Życie Podkarpackie nr 32/2020 Życie Podkarpackie nr 32/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 225/2020, Środa 12 sierpnia 2020 r., Klary i Hilarego
Opublikowano
Przemyśl
Bezpłatne konsultacje dla niepełnosprawnych ze znacznym st.
Bez czekania na lekarza, szpital czy fizjoterapię? Nie tylko. Pacjenci ze znacznym stopniem niepełnosprawności od lipca zeszłego roku są uprzywilejowani. Czego dotyczą udogodnienia i w jaki sposób z nich skorzystać?


Konsultacje dla osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności i ich rodzin

✔ bezpłatne
✔ z dojazdem do chorego
✔ elastyczne terminy od zaraz

Czego się dowiesz?

✔ jak pomóc choremu?
✔ jak skorzystać z udogodnień?
✔ skąd wziąć dofinansowanie?
✔ jak szybko uzyskać rehabilitację?
Ta szczególna grupa osób niepełnosprawnych szybciej dostanie się do lekarza, szpitala i na fizjoterapię, ominie też kolejki w aptekach. Wyroby medyczne i sprzęt pomocniczy są dla niech łatwiej dostępne, podobnie jak refundowana przez NFZ rehabilitacja wykonywana w domu. W związku z ustawowymi zmianami w polityce prozdrowotnej nasza gazeta wraz z Fundacją Życia Podkarpackiego rozpoczyna akcję informacyjną.

Przeprowadzimy bezpłatne konsultacje rehabilitacyjne dla pacjentów posiadających znaczny stopień niepełnosprawności i ich rodzin. To dla nich fizjoterapia stała się bardziej dostępna, a terapia zindywidualizowana i lepiej dostosowana do potrzeb.

Szybszy powrót do sprawności

Choć zmiany już wdrożono, wciąż nie wszyscy z wyróżnionych wiedzą, jak z przywilejów korzystać. Konsultacje mają pomóc rozwiać wątpliwości. Akcja skierowana jest nie tylko do osób, które borykają się z problemami zdrowotnymi od lat, ale też tych, którzy niedawno znaleźli się w takiej sytuacji i nie wiedzą, jak sobie radzić.

Zwracamy się zwłaszcza do chorych niechodzących, zależnych od osób trzecich, niemogących korzystać z rehabilitacji ambulatoryjnej.

Zapraszamy do kontaktu osoby po zatorach mózgowych, udarach, ciężkich uszkodzeniach układu nerwowego, po uszkodzeniach rdzenia kręgowego, zmagające się z miopatiami, chorobą Parkinsona, rdzeniowym zanikiem mięśni, reumatoidalnym zapaleniem stawów i innymi.

Odpowiemy na pytania rodzin i opiekunów, którzy stanęli przed trudnym wyzwaniem codziennego dbania o osobę niesamodzielną lub chorego znajdującego się w stanie wegetatywnym.

Dostosujemy się do Ciebie

Bez obaw, nie ma potrzeby odwiedzania ani naszej redakcji, ani żadnej placówki zdrowia. Na konsultacje ze specjalistami umówicie się telefonicznie i odbędą się w domu chorego. Realizowane będą od poniedziałku do piątku, ale w szczególnych sytuacjach możliwe jest ustalenie indywidualnego terminu. Uwaga: spotkania odbywać się będą według kolejności zgłoszeń!

Czego się dowiesz?

Rodzina uzyska m.in. informacje – jak choremu pomóc, a nie zaszkodzić. Jakich błędów nie popełniać podczas codziennej pielęgnacji. Jak bliskiego ubierać, układać, jak z nim ćwiczyć i przygotować go do rehabilitacji... Oraz wiele innych. Specjaliści odpowiedzą też, gdzie i w jaki sposób można otrzymać pomoc finansową i jak szybko uzyskać rehabilitację.

NFZ ma zapewnić osobom posiadającym orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności bezlimitowy dostęp do leczenia poza kolejnością. Co to znaczy? „Bez kolejki”, czyli kiedy?

Aby skorzystać z udogodnień, niezbędne jest okazanie dokumentu potwierdzającego przysługujące uprawnienie. Jakie to dokumenty, skoro jest ich kilka?

Czy po skończonym cyklu zabiegowym pacjent może wystąpić o dalsze usprawnianie na podstawie orzeczenia? Co obejmuje i ile trwa pakiet zabiegów refundowanych przez NFZ w ramach rehabilitacji domowej? Ile dni rehabilitacji przysługuje osobom z I stopniem niepełnosprawności lub z 5 w skali Rankina?

Co musi się znaleźć na prawidłowo wypełnionym skierowaniu? Pytania się mnożą... Na wszystkie odpowiedzą specjaliści. Konsultacje ruszają już 11 września i potrwają 2 tygodnie. Jeśli będzie taka potrzeba, termin może ulec wydłużeniu. Zadzwoń pod nr 602 556 585 i umów się już teraz.

1 Komentarz
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Fvghv 37.47.102.12 13.09.2019

Papier wszystko przyjmie rzeczywistośc wygląda tak jak wyglądała do tej pory.

nr 32/2020
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium