Życie Podkarpackie nr 49/2019 Życie Podkarpackie nr 49/2019

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 341/2019, Sobota 7 grudnia 2019 r., Marcina i Ambrożego
Opublikowano
Przemyśl
Opłata za śmieci w górę! 30 złotych od osoby za segregację?!
Najprawdopodobniej prawie 5,5 mln zł zabraknie władzom miasta Przemyśla, aby sfinansować w 2020 roku zagospodarowanie odpadów komunalnych. A to oznacza bardzo drastyczną, bo ponad 100-procentową (!) podwyżkę za śmieci.
fot. ze zbiorów własnych
Jeśli w gospodarstwie domowym jest pięć osób i każda z nich deklaruje, że segreguje śmieci, miesięczna opłata wyniesie 150 zł. Jeśli nie segregują, zapłacą ok. 300 zł!

– Szacowana stawka w przyszłym roku za segregowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych wyniesie około 30 zł od mieszkańca – przewiduje sekretarz miasta Dariusz Łapa (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
16 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
kasander 89.68.175.84 10.09.2019

Klasyczny urzędniczy idiotyzm!

Od wprowadzenia "reformy śmieciowej" będzie to już 540% podwyżki za niesegregowane. Gawiedź to łyka, cieszy się i bije brawo jak wynika z sondaży.

user
Irka 81.161.203.129 10.09.2019

Bierzecie 500+ pieniądze na dzieci trzeba opłacać śmieci

user
Smieciarz 185.239.43.5 22:05:24 10-09-2019

Irka ty jak typowy  Janusz 500 + zazdrość  czy co miasto więcej teraz wyda za sprzątanie nad sanem i rowów  A Ty 500 plus haha 

user
Ekolog 95.40.128.41 10.09.2019
Zamiast zajac sie podstawowymi problemami miasta to wladze koncerty organizuja wedlug starego rzymskiego zwyczaju - jak nie mozemy dac ludziom chleba to dajmy im igrzyska.
user
Vjvghvv 37.47.72.34 11.09.2019

Może 1000 od razu

user
Basalyk 195.136.179.75 11.09.2019

I to jest gospodarz zamiast przyciagac inwestorow to najlepiej mieszkancow po kieszeni jak chca.mieszkac.w przemyslu niech placa a kiedy kler zacznie za cos placic jak tak dalej pojdzie to bakun nie bedzie mial kim rzadzic bo tu juz zostal prawie sam emeryt i rencista 

user
ba 77.112.9.35 12:11:40 11-09-2019

inwestorów  nie będzie , a za chwilę po pomysłach rządu uciekną i ci zagraniczni z Polski a swoje siedziby umieszczą np. na Ukrainie  

user
qwe 83.31.182.155 11.09.2019

Rób Pan tak dalej Panie Bakun to ludzie cię na taczkach powiozą, a śmieci na podwórzach zaczną palić. 

user
ggg 77.112.9.35 12:14:05 11-09-2019
Cofnij się wstecz, i zauważ kto podpisał niekorzystne warunki z monopolistą śmieciowym w Przemyślu..
user
Gość 81.161.192.185 11.09.2019

Macie Bakuna !!!!!!!

user
lesser 37.47.3.57 11.09.2019

Spalarnię śmieci trzeba zrobić jak w Rzeszowie

user
Toya 81.161.203.114 12.09.2019
Wielu się wydaje, że dziś jest tak, jak dawniej, że każdy odpad, każdy śmieć albo wrzucało się do kontenera na osiedlu albo wywoziło do lasu i mało kto płacił za wywóz śmieci. Inni woleli oczywiście mieć indywidualną spalarnię odpadów, więc nie płacili za to nic. Płacili i nadal płacą zdrowiem sąsiedzi idioty, który w taki sposób pozbywa się śmieci. Nie będę polemizował z treścią artykułu, ale niech każdy sam obliczy koszty nie tylko wywozu odpadów, ale i jego utylizacji. Oczywiście, nie każdy wytwarza tę samą ilość odpadów i w konsekwencji nie chce płacić za innych, którzy je wytwarzają w większej ilości. Należałoby zmienić sposób naliczania opłat. Więcej wytwarzasz, płacisz więcej. Byłoby bardziej sprawiedliwie niż jest obecnie. Może wtedy osoby te zaczęły ograniczać liczbę odpadów, by nie ponosić wysokich kosztów. Bo dziś np. starsza osoba nie wytwarza tylu odpadów, co młody człowiek ogarnięty manią zakupoholizmu, a każdy bibelot, każda pierdółka jest opakowana w coś, czego nie da się w prosty sposób unieszkodliwić, tak by nie było to ze szkodą dla środowiska. A to kosztuje. Oczywiście pomijam to, że wiele wysegregowanych odpadów nie trafia do utylizacji, bo rynek ten już od dawna nie radzi sobie z nimi na całym świecie.  
user
kasander 89.68.175.84 23:43:31 13-09-2019

Proste pytanie. Dlaczego w niektórych krajach zachodu - Państwo dopłaca ludziom za segregowanie śmieci a nie ściąga horrendalne haracze jak w  Polsce? Dlaczego my mamy wyręczać firmy śmieciowe i wykonywać za nich segregowanie?

user
nie oswqiecony 79.191.64.251 12.09.2019

prosze przesledzic sobie droge jakie przechodza smieci.  np mozna sprzedac butelki, szklo, metal.  to moze lepiej plastik , szkło i metal, zbierac pod blokiem i sprzedac prywatnej firmie.  cena jednej tony nakretek okolo 17 tys sztuk kosztuje około 400 zl. wiec ja place za smieci wywóz , nastepnie firma segreguje i moze sprzedac innej firmie , podojny zysk? hmm

user