Życie Podkarpackie nr 42/2019 Życie Podkarpackie nr 42/2019

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 293/2019, Niedziela 20 października 2019 r., Ireny i Kleopatry
Opublikowano
Przemyśl, Jarosław, Przeworsk, Lubaczów
Szukają chętnych do pracy na granicy
Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej planuje przyjąć do służby nowych funkcjonariuszy. Przed wstąpieniem w szeregi pograniczników, aplikujących czeka sito egzaminacyjne.
fot. archiwum BiOSG
BiOSG szuka osób z charakterem, lubiących wyzwania i kreatywnych w działaniu.

BiOSG szuka osób z charakterem, lubiących wyzwania i kreatywnych w działaniu. Tak brzmi jeden z komunikatów kierowany do chętnych w specjalnym filmie stworzonym na potrzeby rekrutacji. Szansę na zasilenie szeregów oddziału mają osoby z nieposzlakowaną opinią, dotychczas niekarane, z co najmniej wykształceniem średnim lub średnim branżowym, które nie przekroczyły jeszcze 35 roku życia.

Kandydaci do służby mogą składać dokumenty w komendzie BiOSG w Przemyślu oraz w tymczasowym punkcie informacyjnym w placówce SG w Lubaczowie przy ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego (w g. 09 – 12, w terminach: 4, 11, 18, 25 października).

Następnie będą musieli zaliczyć wymagane testy: m.in. z wiedzy ogólnej, znajomości języka obcego i sprawności fizycznej. Warunkiem przystąpienia do tych ostatnich jest przedłożenie zaświadczenia od lekarza. Ci, którym uda się przejść przez sito kwalifikacyjne, zostaną wysłani na około 8-miesięczne szkolenie w jednym z ośrodków szkoleniowych SG.

Zamierzeniem BiOSG jest przyjęcie w br. do placówek na Podkarpaciu (w szczególności w Korczowej, Medyce i Lubaczowie) maksymalnie 120 osób. W październiku nabór obejmować ma 55 osób.

21 Komentarz
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Robert z Nizin 62.93.41.73 03.10.2019
Super. Może i ja pójdę :) 
user
Pio 46.174.214.4 20:50:02 03-10-2019

Pójść zawsze możesz...ale bez pleców wyjdziesz z niczym.

user
Pio 31.0.67.55 03.10.2019
Aby dostać się do tej krainy nepotyzmu trzeba mieć garba jak wielbłąd. Bezrobotny czy biedny nie ma szans się tam dostać.
user
Pio 31.0.67.55 03.10.2019

Szkoda sobie d..... zawracać. Do krainy nepotyzmu przyjmują tylko i wyłącznie pociotków i plecaków a tobie wymyślą 1000 powodów żeby cię nie przyjąć.

user
LP 94.246.173.194 03.10.2019

Szkoda cennego czasu na aplikowanie.

user
brat PIT 185.38.225.7 03.10.2019

"Rodzina na swoim" w ramach programu "NEPOTYZM +" trwa już od ponad 20 lat w tej formacji. Rodzinom się to po prostu "NALEŻAŁO". Układy oraz umizgiwanie się do kleru i aktualnie rządzących (w zależności od opcji). "Szukanie" tzw. wejść politycznych, kościelnych i rodzinnych, przekłada się na rekrutację, etaty, awanse, nagrody  itd. ..itp. Zwykły "śmiertelnik"  nie ma szans.

user
-plus 185.25.123.131 20:19:11 03-10-2019

coś w tym musi być, sporo ministrantów z mojej parafisię "dostało"

user
sten 91.218.210.242 03.10.2019

drogi Pisie zrób tam porządek

user
kapitan 86.153.134.71 03.10.2019
zgadzam sie z wami :-)Nepotyzm z Sg bylby dobrym materialem na rozprawke socjologiczna.Sam kiedys zdawalem tam i poleglem na wariografie.Sa osoby ktore pomimo nie zdania tego etapu i tak przechodzily dalej.
user
Pio 46.174.214.4 23:22:38 03-10-2019

Są osoby które nie przechodziły żadnego etapu i się tam dostały ;-)

user
kic 83.28.66.132 03.10.2019

Czyzby znowu brakowało kwalikujavcym kasy?Zanim złożysz papiery to zastanów sie do jakiej poj     banej  bandy sie zapisujesz

user
Jan 31.183.188.244 03.10.2019

Dajcie sobie ludzie spokój, tam  gdzie zaczyna się mundur kończy się zdrowy rozsądek i normalność w jakiejkolwiek postaci.

user
brat PIT 185.38.225.7 03.10.2019

BMW - bierny, mierny, wierny oraz... swojski i kościelny, to  niestety rzeczywistość  i tajemnica naboru.

user
Tadek z Podola 81.161.203.97 03.10.2019
 Obecni rządzący walczą tylko  z watowską mafią  anie korupcją i biurokracją
user
brat PIT 185.38.225.7 04.10.2019

janusz k. jest "ojcem" wielu karier w tej formacji !!!!   i ma wiedzę.

user
brat PIT 185.38.225.7 04.10.2019

i gut też. córki i synowie "leśniczych" przy wsparciu kleru ..........

user
Hbvv n 37.47.99.215 05.10.2019

Do służby praca to jest w tesko

user
nepotyzm warty uwagi 195.117.211.110 05.10.2019

O sluzbe w SG staralem sie 12 razy.... swietne kwalifikacje, o ktorych nawet nie bede wspominal bo za kazdym razem okazywalo sie, ze wiecej doswiadczenia maja licealisci kilkukrotnie zdajacy mature...... Niech SG daruje sobie takie komunikaty,osmieszaja samych siebie. Nepotyzm w tej formacji siega dna -nadaje sie tylko do TVN 

user
rodzina 31.6.189.121 06.10.2019

Za rok, dwa przyjdzie nowa ekipa i będzie sprzątać. Ci do cywila, ci na granicę zachodnią / kwatery prywatne/ ci na południową. Zatrudni się rodziny.

user
Za mało 31.0.22.242 06.10.2019

Chcieć to za mało ;)

user
JZ 31.0.87.209 17.10.2019

Wczoraj przyszedł list.. Psycholog nie poszedł :( 

nr 42/2019
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium