Życie Podkarpackie nr 42/2019 Życie Podkarpackie nr 42/2019

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 293/2019, Niedziela 20 października 2019 r., Ireny i Kleopatry
Opublikowano
Przemyśl
Andrzej Zapałowski z medalem „Pro Patria”
7 września br. w Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL w Warszawie odbyła się uroczysta prezentacja znaczka Poczty Polskiej, upamiętniającego 40. rocznicę powstania Konfederacji Polski Niepodległej. Była to także okazja do wręczenia medali „Pro Patria”.
fot. ze zbiorów własnych
Medal „Pro Patria” Andrzejowi Zapałowskiemu (z lewej) wręczył minister Jan Józef Kasprzyk, szef Urzędu do spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych.

Zanim minister Jan Józef Kasprzyk, szef Urzędu do spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych wręczył te wyróżnienia (medale Pro Bono Poloniae i Pro Patria), członkowie KPN-u złożyli kwiaty przy ścianie straceń na Rakowieckiej (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
12 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Tadeusz 79.191.66.224 16.09.2019

Medali ci u nas dostatek.

Prawdziwe jaja z medalomanii robiła sobie"Pomarańczowa Alternatywa"

Dziadek opowiadał jak na Politechnice Wrocławskiej w latach komuny studenci  w ramach akcji "medal " byli odznaczani medalami "honorowy dawca moczu"

Akcja "medal" była inspiracją Waldemara "Majora" Fydrycha.

A odznaczał sam Wiesław "Rotmistrz" Cupała.

user
Porażka 5.173.32.44 16.09.2019

A ten Pan Zapałowski to sie w końcu weźmie do roboty w Radzie ? Bo na razie medal mu sie należy w kategorii najwieksza porażka Rady. No i za rozrabianie kleju bo co wybory to startuje . A chyba do czegoś innego go wybraliśmy. Ten Pan to w końcu zrozumie ? Bo jesli nie to powinien wykazać sie honorem i oddać mandat dla kogos kto bedzie pracował a nie jaja sobie robił. 

user
Dramat 5.173.72.158 18:23:12 16-09-2019

Jeszcze tylko wyborów na Prezydenta Polski nie przegrał ! Ten Pan wie w ogóle po co startował do Rady oprócz własnego ego ? Wie jakie ulice są w okręgu z którego startował? Jedyne co wie to chyba na którym płocie powiesić swój wizerunek po raz 10 w ciągu roku

user
bocian 89.68.175.84 20:34:04 16-09-2019

To wyborcy tego pana Zapałowskiego przed wyborami, przed głosowaniem na niego - nie znali jego "dokonań", nie wiedzieli co sobą reprezentuje, jakie ma osiągnięcia, jaki pracowity  jest ??? Musieli akurat jego wybierać? Widocznie czymś się kierowali bo nie sądzę aby w ciemno, według własnej głupoty oddali na niego głos.

user
DOC 155.133.92.98 10:39:20 17-09-2019

Podobnie jak Panowie Radni Rzeszutko (PIS) i Kulawik (SLD)

Porażka. Nigdy ich nie ma. Ani 1 wystąpienia, interpelacji, nawet głosu nie zabrali.

Pierwszy siedzi na etaciku w Rzeszowie w PGE u Pana Chomy, a drugi pływa po świecie...cyrk

Oddajcie mandaty

user
Bolek Kłamliwy 83.28.89.249 16.09.2019

Naprawdę oddany członek i działacz KPN,ale jak nagle zmienił poglady na PSL,Kukiz 15 itd.Zastanówcie sie nad tym człowiekiem co ma do powiedzenia i jak postepuje?Jak bedzie pewne "KORYTO" z PZPR to on nagle zmieni poglady.A co to jest "wycieraczka"?

user
Porażka 5.173.32.44 18:34:03 16-09-2019

Juz kiedyś Przemyśl miał takiego Radnego ktory był w PiS, PO, LPR a na końcu SLD, mieszkancy na szczescie po 2 czy 3 kadencjach bycia Radnym podziekowali. Tu chyba bedzie podobnie skonczy sie na 1 kadencji tego Pana no chyba że lud nadal bedzie taki ciemny i go wybierze na drugą ale wątpię. 

user
Tadeusz 79.191.66.224 16.09.2019

Ambitny nieudacznik

Nie wiem,czy zauważyliście,ze czego się dotknie to zawsze spieprzy.

Spieprzy nawet to czego nie można już spieprzyć.

Chciał zostać patriotą a wyszło jak wyszło.Wszyscy widzimy.


user
Jędrek 31.0.45.97 16.09.2019

" Niektórzy chorują na przerost gruczołów politycznych"  - Stanisław Jerzy Lec. 

user
Realista 5.173.41.63 17.09.2019

Czy można mieć jakieś wartości skacząc po partiach, stowarzyszeniach ?! Człowiek z jakimiś wartościami jest wierny swoim ideałom a nie tonący się brzytwy chwyta. Kukiz15 tonie to do jakiegoś nowego tworu trzeba skoczyć i pyk...... Konfederacja. Jak Konfederacja utonie to coś się pojawi nowego gdzie za pewne znowu...... pyk a co tam, byle gdzieś się załapać. Był AWS, PSL, LPR, KWW Grzegorza Brauna itd itp...... Dramat, naprawdę czasem się zastanawiam co mają ludzie w głowach głosując na takich "skoczków" ..... :/

user
xx 31.183.243.29 16:30:45 17-09-2019

Realista   -   bo taką mamy ordynację wyborczą w kraju ,że nie możesz sam bez przyklejenia się do partii startować w wyborach do parlamentu czy senatu  poczytaj to Ci świtnie  jak to skombinowano po 1989 r  by niezależni i malutcy z plebsu nie mogli startować w wyborach parlamentarnych !

user
arturro 91.233.60.158 09:54:19 27-09-2019

@xx: chodziło o uniknięcie rozdrobnienia sejmu, a nie blokadę "niezależnych i malutkich".

nr 42/2019
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium