Życie Podkarpackie nr 3/2020	Życie Podkarpackie nr 3/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 23/2020, Czwartek 23 stycznia 2020 r., Ildefonsa i Rajmunda
Opublikowano
Przemyśl
Więcej lokali i hałas czy zastój branży i spokój mieszkańców? O problemach Starego Miasta
Nieustanne hałasy, wrzaski, awantury, bójki i oddawanie moczu gdzie popadnie – to bolączki mieszkańców ścisłego centrum miasta, wynikające z istnienia barów i pubów. Z drugiej strony pojawia się argument: jeśli Przemyśl ma być miastem turystycznym, to lokale w centrum są konieczne. – Jak komuś nie pasuje, może się przeprowadzić na peryferie miasta – padają słowa. O problemie rozmawiano podczas ostatniej sesji rady miejskiej.
fot. Paweł Bugira
Mieszkańcy oczekują, żeby miasto żyło, odbywały się liczne imprezy i funkcjonowało wiele lokali. To wiąże się jednak z uciążliwościami dla tych, którzy mieszkają w ścisłym centrum.

Przewodnicząca zarządu osiedla „Stare Miasto” Anna Grad-Mizgała wskazała na szereg uciążliwości, z jakimi borykają się mieszkańcy. Chodziło jej o konkretny lokal, który niedawno ustawił w pasie drogowym ogródek. Zapowiedziała złożenie oficjalnego protestu do prezydenta, ponieważ zarząd osiedla negatywnie zaopiniował ten projekt. – W naszym piśmie podnieśliśmy szereg argumentów, które mam mieszkańcy sygnalizują – mówiła.

Co tak dokucza ludziom? (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
10 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
gosc 79.191.54.114 06.09.2019
miasto turystyczne powinno w okresie letnim tetnic zyciem. brak jest grajkow jak w krakowie . ww miescie turystycznym powinno byc widac policje, scigajaca lumpow z pod bram, tak by turyscie czuli sie bezpiecznie, nawet w nocnym zwiedzaniu miasta.gosc
user
przemyślanin 185.25.123.168 06.09.2019

Jak dla mnie to pan Bakun w kolejnych wyborach jest na przegranej pozycji, chyba że PiS wyjdzie z bardziej wiarygodnym kandydatem niż pan Hamryszczak. Jak dla mnie co sam głosowałem na niego przez okres rządów nic dla lepszego życia mieszkańców i miasta nie zrobił. Ma jeszcze prawie 4 lata więc lepiej niech ogarnie się, bo same pikniki to sobie można przed domem na działce robić. Mowie o dzialaniach, ktore by przyciagneły inwestycje a nie jak w ostatnim czasie, ze uciekają. Mowa między innymi o nowej galerii a bardziej terenu pod nią, nowych mieszkań które nie zostaną wybudowane czy np. brak wniosków o dofinansowanie PKS, bo w Przemyślu już nie ma sprzedali złodzieje i korumpowicze. To samo tyczy się reszty bandy UM mowa o radnych - trochę już mieszkam w Przemyślu i nie zauważyłem znaczących zmian jak np. w Jarosławiu w ostatnim czasie. Nie chcecie się dogadać to wypad z UM. Są inne osoby które chcą coś dla mieszkańców i miasta zrobić. Nie wiem, że nie wstyd jest w lustro patrzeć, że głównie z powodow ekonomicznych ludzie a szczególnie młodzi, zdolni uciekają z miasta a władza nic z tym nie robi, bo myśli tylko o swoich dupach byle do wyborów później znów będziemy obiecywać. ..... 

user
def 31.183.223.31 10:07:49 07-09-2019

tak to jest jak się wybiera człowieka który spadł z księżyca

user
Greg 31.0.83.253 10:30:05 07-09-2019

Jakoś nikt nie krytykował poprzednika, który przesuwał kredyty aż w końcu się skumulowały, jakoś PiS razem z regia i przy pełnym rządzeniu w województwie i państwie nie raczył odblokować miasta przez cztery lata, to czego wy wymagacie po 9 miesiącach, elektorat ciemno głosuje na PiS, a on ma ich gdzieś, inwestuje tam gdzie nie ma takich wyborców, to taka odwrócona zasada.. 

user
przemyślanin 185.25.123.168 11:45:24 07-09-2019

Odp. do Greg -> Nie krytykowalem tego co się dzieję, bo długo byłem za granicą i po prostu nie miałem też czasu. Oczywiście, że poprzednikom też wysunalbym komentarze jeśli wg. moich przekonań naruszaloby dobro miasta. Co do obecnego prezydenta nie twierdzę, że jako człowiek jest złym człowiekiem ale myślę, że inaczej wyobrażał sobie władzę przed niż z chwilą jak ją dostał. Niestety myślę, że w swoich obietnicach porwał się z przysłowiową motyką... Myślę, że do końca kadencji za wiele nie zostanie wykonane z obietnic. A to, że wybrany został pan Bakun zamiast Hamryszczaka to było wybieranie pomiędzy wiekszym a mniejszym złem. Wszyscy wiemy jakimi osiągnięciami zasłynął pan Hamryszczak będąc zastępcą pana Chomy a wcześniej szefem szpitala. Na szczęście nie został prezydentem, bo dobrze w mieście byłoby tylko jemu i rodzinie. Teraz jest ciężko ale jakoś od pierwszego do pierwszego ciągnie się to życie. Jesteśmy jednym z najbiedniejszych regionów w kraju i dopóki nie będzie się jeździć po kraju i sąsiadów zagranicznych, promować naszego przepięknego miasta to nic nie osiągniemy. Mowa o władzy w mieście, która zamiast siedzieć za biurkiem powinna z niego wyjść dla naszego wspólnego dobra. Jak widać władze w Warszawie za bardzo nie interesują się naszym losem - pewnie przez przegrane wybory prezydenckie gdzie niestety wystawili fatalnego kandydata. Nie chciałbym kiedyś obudzić się na starość i oglądać przez okno puste wyludnione podworko, bo do tego idzie. Nie chciałbym też aby miasto nasze dumne Przemyśl wpadło w ręce Ukraińskie bo jakby niebyło ale wykupują sporo z naszego POLSKIEGO MIASTA. 

user
haha 88.156.141.37 06.09.2019

Bastion PiS napuszczony naciera. Czekam, jak ten bastion zbuntuje się przeciwko swoim mocodawcom jak z 500 zapłacą 800.

user
Ania 37.248.253.255 08.09.2019

Czy powrócą te czasy kiedy na Starym Mieście spacerowały tłumy roześmianych ludzi , w Niedżwiadku słychać było muzykę , na ulicy grały kapele .. stare ,dobre czasy ...

user
Mieszkaniec 81.161.203.114 06:27:38 10-09-2019

Na franciszkańskiej zrobić parking i będzie ta ulica tętnić życiem.

user
Nik 37.248.214.109 10.09.2019

Kamiński na prezydenta ten z PiSu ... Młody i aktywny myślę że bardziej by się wszystkim zainteresował ;)

user
mike 79.191.67.181 17:01:02 12-09-2019

już od dawana myślę, że to on powinien być zamiast Hamryszczaka wystawiony, nie wiem czemu Mecenas podjął taką a nie inną decyzję, cieszę się że nie tylko ja mam takie zdanie, pytanie co na to sam wywołany, ZAZNACZAM TEŻ ŻE NIE JESTEM FANEM ŻADNEJ OPCJI tylko że to by było właśnie optymalne rozwiązanie!

nr 3/2020
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium