Życie Podkarpackie nr 20/2020 Życie Podkarpackie nr 20/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 147/2020, Wtorek 26 maja 2020 r., Filipa i Pauliny
Opublikowano
Transport opłacalny i dla planety i dla portfela – to możliwe
Zamawianie produktów przez Internet od lat stanowi stałą część naszego życia. Jednak w dobie dbałości o ekologię ślad węglowy pozostawiany przez kurierów wiozących nasze przesyłki powinien przynajmniej wzbudzić nasz niepokój. Czy istnieje szansa, aby dalej kupować po okazyjnych cenach w Internecie, a jednocześnie nie przyczyniać się do zwiększania emisji CO2? Oczywiście! Wystarczy, że następnym razem, kiedy będziesz szukać transportu, skorzystasz z Clicktrans.

Jak to działa?

Podobnie jak popularne serwisy aukcyjne – wystawiasz ogłoszenie, w którym opisujesz swoją przesyłkę, podajesz miejsce początkowe i docelowe, a także terminy. A później? Po prostu czekasz na oferty! Przewoźnicy na bieżąco przeglądają bazę zleceń i najczęściej wybierają te, które będą mogli zrealizować w ramach trasy, którą i tak planują pokonywać. Jeśli w ten sposób znajdą Twoją przesyłkę, masz szansę sporo zaoszczędzić (koszt transportu rozkłada się niejako między wszystkie wiezione na trasie przesyłki), a także przyczynić się do redukcji emisji CO2 do atmosfery. Możesz przewieźć dowolną przesyłkę nawet 60% taniej w porównaniu z ceną rynkową – oszczędzasz, jednocześnie dbając o planetę.

W serwisie internetowym Clicktrans możesz zlecić właściwie dowolny rodzaj przesyłki – od tych wielkości zwykłej paczki aż po transport wielkogabarytowy. To właśnie on cieszy się na platformie szczególną popularnością, zwłaszcza, że wiele innych form transportu (w tym większość firm kurierskich) jest dla przewozów wielkogabarytowych zwyczajnie niedostępna. Na Clicktrans do najpopularniejszych zleceń należy: transport samochodów, palet, motocykli czy całe przeprowadzki. W serwisie znajdziesz jednak cały wachlarz kategorii, m.in. Ładunki, Meble, Specjalnej ostrożności, Zwierzęta, Pojazdy inne, Maszyny i sprzęt i wiele więcej.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Wszyscy przewoźnicy, zanim będą mogli składać oferty pod ogłoszeniami, są dokładnie weryfikowani przez pracowników serwisu, aby zapewnić klientom maksimum bezpieczeństwa podczas zlecania transportu. Dodatkowo klient zanim podejmie decyzję, którą z ofert zaakceptuje, może przeczytać oceny wystawione każdemu z przewoźników przez wcześniejszych klientów i dowiedzieć się, czy byli zadowoleni z usługi. W bazie Clicktrans znajdują się ponad 44 tysiące przewoźników z Polski i z całej Europy – dzięki temu masz szansę na znalezienie odpowiedniego przewoźnika w naprawdę krótkim czasie, zarówno na trasach krajowych, jak i międzynarodowych.

Jeśli masz jakieś pytania, zarówno odnośnie samego transportu, jak i m.in. właściwego zabezpieczenia Twojej przesyłki, wszystkie możesz zadać w komentarzach pod Twoim ogłoszeniem, jeszcze przed zawarciem transakcji. Przewoźnicy chętnie dzielą się swoją wiedzą, także dlatego, że prawidłowo zabezpieczona przesyłka ułatwia też ich pracę. Komentarze to także dobre miejsce, aby ustalić wszystkie szczegóły odnośnie transportu – im dokładniej omówisz usługę z przewoźnikiem na wstępie, tym dokładniejszą wycenę otrzymasz i tym sprawniej przebiegnie transport.

Clicktrans to największy polski serwis aukcji transportowych. Powstał w 2010 roku i od tego czasu stale się rozwija, także na rynkach zagranicznych. Obecnie oprócz polskiej strony prowadzi również serwisy dedykowane klientom z Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i Niemiec, a także bloga transportowego dla tych, którzy chcą zmierzyć się z transportem na własną rękę i szukają porad, jak zrobić to bezpiecznie i sprawnie.
nr 20/2020
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium