Życie Podkarpackie nr 50/2019 Życie Podkarpackie nr 50/2019

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 347/2019, Piątek 13 grudnia 2019 r., Łucji i Otylii
Opublikowano
Przemyśl
Mateusz Morawiecki obiecał kolejną obwodnicę Przemyśla [WIDEO]
Dziś wieczorem w Przemyślu przebywał premier Mateusz Morawiecki. Na konferencji prasowej zapowiedział m.in. rozbudowę terminalu kolejowego w Przemyślu i budowę zachodniej obwodnicy miasta.
57 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Tadeusz 79.191.47.222 08.10.2019

Spotkały się dwie prawdomówne osoby na stacji kolejowej.

Miło było posłuchać ,ze dostaliśmy juz przeszło miliard a wiele miliardów jeszcze dostaniemy.

Zapewne mówili o cząsteczkach stałych w smogu nad Przemyślem,innych miliardów ja niestety ale nie zauważyłem

user
Pjoter 85.89.174.196 20:38:20 08-10-2019
user
Przemyślanin 81.161.203.104 08.10.2019

Juz mamy jedną fantastyczną, bardzo ruchliwą - z lwowskiej na słowackiego. 

user
Yanosik 5.184.234.121 23:13:45 08-10-2019
Przynajmiej jej bardzo dochodowa... Stoją co chwile pod sanwilem i czekają na tych co korzystają w pełni z te drogi :D 
user
plusy dodatnie 83.3.80.17 08:24:49 09-10-2019

Będzie potrzebna gdy ruszy ruch na  przejście w Malhowicach, ta zachodnia również jest niezbędna...

user
Simon od Banasia 37.248.250.186 08.10.2019

Co za świat,jak nisko upadł Premier europejskiego kraju by pokazywać się , rozmawiać, witać się z osobą o tak niskim poziomie intelektualnym,moralnym ,nieuczciwym ,oklamujacym w  sprawie latającej taksówki.O tempora,o mores

user
??? 185.25.123.209 08.10.2019

Gdzie on ten miliard widzi, w jakich inwestycjach??

user
p 31.183.130.213 08.10.2019

Chyba za 20 lat.

user
pp 31.183.130.213 21:08:20 08-10-2019
W pierwszej kadencji obiecali Pendolino i co?
user
Tadeusz 79.191.47.222 08.10.2019

Dobrze,ze spotkali się na rogatkach miasta,

odwagi do spotkania w mieście nie mieli.

Ich tutaj nikt nie chce.

Juz obiecywali ale zapomieli zrealizować

-przejście graniczne w Malhowicach;

-droga do Malhowic;

-droga do Medyki;

-baseny ;

-hala sportowa;

-centrum kształcenia służb skarbowych;

-dworzec autobusowy

-inwestorów w powstałej strefie.

I co .Nowe obiecanki.

Na szczęście wychowaliśmy się na innych bajkach o dobrych i uczciwych gdzie dobro zawsze zwyciężało


user
wincent 31.183.188.206 21:23:40 08-10-2019

Tadeusz tyle że tamta bajka także nie ma dobrego zakończenia a może i jeszcze gorsze :) bo dobrzy i uczciwi to zginęli w II wojnie.

user
Rico 5.172.235.7 08.10.2019

Miliard złotych miasto dostalo ale i tak nie ma za co pasow pomalowac,kosic traw w centrum miasta itd itp

user
ATWA 94.40.75.201 22:52:33 08-10-2019

CZY KOSZENIE TRAWY W MIASTACH MA SENS? - ULICAEKOLOGICZNA.PL

user
kononowicz 46.174.214.4 08.10.2019

koryto plus ! jak nisko trzeba upaść żeby tak się blaznic! obwodnice , miliardy to wszystko ciemny lud kupi a po wyborach pis z kulawa noga nie wpomni o tym!!!!

user
tsa 94.40.75.201 22:58:23 08-10-2019

 ''Dzisiaj mendy zapraszają nas do urn

Obiecują wielkie zmiany, kampanie pełne bzdur

Dostaliście kiełbasę wyborczą i zupę

A teraz drodzy rodacy pocałujcie nas w dupę''


YOUTUBE.COM - WŁOCHATY - LEPSZY MARTWY NIŻ WYBRANY


user
obywatel 88.156.141.237 08.10.2019

w tym bastionie pisu i ten Kuchciński.  Masakra co za ciemny lud.

user
xxx 81.161.203.142 08.10.2019

Tadeuszu, a gdzie Ty byłeś przez tyle lat? co zrobiłeś tubo propagandowa PO?

user
Tadeusz 79.191.47.222 23:38:29 08-10-2019

Chodziłem do szkoły

A tam uczyli jak być człowiekiem.


user
Xxx 94.40.33.254 08.10.2019

Hahhahah 

user
Ktos 185.239.43.9 09:45:49 09-10-2019
Chyba do 7 baranie
user
GG 94.40.75.201 08.10.2019

Cieszę się bardzo, że PiS jest u władzy, za rządów PO  istniało państwo,, biznesmena " i kolesia.  Choć byłem przekonany 8 lat temu, że PO to dobra partia . Czas pokazał, że nie warto dawać PO kolejnej szansy bo sprzedali by Wszystko co sprzedać można włącznie z Polską Godnością!!! Przez dwie kadencje głosowałem na PO i już więcej tego błędu nie zrobię. Pozdrawiam 

user
ggg 79.191.65.110 08:21:18 09-10-2019
jestem w tej samej sytuacji! mnie wkurzyli tym że 1 senatorem PO na nie, nie przeszła ustawa o pierwszeństwie na pasach - teraz masz od 3 lat nagly wzrost demograficzny, niedługo te dzieci beda same chodzily do szkoly a panstwo nie jest na to przygotowane - auta pedza i w nosie maja przepisy itd
user
Franek Młynarz 185.38.225.2 08.10.2019

Kto ich tu zaprosił i za czyje pieniądze była ta cała ich obstawa. W moim Przemyślu nie ma miejsca na takich łgarzy jak oni. Czy ten pan był tu w swoim prywatnym czasie czy my mu dalej płacimy a oni sobie za nasze pieniądze robią kampanię. Co zrobił do tej pory gdzie te miliardy proszę o konkretne przykłady. I nie mylić inwestycji powiatowych i wojewódzkich  (bo miejskich za poprzedniej władzy samorządowej nie było) z rządowymi. Proszę gdzie te inwestycje rządowe? Gdzie te miliardy? 

user
Tadeusz 79.191.47.222 23:42:33 08-10-2019
Nikt ich do Przemyśla nie zapraszał.Sami przyszli .ruscy w 1939r też sami przyszli  i zostali na bardzo długo.
user
wyborca RP 83.3.80.17 08:40:16 09-10-2019
Miliardy złotych? Chyba pomylił sobie Przemyśl z Rzeszowem...
user
brat PIT 185.38.225.7 08.10.2019

Objazdowy partyjny cyrk. Notoryczny kłamca przyjechał wesprzeć byłego "Flug-marszałka", który z pokorą, umiarem "wsłuchany" w ludzi  "doił" ojczyznę "dojną" w ramach programu koryto+.   Żenada. 

user
Jarosław Zbawiciel 87.239.222.218 09.10.2019

nam trzeba zakładów pracy, urzędów państwowych, wolnej granicy  a nie obwodnicy Mateuszku - kłamczuszku. I przejście trzeba odblokować aby Przemyśl handlem zagranicznym... tanią wódką i cygarem stał. To był czas prosperity i bogactwa tego miasta . Gdzie przemytnik  i celnik widzieli się 2 razy, raz w pracy, raz przy piwie. A teraz "tytoń" nawet kasy na "lonię" i czuwaj nie ma!

user
mk 91.193.208.140 20:15:24 10-10-2019

Jak sam napisałeś " celnik i przemytnik spotykali się 2 razy dziennie". Czyli krótko mówiąc,jesteś  zwolennikiem kantów , przekrętów, czyli nie dziwi  ,ze jesteś za PO . W więzieniach  PO też ma POparcie na poziomie około 90 %

user
Przemyślanin 83.31.178.218 09.10.2019

Brawo

user
Adc 185.239.43.164 09.10.2019

Panowie przecież wy sami nie wierzycie w to co mówicie do wyborców. 

user
Olka 37.47.83.232 09.10.2019

Dobrze że Pan Premier był wieczorem to nie widział w jakim opłakanym stanie jakie brudne i zaniedbane jest to miasto.

user
Gość 5.173.177.52 09.10.2019

Proponuje zacząć od zrobienia nowej powierzchni asfaltu na ul. Krasińskiego w Przemyślu. Droga jest cały czas łatana i nic poza tym.  A tysiące samochodów dziennie ja coraz bardziej rozbijają.  

user
Franek 185.38.225.4 09.10.2019

Temu panu już dziękujemy niech sobie dalej  lata jak najdalej od przemyśla

user
Franek 185.38.225.4 09.10.2019
Leć pan stąd wstydu oszczedz
user
zdziwiony przemyski obserwator 83.31.137.108 09.10.2019

A   Wielki Marszałek Koronny  Marek Tadeusz,  Pilch i Podhalicz krążą i węszą wszędzie tylko nie w Przemyślu.  Latający  Marszałek ukochał nagle Bieszczady ,  Krosno , Sanok , tam widzi swoje szanse  nikłe ale jakieś nadzieje , może się przeliczyć gdyż Bieszczady są mało zaludnione ale przekupić potencjalnych zwolenników może się opłacić. Nie wiem co kombinuje Pilch i Podhalicz , że nie pokazują się w swoim przemyskim zadupiu , żadnej inicjatywy przedwyborczej  , żadnych spotkań z suwerenem  , ba nawet nie widzę próby kontaktu  , podobnie jak ich pryncypał latający Mareczek boja się ludzi , wiedzą że nic dosłownie nie nic dla rozwoju mieściny nie zrobili i co gorsze obrazili się podobnie jak ich Wielki Prezes na przemyskich wyborców wstrzymując wszelkie możliwe przed wyborcze przekupstwo jak  np. Jarosław , który mając dodatkowo miłą , wygadaną i  operatywną aż do bólu posłankę i minister Joasię Szmidt jest ostatnie zasypywany wręcz strumieniami pieniędzy na rozwój miasta i powiatu (ponad 160 milionów). O Rzeszowie , Stalowej Woli , Mielcu nawet nie wspomnę bo to inna polka , szkoda czasu na porównywanie. ilości wpompowanej w te miasta kasy bo to już miliardy.  A Przemyśl no cóż postawił na Bakuna który "zwiał "z upadającej pseudo partyjki partyjnego dyletanta i politycznego indolenta  Kukiza i załapał się na prezydenta Przemyśla , sam nie wierząc że wygra , zmieniał kilkakrotnie zdanie co do startu w wyborach , no cóż przemyski suweren zadecydował 75: 25 a więc można go nazwać  Bakunem – cudotwórcą tylko że ten człowiek opartrznościowy jest „goły i bosy” okazał się totalnie nieprzygotowany do pełnienia ważnej samorządowej funkcji i co słyszę od ludzi , również na bazarach , Przemyśl mieścina upadła , to co mówię i piszę  od kilku lat jako ludowy przemyski obserwator , dodając że już się nie podniesie.  I tak  np. obecny marszałek województwa Ortyl wróci do rodzinnego Mielca dumny z dokonań  , Mielec w rozkwicie pod każdym względem ,  Minister Finansów i Rozwoju Kwieciński - wróci do swojej  rodzinnej Stalowej Woli która rozwinięta gospodarczo rozwija się  nadal (miasta podobnej wielkości do Przemyśla) , Pani Joasia Szmidt  też wróci do Jarosławia i zobaczy swoje pięknie rozwinięte miasto , bo te wszystkie stołki , posłowanie nie jest wieczne i kiedyś się skończy.  Hm,  myślę teraz do czego wróci ,  jestem niemal pewien  że już w jesieni  Wielki Marszałek  Marek Tadeusz, trudno opisać , mogę napisać wiele , ale krótko , zwięźle zobaczy swoje  dzieło po niemal 20 latach posłowania i działalności w Warszawie , może będzie pasł swojego konika obok Starostwa , bo to jego jedyny wkład w rozwój swojego dawnego miasta , obecnie  niemal ruiny tej prawdziwej i nie takiej jak Szydło czy Jaruś przedstawiali przed wyborami Polskę. No cóż jak wytęży swój sokoli  wzrok może dostrzeże te setki obdartych z tynków kamienic i domów za wyjątkiem kościołów i budynków przykościelnych oraz Seminarium D  , pochodzi po krzywych i obesranych  chodniczkach , zobaczy dziesiątki pustych dawnych lokali handlowo- usługowych  oraz całych kamienic , niemal setki  opustoszałych mieszkań z napisem "do sprzedania", jak pooddycha zapachem setek ziejących jak dawne parowozy  smrodem kominów , jak , może zechce być kibolem i zobaczyć jakiś dobry  mecz których w Przemyślu  po prostu nie ma  ( sportowa pustynia ), może zechce odwiedzić strefę zwaną ekonomiczna , od ponad15 lat ani jednego poważniejszego inwestora, może zechce popływać w basenie otwartym w lecie , proponuję Przeworsk czy Jarosław bo Rzeszów za daleko . Idąc Franciszkańską czasem zobaczy siebie samego na całej ulicy bo sam tego doświadczyłem , dowie się bo jako Największy w historii -to w/g mnie i   znakomity  - to  w/g swojego Prezesa Marszałek  Koronny że ponad 10 tysięcy ludzi głównie młodych opuściło ten  przemyski łez padoł i” eksodus” trwa nadal.  Na koniec Franciszkańskiej usłyszy ten denerwujący mnie nieustanny hejnał ale nie wesoły , radosny a raczej trąbiący na trwogę , larum grają a ludzie w Przemyślu to olewają.  Na koniec  stwierdzam że o upadku Przemyśla świadczą  duszące się w nieodmulanym od lat  bajorze kolorowe rybki w Przemyskim parku i. St. Strońskiego  na wzgórzu zamkowym , podobno nie ma na to kasty. Wzywam więc ludzi dobrej woli o pomoc w ratowaniu tych rybek , bo jest to jedyna atrakcja w Przemyślu .O przepraszam , zostały dobre lody (nie polecam o tej porze) podobno 6 lodziarni  w lecie na Kazimierzowskiej  , najlepsze ponoć we Fiore i u Szantera .  To samo polecam Pilchowi i Podhalicz kiedy powrócą do swojego Przemyśla , jestem pewien że za niedługo ich zobaczymy bo czas płynie prędko , szybciej niż woda w prastarym sanie o czym jako emeryt już się przekonuję codziennie  , a czym się pochwalą z tych swoich zarobkowych  wojaży ? Na koniec  moja stara i stała mantra , jacy wyborcy taka "wadza", jaki pan taki kram.

Hm , pan Premier tak sobie ,  obiecał kolejną obwodnicę , ciekawe dokąd nas ta kreta droga donikąd doprowadzi.?

 

user
emeryt 31.183.201.166 13:54:57 09-10-2019

Pan Premier nie spotkał się z wyborcami bo bał się że mu powiedzą jak PIS rządził Przemyślu  wtórym zlikwidowano Szpital Wojskowy aq teraz się dowiaduję z telewizji że buduje się szpital wojskowy w Legionowie a przecież przed likwidacją włożono miliony w modernizację czy Panu premierze nie wstyd że tak marnujecie publiczne pieniędzy

user
Ala 155.133.92.98 12:29:09 10-10-2019

Panie obserwatorze.

Zdaje mi się, że Pan Prezydent Bakun przyjmuje interesantów w każdy piątek. Proponuję aby Pan się do niego udał i oświecił go własna wizją na miasto i sposobem rządzenia, bo z całym szacunkiem ale chyba Pan doszczętnie nic nie wie co się dzieje w kasie miasta, w wydziałach, spółkach i samym urzędzie.

Powiem Panu - zostały zniszczone jak Konstantynopol po tureckim najeździe.


user
wyborca RP 83.3.80.17 09.10.2019
Czekam na spełnienie tych obietnic, wtedy dopiero zagłosuję na PiS...
user
Leon 91.246.70.186 09.10.2019

Miliard to jakaś mała kwota bo nie widać jej za bardzo,obwodnica miasta,wolne żarty,niby skąd miasto weźmie pieniądze na wkład własny,no i jeszcze ta ustawka,odwiedziny u rodziny pod Przemyślem .Zapraszam na jedną z ulic Przemyśla i losowo odwiedzić rodzinę a nie robić malowania trawy na zielono.https://now..... [link usunięty przez moderatora] 

user
rozczarowany 83.3.80.17 09.10.2019
Jeśli zrobią coś dobrego dla Miasta jestem za, póki co porażka PiSu na całej linii...czekamy na efekty...
user
gg 37.249.169.103 09.10.2019

no znowu Kłamie, Kuchciński jest posłem a nie marszałkiem..

user
Jan 31.183.188.244 09.10.2019

Patrzę  i nie dowierzam ,wręcz  z podziwu nie mogę wyjść  jak bardzo głupim społeczeństwem  jesteśmy tolerując  ten stan rzeczy.

user
młody 94.40.44.230 09.10.2019

przyjechali pojechali i wygrają wybory w cuglach a opozycja jak mała dziewczynka sama nie wie czego chce a Bolek już postradał zmysły tylko kaftan a Kaczyński tylko zaciera ręce dlatego pokazuję opozycji środkowy palec i głosuję na PIS...

user
Uhu 193.242.142.130 09.10.2019

A lotnisko dla Mareczka? 

user
wreka 31.183.233.38 13:11:51 09-10-2019

Czemu nie! Kiedyś Przemyśl miał 3 a nawet 4 pola wzlotów.

user
emeryt 31.183.201.166 09.10.2019

To co przeczytałem to wszystko prawda ,Przemyśl to miasto ,które za parę lat skurczy się do wielkości małego klerykalnego miasteczka 

gzie pozostaną tylko cmentarze  i kościoły oraz emeryci.

Władza nam ciągle coś obiecuje ,lecz do ich realizacji nie ma chętnych ,most kolejowy jest w opłakanym stanie  ,ulice pełne dziur , a panowie przy władzy coraz  bardziej  się bogacą 

user
Pte Zeed 31.0.33.29 09.10.2019

Obwodnice obwodnicy? Wolał by obiecać wysiedlenie ukraińców i żydów...

user
pegaz 188.147.40.135 09.10.2019
Droga 28 od Przemyśla w kierunku upadłej gm Bircza też wymaga nowej nawierzchni ,wąska, kocie łby ,może zapowiadane przez włodarza Birczy inwestorzy by się pojawili .
user
Gość 31.183.191.124 09.10.2019

Tu miejsca pracy są potrzebne, kto tymi obwodnicami będzie jeździł

emeryci jak przemyśl się zwija i starzeje w zastraszającym tempie a oni kolejne obwodnicę obiecują. Weźcie sobie tego kuchcińskiego i dajcie nam spokój bo młodzi nie mają miejsc pracy a ten nierób nic w tej sprawie nie zrobił przez tyle lat....... 

user
zażenowany przemyski obserwator 83.31.137.108 16:25:55 09-10-2019

Jaki stary przemyski obserwator którego nic nie zaskakuje i nic nie zaskoczy , tym razem  dostałem autentycznego szoku słuchają na nagraniu z peronu przemyskiego dworca że Przemyśl już otrzymał 1 miliard złotych , powtarzam miliard złotych na rozwój . Coś nieprawdopodobnego , nos mu się wydłuży o metr , kto mu podsuwa takie kłamstwa i brednie , hej marszałku  latający koronny jak chcesz wygrać  wygrać  w Przemyślu w co wątpię to natychmiast prostuj te kłamstwa ,wierutne bzdury u miliardach kiedy ukarany za jesienne wybory Bakuna Przemyśl nie dostał ani grosza  z kasy państwa czyli nas podatników. Miliardy to głównie Rzeszów , Mielec , Stalowa Wola , Krosno , Sanok , Jarosław i kilka innych mniejszych miejscowości jak Lubaczów , Przeworsk, Strzyżów , Jasło , Leżajsk , przemyskie zadupie pomijane świadomie o czym świadczy  nieustanny uśmieszek pod "wąsem" wielkiego marszałka który postawił na Krosno i Bieszczady które otrzymały kilkanaście milionów oraz obietnice dalszych . Rozwiniecie tematu i ocena rozwoju Przemyśla w moim wpisie powyżej , ten krótki wpis o miliardach marzeń dotyczył jedynie uzupełnienia tematu kłamstwa i  zakłamania świadczy jak nas mieszkańców traktuje ich prezes , premier i wielki marszałek. - obieżyświat.   A resztę oddam w najbliższych wyborach bo nie ma nic gorszego jak kłamstwa i to z ust ponoć katolików tych praktykujących. Owszem , pięknieją w Przemyślu kościoły , seminarium i budynki przykościelne , kurialne  i dobrze tak niech się i klasztory  stanie ale co budzi niesmak wszędzie np. Kościół i Klasztor Franciszkanów niemal w całości oblepiony nowymi tabliczkami o sponsorach , głównie MSW i A ( wejście  3 tablic)e , wewnątrz 2   ostatnia   1  na zewnątrz  z napisem  niepełny cytat " elewacja wykonana z budżetu ministerstwa Spraw  Wewnętrznych i Administracji ", pytam panią  Konserwator KOT czy zgodne z prawem i ustawą o zabytkach  jest obwieszanie zabytkowych murów dowolnymi reklamowymi tabliczkami , czy mają na to zgodę konserwatora i czy jest to - to do wierzących zgodne ze  słowami Chrystusa "niech nie wie wasza  lewa  dłoń co czyni

prawa" bo tak czynią obłudnicy itd. 

user
brat PIT 185.38.225.7 09.10.2019
Oprócz kłamliwego słowotoku na dworcu o miliardzie i milionach dla Przemyśla tzw. "prajm minister" udał się z gospodarską wizytą (jak za komuny) do domu "zwykłego, szarego" obywatela (wcześniej  wytypowanego przez partyjne władze PiS)  I co się okazało? że to dom siostry szefa Caritasu archidiecezji przemyskiej niejakiego księdza J.  CO ZA PROPAGANDOWA  USTAWKA DLA "CIEMNEGO LUDU" , RĘCE OPADAJĄ.
user
Janusz 195.136.179.152 09.10.2019
Kuchciński pewnie wolałby lotnisko:) a nie obwodnicę
user
Grażyna 195.136.179.152 09.10.2019
Ale czy obwodnice nie są po to by omijac miasta?  Teraz już nikt nie przyjedzie do Przemyśla :D
user
brat PIT 185.38.225.7 09.10.2019
PiS - Pycha i Szmal lub Patologia i Synekury. To Realia i fakty. Tak jak za dawnych czasów "komuny" wcielają neofici ,towarzysze pis w życie partyjne zasady. Obłuda, Hipokryzja, to tylko delikatne stwierdzenia,które cisną się na usta. Partyjniacy zawsze byli wierni wodzowi. Klakierowali, podlizywali i nawilżali partyjnych BONZÓW przy pomocy kleru.
user
Edek 81.161.203.97 09.10.2019

Obiecali obwodnice po to żeby młodzież mogła szybciej spier...papier   

user
kierowca 79.191.65.110 10.10.2019

 połączenie sanockiej z aleją wolności (kolo zusu) jest potrzebne 100tys razy bardziej niż słowackiego z lwowską! a co powiecie na to że kamiński z dziadkami z glazera to znowu zablokuje? w koncu czego sie nie robi dla swoich wyborcow!!!

user
Jan 5.173.40.89 10.10.2019

Morawiecki sam idź na tory. 

Bo jestem ciekaw co wożysz  do gara jak tiry pojda na tory. 

Precz z PiS 

nr 50/2019
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium