Życie Podkarpackie nr 46/2019 Życie Podkarpackie nr 46/2019

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 317/2019, Środa 13 listopada 2019 r., Stanisława i Mikołaja
Opublikowano
Przemyśl, Żurawica, Trójczyce
Walczy o dobre imię męża
– Mąż był ostrożnym kierowcą, nigdy nie przekroczył podwójnej ciągłej – zapewnia Magdalena Kwaśnik, żona motocyklisty, który we wrześniu zginął w wypadku drogowym między Przemyślem a Żurawicą. Kobieta jest przekonana, że mąż nie jechał pod prąd z brawury i szuka świadków, którzy potwierdzą informacje o tym, że zepchnął go na przeciwny pas kierowca białego samochodu. Pan Daniel osierocił trójkę dzieci w wieku 16, 11 i 3 lat.
fot. Paweł Bugira
– Mąż miał dla kogo żyć – mówi Magdalena Kwaśnik, żona tragicznie zmarłego motocyklisty. Na zdjęciu z córką.

Tragedia wydarzyła się w czwartek, 12 września, na drodze krajowej nr 77 między Przemyślem a Żurawicą. 38-letni pan Daniel wracał na motocyklu z pracy do domu w Trójczycach. W pewnym momencie zjechał na przeciwny pas ruchu i czołowo zderzył się z oplem vectrą, po czym uderzył w bok kursowego autobusu.

Tuż po wypadku mężczyzna był przytomny, a inni kierowcy udzielali mu pierwszej pomocy. Po przyjeździe policji był nawet w stanie dmuchnąć w alkomat. Badanie wykazało, że był trzeźwy. Jego stan pogorszył się z czasem. Okazało się, że ma wielonarządowe obrażenia wewnętrzne. – Byłam u niego w szpitalu, jeszcze był przytomny, ale kontakt z nim był utrudniony. Zabrali go na operację. Rano dostałam telefon, żebym przyjechała się pożegnać... – opowiada Magdalena Kwaśnik o dramatycznych chwilach z 12 i 13 września.

 

"Był ostrożnym kierowcą"

Pod uwagę brane są przede wszystkim dwie przyczyny wypadku: motocyklista próbował ominąć stojące w korku auta i wyprzedzać „na trzeciego” albo zepchnął go na przeciwny pas biały suv.

Pani Magdalena jest przekonana, że to ta druga wersja jest prawdziwa. Pan Daniel zrobił (...)


Świadkowie wypadku, którzy nie złożyli jeszcze zeznań na policji, proszeni są o kontakt z oficerem dyżurnym przemyskiej komendy, tel.: 16 677 33 10 i 16 677 33 11. Z panią Magdą można się skontaktować za pośrednictwem autora artykułu: tel. 16 670 22 00, e-mail: p.bugira@zycie.pl


artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
36 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Ja 199.119.233.222 09.10.2019

Przecoeż sa zeznania świadków że wyprzedzał ....

user
Łysy 78.143.98.8 05:14:17 10-10-2019

Motocyklem można wyprzedzać auta stojące w korku,nie przekraczając linii. Nie ma w tym nic złego. Może faktycznie ktoś zepchnął go na drugi pas

user
baska 83.31.32.227 08:52:25 10-10-2019

Są zeznania świadków że został zepchany na drugi pas a nie że wyprzedzał,jak się nie zna okolicznosci wypadku to proszę się nie wypowiadać.Rodzina poszukuje świadków i nie potrzebuje głupich,zbędnych komentarzy.

user
Staszek 81.161.203.97 09.10.2019
user
Powodzenia 31.128.17.217 10.10.2019

Był komentarz zaraz po wypadku, że kierowca jechał za nim i widział, że białe auto na śląskich blachach go zepchnęło.  

user
Prawnik anna 5.173.40.137 10.10.2019

Kobieta nie dostanie odszkodowania to teraz szuka swiadkow. Kto madry jezdzi na takim motorze to dla nastolatkow. A nie dla faceta z 3 dzieci. Kobieto otworz oczy. Twoj maz sam popelnil blad i zginol. Powonnas skupic sie na dzieciach i domie a nie szukac szumu po mediach i szpitalu. Ludzie cala noc operowali twojego meza.... a ty szukasz wszedzie wonnych tylko nie w swoim zmarlym mezu... jaki on to byl przykladny ojciec. 


user
gggggggg 37.249.169.103 08:24:50 10-10-2019

ciekawe jak by się zachował Pan/Pani..Jeżeli są jakieś przesłanki ku wyjaśnienia faktycznych przyczyn wypadku to nie można skreślać faceta i zamieść wszystko pod dywan.. 

user
Do pani prawnik haha 78.152.195.232 08:51:39 10-10-2019

Co za debilizm inaczej tego ujac sie nie da, Pani Prawnik wezmie slownik ortograficzny najpierw do reki.  Niby nie zyczy sie drugiemu co  nam nie mile ale tu az sie prosi by Pani doznala podobnej sytuacji!!!! Karma wraca! pamietajmy .... Ten kto jest winny powinien poniesc tego konsekwencje! To Tylko taki trol jak TY moze pisac w takich momentach takie gowno. Znieczulica totalna, brak jakiegokolwiek wychowania. Ja z domu wynioslam zr powinno sie wspolczuc bliskim zmarlego bo to jest przeogromny bol, nie wazne w jaki sposob zginal czy byl pijany itd... NIE ZYJE Zostala Matka z 3 dzieci! Ludzie zbiorki zakladaja by wspomoc finansowo takie osoby... dopiero mialabys do powiedzenia ! Nic Tylko Zyczyc podobnej sytuacji 

user
Do Prawnik Anna 83.31.32.227 09:37:30 10-10-2019

Prawnik Anna zabłysnęła Pani teraz inteligencją nie ma co!!!Jestem ciekawa czy jeżeli spotkało by Panią cos takiego czy tak łatwo by Pani odpusciła i nie chciałaby poznać prawdy i zachować dobre imię męża.Tutaj nie chodzi o odszkodowanie tylko o to żeby winny został ukarany!!!To chyba normalne że rodzina walczy o sprawiedliwość.

user
y 94.40.44.230 11:18:40 10-10-2019

ale masz sprany beret tu już nawet lekarz nie pomoże szkoda słów i wywodów

user
B_B.... 5.173.32.48 13:05:53 10-10-2019

"ZGINOL, POWONNAS, WONNYCH " Czasami pisownia świadczy inteligencji, prościej  jest zamieść prawdę pod dywan... A ludzie zamiast pomagać to mówią głupoty....

user
Beata 5.184.200.194 16:26:38 10-10-2019

Prawnik anna. Ty debilko takie motocykle nie są dla nastolatków tylko ludzi dorosłych. A motocykliści giną przez kretynów na czterech kołach

user
Motocyklista 193.242.142.178 04:30:31 11-10-2019

Fakt że większość winnych w wypadkach z udziałem motocykla to czteroślady.. Motocykl jest słabo widziany na drodze i jest szybszy zwinniejszy aniżeli auto. Pojawia się znikąt i znika jak kamfora.. Dlatego na motorze jeździmy powoli i bez brawury i wtedy eliminujemy do minimum kraksę. Ale jeśli motocyklista wybiera motor typu ścigacze, to sam się prosi o kłopoty. Ten motor to wariactwo, to powiedziałbym samobójstwo odwleczone w czasie... 

user
Greenr 5.173.129.86 07:27:31 11-10-2019

Polska trudna języka...

user
???? 81.161.205.237 11:09:44 11-10-2019

Może to Pani jechała tym białym Suvem,  bo tyle jadu w Pani ?


user
gedee 89.246.121.36 17:19:01 11-10-2019

z ciebie taki prawnik jak ze mnie baletnica..''.zginol'' na prawniczke, nie przystoi takich bledow popełniac...parodio l

user
Mama 31.0.85.161 21:04:44 11-10-2019
Prawnik anna, proponuję wrócic do szkoly na lekcje poprawnej pisowni. Ale lepiej byc, jak to mowi młodzież, dzbanem... I w dysortografię to ja nie wierzę... 
user
Dzodzo 5.173.57.73 22:55:44 11-10-2019

Taki z Pani prawnik A prawda jest taka że w dupie pani była i gowno widziała co pani ma do tej kobiety mąż jej zginął 3 dzieci do utrzymania chyba coś jej się należy A to że znajdzie się taki coś jak pani człowiek który nigdy w życiu na motocyklu nie siedział i pie...li ze dawca je...j się w cymbał jprdl

user
Asoldz 37.47.31.176 23:35:16 11-10-2019

Sorry ale jesteś dzban...nie chciał bym żebyś kiedy kolwiek była moim oraz innych tu prawnikiem. 

user
Obużony 86.92.222.32 15:00:56 12-10-2019

Ty to chyba z pisu prawnik jesteś jak taka ograniczona.....

Wracaj pod stół.

user
J-j 37.201.4.131 16:32:49 17-10-2019

Prawnik Anna polecam zerknąć do słownika.... 

user
g 31.183.187.168 10.10.2019

Nigdy bym nie pozwoliła by mój mąż wsiadł jako kierowca czy pasażer na motocykl.  Bo kocham po prostu i wiem jak niebezpieczna jest jazda. Bez pasów, poduszek, stref zgniotu.  Współczuję Pani, rozumiem potrzeby wyjasnienia okoliczności. 

user
Mon 31.0.85.161 21:09:15 11-10-2019
 U mnie są grośby, groźby, fochy i nic nie działa. .. Sama lubię jeździc motorem, ale jak mąż sam jedzie to sie boje. I co mam zrobic? Mowi ze jezdzi ostroznie itd...ale przeciez debili w autach nie brakuje i to oni sa zazwyczaj winni...
user
g 31.183.187.168 11:43:10 12-10-2019

Dlaczego od razu debili w autach? Motor sam z siebie na wylanym oleju na drodze może stracić przyczepność. To kwestia dogadania się w związku. Po prostu szczera rozmowa. 

user
Żona motocyklisty 188.114.88.164 10.10.2019

Witam poszukujemy świadków tego wypadku. Wiem że na miejscu było dwóch motocyklistów, którzy pomagali udzielać pierwszej pomocy i prawdopodobnie widzieli co było przyczyną wypadku. Oraz kobieta prawdopodobnie podpisaała się pod poprzednim artykułem o wypadku jako Aga.

user
wrobel 81.161.205.237 11:03:30 11-10-2019

Tak po prawej stronie stały dwa motory ,widziałam ten wypadek tuż po ale samej sytuacji nie widziałam.




user
Mon 31.0.85.161 11.10.2019

Wierzę w to, że został zepchnięty... Patrząc co wyprawiają niektórzy kierowcy aut i jaki mają stosunek do motocyklistów, to jestem nawet pewna. Zresztą, sama byłam świadkiem, nie raz jak auta wymuszały pierwszenstwo z podporzadkowanej jak jechał motocykl... Dzbany i tyle. Owszem, są swiry na motorach, ale mężczyzni mający rodziny,  mają tez inne myslenie i dla nich motor to jak dla nas auto. Ale dzban to dzban i teorie dorobic musi, ze to motocyklista musi byc winny... Wspolczucia dla zony i dzieci. Moj mąż tez jezdzi na motocyklu bo lubi i sam mowi ze ma dla kogo zyc i dlatego jest ostrozny...ale de bili w autach nie brakuje

user
Toster 185.239.43.5 12.10.2019

Nie ma co wyjaśniać

Samochód z którym zderzył się motocyklista miał kamerkę

Wszystko widać jak na dłoni.

Dziwne że żona tego nie wie.

Widać że wina jest po stronie mitocyklisty

user
Żona motocyklisty 188.114.88.164 18:55:40 12-10-2019

Jest nagranie. Ja o tym wiem i wiem też że na nagraniu już widać ostatnią chwile. Niestety nie widać co było przed górką. Są świadkowie co to widzieli. Niektórzy już się zgłosili, ale wiem że było ich więcej. Dlatego proszę się zgłosić. A co do Pani prawnik anny, dajcie jej spokuj . Jak nie ma sumienia i serca to krytyki też nie przyjmie

user
motocyklista 31.183.236.21 13.10.2019

nie przekraczał ciągłej,nie jechał brawurowo,,, co to za przesłanki?! większość motocyklistów jeżdzi bardzo szybko,pojawiają się i znikają.Kierowca samochodu nawet nie zdąży zareagować. Tam jest droga czteropasmowa,wyprzedzał kolumnę pojazdów po prawej,to oczywiste,że nie wyrobił z góry i na zakręcie to też oczywiste, świadczy o tym droga hamowania. Ludziom na motorach tak samo jak sebiksom w bmw wydaje się że droga należy tylko do nich a reszta ma im się usuwać, popełnił błąd i za to zapłacił najwyższą cenę. Trzeba było myśleć zawczasu a nie szukać teraz kozła ofiarnego

user
z motorynki 31.183.236.21 10:58:53 13-10-2019

w dodatku wpychają się na chama przed maskę, i jeszcze te głupie naklejki ,, patrz w lusterka idioci na kulkach sa wszędzie,,,, a co ini mają inny kodeks drogowy ? czy jazdy uczyli się w indiach albo chinach

user
z motorynki 31.183.236.21 10:59:36 13-10-2019
kółkach ,poprawka
user
Motocyklistka 5.172.255.247 13.10.2019

Jeżdżę na motorze od niedawna jako kierowca. Codziennie jeżdżę albo skuterem albo motorem do pracy i bardzo szybko można zweryfikować zachowanie kierowców. Tam gdzie ja trzymam się przepisów - bo trzymam się ich - znajdzie się taki as w aucie, który zrobi wszystko aby pojechać te 10km szybciej, po to tylko żeby wyprzedzić, dla samego wyprzedzenia. Na zakręcie, na progu zwalniającym, na podwójnej, z telefonem, z dzieckiem i co najgorsze wiele z tych kobiet to kierowcy. Szanujcie się na drogach i myślcie zbiorowo, a nie egoistycznie. Motocyklista nie jest gorszy od kierowcy auta, a kierowcy auta nie są lepsi od motocyklistów.  Na drodze i w życiu myślcie.

user
Motocyklistka raz jeszcze 5.172.255.247 22:49:35 13-10-2019
,"wiele z tych kierowców to kobiety" miało być
user
szymek 94.240.40.39 10:08:55 10-11-2019

ja zawsze wyprzedam tych na skuterach bo się boję o siebie.

gorsi są tylko rowerzyści


nr 46/2019
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium