Życie Podkarpackie nr 34/2019 Życie Podkarpackie nr 34/2019

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 238/2019, Poniedziałek 26 sierpnia 2019 r., Marii i Zefiryny
Opublikowano
Przemyśl
Czy Marek Kuchciński straci tytuł honorowego obywatela miasta?
9 sierpnia br. przemyślanin Marek Kuchciński złożył dymisję z funkcji marszałka Sejmu RP. To pokłosie sprawy związanej z ponad setką lotów rządowymi samolotami, podczas których podróżowali z nim m.in. członkowie rodziny. Jeszcze przed złożeniem rezygnacji przez M. Kuchcińskiego do Biura Rady Miejskiej w Przemyślu wpłynęła petycja o pozbawienie go tytułu Honorowego Obywatela Miasta Przemyśla.
fot. zbiory własne
Czy były marszałek Sejmu RP Marek Kuchciński straci tytuł Honorowego Obywatela Miasta Przemyśla?

O tej sprawie przez wiele dni głośno było w mediach wszelkiej maści. Kwestią „lotów Kuchcińskiego” żył cały kraj. Urodzony w Przemyślu były już marszałek Sejmu RP długo nie ustosunkowywał się do szeregu zarzutów, które kierowali pod jego adresem przede wszystkim posłowie opozycji parlamentarnej (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
34 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
g 188.146.99.80 13.08.2019

honorowy to on nie jest na pewno...

user
g 188.146.99.80 13.08.2019
Teraz to już równia pochyła...
user
miczurin 5.173.56.100 19:33:06 13-08-2019
Nie jestem tego pewien, przecież już dostał "jedynkę" w Krośnie na najbliższe wybory.
user
volverine 5.173.56.100 13.08.2019

Przepraszam, jaki tytuł może stracić ????  Honorowego obywatela ??? , o jakim honorze mowa w przypadku tego osobnika.

user
gosc 79.191.58.114 13:56:04 14-08-2019

widze ze volverine udzielasz sie nawet w rybnickich koncertach, od rybnika po przemysl masz zasieg .

user
Spryciula 5.173.52.135 13.08.2019

Kochana Platformo. A wiec po roku rządzenia naszym mieście w sposób gorszy niż tragedia macie okazje pokazać ile wasze słowa sa warte. Rok temu obecna Przewodnicząca mówiła o Marszałku bierny mierny ale wierny. Tym samym ten łańcuch ktory Pani trzyma (a zdecydowanie on Pani ciąży) ma Pani okazje pokazać i Pani klub ile jesteście warci w Przemyślu ile znacza wasze słowa i obietnice. A wiec co odbierzecie tytuł Honorowego z tym waszym "śmiesznym koalicjantem" ? Liczac matematycznie macie przewage w głosowaniu no ale ... w mieście słychać że wasza wiedza i elokwencja nie jest na najwyższym poziomie :-) 

user
Matematyk 5.173.68.55 20:09:52 13-08-2019

Jaka wiedza i elokwencja ! Tam matematyka co u niektórych jest kulą u nogi !!!

user
Zasępiony przemyski obserwator 46.134.84.107 13.08.2019

Myślę jednak że przed odebranie tego tytułu uroczyście i nieco w pośpiechu  wręczanego przez Chomę jako ówczesnego włodarza Przemyskiej na mieściny w asyście Zaleszczyka przewodniczącego RM i innych pisowskich bonów należy jednak przyjąć od byłego już Marszałka Koronnego Marka Tadeusza wyjaśnienia co przez całe dekady publicznej działalności zrobił pozytywnego w sensie ekonomicznym i gospodarczym dla naszej mieściny gdyż samo rozsławianie naszego miasta na zewnątrz to jednak za mało. A jak to rozsławianie wyglądało to każdy mógł zobaczyć oglądając posiedzenia Sejmu, każde niemal zdanie wypowiedziane przez tego Marszałka wywoływało awanturę lub salwy śmiechu. Pomijam te lotnicze wyczyny ale powinien jednak jako wice wojewoda podkarpacki a następnie wieloletni poseł na Sejm RP jednak przed kolejnymi wyborami rozliczyć się z działalności na rzecz swojego suwerena   poinformować ilu ściągnął inwestycji i inwestorów , ile pieniędzy pozyskał Przemyśl na infrastrukturę i rozwój z jego inicjatywy, co zrobił by zatrzymać młodych ludzi przed emigracją i nie chodzi o Piechura, Ułana czy konika chodzi o konkrety a nie picu, picu na wzór Chomy. Jeśli zechce mówić w co osobiście wątpię można jeśli się okaże że nie zrobił nic pozytywnego dla mieściny rozpocząć proces odebrania temu bohaterowi powietrznych ekstapad tytułu honorowego, choć piszę to z ciężkim sercem mając całe życie jedną zasadę a to, nigdy nie kopać leżącego. Pisałem zawsze o Kuchcińskim negatywnie ale gdy posiadał realną władzę  w Polsce i Podkarpaciu jako drugi po Bogu. A teraz, no cóż skoro suweren tak zdecyduje, przykre. 

user
nie siunek 31.128.16.45 21:59:49 13-08-2019

Co wy tak na siłę robicie z Przemyśla pępek świata. Zobacz jak całe Podkarpacie skorzystało dzięki Marszałkowi z Podkarpacia, miasta miasteczka, wioski. Wam nikt nie dogodzi, myślicie że teraz będziecie mieć lepiej ?, właśnie przykre.

user
Tadeusz 79.191.70.113 13.08.2019
To jest oczywiste.Jak godnie i pompą wręczono dokument o honorowym obywateluto obecnie też z pompą powinien byc ten tytuł nie odebrany ale nastąpic powinno honorowe skreślenie by pozostał trwały świat w ksiedze honorowych obywateli Przemyśla z adnotacją dlaczego został pozbawiony tegoż tytułu.
user
brat PIT 185.38.225.7 13.08.2019

Wstyd i kompromitacja TKM. Miał być umiar i pokora. Wystarczy nie kraść tak krzyczała "becia"27 do 1.

user
nie siunek 31.128.16.45 22:02:32 13-08-2019
Właśnie pokazujecie wy TKM ale to ma krótkie nogi...
user
Tadeusz 79.191.70.113 13.08.2019

A może "Ksiega wstydu miasta Przemyśla"

Skoro mamy Honorowych Obywateli Miasta Przemyśla a jest na co popatrzeć.

Nadszedł  czas by w naszym mieście założyć ksiege wstydu.

Umieszczać w niej obywateli naszego miasta za których się nasze miasto wstydzi.

Przypuszczam,ze mamy już jednego kandydata .


user
TSA 94.40.75.201 21:20:28 13-08-2019

Chyba co najmniej już dwóch !!!

user
nie siunek 31.128.16.45 22:03:37 13-08-2019
Zacznij od siebie ...
user
Nick 31.60.55.210 13.08.2019

A kto temu jjjjaaakale tytuł nadał? Ja sie od wielu lat wstydzę za tego jego. Pislandia. SIO!!!

user
nie siunek 31.128.16.45 22:05:14 13-08-2019
to na wschód lub do Łukaszenki, tak ci będzie najlepiej...
user
TSA 94.40.75.201 13.08.2019
A mi szkoda tylko Pana Prezesa, któremu to Członek przysporzył goryczy, frustracji, męki pańskiej i innych zgryzot. Tak to w sumie jest jak burak dorwie się do władzy.
user
Pisiur 81.161.203.143 07:33:13 14-08-2019

Sam jesteś burak bo pasujes. Mi do P O tam sami tacy

user
TSA 94.40.75.201 19:05:43 14-08-2019

Pisiur, co za bzdury !!!

user
Historykk 37.248.250.29 14.08.2019
Będą o nim opowiadać na historii, że taki M. Kuchciński był marszałkiem i co odstawiał w Sejmie. A poza nim lubił lotniska.
user
Tadeusz 79.191.70.113 14.08.2019

Te spekulacje to istna fanaberia.

Fakty mówią co innego.

W świetle oficjalnych"faktów"

Pan Kuchciński został zdymisjowany za niewinność.

Ale coraz więcej "faktów" jednoznacznie przekonuje nas,ze była to"honorowa abdykacja"czasami spotykana wśród ludzi"honoru"

Specyficznego honoru.


user
jarosław 94.40.49.2 14.08.2019
Co się czepiacie! Nikt tak nie rozsławił Przemyśla jak on, postawić mu pomnik na jakimś statku powietrznym jak patrzy z góry np na rynku;-)
user
Kajtek 195.136.178.205 14.08.2019

A kto to jest ten kuchciński czy jak mu tam? Co on reprezentuje, czy warto się tym czymś zajmować? Nie sądzę.

user
gość 78.131.160.100 15.08.2019

Powinien mieć tytuł honorowego dupcingera Imperium i innych przybytków na Podkarpaciu.

user
Bazyli 185.239.43.6 15.08.2019

Dobrze,że nie będzie już latał, bo moje kury przestały się przez te samoloty, nieść. Obserwuję tego osobnika  od dawna i moim zdaniem to zwykła menda . Nie chciał zwrócić nagrody, pomimo , że wszyscy jego koledzy zwrócilo. Pertraktował z banderowskim pomiotem Szuchewyczem. Wydoił Państwo Polskie maksymalnie jak się tylko dało. Jaki to przykład dla młodzieży . Wstydzę się tego osobnika.

user
hasler 157.25.108.96 15.08.2019

Ten przypadek , w całej okazałości i dokładnie oddaje kadry i ludzi PISoBOSZEWICKIEJ zarazy która trawi kraj o nazwie bolandia.


Normalny, myślący człowiek żyjący z pracy na was leje PISoBOLSZEWICKIE kreatury, oszuści i złodzieje.



user
Polak 31.128.16.45 18:17:50 15-08-2019

marny człowiecze, normalnie żyjący, pracujący Polak popiera ten rząd i PIS w ponad 50 % co widać w wyborach do parlamentu Polski w 2015 do parlamentu europejskiego i rosnącym poparciu do wyborów jesiennych.  Złodziei szukaj wśród swoich lewaku.

user
abc 185.25.120.101 16.08.2019

Jeszcze chwila, a w Przemyślu byłby port lotniczy.

user
Pjoter 85.89.174.196 17.08.2019


user
mk 91.193.208.66 18.08.2019

W sobotę podane  dane dotyczące lotów her Thuska - 473  do domu . Borusia  . byłego tzw. marszałka /  kilkaset , tylko ,ażeby wyprowadzi c i nakarmić pieska.  Kopaczka  około 100 lotów do domu . CZEMU O TYM ANI REDAKCJA   NIE WSPOMINA ,ANI KRZYKACZE  , AWANTURNICY/  Kuchcinński zapłacił , chociaż  nie musiał  , a jak inni . A czy poprzednia tzw. władza zapłaciła ? CZY PO ZAPŁACIŁO ? 

user
Ast 31.0.70.138 19:24:34 18-08-2019

Jak to możliwe, że dało się ujawnić loty poprzedniej władzy, a nie da się ujawnić wszystkich obecnej?  Zapłacił? Ha ha ha 

user
hasler 157.25.108.96 00:34:41 20-08-2019

Tylko PISoBOLSZEWICKI idiota może porównywać loty premiera rejsowymi samolotami za 463 tys. zł z podniebnymi taxówkami ogrodnika i jego pociotów , towarzysza podłej zmiany za 2 mln zł.


Ale czego oczekiwać od beneficjentów socjalu + skoro nawet nie maja pojęcia że tytuł i funkcja przysługuje tylko na terenie sejmu ?



user
Ewa 83.31.150.212 18.08.2019

A tak naprawdę zrobił  Kuchcinski karierę jak Nikodem Dyzma i teraz sam się z nas śmieje hahaha 

nr 34/2019
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium