Życie Podkarpackie nr 22/2020 Życie Podkarpackie nr 22/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 157/2020, Piątek 5 czerwca 2020 r., Walerii i Bonifacego
Opublikowano
Przemyśl
Po raz drugi zbierali pluszaki dla autyzmu. Tym razem dla Patryka!
„Przemyskie serca” nie ustają w działaniu. Niedawno dobiegła końca druga edycja akcji „Pluszaki dla Autyzmu”, która przyniosła 3653 zł i 13 gr. Pieniądze posłużą jako finansowe wsparcie dla 9-letniego Patryka Demki, u którego zdiagnozowano autyzm wczesnodziecięcy.
W zbiórkę aktywnie zaangażowała się także mama Patryka. Na zdjęciu z ekipą „Przemyskich serc”.
fot. materiały organizatora
W zbiórkę aktywnie zaangażowała się także mama Patryka. Na zdjęciu z ekipą „Przemyskich serc”.
Najmłodszy wolontariusz akcji Miłosz Zezula z tatą Maciejem.
fot. materiały organizatora
Najmłodszy wolontariusz akcji Miłosz Zezula z tatą Maciejem.

Ekipa w składzie Michał Ostafiński, Michał Mocio, Krystian Bobala i Łukasz Łebitka niejednokrotnie udowodniła już, że chce i potrafi działać na rzecz innych. To właśnie oni tworzą „Przemyskie serca”, które co rusz podejmują się nowych akcji dobroczynnych. W pierwszej edycji przedsięwzięcia pod nazwą „Pluszaki dla Autyzmu” pośpieszyli z pomocą 4-letniemu wówczas Miłoszowi Zezuli, chłopcu cierpiącemu na autyzm. Wspólnie z Wojewódzką Stacją Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu wymyślono dla niego akcję, której podstawą była zbiórka pieniędzy potrzebnych do usprawnienia jego życia. Darczyńcy, w zamian za fundusze przekazywane do oklejonych puszek otrzymywali pluszowe niespodzianki. Przedsięwzięcie udało się znakomicie, więc – podobnie jak poprzednio – wespół z pogotowiem w wakacje rozkręcono 2. edycję, która trwała ponad trzy tygodnie.

Przez ten czas mieszkańcy Przemyśla również mogli wrzucać datki do puszek, wystawionych w wybranych sklepach i lokalach, i odbierać w zamian pluszowe maskotki. – Podczas tej edycji nie tylko rozdawaliśmy maskotki, ale także je zbieraliśmy. Dzięki takiej formie wsparcia będziemy mogli w przyszłości pomóc kolejnym dzieciom cierpiącym na autyzm! – cieszy się przedstawiciel stowarzyszenia „Przemyskie serca” Krystian Bobala.

Miłosz najmłodszym wolontariuszem

Finał akcji odbył się w przedostatnią sobotę sierpnia w Rynku, podczas VI Pikniku Organizacji Pozarządowych. Zainteresowanie mieszkańców było naprawdę spore. Chętnie zaglądali na stoisko „Przemyskich serc” i wrzucali do puszek wolontariuszy wolne datki. W ich zbieranie zaangażował się także Miłosz Zezula, dla którego organizowano pierwszą edycję przedsięwzięcia. Był tego dnia najmłodszym wolontariuszem.

– Dzięki kwocie, którą udało się wspólnie zebrać, koszty terapii rehabilitacyjnych Patryka zostaną pokryte! Bardzo dziękujemy wszystkim darczyńcom, zarówno tym, którzy zasilili puszki, jak i tym, którzy wręczyli nam pluszaki! – dodaje K. Bobala. – Chciałbym przy tej okazji podziękować Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu za współpracę, bez której jej zorganizowanie nie byłoby możliwe, a także wszystkim darczyńcom i właścicielom lokali za wsparcie – kończy. Trzymamy kciuki za kolejne przedsięwzięcia.

1 Komentarz
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
TSA 94.40.75.201 16.09.2019

Już na starcie głupi, niemądrzy rodzice, przez swoją głupotę i ignorancję, rujnują zdrowie i życie dzieciom:


YOUTUBE.COM - JERZY ZIĘBA O AUTYŹMIE W POLSCE


I nie daj Bóg, żeby nie było jeszcze gorzej:


2-LATEK ZATRUŁ SIĘ STEKIEM Z LIDLA. PRZEZ 8 LAT UMIERAŁ W MĘCZARNIACH - FAKT.PL


YOUTUBE.COM - BERLINKI - ULUBIONA TRUCIZNA DZIECI!!!


YOUTUBE.COM - TEN CHŁOPIEC NIE CHCE JEŚĆ MIĘSA BO...

nr 22/2020
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium