Życie Podkarpackie nr 42/2019 Życie Podkarpackie nr 42/2019

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 293/2019, Niedziela 20 października 2019 r., Ireny i Kleopatry
Opublikowano
Przemyśl
PiS i Regia Civitas przejmą władzę w mieście?
Jak grom z jasnego nieba spadła 16 września br. informacja o rezygnacji z członkostwa w klubie radnych Kukiz’15 radnej Moniki Różyckiej. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że jeden koalicyjny głos mniej może wywrócić do góry nogami panujący od 10 miesięcy układ w Radzie Miejskiej w Przemyślu.
fot. Paweł Bugira
Radna Monika Różycka od 17 września br. nie jest już członkiem Klubu Radnych Kukiz’15 w Radzie Miejskiej w Przemyślu.

Radna M. Różycka wydała bardzo lapidarne oświadczenie, z którego wynika, że z dniem 17 września br. „rezygnuje z członkostwa w klubie Kukiz’15 w Radzie Miejskiej w Przemyślu”. Pismo trafiło do przewodniczącej rady miejskiej Ewy Sawickiej i szefa Klubu Radnych „Kukiz’15” Marcina Kowalskiego. Takie sytuacje w całej Polsce, na różnych szczeblach władzy, się zdarzają, ale w nadsańskim mieście jest to rzecz wyjątkowa (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
72 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Roch 5.173.48.22 17.09.2019

Krużel jak wychodził też "sensacja" była.

user
Luk 185.25.123.163 17.09.2019

ODDAJ MADAT!!! MIEJ GODNOŚĆ!!!

user
Gość 2.120.218.196 17.09.2019

Gratulacje dla jej wyborców.

user
Oko 31.183.170.159 17.09.2019

Widac nie tak mialo byc.To co sie dziwic.Otworzyla dziewczyna Puszke Pandory.Robi sie ciekawie.To dopiero poczatek,bo tak dluzej sie chyba juz nie da.

user
Pio 31.0.64.40 17.09.2019

Brawo...chociaż jedna mądra kobieta i od zdrajców się odcina.

user
qwe 83.31.71.26 19:58:46 17-09-2019
Pewnie miała dość koalicji z kodziarstwem.
user
Gg 77.112.91.4 22:28:37 17-09-2019
Maciej jej karierę wydrukowal. Standard pisu
user
Przemyślanin 81.161.203.148 20:14:52 19-09-2019

A kadrowy to jednak bardzo prosty człowiek zresztą widać brak jakiegokolwiek wykształcenia.

user
Jojo 31.0.40.219 17.09.2019

Zgadzam się z Tobą Pio.

Dziewczyna jest prawicowa, to co ona robiła z PO?

Chyba w karty grali.

Odważna, trzeba przyznac.

Pokazała, że to nie jest niewolnictwo.

A wyborcy?

Powinni być z niej dumni.

user
Giga 83.31.39.77 10:14:12 18-09-2019

Do Jojo - zamiast rozumu masz jojo....

user
m 79.191.64.251 17.09.2019

to ja podpisalem liste do wyborów samorządowych na Kukiz15, myslalem żę bedą dore zmiany, A pani Radna sobie teraz wybiera kolejną portię, to nie wiedziała gdzie idzie, kogo reprezentuje? Takim postepowaniem tylko zniecheca sie ludzi do glosowan za kolejne 3 lata.

user
Giga 83.31.39.77 20:33:28 17-09-2019

Pani Radna zrobiła DOBRY WYBÓR -  przynajmniej tak uważa na chwilę obecną.

user
oko 31.183.170.159 17.09.2019

Uhtf -  uwazaj,bo obrazic i skrzywdzic jest kogos latwo.Oby tak kiedys ktos Ciebie......Trzeba odwagi,zeby teraz stawic czola takim jak ty.A ty napewno do odwaznych nie nalezysz.Jakis osobisty uraz czujesz,czy co?

user
uhtf 31.0.22.224 21:37:38 17-09-2019

stwierdziam fakt ,że się zakochała, gdzie w tym jest obraza?

user
Urzędnik 81.161.203.148 06:45:18 18-09-2019

Proponuję zorganizować zbiórkę by z honorami wywieść pana kadrowego z miasta na nowych taczkach.

user
NowaJa 185.38.225.2 17.09.2019

No cóż Pani Monika pokazała swoją naturę. Szczerze mówiąc to żadna strata bo z tego co poczytałem na bipie UM w Przemyślu to ta Pani jest autorką chyba 1 lub 2 interpelacji (umówmy się tablica świadczącą o tym że pomnik papieża to papież lub oznaczenie drogi z dworca do rynku to raczej marne osiagniecie) cicha bez pomysłu i charyzmy. Podobnie jak bezanonimowy radny Rzeszutko z pisu, ciągle nieobecny Kulawik z SLD, śpiący Krużel lub ciągle modlacy się Lasek z Regii. Szkoda że tacy ludzie zostali radnymi bo szkoda miasta. Oni nic nie wnoszą. 

Co do Pani Rozyckiej nie wiem czy poszła za kasa może z miłości może ma jakiś pomysł na siebie. Wiem jedno. Jako osoba, która obserwowała kampanię wyborczą jedno jest pewne wylansowala się dzięki prezydentowi bo ja przynajmniej nic o niej nie wiedziałem 

user
Koalicjant 81.161.203.148 06:36:00 18-09-2019

Bardzo dobrze zrobiła, że odeszła z tego ciemnogrodu. Wstąpi do pisu i będzie z Niej polityk wyższego formatu a nie.pani Moniko gratuluję pomysłu i odwagi trzymamy kciuki a rządy w tym mieście i tak się rozsypią to co jest w tej chwili tragedia co zrobili parę imprez i tyle zasłaniając się poprzednią władzą ale ile będą się po niej ślizgać a co dalej , poddajcie się już teraz wstydu będzie mniej.

user
kkk 5.173.57.38 17.09.2019

Niech wraca do Leska i tam robi karierę 

user
brat PIT 185.38.225.7 17.09.2019

Czyżby romans ... z PiS ?

user
Oli 31.183.206.188 17.09.2019

To nie pierwsza roszada zapewne i będą kolejne ! Jedno jest pewne że miała zapewne powody! Zresztą się nie dziwię jak kadrowy rządzi z mentosem to dajcie spokój. Przynajmniej nie będzie miała wkładu w to co się dzieje. Lepiej wcześniej niż później!


Pamiętacie rok 2006,2007 ile było odejść? A i po 2010 też...

user
Jojo 31.0.40.219 17.09.2019

Spokojnie.

 Panią Monikę  uważam  za kobietę  ktora ceni sobie niezależność.

I chyba o to w tym wszystkim chodzi.Mysle, że chciałaby podejmować swoje suwerenne decyzje, takie jakie obiecywała swoim wyborcom.Niestety w takim układzie w jakim się znalazła takich decyzji podejmować nie mogła.To silna i mądra kobieta i napewno wszystko dokładnie sobie Przemyśli

Głęboko w to wierzę.Kazdy ma  prawo do własnego zdania.Pani Rozycka była bliskim współpracownikiem Pana Prezydenta.Niestety ,, już nie jest .A kto kogo wylansowal , to wie Pan Prezydent i Pani Rozycka i wszyscy radni Kukiz15.

Więc NowaJa spokojnie i bez emocji.      Pozdrawiam.


user
NowaJa 185.38.225.2 21:30:52 17-09-2019

Do jo-jo 

Mój ton wypowiedzi jest bardzo spokojny. Nie ekscytuje się tym za bardzo. Szkoda miasta. Co do pracy radnych już się wypowiedzialem. Kampania i lans polityczny (analiza i tylko analiza zdjęć wpisów itp) pokazuje, że Pani Monika była ciągle przy Panu Bakunie i tyle w temacie. Co do odejścia to indywidualna sprawa Pani Moniki i tyle w temacie

user
Bonawentura 89.68.175.84 22:16:17 17-09-2019

"...ktora ceni sobie niezależność... Mysle, że chciałaby podejmować swoje suwerenne decyzje, takie jakie obiecywała swoim wyborcom... "
Jeżeli by tak było to oznacza pomyłkę życiową tej pani i nie najlepiej świadczy o jej wyborcach. Demokracja samorządowa i praca w radzie jako radny nie polega na tym, że każdy radny podejmuje sobie jakieś decyzje, tym bardziej suwerenne.

Radny przedstawia zamiar, problem i tak go musi uzasadnić aby w głosowaniu nad wypracowywaną decyzją Rady - przekonać większość radnych do tej swojej koncepcji.

Obrażanie się na wyborców za to, że źle wykonuje się ich mandat jest nie na miejscu.

W takich sytuacjach każdy szanujący się radny czy poseł winien po prostu złożyć mandat.

Tyle i aż tyle!

user
Pio 46.174.214.4 17.09.2019

Brawo Moniko.....lepszy romans z PiSem niż z POstKOmunistami i zdrajcami Gumofilcami z ZSL jak twój były szef Paweł 

user
zenek 83.31.28.156 22:02:13 17-09-2019

Brawo Ty...

user
TSA 94.40.75.201 17.09.2019

A nie daj Bóg, jak by się tak stało, to m.in pierwsze co zrobią to np. dalsza dewastacja i profanacja Rynku Starego Miasta !! Już na dzień dzisiejszy sprawy mają się nie za wesoło, a może być jeszcze gorzej !!


ŻAR NIESIE ŚMIERĆ. TAK URZĘDNICY ZGOTOWALI PIEKŁO POLAKOM - WSZYSTKO-O-WSZYSTKIM.LIFE

user
Wor 94.254.211.113 17.09.2019

Szacunek dla Pani Moniki. Nie każdemu pasuje takie towarzystwo! 

user
brat PIT 185.38.225.7 17.09.2019

Dobre!!! bo polityczne!!!

user
Wstydzący sie za Miasto 5.173.40.120 17.09.2019

Śmieszny klubik Kukiz 15 z Prezydencikiem na czele nie wytrzymał nawet rocznicy. Wojtuś z Nehrybki z rozdmuchanym swoim ego leczy swoje kompleksy średniego wykształcenia na Sesjach i facebookach kłócąc sie ze wszystkimi o wszystko. Kolejny z ego Zapałowski siegajace w maju Brukseli teraz sięga skromnie Warszawskiego Sejmu. Juz tydzień po wyborach ten Pan sie skompromitował przedstawiając sie jako wiceprzewodniczacy Rady nie będąc jeszcze nim.  Ale coż macie swojego multi medaliste w Radzie. No i Pani Monika cicha woda brzeg urwała. A wiec macie swojego Kukizika w Przemyślu jeszcze przez nastepne 4 latka.

user
Wstydzący się za wstydzącego 83.9.16.134 21:43:36 17-09-2019
Grześ idź do domu. Nikt się z Tobą nie chce bawić
user
Wstydzący sie za Miasto 5.173.40.120 22:40:47 17-09-2019
I to jest odpowiedź Twoja Marcinku? No cóż tak elokwentna jak cały ten Kukizik 15 czy tam 20 ... Żeby tworzyć klub w Radzie  trzeba mieć co najmniej 3 radnych, obstawiam że do Sylwestra juz zapomnimy że takie coś istniało i zagłosowało na was 6 tys wyborców - o zgrozo. 
user
Wstydzący się za wstydzącego 83.9.16.134 22:50:12 17-09-2019

Jaki Marcinku? Akurat to nie żaden Marcinek, ale może masz do niego słabość i tylko o nim myślisz Grzesiu, prawda?

user
Wstydzący soe za miasto 5.173.32.44 07:58:42 18-09-2019

Hmmm mam lepsze wzorce niż myślenie o najsłynniejszym "matematyku" Przemyskiego grodu.

user
mnmn 83.31.150.212 17.09.2019

Ktory? ktora?  nastepny?nastepna? odchodzi???? dobre oby tak dalej

user
kkkk 83.9.16.134 17.09.2019

Jako mieszkaniec proszę Was żebyście myśleli o mieście a nie o Waszych chorych gierkach. Mam gdzieś z jakiej jesteście partii ale macie to miasto rozwijać i dbać o jego interes. Widzę że hieny się cieszą. Ciekawe czy cokolwiek zrobią dobrego. Pani M z kolei (po tym co plotka niesie) nie ma honoru ani nie ma moralności

user
Przemyślanin 81.161.203.148 21:56:24 17-09-2019

Niech pis z regią jak najszybciej przejmą władzę w mieście bo tragedia jest i tyle

 Niech obecni włodarze się szybko spakują i z opuszczonym czołem i podkulonym ogonem po cichutku zejdą ze sceny naszego miasta i najlepiej po zmierzchu by wstydu było mniej.

user
Magda 83.9.16.134 22:11:24 17-09-2019

Przemyślanin co TY za bzdury piszesz? Jeżeli masz taki wielki problem do obecnej większości znaczy żeś z mniejszości (czyli pis i regia). Jeżeli przeszkadzają Ci normalni ludzie, a do siebie przyjmujecie takie osoby bez podstawowych zasad moralnych jak Pani Monika to ja dziękuję za Waszą władze. Narazie to co widzę to to ze miasto sie ruszyło, coś się dzieje. Pierwszy raz od lat mam ochote mieszkać w tym mieście. Mam kontakt z władzą i mogę sie ich bezposrednio zapytać jak mam problem chociażby na facebooku, nikt nic nie ukrywa przed wyborcami, a Wy? Ukrywacie się po kątach  byle tylko wyborca nie podszedł do Was i nie zapytał bo co mu powiecie ,,dalej bedziemy robic sztuczna wojne i prywatny folwark z własnego miasta aż po nas CBA przyjedzie" Naprawdę dałbyś już sobie spokój i oszczędził wstydu

user
Porażka 5.173.40.120 22:36:02 17-09-2019

Magda - jakoś pytam Pana Prezydenta o wykształcenie i nadal nie mam odpwiedzi czy studiuje, a ješli juz to co jakieś ma chyba kompleksy w tym temacie bo dziwnie milczy na ten temat będąc w innych wylewnym aż za nad to. 

user
Magda 83.9.16.134 22:51:53 17-09-2019
A Ty jakie masz?
user
Porażka 5.173.40.120 06:33:48 18-09-2019

Juz Ci mowie tylko że pomiedzy mna a Panem Bakunem jest pewna roznica Ja nie zyje z podatkow ani nie jestem osoba publiczna. To on ma obowiazek udzielac pytan jak ludzie pytaja. A widzisz mam wiecej klasy i Ci odpowiadam - mgr plus trzy podyplomówki. 

user
Kit Wciskacz 37.47.90.135 11:01:23 28-09-2019

Mister Porażka: swoje dyplomy i podyplomy wsadź sobie w kakaowe oko bo głupiś jak but. Masz jakąś fobię wykształceniową kretinos głupakos? 

user
brat PIT 185.38.225.7 17.09.2019

może  lokalny "dżordż klunej" z PiS  poderwał ją na lokalnej "miesięcznicy"

user
Ffffgffgh 37.47.79.130 12:15:12 18-09-2019

A kto to

user
Przemyślanin 81.161.203.148 04:54:07 21-09-2019

Magda o czym Ty piszesz trzy imprezy w mieście nie wykształcony kadrowy no i oczywiście Ten człowiek, który chce przerobić rynek starego miasta na fort. O jakiej władzy piszesz to jeszcze dzieci a z całą pewnością tak myślą. Większość mniejszość jakie to ma znaczenie w kraju i tak przez długie lata pis będzie rozdawał karty tooczywiste. A prezydeny Bakun nie dlatego został prezydentem, że go ludzie wybrali tylko dla tego, że za żadne skarby nie chcieli by p. Hamryszczak zasiadł na tym fotelu. Przemyśl zawsze był pisowski i tak zostało a ten malutki tworek k15 przyszedł odejdzie i wszyscy o nim zapomną. A najlepiej to przeztań się wypowiadać jak nie masz nic mądrego do powiedzenia.

user
gjj 37.248.138.224 17.09.2019

brak słów

user
jgg 37.248.138.224 17.09.2019

a dlaczego usuwacie komentarze?

user
MODERATOR 37.47.70.171 17.09.2019

Tak, wszystkie komentarze dotyczące życia osobistego radnych będą niezwłoczne ukrywane.

user
ha ha 185.18.133.88 18.09.2019

Miłośc nie wybiera

user
tko 77.112.9.35 18.09.2019

zapewne Pan radny wziął sobie do serca słowa swojego wodza (bo kota już ma)odnoście rodziny , to postanowił na szybko to ogarnąć , a bonus w postaci radnej z innego ugrupowania co wisienka na torcie..Pani radna uczciwie powinna zrzec się mandatu, inaczej wygląda to na ustawkę..

user
mieszkaniec 185.239.43.36 18.09.2019

uważam, że radna powinna się zrzec mandatu skoro nie działa, nic nie wnosi dla miasta, żadnych działań czy interpelacji nie ma po tylu miesiącach, żadnego sukcesu, zostawia ,,swoich" ani nie chce współpracować no i do tego jakieś dziwne romanse. To nie jest człowiek godny zaufania i najwidoczniej też nic nie ma do zaoferowania dla miasta.

Zmarnowane miejsce w radzie

user
Wiola 94.254.145.129 18.09.2019

Karierowiczka jak Pani Podhalicz

user
Obiektywny 185.175.106.250 18.09.2019

No cóż można napisać w tej sprawie? Napewno słowa uznania dla Pana przewodniczącego PiS poświęcił sam siebie aby przejąć Panią radną. Na tyle bidaka się poświęcił że przyją Panią radną pod swój dach prawdziwy esceta. Napewno pani radna przejmie barwy PiS lub niby nie zeszony samorządowiec ale pod dyktando PiS jej sprawa jej wola. Napewno osłabia to pozycje K15 w tz koalicji i napewno daje do myślenia panu prezydentowi. Wyczuwam dalsze dezercje z K15 napewno wierni będą trzej radni swojemu prezydentowi. Mam nadzieję że tz kolcija nie podda się tak szybko i będzie walczyć o przewagę w radzie. Bo sami widzimy do czego jest zdolna obecną opozycja aby odzyskać władzę 

user
mk 91.193.208.73 14:23:47 18-09-2019

CYTAT   z TWOJEGO WPISU  "Napewno pani radna przejmie barwy PiS lub niby nie zeszony ".   Chłopie ,  jedno zdanie   i aż dwa błędy . Nikt nie jest nieomylny , ale to co ty  lub jak piszesz  ,  jest oznaką niechlujstwa   , prostactwa. 

user
mieszkaniec 185.239.43.36 14:28:05 18-09-2019

to jest  walka na zasadzie psa ogrodnika ,,ja nie mam to ty też nie". Nie myśli ta  ,,opozycja" nic o  mieście tylko o stołki dla siebie. Rozsiedli się jak kwoki na grzedach i jajek nie dawali, skoro jajek nie ma to ich strącono a oni teraz gdaczą że chcą na grzędę i może kiedyś jajko zniosą.

Naprawdę że tez nasza piękna ziemia takie miernoty porodziła

user
Obiektywny 185.175.106.250 15:59:40 18-09-2019

Może i jestem Prostakiem jak to subtelnie ująłeś mk ale nie piszę komentarzy pod zamówienie polityczne jak 50% ludzi na tym forum. Dziwnym trafem wygrał Bakun wybory to już na FB powstało nie jakie OKW Przemyśl teraz Podkarpacie żeby szkalować obecną władze a gdzie oni byli przez ostatnie 4 lata? Typowy fanpage dla zakompleksiałych zwolenników PiS czy RC. Politycznie jestem z daleko od której kolwiek partii w radzie miejskiej i komentuję tylko to co się dzieje. Czy podoba tobie się moja pisowania czy też nie to twoja sprawa. Staraj się wypowiadać na temat moich poglądów a nie pisowni. Pozdrawiam

user
Jan 31.183.188.244 09:41:29 19-09-2019

Szkoda klawiatury i czasu  na polemikę  z  takim forumowiczem  jak  mk.   Za nic ma  to  że  forum służy do  wypowiedzi, najlepiej na temat, co ważne do wypowiedzi nie obrażającej pozostałych użytkowników  jak i innych osób o których jest mowa np w artykule.  Każdy kto chce może przedstawić  tu swój  punkt  widzenia na daną sprawę ,oczywiście każdy też ma prawo do polemiki, merytorycznej,może się zgodzić  lub tez nie z  adwersarzem.  Nie jesteś pierwszym którego atakuje w taki lub jeszcze gorszy  sposób  właśnie  forumowicz  o nicku  mk. Najlepszą metodą  wobec niego  jest zlekceważenie,polecam do zastosowania Tobie i innym.


Nie odnoszę się  do treści wątku ponieważ mam wstręt do polityki i osób z nią powiązanych, bez względu jakiego szczebla to dotyczy. Przekupstwo polityczne  jest wstrętną metodą,niestety stosowaną  w polityce. Najlepiej byłoby aby wyborcy jednoznacznie eliminowali z życia  politycznego  takie osoby, zarówno te które  dokonują  przekupstwa   jak i te które  mu ulegają.   Niestety nasza ordynacja wyborcza nie przewiduje możliwości odwołania takich osób.  I nie tylko w tym jest ułomna.

user
Kit Wciskacz 37.47.90.135 11:04:08 28-09-2019
MK - troll od Zbyszka  czy  z wolnego wybiegu?
user
Kika 81.178.224.246 18.09.2019

Pszasna uroda 

user
Cgcfcg 37.47.65.119 14:58:15 18-09-2019

Ale jraśna

user
Krystyna 5.173.64.39 18.09.2019

Nie mogę uwierzyć w to co zrobił P. Kamiński. A taki się miły wydawal

user
hhhu 37.248.138.224 23:05:00 18-09-2019

ale co zrobił?

user
Krystyna 5.173.64.39 00:20:10 19-09-2019

Są pewne wartości których się nie narusza jak na przykład rodzina

user
andrzej 79.191.69.36 19.09.2019

dajcie jej spokoj .....

user
Goska 31.183.206.188 19.09.2019
Sądzę, że miała powody jej tylko znane , 
pytanie czemu taki hejt jest co ona takiego zrobiła?Przecież samo to co Kukiz na górze zrobił? To się nie dziwię...Najbliższy czas pokaże co dalej.
user
brat PIT 185.38.225.7 21.09.2019

Kobita fajna i ładna.  Dała się "wykorzystać" "neokomunistycznemu" trendowi.  "dżordż klunej" z PiS-u musiał ją czymś zauroczyć ?


user
Hanka 81.161.203.111 22.09.2019

Dwulicowa kobieta dla kariery zrobi wszystko

user
jolo 31.183.172.144 25.09.2019

Wy tu gadu, gadu, a kiedy zaczna ogrzewać bloki? czas najwyższy, niezależnie od opcji!

user
viper 79.191.59.109 25.09.2019

Do ~jolo Jak ci zimno, to zapał sobie, człowieku, ognisko i przestań jęczeć pod każdym artykułem. 

user
Tt 185.38.225.4 08.10.2019

W takiej sytuacji powinno się pozbawiać mandatu 

user
Manio 81.161.203.102 14.10.2019

Co to za piękność tylko w kukurydze postawić żeby dziki odstraszać 

nr 42/2019
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium