naszą mieścinę 1 miliard złotych. Pytam kiedy, na co, gdzie widać efekty tego miliarda, może pomylili z Kuchcińskim Przemyśl z Rzeszowem. I nie pomogą jakieś manewry w radzie bezradzie, zmiany nazwy klubu z Kukiz na inną, czy wstydzicie się już swojego Kukiza, nie pomogą daremne żale i pretensje, pro próby układania się z pisowcami czy Gowinem, Przemyśl poprzez ucieczkę za pracą i lepszym życiem ponad 10 tysięcy ludzi głównie młodych już się nie podniesie co mnie szczególnie boli. A co zostało, lody we Fiore i Szantera i ten męczący, denerwujący, grający larum dla Przemyśla hejnał. O innych sprawach dotyczących polityki na szczeblu centralnym przy innej okazji , bo dla emeryta pisanie telefonem jest męczące, gorzej niż pisanie atramentem w szkole powszechnej w 1960 roku. Tyle w najwyższym skrócie do potylicznego, wymyśl chłopie lepszą ksywę. 

user
DO PRZEMYSKIEGO OBSERWATORA 5.173.49.53 21:47:08 16-10-2019

Szanowny Panie! 

Z racji wieku pominę Pana wstęp w którym usiłuje Pan mnie obrazić. Gratuluję spostrzegawczości, większość ludzi błędnie odczytuje słowo Potyliczny. Bardzo lubię czytać Pana wpisy, przemyślenia itd. Z większością z nich się zgadzam. Z Pana obszernego wpisu który nawiasem mówiąc jest powtarzany jak mantra wynika tyko tyle, że warto było oddać głos na Panią Joannę. Jednak pytanie brzmiało konkretnie o TEN system! W związku z tym wie Pan dobrze, że mamy system partyjniacki a w nim rządzi partia a nie człowiek. Inaczej byłoby gdyby wybory były jak do Senatu. Zapytam jeszcze raz na jaką partię wartowało oddać głos? Partię nie osobę....

user
Dziadem 37.47.16.125 16.10.2019

PRYMITYWNE SPOLECZENSTWO KTORE GLOSOWALO ZA KUCHCINSKIM .

user
Leszek 81.161.192.183 16.10.2019

Teraz może latać samolotami rządowymi w do woli  i was wszystkich po wyborach pier...papier

user
luk 83.31.150.212 16.10.2019

Tu metoda donta  zadzialala

user
Na koniec przemyski obserwator 5.184.203.108 16.10.2019

Szanowny kolego potyliczny, mam jedną zasadę że staram się w przeciwieństwie do współczesnych i niby nowoczesnych dyskutantów nikogo bezzasadnie nie obrażać, choć przeznaję że staram się świadomie pisać jasno, przejrzyście, zrozumiale dla młodych i moich rówieśników emerytów ale jeszcze nie starców. Przyznaję że czasem słowa mogą być ostrzejsze w tonie ale tylko wtedy gdy chodzi nie o moje subiektywne racje ale  ocenę rzeczywistości tylko tej korzystnej dla mojej małej od ponad 60 lat ojczyzny, mieszkańców. W tym  konkretnym przypadku nie było moim zamiarem obrażanie lecz formę żartu, potylica zawsze kojarzyła i kojarzy się z tylną częścią czaszki. Tyle wyjaśnień  , moje wpisy są mocno jak piszę skrótowe, ograniczone  mocno czasowo choć na poszczególne tematy móglbym pisac więce o wiele więce gdyż żal mi Przemyśla z którego już nie wyjade,  chodząc codziennie po jego ulicam widzę jak to niegdyś tętniące życiem miasto o statusie województwa upada, popada w ruinę i beznadzieję. Ostatnio liczyłem na Franciszkańskiej ludzi, tak z ciekawości, naliczyłem ok 8, 10 osób, w latach mojej młodosci tj 70, 80 było nas o tej porze setki, nie przesadzam setki młodzieży, koleźanek i kolegów , mimo większej niż obecnie może nie biedy ale skromniejszego życia i ponoć tej strasznej komuny którą nieustannie straszą pisiory a której tak naprawdę nikt się nie bał. Kończę bo znowu się rozpisałem. Tyle i aż tyle wyjaś nienia i komentarza, cieszę się jednak że nie piszę dla samego pisania, że ktoś czyta i komentuje. A to ważne dla komentującego. 

user
Śpiący przemyski obserwator 5.184.203.108 23:24:15 16-10-2019
Rano napiszę nieco więcej na zapytanie dotyczące naszego systemu społeczno politycznego bo już za niedług 24. Dobrej nocy
user
Potyliczny 5.173.49.53 23:30:07 16-10-2019

Pozdrawiam! Dodam tylko od siebie, że moim zdaniem dyskusja ma wtedy sens kiedy dwoje ludzi KRYTYCZNYCH wobec własnej osoby ma odmienne zdanie. Jeden drugiemi jest w stanie przyznać rację lub rozejdą się bez kłótni ze zdaniem odmiennym. Popieram zmiany ale nie zmiany "garniturków" Pozdrawiam raz jeszcze i życzę miłej nocy. 

user
Przemyski obserwator do potylicznego 5.184.246.167 17.10.2019

Nie istnieje we współczesnym  świecie możliwosc zdobycia i sprawowamia władzy bez członkostwa czy przywództwa w partii pilitycznej, stronnictwie itp. Po prostu polityczne single nie mają żadnych szans przynajmniej od koń ca XVIII w na władztwo gdyż z definicji celem każdej partii jest zdobycie władzy w danym państwie, prowincji, stanie, wyspie , landzie w państwach związkowych itd  utrwalenie i jej sprawowanie. Są oczywiscie wyjątki jak np reżimy głównie islamskie jak np. Arabia Saudyjska gdzie władzę absolutną sprawują saudowie ale jest to monarchia dynastyczna, tam nie ma miejsca na partie polityczne. Co ciekawe że  niektóre reżimy świeckie w państwach islamskich mają partie polityczne choć zdominowane przez dyktatorów jak np Saddam Husajn do niedawna w Iraku. Piszę oczywiscie z konieczności w największym skrócie  i podaję pojedyncze przykłady bo partii w świecie są tysiące działające w  różnych układach i sytuacjach ale w krajach cywilizowanych zawsze pochodzą z wyboru i posiadają demokratyczny mandat. Również w obecnej Polsce czy nam się to podoba czy nie kto zdobywa demokratycznie władzę ma prawo ją sprawować do kolejnych wyborów, kolejnego zwycięstwa czy porażki. Nic nie doradzam osobiście staram się szanować wybór obecny choć ta forma sprawowania władzy przez PIS i sterowania wył onionym rządem przez przywódcę partii Jarosława K zza pleców jest dla mnie demokraty z wyboru nie do przyjęcia, dlatego jako wnikliwy obserwator życia społeczno politycznego tak na szczeblu centralnym jak i lokalnym czasem zabieram głos, co gwarantuje konstytucja w sferze wolności słowa oraz internetowe forum jak w tym przypadku. Tyle i aż tyle w na jwiększym skrócie. 


user
Potyliczny 31.128.21.67 09:18:24 17-10-2019

I właśnie do tego zmierzam, naród wybrał tak a nie inaczej, nie ma co się obrażać, trzeba ten wybór uszanować. Tak chciała większość co nie znaczy, że wybrała dobrze!

user
Obiektywny 94.254.199.76 17.10.2019

Witam. Widzę że nienawiści płynie z każdej strony po wyborach rzecz zrozumiał. Postaram się wypowiedzieć bardzo obiektywie. Moim zdaniem pan były marszałek nie zasłużył na to aby dalej zasiadać w ławach poselskich swoim zachowaniem i ignorancją. Mógł za niego wejść jakiś inny przedstawiciel partii która sprawuje władzę. Pan Marek przez okres swojego urzędowania w sejmie nic nie zrobił dla Przemyśla jedyne chyba co to że dostarcza surowiec do oczyszczalni ścieków. Jeżeli się mylę to proszę mnie poprawić. 

user
Potyliczny 31.128.21.67 09:20:21 17-10-2019
Zgadzam się.
user
greg 81.161.203.97 17.10.2019

no nie wiem czy PIS tak faktycznie wygrał biorąc pod uwagę nakład środków, dostali o 4 mandaty więcej niżeli poprzednio,,,ale no właśnie na listach pisu był przyczółek czyli ludzie Gowina i Ziobry gdzie w ich szeregach lista mandatów podwoiła się do chyba sumy 35 posłów, tak że Pis stracił blisko 10 mandatów  na rzecz koalicjantów..To tak jakby ktoś nie wiedział, ale tyle głosów na Kuchcinskiego to faktycznie jakieś nieporozumienie albo jakiś wałek..

user