Życie Podkarpackie nr 3/2020	Życie Podkarpackie nr 3/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 23/2020, Czwartek 23 stycznia 2020 r., Ildefonsa i Rajmunda
Opublikowano
Przemyśl
Chłopcy z Placu Broni gwiazdą Święta Ulic Kazimierzowskiej i Franciszkańskiej
Kazimierzowska, Franciszkańska, plac Niepodległości i przyległe szlaki w niedzielę, 15 września, po raz kolejny zatętnią życiem. Przed nami 8. Przemyskie Święto Ulic.

Organizatorom, czyli Stowarzyszeniu dla Przemyśla „Regia Civitas” i współpracującym z nimi Urzędowi Miejskiemu w Przemyślu, Przemyskiemu Centrum Kultury i Nauki „Zamek”, a także lokalnym firmom, niezmiennie od lat przyświeca ten sam cel – przywrócenie w tej części miasta dawnych tradycji kupieckich.

Przemyślanie mogą zatem liczyć na wyjątkowe pokazy, np. wymrażania lodów w cukierni Fiore. pojawi się też magiczne fotolustro. Uwaga okularnicy, będziecie mogli przekazać swoje okulary na szczytny cel!

Królewskie tradycje

Zgodnie ze zwyczajem imprezę zainicjuje o godzinie 15 barwny korowód na czele z królem Kazimierzem Wielkim. Poprowadzi on wesołą gromadę ze Wzgórza Zamkowego, poprzez główne ulice Przemyśla, aż do jego serca – na Rynek, gdzie powita go prezydent Wojciech Bakun.

Wachlarz atrakcji

Koncerty, pokazy i występy na scenie zlokalizowanej u zbiegu ulic Franciszkańskiej i Kazimierzowskiej ruszą tuż po godzinie 15. Wtedy zaprezentują się: Koralik, Koralik Gold i Studio Tańca Chillout.

O godzinie 16 sam król oficjalnie otworzy imprezę i do wspólnej zabawy zaproszą C.K. Port Przemyśl, Kasia Osóbka i zespół Lavina. Gwiazdą tegorocznego święta będą Chłopcy z Placu Broni.

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 3/2020
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium