Życie Podkarpackie nr 20/2020 Życie Podkarpackie nr 20/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 147/2020, Wtorek 26 maja 2020 r., Filipa i Pauliny
Opublikowano
Zjednoczone Emiraty Arabskie – dlaczego warto spędzić tam wakacje?
Znalazłeś ofertę lotu do Zjednoczonych Emiratów Arabskich i rozważasz, czy rzeczywiście chcesz tam jechać? My wiemy - chcesz! Sprawdź, gdzie warto pojechać, będąc w tym niesamowitym kraju!

Zjednoczone Emiraty Arabskie - informacje ogólne

Zjednoczone Emiraty Arabskie to fantastyczne miejsce na wakacje niemalże dla każdego. Polacy nie potrzebują wizy, aby odwiedzić ten magiczny kraj (jeśli urlop potrwa krócej niż 90 dni), wystarczy ważny paszport - aż żal nie skorzystać! Pogoda tutaj dopisuje przez cały rok: nawet gdy u nas trwa zima, w ZEA temperatura sięga ponad 20 stopni Celsjusza.

Z wakacji możesz przywieźć nie tylko opaleniznę, ale też przepyszną herbatę, kawę i przyprawy (zwłaszcza szafran i kardamon!) oraz cudowne perfumy z oud (agarem). Możesz też zakupić daktyle, bo tutejsze smakują naprawdę dużo lepiej niż jakiekolwiek inne.

Jeżeli marzysz o tym kierunku - sprawdź Emiraty Arabskie w ofercie ITAKI. Zanim wybierzesz miejsce na urlop, zapoznaj się z naszym krótkim wprowadzeniem w najpopularniejsze miejsca w ZEA!

Abu Dhabi - co warto zobaczyć?

Stolica Zjednoczonych Emiratów Arabskich ma dla turystów co najmniej kilka propozycji, którym naprawdę trudno się oprzeć. Etihad Towers (kompleks fantastycznych wieżowców), marina (zwłaszcza o zachodzie słońca) czy śnieżnobiały Wielki Meczet Sheikh Zayeda (w którym zmieści się nawet 42 000 ludzi!) - to miejsca, które koniecznie trzeba zobaczyć, odwiedzając Abu Dhabi. Jeśli zostanie Ci jeszcze trochę czasu, to gorąco zapraszamy na spacer Promenadą Corniche i na Yas, czyli sztuczną wyspę wypełnioną różnorodnymi atrakcjami.

Masdar - czy można już zwiedzać?

Jeśli będziesz w okolicach Abu Dhabi, warto wybrać się do położonego całkiem niedaleko Masdaru. Miasto dopiero powstaje, ale w założeniu ma być w pełni samowystarczalne i całkowicie ekologiczne. Ukończenie budowy zaplanowano na 2020 rok - a to już przecież niebawem!

Dubaj - dlaczego warto odwiedzić to miasto?

Dubaj nie jest stolicą ZEA, ale na pewno największym miastem. Na dodatek miastem wyjątkowym, będącym istnym tyglem dla wielu kultur i stylów architektonicznych. Dubaj zachwyca i urzeka, bo na każdym kroku jest zupełnie inny! Z jednej strony zobaczysz najwyższy budynek świata Burj Khalifa (koniecznie wjedź na jego szczyt!), z drugiej archipelagi sztucznych wysp (Palm Islands, The World). Na zakupy możesz się udać albo na tradycyjny targ, albo do Dubai Maill - największego na świecie centrum handlowego, w którym znajdziesz najlepsze marki, ale i gigantyczne akwarium czy... stok narciarski. No i oczywiście nie można zapomnieć o fantastycznych plażach!

Ras Al Khaimah - co można tu robić?

Jednym z najbardziej urokliwych zakątków całych Zjednoczonych Emiratów Arabskich jest okolica Ras Al Khaimah. Znajdziesz tu zarówno cudne pomarańczowe pustynie, niemniej piaszczyste plaże, jak i górskie krajobrazy. Na głodnych historycznych wrażeń czekają tu wszelkiego rodzaju fortece i stare miasta. Co ważne, ta okolica jest miejscem na idealny urlop zarówno dla par, jak i dla rodzin - Ras Al Khaimah posiada bogate zaplecze wycieczkowe (pustynia, wycieczki górskie), jak i rozrywkowe (nurkowanie, aquaparki).

Fujairah - dla kogo jest to miejsce na urlop?

Jeśli marzą Ci się totalnie beztroskie wakacje, podczas których bez ograniczeń możesz nurkować i plażować, wybierz Fujairah. W tym emiracie góry Al Hadżar spotykają się z Oceanem Indyjskim, tworząc baśniowe krajobrazy - w takich okolicznościach naprawdę można wypoczywać, nie robiąc kompletnie nic innego!

nr 20/2020
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium