Życie Podkarpackie nr 22/2020 Życie Podkarpackie nr 22/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 157/2020, Piątek 5 czerwca 2020 r., Walerii i Bonifacego
Opublikowano
Region, Kolbuszowa, Staniszewskie
Spowodował wypadek, ukrył się pod stertą siana, bo był pijany
Niecodzienną interwencję zanotowali w ubiegłą sobotę policjanci z KPP w Kolbuszowej. Sprawcy kolizji, w której ucierpiała jedna osoba, musieli szukać z psem tropiącym, bo ten oddalił się z miejsca zdarzenia. Znaleźli go w pobliskiej stodole, pod stertą siana. 26-latek miał powody do ukrywania się – „wydmuchał” promil.
Spowodował wypadek, ukrył się pod stertą siana, bo był pijany
fot. arch. KPP Kolbuszowa

Kolbuszowscy policjanci zostali wezwani do zdarzenia drogowego w sobotę około 20. W miejscowości Staniszewskie, na drodze wojewódzkiej 875 relacji Kolbuszowa – Sokołów Młp samochód dostawczy marki Volkswagen Transporter wpadł do rowu i uderzył w betonowy przepust. Z auta świadkowie zdarzenia wyciągnęli pasażera z ranami głowy. Kierowca, z pojazdu wyszedł o własnych siłach, ale po kilku chwilach obserwowania, jak miejscowi udzielają pomocy jego kompanowi mężczyzna uciekł.

Przybyli na miejsce funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania z udziałem psa tropiącego. Ten szybko podjął ślad i zaprowadził policjantów na posesję w Staniszewskich, gdzie w stodole pod stertą siana ukrywał się 26-letni mieszkaniec gminy Raniżów. Jak się okazło miał on powierzchowne rany, co ważniejszcze znajdowął się pod wpływem alkoholu – „wydmuchał” 1 promil. Z resztą obaj meżczyźni musieli wracać z mocno zakrapianej imprezy, bo drugi z nich, najprawdopodniej pasażer, miał 3,5 promila w organizmie. 26-latek, który proawdził samochód trafił do aresztu.

1 Komentarz
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Pan_policjant 77.255.235.163 16.09.2019

Chłop może w szoku był

nr 22/2020
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium