Życie Podkarpackie nr 42/2019 Życie Podkarpackie nr 42/2019

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 293/2019, Niedziela 20 października 2019 r., Ireny i Kleopatry
Opublikowano
Przemyśl
Został bez pracy. Chce pozwać państwo
Nauczyciel plastyki z 31-letnim stażem, przemyślanin Czesław Ams padł ofiarą reformy oświaty. Pozostał bez pracy i bez środków do życia. Wielce prawdopodobne, że pozwie za to do sądu polskie państwo.
fot. Mariusz Godos
– Pracując w szkole przez tyle lat, miałem nadzieję, że gdy przyjdzie kolejny rząd, uda się coś zmienić. Niczego się nie udało. Po pracy w szkole została mi kolekcja spodni, obdartych na wysokości blatu ławki – stwierdził rozgoryczony nauczyciel plastyki z 31-letnim stażem pracy Czesław Ams.

– Po trzydziestu jeden latach pracy w szkole nie mam ani pracy, ani prawa do emerytury. Chcę pozwać państwo polskie, bo zostałem oszukany – twierdzi (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
23 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
kokos 83.28.89.249 18.09.2019

Współczuje,ale takie jest zycie.Pracy jest sporo tylko tzreba trochę inicjatywy własnej.Nie bedzie 20 godz tygodniowo i trzech miesiecy wakacji.Trzeba założyc własna firme i zobaczyc jak sie pracuje i skad sie biora pieniadze na życie.

user
Krytyk 193.109.239.202 08:11:58 19-09-2019

wiedzę o pracy nauczyciela pewnie z pudelka czerpiesz , bo straszne bzdury piszesz. Więcej własnej inicjatywy w szukaniu prawdy, trzeba poszerzyć horyzonty, a nie powielać płytkie i zarazem fałszujące rzeczywistość slogany. Niestety, ale takie jest życie, że takich prostych i nie myślących ludzi jest dużo 

user
Brindek 79.191.62.69 18.09.2019

Szkoda. Ten Pan uczył mnie w gimnazjum i dobrze te czasy wspominam. Jeżeli to czyta to życzę wszystkiego dobrego. :)

user
Zasanie 77.112.58.21 18.09.2019

Również pozdrawiam i życzę powodzenia! 

Rocznik 1988 z nieistniejącej już szkoły podstawowej nr 2 na 3-go Maja gdzie uczył mnie ten Pan. 

user
sss 83.31.142.86 18.09.2019

tj jakaś kpina . To Pan nauczyciel nie moze sie przekształcic?  Ja i wielu moich znajomych w wyniku transformacji i w wyniku  innych reform państwa potraciło pracę.(ale zapierdzielaliśmy po 40 godzin tygodniowo bez ferii i wakacji i  po godzinach w domu bo trzeba było nadgonić ) i w głowie nam nie było skarżyc Państwo a tu proszę? Pan mógł sie przekształcić? co to za przedmiot plastyka?  

user
G 89.64.62.156 20:35:35 18-09-2019

Pomijając biadolenie o przekształcaniu... Pan od plastyki przeżyje, pewnie znajdzie pracę w jakimś handlu. A od plastyki się odwal, bo to niedoceniany bardzo ważny przedmiot rozwijający kreatywność. Ja dzięki plastyce lekką ręką wyciągam kilkakrototność średniej krajowej na miesiąc. Da się. Tylko trzeba chcieć.

user
Rocznik 81 5.60.144.146 22:03:56 18-09-2019

Żałosna wypowiedź Normalnie brak słów i szacunku do innych osób 

user
asmax2010 5.173.32.157 18.09.2019

Panie Czeslawie, Czesiek po prostu, niezapomniane lekcje kreatywności, mega cierpliwość, super podejście do uczniów.... Jestem z Panem, zawód nauczyciela jakiegokolwiek przedmiotu, to ciężka praca. Niby 24h w tyg ale ile trzeba przygotowań i całej reszty, żeby było ok. Rocznik 81, niezapomniana kl 8b (Marka M. ) w SP 2 i wycieczka do Myczkowiec ???????? trzymam kciuki i wszystkiego najlepszego 

user
Wdz 185.25.123.152 21:50:36 18-09-2019

Marka M czy Marka P.? Ja rocznik 84, Czajkowskiej :) AMS fajny gość, nigdy nic nie mówił jak z indykiem paliło się szluga :) 

user
rocznik96 185.18.134.61 18.09.2019

Uczyl mnie ten Pan w gim. nr. 1. Super czlowiek. Panie Ams, byli uczniowie sa z Panem!

user
Marcin 86.29.167.168 19.09.2019

Pozdrowienai dla Pana Amsa , miło się wspomina stare czasy ze szkoły 

user
Ryszard 51.37.195.194 19.09.2019

Na początku 1990 roku upadł mój zakład oraz żony. Nie było łatwo z dwójką małych dzieci i na wynajętym mieszkaniu.Komu mieliśmy się wtedy poskarzyc?!!

user
BolekzGdańska 31.175.238.172 19.09.2019

Ja 57 lat życia i 38 lat pracy, pada moja firma zatrudniająca w czasach prosperity 4,500 osób i co ???, miałem usiąść i wyć ???, praca jest i to różna tylko nie ma się bardzo dużo wolnego czasu i ustawienie swojego dalszego życia tak jak ja bym chciał

user
stan 91.218.210.242 19.09.2019

ja wam powiem o co chodzi to nie system tylko cudowni dyrektorzy którzy pozbyli się gościa artychy trochę zmielonego przez sztukę taki powinien pracować

user
g 88.156.141.153 19.09.2019

PiS zmielił człowieka. Uczniowie, przynajnniej Wy, idźcie na wybory.

user
kolo 185.38.225.2 01:47:07 21-09-2019
najlepiej mu się bawiło za PO
user
qwerty 31.128.12.45 20.09.2019
Sprawa przykra jak setek osób w tym kraju, których stanowiska pracy również w instytucjach publicznych są likwidowane. Ale dlaczego jedna "owieczka" ma być wyjątkowa i ma wygrać proces ?! Z góry jest skazany na porażkę..... Wielu nauczycieli ma po kilka fakultetów skończonych by też jakoś "łatać" pełny etat. Może ma, może nie ma dodatkowych kwalifikacje, ale w takim wypadku pozostaje przekwalifikowanie i szukanie pracy a nie wylewanie żali. Naprawdę mi przykro bo 31 lat pracy to sporo ale tak teraz wygląda życie. Prezydent Bakun też szuka oszczędności i dla niego każdy nauczyciel mniej to pieniądz w kasie miejskiej.
user
MOC`` 217.113.239.219 20.09.2019

No niestety , wiele jest takich osób , nie tylko ten pan został bez pracy . No bez przesady , trzeba iść szukać a nie usiąść i czekać na manne z nieba !

user
Krzysztof B. 91.240.223.142 20.09.2019

Tak Państwo Polskie  jest winne, innych jak zwalniają z pracy to szukają innej. Najlepiej jeszcze nabierz kredytów i siedź. Chłopie jest tyle jeszcze innych zawodów. Lenistwa nie popieram. Mam takiego w rodzinie co 20 lat szukał pracy, a ja przez jego kreatywnosc muszę spłacać jego długi, bo oczywiście niesciagalny.  A później wg prawa możesz skarżyć darmozjada, tylko pytanie z czego ci odda.  Komentarz nie jest kierowany do nauczycieli tylko jako osoby i jej postawy. 

user
Antoniowa 89.68.175.84 20.09.2019

No, kochani! Skoro "o take" Polskę my walczyli to teraz nie narzekać.

user
redaktorka 185.38.225.2 21.09.2019

To nie Państwo Polskie go oszukało ! to alkohol go oszukał, knajpy, imprezy itp. za chwilę dołączy do niego ''wielki cyc''

user
Cesio 81.161.203.111 22.09.2019

Zrobi sobie grupę inwalidzką w PFRON i pójdzie na ciecia do króla Zusa szybciej rentę dostanie z 31 letnim stażem

nr 42/2019
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium