Życie Podkarpackie nr 34/2019 Życie Podkarpackie nr 34/2019

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 238/2019, Poniedziałek 26 sierpnia 2019 r., Marii i Zefiryny
Opublikowano
Przemyśl
Nici z galerii. Plac Rotmistrza Pileckiego na sprzedaż
Przez kilka lat na placu Rotmistrza Pileckiego, znajdującego się przy ulicy Jagiellońskiej w Przemyślu, widniała tablica z informacją „Tu powstanie Galeria Przemyśl”. Od kilku tygodni na tej samej tablicy widnieje napis „Na sprzedaż”.
fot. Mariusz Godos
Przez kilka lat na placu Rotmistrza Pileckiego, znajdującego się przy ulicy Jagiellońskiej w Przemyślu, widniała tablica z informacją „Tu powstanie Galeria Przemyśl”. Nie powstanie. Teren został wystawiony na sprzedaż.

Zapowiedzi były bardzo szumne. Był 2009 r. Firma Polimeni International planowała stworzenie nowoczesnego centrum handlowego. Galeria Przemyśl, bo taką roboczą nazwę miał nosić obiekt zajmujący powierzchnię ok. 10 tys. m kw., pomieścić miała 50 lokali handlowo-usługowych (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
18 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
gosc 79.191.58.114 14.08.2019


a czyj to był plac, ze został sprzedany i kiedy? 

user
Giga 83.31.74.217 20:09:30 14-08-2019

To jest własność spółki amerykańsko-izraelskiej "POLIMENI" z siedzibą w Gdańsku - sprzedane było na samym początku XXI wieku! W 2009 roku nastąpiło jakieś ożywienie i chcieli budować inwestycję pod nazwą "Bazary Jagielońskie", potem "Galeiia Jagiellońska'.... ale od początku było wiadomo, że niewielkie ambicje mają, bo chcieli budować w centrum takie "budy" typu Biedronka, Lidl itd... 

user
Że tak powiem 81.161.203.118 18:15:38 17-08-2019

Miasto sprzedało plac firmom McDonalds i Kredytbank i razem z nimi miało zagospodarować teren. Miał powstać punkt handlowy McDonalds oraz bank Kredytbanku, a miasto miało partycypować w budowie drogi łączącej u. Mniszą z ul. Sportową. Niestety, ale Kredytbank się wycofał z budowy i na placu został McDonalds i miasto, które nie chciało w tej sytuacji sfinansować drogi. Po jakimś czasie obie działki wspomnianych firm kupiła firma Polimeni i dostało zgodę na budowę, którą de facto rozpoczęła na papierze, lecz po czasie jak widać nie była zainteresowane budową galerii. Drzewa usunięto, a część przesadzono, w tym czarny bez, co świadczy na korzyść władz, bo dbała o zieleń. Przesadzić czarny bez to trzeba kochać przyrodę, że tak powiem. 

user
ATWA 94.40.75.201 14.08.2019

Na jaką znowu k... sprzedaż ?!? To jest jeden z ostatnich terenów zielonych w mieście i trzeba go bronić rękami i nogami !!!


DRZEWA W MIEŚCIE. PO CO DRZEWA W MIEŚCIE? - EKOLOGIA.PL


YOUTUBE.COM - CHROŃMY DRZEWA - ANDRZEJ BRUDZIAK


CHRONMYDRZEWA.PL

user
Giga 83.31.74.217 20:10:39 14-08-2019
Plac został sprzedany ponad 15 lat temu spółce "POLIMENI"- amerykańsko-izraelskiej... tylko nic nie chciała tu budować bo rynek polsko-ukraiński siadł...
user
przemyski obserwator 83.31.137.108 14.08.2019

Nie z tyłu a w  tyle. Przemyskie dziadostwo i przemyski syf jest skandalem wstyd aby 45 tysięcy euro miasteczko bije na głowę pod każdym względem dawne niemal 70 tysięczne miasto  wojewódzkie. Niestety drogi przemyski suwerenie dzięki wam mieliśmy  i mamy jeszcze nadal Kuchcińskiego, 3 innych sejmowych muszkieterów, Chomę i obecnie Bakuna który powinien pamiętać że również przez 3 lata był Panem posłem. A efekty tych wyborów jak widać słychać i czuć, przemyska mieścina upadła zaś np. Jarosław rozkwita. Gratulacje dla wyborców pani poseł obecnie minister Joanny Szmidt Rodziewicz  która dla Jarosławia przez kilka lat zrobiła więcej o wiele więcej niż Kuchcińskiego przez dekady o innych nie wspomnę bo szkoda czasu. Oj przemyski suwerenie zasługujecie na takich przedstawicieli, ba odchodzą zadowoleni z siebie, swoich osiągnięć bez jakiegokolwiek rozliczenia się że swojej działalności i efektów przed suwerenie, a suwerena obojętny, śpi. A  efekty jak czytamy w kolejnych wydaniach Życia, redaktorzy szczególnie Godos mają tego dziadostwa dosyć bo przez całe lata byli bardzo oszczędni w krytyce politykierów szczególnie oszczędzania Chomę i wielkiego Marszałka koronnego licząc naiwnie na jego wielkie zdolności zdobycia dla Przemyśla większych środków na rozwój a mamy to co mamy czyli wielkie gówno. Za to Choma i przemyska pisowskich rada bezradna obdarzyli go zaszczytnym tytułem honorowego obywatela przemyskiego zadupia. No cóż mamy to co mamy, a co mamy jedynie spłata długów po poprzednikach nieudacznikach a dalej pusta kasa i



nieustanne powtarzane jak mantrę na nic nie ma pieniędzy bo musimy spłacić ponad 150 milionów długu, pytam a kto spłaci za was panie Bakun obecnie zaciągnięty ok. 35 milionowy kredyt poparty niemal bez sprzeciwu przez obecną równie bezradną radę. Tyle naprędce bo szkoda czasu i słów moje stałe motto, jacy wyborcy tacy przedstawiciele jaki pan taki kram. Gratulacje dla jarosławskiego suwerena, znam to ładne miasto zawsze było krok do przodu przed moim Przemyślem co stwierdzam z zażenowaniem i przykrością.  A z Przemyśla to jedne wielkie nicie.

user
hasler 157.25.108.96 13:04:51 15-08-2019

Mógłbyś zaprzestać tego kopiuj/wklej PISoBOLSZEWICKI dziciaku ?


POzdrowienia z lotu , skromność , umiar i POkora państwo Kuchcińscy się kłaniają.

user
abc 81.161.203.140 22:43:35 16-08-2019

"...jacy wyborcy tacy przedstawiciele...", bez przesady, możliwość wyboru często też bywa mocno ograniczona. Inna sprawa, to rozbieżność między deklaracjami przedwyborczymi, a działaniami po wyborach (kto to przewidzi do końca?). A tak poza tym, to zresztą tekstu się zgadzam ;-)

user
Ja 83.31.70.198 15.08.2019

Kolego ATWA a ty ile posadziłeś drzew liściastych nie owocowych na swojej działce-nieruchomości? 

Przydałyby się innym mieszkańcom miasta. 

user
mieszkaniec 5.173.37.32 15.08.2019

A gdzie jest prokurator?

user
Riposta przemyski ego obserwatora pod adresem haslera 46.134.84.107 15.08.2019

Do durnia haslera, cieszy mnie zainteresowanie moimi wpisami, myślę że wyciągniesz wnioski przynajmniej nauczysz się pisać i czytać ze zrozumieniem bo z twojego  wpisu bełtu myślowego nic nie zrozumiałem. 

user
Maria W. 31.183.227.238 16.08.2019

Panie Prezydencie  M.Przemyśla proszę kupić ten plac i zrobić prawdziwy skwer z fontanną ,nie gdzie wypocząć w mieście mało ławek. A tam rośnie najładniejszy dąb w mieście przykujęmy się w jego obronie. 

user
Racjonalny przemyski obserwator 46.134.84.107 02:28:22 17-08-2019

Popieram inicjatywę, myślę podobnie co niejednokrotnie wyrażałem swoich wpisach internetowych. Niestety Bakun prowadzi politykę samorządową z woli wyborców czyli suwerena niemal identyczną  jak Choma czyli trwania i przetrwania kolejnego roku czy kadencji bez wizji rozwoju już niestety przemyski ego zadupia na zasadzie jakoś tam będzie., może się uda, a może jakieś pieniążki spadną z nieba w postaci many  bez konieczności większych starań celem pozyskania w formie dotacji celowych  czy unijnych ale tu potrzeba inicjatywy, objazdu niemal wszystkich ministerstw, nieustannych zabiegów i starań a nie jedynie działań zza biurka i pozorowanych zmian w urzędzie, przez to nie dostanie ani przesłowiowego złamanego grosza. Do tego dochodzi zemsta Kuchcińskiego i prezesa za przegrane ostatnie wybory oni nigdy nie zapomną policzka jakiego otrzymali w Przemyślu dlatego można zapomnieć o wykupieniu tego dawnego małpiego gaju czyli dziadowski ego placu o zgrozo nazywanym im. Rotmistrza Pileckiego i innych potrzebnych inwestycyjkach bo o inwestycjach należy zapomnieć, po prostu Przemyśl jest mieściną upadł ą i wg mojej subiektywne oceny już się nie podniesie. A dlaczego, wystarczy pochodzić i poobserwować, zaś jedyną inwestycją od początku nazwijmy to rządów Bakuna jest barierka przy schodach w rynku ufundowana z prywatnych pieniędzy oraz ślimaczący się remont tego dziadostwa zwanego zielonym rynkiem. Ale wpis popieram choć  tryskającą fontannę w parku przy Jagiellońskiej włóżmy raczej w sferę marzeń nocnych i snów, Bakun wyraził się jasno, nie będzie na nic pieniędzy, a jedynie spłata ponad 150 milionowe go długu po rządach Chomy i pisiorów o czym świadczy planowane zaciągnięcie 35 milionowe go kredytu na spłatę poprzednich długów. Czy to nie jest dostatecznie jasne. 




user
Pjoter 85.89.174.196 17.08.2019


user
adsf 37.47.79.159 18.08.2019

wszystko co polskie należy zniszczyć , sprzedać , rozdać, oddać  . Tak wyglada polityka polska od 1989 roku

user
Jan 31.183.188.244 15:21:14 20-08-2019

Poruszyłeś sedno sprawy. Ta zaraza nazywa się  demokracja liberalna. Zafundowano nam  model polityczny z systemem wyborczym za pomocą którego  Polacy nie są  w stanie   rządzić sami sobą .        Zauważ też że przyjęty model doprowadza do upadku  jakiekolwiek firmy które pozostały, w których   Polacy  sami doprowadzają do upadku i destrukcji swoja firmę.   Taki  jest model zarządzania, prezesi,dyrektorzy , rady nadzorcze,doradcy   et.cet.   model dopuszczający funkcjonowanie w takiej firmie nawet kilkadziesiąt związków zawodowych/    patrz przykład:  szpitala wojewódzki  ,    W tym systemie nie mamy szans  na przetrwanie a na zmiany nam nie pozwolą.  Nie pozwolą ci którzy doprowadzili nasz kraj do takiego stanu, ci co przejęli nasz kraj.   Możemy tylko chodzić na  wybory i wybierać, obojętnie kogo nie wybierzemy nic się nie zmieni.   Jako naród  jesteśmy beznadziejni i skazani na bycie współczesnymi niewolnikami, tanią siłą roboczą.

user
Ja 83.31.246.229 18.08.2019

Dlatego też trzeba odkupić i zbudować muzeum. Będzie polskie, nasze, i te tłumy co wchodzą do muzeum na Berka-Joselewicza

rozbiją się na pół i będzie trochę luźniej na Manhattanie. 


user
ytre 37.47.110.92 15:03:11 18-08-2019

muzeum to masz w swoim domu i wystarczy

nr 34/2019
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium