Życie Podkarpackie nr 7/2020 Życie Podkarpackie nr 7/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 54/2020, Niedziela 23 lutego 2020 r., Romany i Damiana
Opublikowano
Jarosław, Lubaczów, Przemyśl, Przeworsk, Region
Co kupić na chrzciny? Pomysły na prezent na chrzest
Chrzciny są jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu duchowym człowieka. Jest to przeżycie, które ma charakter niematerialny, jednak przyjęło się, że z tej okazji dla dziecka kupuje się prezenty. W wielu przypadkach taki prezent to pamiątka mająca na celu przypomnieć za jakiś czas dziecku to ważne wydarzenie. Oto kilka podpowiedzi, które pozwolą wybrać oryginalny i ciekawy prezent z okazji chrztu.

Czym kierować się przy wyborze prezentu na chrzciny?

Wybierając prezent często kierujemy się tym, co lubi dana osoba lub czego potrzebuje. W przypadku prezentu na chrzciny jest to nieco utrudnione, gdyż dziecko jest na tyle małe, że ciężko określić, jakie są jego upodobania. Dlatego też przy wyborze prezentu na chrzciny często decyduje to, co rodzice uznają za potrzebne dla dziecka. Bardzo częstą praktyką jest to, że goście zaproszeni na to wydarzenie decydują się na zakup pamiątki, a w ramach prezentu wręczają pieniądze, które rodzice dziecka inwestują w to, co jest najpotrzebniejsze dla dziecka lub odkładają na przyszłość.


Prezent na chrzciny – co wybrać?

Moda na prezenty na chrzciny jest bardzo różna, często pojawiają się sezonowo przedmioty, które wręczane są dziecku przy tej okazji. Bardzo popularne jest np. wręczanie dziewczynką biżuterii z grawerem. Trzeba jednak pamiętać, że tak małe dziecko nie będzie mogło w pełni cieszyć się z takiego prezentu. Dlatego też, jak to zostało wyżej wspomniane, częstą praktyką jest wręczanie podarunku w postaci pieniędzy połączonych z pamiątką chrztu. Ale jaką pamiątkę wybrać?

Oprócz popularnych, standardowych kartek z dedykacją, coraz popularniejsze stają się również personalizowane metryczki. Mogą one mieć np. formę książeczek ze zdjęciami dziecka lub ramki ze zdjęciem i odciskiem rączki i nóżki (takie prezenty sprawdzą się również na pierwsze urodziny).

Inną ciekawą propozycją jest medalik z grawerem. Z jednej strony może być wizerunek wybranego świętego, który będzie miał chronić dziecko, z drugiej dedykacja od osoby dającej prezent. W celu odnalezienia idealnego prezentu dla dziecka, który będzie upamiętniał ten wyjątkowy dzień, warto przejrzeć kategorię prezent na chrzciny na mygitdna.pl.

Prezenty dla dzieci na inne okazje – gdzie szukać inspiracji?

Chrzciny to nie jedyna okazja, kiedy kupuje się dziecku prezent. Co zatem kupić maluchowi na urodziny, Dzień Dziecka czy nawet bez okazji, aby zrobić mu przyjemność? W sklepach oferowanych jest mnóstwo zabawek i gadżetów przeznaczonych dla dzieci w różnym wieku. Od tak dużej ilości można wręcz dostać oczopląsu. To powoduje też, że wybór jest bardzo trudny.

Podpowiedzi, co wybrać, warto szukać przede wszystkim u rodziców dziecka, a także u samego malucha, gdy jest odpowiednio duży. Wiele inspirujących treści można znaleźć też w internecie. Przykładem może być tutaj artykuł Odlotowy prezent dla dziewczynki – TOP 5 dla dziecka, w którym można znaleźć inspiracje prezentowe dla dziewczynek w różnym wieku i o różnych upodobaniach.

nr 7/2020
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium