Życie Podkarpackie nr 8/2020 Życie Podkarpackie nr 8/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 58/2020, Czwartek 27 lutego 2020 r., Gabriela i Anastazji
Opublikowano
Jarosław
Wiemy jak wygląda SOR w jarosławskim szpitalu po remoncie [ZDJĘCIA]
Szpitalny Oddział Ratunkowy jarosławskiego COM po remoncie i restrukturyzacji zacznie przyjmować pacjentów od 1 września. Już dziś mamy zdjęcia obiektu po modernizacji. Trzeba przyznać, że nowy SOR robi wrażenie.
fot. Bartłomiej Pacek

Dziś na konferencji prasowej o inwestycji wartej 9 mln złotych opowiadali starosta jarosławski Tadeusz Chrzan i dyrektor Centrum Opieki Medycznej Stanisław Krasny. Obaj nie kryli zadowolenia, że przedsięwzięcie udało się przeprowadzić tak sprawnie i na takim poziomie. Istotną częścią spotkania z mediami była prezentacja pomieszczeń SOR-u. W pierwszej kolejności rzuca się tu w oczy wysoki standard wykończenia i nowoczesna aparatura medyczna. W nowym SOR lekarze będą mieć bogaty zestaw narzędzi diagnostycznych, między innymi przyłóżkowy rentgen czy całodobowy dostęp do aparatury USG. Ponadto w odnowionym budynku znajduje się sala do resuscytacji, sala wstępnej intensywnej terapii, sala, gdzie personel medyczny będzie mógł monitorować stan chorych czekających na przyjęcie do właściwego udziału, a wśród pokoi zabiegowych zupełnym novum jest oddzielne pomieszczenie do zakładania opatrunków gipsowych.

2 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Anons 188.147.98.0 22.08.2019

Wrażenie robi ale co z tego? Kto tam będzie dyżurował?  pan dr L. i pani dr. Sz. jak do tej pory??? Porażka, ale gratuluje, renoma gwarantowana

user
tre 37.47.99.208 23.08.2019

Remont super ale co z tego 

nr 8/2020
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium