Życie Podkarpackie nr 37/2019 Życie Podkarpackie nr 37/2019

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 259/2019, Poniedziałek 16 września 2019 r., Edyty i Kornela
Opublikowano
Przemyśl
Prezydent nie da złotówki więcej MZK?
„(...) Apelujemy do Pana Prezydenta, aby nie utrudniał naszej działalności związkowej, traktował nas po partnersku, nie straszył podejmowaniem kroków prawnych i nie upatrywał w nas swojego wroga, gdyż nim nie byliśmy i nie jesteśmy (...)” – napisali związkowcy z MZK do prezydenta Wojciecha Bakuna. Sytuacja ekonomiczna u miejskiego przewoźnika jest nadal bardzo zła.
fot. Mariusz Godos
„To nie związkowcy zasiali strach, tylko Pan Prezydent jako reprezentant właściciela spółki, mówiąc wielokrotnie, że np. nie dofinansuje spółki, że nie da ani złotówki więcej. Taki przekaz dla każdego jest jednoznaczny” – napisali w piśmie przewodniczący związków zawodowych w MZK sp. z o.o.

Od wielu miesięcy trwa wymiana pism na linii władze miasta – związki zawodowe działające w tej miejskiej spółce. Pod koniec lipca br. ich przewodniczący Donald Krzysik i Kazimierz Dudziak wystosowali kolejny dokument na ręce prezydenta miasta Wojciecha Bakuna (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
34 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Tadeusz 79.191.58.51 20.08.2019

Trochę się dziwię,ze Pan Prezydent nie bierze sobie do serca wytycznych przekazanych Mu do realizacji przez związkowców MZK.

Przecież oni chca jak najlepiej .

 Dla siebie.


user
mk 91.193.208.66 16:21:51 21-08-2019

Typowe lewackie , czyli fałszywe zachowanie  . Zgiń , przepadnij  gadzie 

user
Chłop z miasta 81.161.192.181 06:26:14 29-08-2019

To trudnu bedziemy chodzić nugamu t tyj dziurzy

user
Emilia 31.183.183.2 20.08.2019

Tadeusz -zmień lekarza trolu

user
hasler 157.25.108.96 22:51:00 20-08-2019
PISoBOLSZEWICKA kurtuazja w akcji.
user
Wow 5.173.93.182 20.08.2019

Chcieliście Bakuna i tą jego elite "wykształconych" ludzi to macie ! Panie Bakun kilka rad ponieważ nie jest Pan mieszkańcem naszego miasta radze wsiasc w samochodzik i pojezdzić np po niektorych miejscach w miescie i zobaczyc co sie dzieje w mieście. Ciekaw jestem czy choc raz jechal Pan autobùsem u nas w Przemyślu (no bo Pana miasto to nie jest z racji miejsca zamieszkania). 

user
Ddd 5.173.53.142 22:16:24 20-08-2019

Dżizas Grzesiu idź na spacer bo ta Twoja frustracja Ci nie sprzyja ????

user
Bolek 5.173.52.236 20.08.2019

Jeszcze mało ? za robotę się brać, a nie wiecznie narzekać MZK twór komunistyczny 

user
mk 91.193.208.66 16:22:46 21-08-2019
Idioticous , debiluuus
user
Romek 5.173.52.236 20.08.2019

I bardzo dobrze że nie da są ważniejsze rzeczy jak wieczne dokładanie do tego zbędnego molocha.

user
jesteś zbędny Bolek/Romek 185.25.123.239 22:04:34 20-08-2019

Zamilcz durniu.

user
scd 31.183.172.14 20.08.2019

Bolek,Romek czy nie widzisz że wyświetla sie Twoje IP?daj sobie spokój

user
Bolek 5.173.52.236 21:17:29 20-08-2019

Piszemy z kurii mamy tylko jeden telefon

user
Paczkowóz 88.156.141.127 20.08.2019

Związkowcy źle mi się kojarzą. Kiedyś w Przemyślu zaorano państwowego monopolistę listowego na literki PP. Oczywiście zadbali a jakże o swoje stołki.

user
Szofer 81.161.203.146 20.08.2019
Taka bieda w tym Przemyślu że miasto nie stać na komunikację miejską. Kierowcy pracują za najniższą krajową, to z czego urwać?Nic się tu nie dzieje, miasto się nie rozwija nie ma kogo wozić poza emerytami i rencistami którzy jeżdżą i tak za darmo lub półdarmo. Utopia. 
Jak Prezydent nie da kasy na dalszą działalność mzk to gwarantuje że mohery zrobią mu wizytę w UM i to będzie jego koniec.
user
Zdołowany przemyski obserwator 46.134.113.221 20.08.2019

Listy poleconego czy zwykłe, może SMS, są jeszcze emaile

Ludzie czy nie rozumiecie że Bakun i jego marna ekipa  służąca obecnie mieszkańcom mieściny to gołodubcy którzy z woli Przemyślaków czyli suwerena objęli stery władzy. A jak to wygląda to widać na codzień, nie posadzone ani jednego za wyjątkiem rynku kwiatka na rondach czy skrzyżowaniach ulic, niemal zniknęły ekipy sprzątające i koszą cy trawę w centrum zadupia, nie widać od miesięcy śmieciarek czyszczących ulice, o dawnych podlewać kach można pomarzyć, historia. Wystarczy wejść do podcieni w rynku które służą za publiczny kibel, smród nie do zniesienia, o obszczanych i nie odnawialnych od lat ścianach nie wspomnę. To tylko nieliczne przykłady body Bakun owej a wy chcecie dopłat czy dotacji do MZK. Przecież wasz opatrznościowym mąż stanu, poseł na Sejm obecnej kadencji z Kukiz 15 od którego czmychnął gdyż marna jednosezonowa  partyjka się rozpadła od początku mówił, nie ma pieniędzy na nic, jedynie spłata długów po Chomie, stąd kolejny kredyt na kwotę 35 mln ale to jedynie na spłatę długów. Jednak życzę sukcesów w pisaniu listów do Bakuna a odpowiedź jedna, nie ma pieniędzy, może kiedyś, w tym roku nie ma na nic kasy. Ale wola suwerena była jednoznaczna, Wojtek, Wojtek, Wojtek więc macie Wojtka   tylko nie ma i nie będzie na nic pieniędzy a Kuchciński pamięta, nie mściwy a pamiętający. Wystarczy dla przykładu Jarosław, za pokorę już dostali 140 mln na rozwój powiatu, na boisko sportowe 16 mln. A Polonia nie ma pieniędzy na puszkę lakieru czy farby by pomalować zardzewiałą i wypłowiałą bramę wejściową o tych trybunach szkoda wspominać. Ale moje stałe motto, jacy wyborcy taka władza  jaki pan taki kram. Pozdrawiam rozkwita jący Jarosław i Panią poseł obecnie minister Joannę Szmidt Rodziewicz , zasługujecie na taką reprezentantkę, a Jarosław na dużą kasę. 




user
hasler 157.25.108.96 20.08.2019
Słychać kwik odrywanych od koryta PISoBOLSZEWICKICH pieszczochów.
user
brat PIT 185.38.225.7 20.08.2019

Do zdołowanego przemyskiego obserwatora  z krótkim żołnierskim przesłaniem spierd...j.  Ciągle narzekasz ,a to na Chomę a teraz na Bakuna. Czep się towarzysza luft-marszałka lub towarzyszki -rzuconej na odcinek administracji rządowej z odcinka zdrowia- "wybitnych postaci" jedynie słusznej PARTII rządzącej, które miały realny wpływ na to co można było wesprzeć w Przemyślu przez ostatnie 4 lata. Niestety lokalne "Nikodemki"  odwzorowane w powieści Tadeusza Dołęgi -Mostowicza, po blamażu w samorządowej kampanii wyborczej dalej czerpią "frukty" z "DOJNEJ ZMIANY". NEOKOMUNA- BMW  ( Bierna Mierna Wierna)   


user
Do brata pi przemyskieg 46.134.113.221 07:40:00 21-08-2019

Mam drogi durniu jako suweren prawo do subiektywne oceny działalności wycieranej w wyborach powszechnych władzy a właściwie ludzi którzy na każdym szczeblu powinni jak najlepiej służyć społeczeństwu szczególnie lokalnemu. I ty niezależnie czy jesteś bratem pit   , może bratem zakonnym, a raczej bratem pic tego ani mnie ani innym nie odbierzesz, nawet wypisując swoje wierne brednie  widać żeś ciemna strona mocy. Skoro jednak jesteś pospolitym chamem, młodym jak domniemam po poziomie wpisu więc odpowiem na twoim poziomie słowami Marszałka Piłsudskiego, pocałuj mnie w dupę. 

user
police 194.120.84.9 21.08.2019

Ludzie wy wiecie, ze nie jestescie anonimowi w sieci? to ze zmienicie sobie nick to nic nie zmienia

user
Shaytan 31.182.55.131 21.08.2019

Do wszystkich "ujadających " speców od bolszewi ,koryt i ziomali od trolli i krasnoludów !?

MZK ostatnio została zasilona pieniędzmi z innych spółek miejskich na zasadach "dobrowolnych " cegiełek (kilkaset tysięcy każda) pomysł "novatorski" z ratusza !!!

Modernizacja ciepłowni MPEC Przemyśl - w optymistycznej wersji ciepło wzrośnie o 50% w realnej o 80% !?

Miasto nie powstanie z kolan tylko zaliczy pad na ryj i to już niedługo.

Nieoptymistycznie  a owszem !!! 

Obrzucanie się nawzajem "kupą" to takie odprężające - prawda ?!

user
y 94.40.44.230 21.08.2019

będą narzekać na Przemyśl a nie wyjdą do śmierci poza swój grajdół, przecież jest tyle możliwości w innych miastach tylko trzeba ruszyć tyłek i działać a że Przemyśl pada to już inna bajka i tu nie pomoże taki czy inny prezydent czy rada miejska...

user
Marek 185.38.225.7 16:06:59 21-08-2019

Żenada żenada za te władze. Miejskie

user
mk 91.193.208.66 16:07:02 22-08-2019

mając" odpowiedni  wiek " sam wyjedż poza miasto . 

user
mk 91.193.208.66 21.08.2019
Tak wygląda często i gęsto  zemsta. tak zemsta . Chciei sie - zwłaszcza ci najmłodsi , odegrać na władzach PiS-u i wybrali  Bakuna z Kukiza - 15. Nie analizując jego  doświadczenia /brak lub prawie żadnego / , za to kierując się ślepo  odwetem  . No i nic dodać , nic ująć  efekty widać  . Tylko trzeba prezydentowi  przypomnieć / chyba pamięta  albo udaje ,że zapomniał że po upływie 9 - ciu miesięcy po wyborach samorządowych - a upłynęło już 10 miesięcy , można przeprowadzić  zgodnie  z prawem REFERENDUM odwołujące prezydenta i Radę Miejską . Czyli  krótko mówiąc NOWE WYBORY SAMORZĄDOWE. TYLKO PYTANIE  CZY ZNAJDZIE SIĘ KTOŚ W MIŚCIE  I TO ZORGANIZUJE , A NIE BĘDZIE SKRZECZAŁ I NARZEKAŁ
user
Tadeusz 79.191.58.51 17:38:42 21-08-2019

Rozumiem,ze tęsknota za korytem jest naprawdę wielka.

Ale odcinanie od koryta to jeszcze proces nie zakończony.

Nadal trwa i bedzie trwac.

A Panu Bakunowi może i nie wszystko wychodzi tak jak chciał.

Ale ważna jest jest świadomość mieszkańców,że poprzednicy z miasta zrobili kloakę skażoną zarazą.

Pan Bakun powoli ją zasypuje i unicestwia i to juz jest sukcesem.

Teraz jest szansa,ze miasto się odrodzi co prawda w bólach  ale  bez żadnych objawów  nikczemnych objawów chorobowych

user
123 37.109.33.234 19:08:09 21-08-2019

PiS dla Przemyśla przez ostatnie 16 lat nic nie zrobił, teraz ma szansę się wykazać :)

user
Ap 31.183.181.6 18:20:11 24-08-2019

A co do tej pory BAkunowi wyszło?  Wydaje się że nic!

user
Ja 188.146.229.99 22.08.2019

Szedłem spacerem na Kazanowie jak odjężdżał autobus z pętli. 

Wieczorem. Jeden kierowca i jeden pasażer. I co wymyślisz, nie ma ludzi. Ot cała prawda. Takie miasteczka w całej Europie upadają. 

Za duże żeby w miarę funkcjonować a za małe żeby przyciągać młodych. Żaden Bakun nie pomoże, żaden. 

user
mk 91.193.208.66 16:12:01 22-08-2019
Rozumiem - ale oczywiście ,że za chwile zaprzeczysz , iż jestes  za  za czym , likwidacją  miasta,  za  zaoraniem   ,  zasadzeniem drzew? Czy znasz jakiś okres  w dziejach  Europy , gdzie nie byłoby małych - jak powiedziałeś miasteczek?. Pomyśl , zanim coś napiszesz .
user
mat 194.120.84.9 22.08.2019

Czasy sie zmieniaja - ludzie czesciej jezdza samochodami - bo ich na nie stac. Ludzie w Przemyslu jest mniej - co jest tu trudnego do zrozumienia? Mamy doplacac do nierentowanej komunikacji tak jak do wegla?

user
Gvvvv 37.47.74.79 02:20:17 23-08-2019

dolish pan

user
mat 194.120.84.9 13:45:51 23-08-2019

co robie?

user
Ja 37.30.19.126 23.08.2019

Oczywiście, masz rację, nie upadają tylko podupadają. 

Ale to chyba marne pocieszenie w tej sytuacji. 

nr 37/2019
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium