Życie Podkarpackie nr 22/2020 Życie Podkarpackie nr 22/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 157/2020, Piątek 5 czerwca 2020 r., Walerii i Bonifacego
Opublikowano
Jedź autobusami bezpłatnie!
Miejski Zakład Komunikacji w Przemyślu przez okres 2 dni oferował będzie przejazdy wszystkimi liniami bez biletu i bez limitu! Jak co roku redakcja tygodnika Życie Podkarpackie wspólnie z Urzędem Miejskim w Przemyślu włącza się w finał Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Dla pasażerów dodatkowa niespodzianka!

Celem Europejskiego Dnia bez Samochodu jest zachęcenie mieszkańców do rezygnacji z korzystania z samochodów, a alternatywą ma być transport publiczny, pieszy i rowerowy.

Dzięki wspólnej akcji przez 2 dni podróżowanie miejskimi środkami transportu nic nas nie będzie kosztować!


Dlatego 19 września weź pod pachę bieżący numer ŻP i jedź za darmo.
Samochód zostaw w garażu również 20 września – pamiętaj jednak, aby zabrać ze sobą dowód rejestracyjny. Tego dnia upoważni Cię on do całodziennych, bezpłatnych przejazdów autobusami MZK.

Przekonaj się, że po Przemyślu można się swobodnie przemieszczać autobusami – na pewno znajdziesz korzystne dla siebie rozwiązanie. 

Życie bez samochodu jest możliwe!

O naszej wspólnej proekologicznej akcji i o tegorocznej niespodziance dla wszystkich pasażerów przemyskiej komunikacji miejskiej rozmawiamy z zastępcą prezydenta Przemyśla Bogusławem Świeżym.

Wydaje się, że jednym z najważniejszych problemów naszego miasta jest zanieczyszczenie powietrza.

– Tak, jest to związane w dużym stopniu z nadmierną emisja dwutlenku węgla, co stanowi między innymi konsekwencję dynamicznego rozwoju motoryzacji. Dziś bardzo dużo mieszkańców posiada własny samochód i wielu z  nich nie wyobraża sobie codziennego życia bez tego środka transportu. Duża liczba pojazdów na przemyskich ulicach powoduje powstawanie korków, a w wyniku emisji spalin bardzo często pojawia się trujący smog.

Przemyśl po raz kolejny włącza się do akcji ,,Dzień bez samochodu” w ramach kampanii Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, aby uwrażliwić mieszkańców na ten problem.

– Chcemy pokazać naszym mieszkańcom, że funkcjonowanie bez samochodu jest możliwe, a korzystanie na co dzień z komunikacji miejskiej jest o wiele korzystniejszym, a przede wszystkim bardziej ekologicznym rozwiązaniem. Podczas trwania naszej akcji, którą organizujemy wspólnie z Życiem Podkarpackim, każdy, kto w dniu 19 września będzie miał przy sobie niniejsze wydanie tygodnika, będzie mógł skorzystać z darmowych przejazdów autobusami MZK. Natomiast 20 września okazję do darmowych przejazdów będą mieli wszyscy kierowcy, którzy zrezygnują z poruszania się własnym autem. Jedynym warunkiem będzie posiadanie przy sobie dowodu rejestracyjnego pojazdu.

Jest też dodatkowa niespodzianka!

– Dla pasażerów przemyskiej komunikacji miejskiej przygotowała ją firma mPay SA, właściciel aplikacji mobilnej na telefony komórkowe, która jest jednym z oficjalnych kanałów sprzedaży biletów autobusowych. W ramach kampanii ETZ 2019 firma prowadzi akcję „Bądź EKO i  wybieraj mobilne bilety komunikacji miejskiej”. Każdy, kto pomiędzy 16 a 22 września zarejestruje się w mPay, będzie mógł skorzystać ze specjalnego kodu promocyjnego: EKO2019. Wpisanie go w aplikacji pozwoli na otrzymanie zasilenia konta o wartości 5 zł. Szczegółowe informacje na temat tego, w jaki sposób można korzystać z przedmiotowej aplikacji mobilnej, dostępne są na stronie internetowej przemyskiego MZK pod adresem: www.mzk.przemysl.pl.

nr 22/2020
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium