Życie Podkarpackie nr 3/2020	Życie Podkarpackie nr 3/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 24/2020, Piątek 24 stycznia 2020 r., Felicji i Tymoteusza
Opublikowano
Przemyśl
Kręćmy dla Przemyśla! Może zostać rowerową stolicą Polski
8. miejsce na 23 startujące miasta zajmuje Przemyśl w konkursie O Puchar Rowerowej Stolicy Polski. To niezły wynik, ale może być zdecydowanie lepszy, kiedy do zabawy dołączą kolejni mieszkańcy nadsańskiego grodu. Wszak amatorów dwóch kółek jest bardzo wielu.
fot. Mariusz Godos
Kolarzy amatorów w Przemyślu jest tysiące. Zapraszamy do zabawy! Dzięki Wam miasto nad Sanem może zostać rowerową stolicą Polski.

Do akcji swój akces zgłosiły 23 miasta. Oprócz Przemyśla m.in.: Bydgoszcz, Biała Podlaska, Białystok, Chełm, Chorzów, Mielec, Gniezno, Gorzów Wielkopolski, Nowa Sól, Grudziądz, Inowrocław, Jastrzębie Zdrój, Kielce, Koszalin, Leszno, Olsztyn, Suwałki, Świętochłowice czy Włocławek. Ta swoista rywalizacja na kilometry rozpoczęła się 1 września br., a skończy 30 września br. Pozostało więc jeszcze sporo dni, aby pomóc rodzinnemu miastu w zdobywaniu punktów i pięciu go w konkursie na sam szczyt. To właśnie w tym okresie każdy przejechany na rowerze kilometr z włączoną aplikacją będzie się liczył w rywalizacji miast. Każdego dnia można zbierać kilometry, jadąc np. do pracy, szkoły lub na spacer.

Podsumowany został już pierwszy tydzień zmagań. Od początku w klasyfikacji prowadzi Nowa Sól, dla której mieszkańcy do 7 września br. przejechali 84 tys. 532 km. Na drugim miejscu plasuje się Bydgoszcz z 81 tys. 63 km, zaś na trzecim Gorzów Wielkopolski z 38. tys. 740 km.

Na razie Przemyśl reprezentuje 44 aktywnych uczestników, mimo że do akcji zgłosiło się 88 osób. To mało. Bardzo mało, zważywszy na popularność rowerów w nadsańskim mieście. W ciągu tygodnia przejechali 7 tys. 81 km. Można znacznie więcej.

Nadsańskie miasto przewodzi zdecydowanie w klasyfikacji „największa liczba przejechanych kilometrów przypadająca na aktywnego użytkownika”. Jeden przemyślanin na rowerze przejechał w ciągu tygodnia 160 km 93 m. Niemal wszystko dzięki Stowarzyszeniu „Przemyska Grupa Rowerowa”.

 

Zapraszamy wszystkich amatorów dwóch kółek z Przemyśla do udziału w zabawie. To naprawdę nic nie kosztuje, a może sprawić, że właśnie tu trafi puchar Rowerowej Stolicy Polski!

 

ZASADY KONKURSU

Zasady zabawy są bardzo proste. Pobieramy na telefon komórkowy aplikację mobilną „Rowerowa Stolica Polski”, wybieramy miasto, dla którego będziemy kręcić kilometry na swoim rowerze i korzystamy z przygotowanych opcji. Dla systemu Android będzie to sklep Google Play, a dla systemu IOS sklep App Store. Aplikacja jest bezpłatna. Po ściągnięciu, należy ją zainstalować i uruchomić. W formularzu podajemy podstawowe dane, zaznaczamy, dla jakiego miasta będziemy kręcić kilometry i włączamy się do zabawy.

4 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Adc 5.173.64.13 11.09.2019

O tak tutaj to się tylko z...ac i rowerem to rozjezdzic

user
koło 88.156.141.119 11.09.2019

Ale gdzie mam jeździć? Tam i z powrotem po jednej ścieżce? Przemyśl raczej ma szansę w plebiscycie na liczbę kościołów.

user
I am 31.183.234.94 11.09.2019

Najpierw  zbudujcie ścieżki rowerowe.  Postacie wypozyczalnie rowerow. Z czy do ludzi .Zenada

user
Maciej Chachura 81.161.203.129 12.09.2019

20 lat jeżdżę rowerem po tym mieści i jakoś mi nigdy brak ścieżek nie przeszkadzał. Wystarczy ruszyć tylek z kanapy ;) 

nr 3/2020
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium