Życie Podkarpackie nr 8/2020 Życie Podkarpackie nr 8/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 58/2020, Czwartek 27 lutego 2020 r., Gabriela i Anastazji
Opublikowano
Region, Przemyśl, Jarosław, Przeworsk, Lubaczów
Oszuści podszywają się pod ZUS. Uważaj na podejrzane SMS-y i telefony
Odebrałeś podejrzany telefon lub SMS-a z ZUS-u? Nie oddzwaniaj i nie odpisuj bez kontaktu z najbliższą placówką zakładu. To może być próba oszustwa.
fot. Paweł Bugira
– W sytuacji, w której ktokolwiek z klientów ma wątpliwości co do osoby kontaktującej się i podającej się za pracownika ZUS, prosimy o kontakt z najbliższą placówką naszego zakładu lub Centrum Obsługi Telefonicznej - mówi regionalny rzecznik ZUS Wojciech Dyląg.

W ostatnich dniach do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych docierały informacje od klientów, że osoby podające się za przedstawicieli tej instytucji próbowały się z nimi kontaktować w sprawie świadczenia 300+ lub świadczenia uzupełniającego dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji, czyli tzw. 500+. ZUS ostrzega przed tego typu telefonami i SMS-ami i przypomina, że nie kontaktuje się z klientami drogą telefoniczną, warunkując otrzymanie jakiegokolwiek świadczenia, a tego typu telefony do klientów i wiadomości wysyłane SMS-em są jedynie próbą oszustwa.

Jak działają oszuści?
Dzwoniący, podający się za pracownika Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, informują klientów, że otrzymanie świadczenia 300+ lub świadczenia dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji, czyli tzw. 500+, będzie uzależnione od kontaktu ze wskazanym przez nich numerem telefonu. W żadnym wypadku nie należy na niego oddzwaniać ani wysyłać pod podany numer SMS-ów. – W sytuacji, w której ktokolwiek z klientów ma wątpliwości co do osoby kontaktującej się i podającej się za pracownika ZUS, prosimy o kontakt z najbliższą placówką naszego zakładu lub Centrum Obsługi Telefonicznej pod numerem: 22 560 16 00 lub adresem e-mailowym cot@zus.pl – apeluje regionalny rzecznik ZUS Wojciech Dyląg.

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 8/2020
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium