Życie Podkarpackie nr 49/2019 Życie Podkarpackie nr 49/2019

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 341/2019, Sobota 7 grudnia 2019 r., Marcina i Ambrożego
Opublikowano
Przemyśl, Korytniki
Mieszkańcy Korytnik: Dzieci chodzą do szkoły poboczem, kiedyś dojdzie do tragedii! [WIDEO]
Jeszcze w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku, aby przeprawić się na prawy brzeg Sanu z Korytnik do Krasiczyna (i na odwrót) trzeba było korzystać z dobrodziejstwa kursującego promu. Mieszkańcy Korytnik walnie przyczynili się do budowy mostu. Dzisiaj mają żal, że ich postulaty są ignorowane przez miejscowe władze.

Mieszkanka Korytnik (imię i nazwisko do wiadomości redakcji): – Mieszkam tutaj od kilkudziesięciu lat. Pamiętam, gdy budowaliśmy most w Krasiczynie, to ludzie bardzo się angażowali. Nikt nie kalkulował, tylko pomagał. Bardzo dużo pracy wykonywaliśmy społecznie. Składaliśmy się po tysiąc złotych, aby most powstał. Mieliśmy zapewnienie, że nasze problemy będą zawsze poważnie traktowane przez władze gminne i inne samorządowe. Od pewnego czasu tak nie jest. Mam na myśli przede wszystkim brak poboczy i chodników przy drodze, biegnącej przez wieś, ale też brak chodnika od przystanku przy drodze głównej w kierunku serpentyn na Dubiecko (...)

fot. Artur Wilgucki
Najbardziej niebezpiecznie bywa w sobotę i niedzielę, kiedy drogą przejeżdżają setki samochodów w kierunku Krasiczyna.
artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
47 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
mk 91.193.208.66 09.08.2019

W/g prawa   po 9-ciu miesiącach po wyborach do samorządów  można legalnie zorganizować referendum w sprawie odwołania tzw"władzy" w każdej miejscowości   , nawet w samej W-wie. A  w tym miesiącu  / jest sierpień , jakby ktoś zapomniał /  mija nawet 10 miesięcy .

user
miastowy 185.25.123.239 10.08.2019

A po co żeście się tam budowali, wiązali życie z wiochą? Czy jesteście rolnikami, którzy sieją, orzą, hodują krowy, gnój z obory wynoszą, itp? Nie sądzę a skoro na wiosze zachciało się wam mieszkać, to teraz nie upominajcie się o MIEJSKĄ infrastrukturę. Chodnik po serpentyny, pewnie, jeszcze co, może na same Łazy albo dalej, do Reczpola.

user
Lol 213.146.59.8 09:54:30 10-08-2019

miastowy ale z ciebie pustak, mamy 21 wiek chlopie potomku chlopa ze wsi....

user
y 188.146.24.57 13:45:46 10-08-2019

to pokazuje że tkwisz jeszcze w średniowieczu mentalnym...

user
Roki 37.30.34.177 11:59:33 12-08-2019

Miastowy z ciebie taki że pewnie masz w ogródku u siebie 5 hektarów buraków. Debilu mamy 21 wiek także każdy chce żyć i mieszkać jak przystało na ten wiek. 

user
Tw 94.254.210.35 10.08.2019

Czwartą kadencję jest radnym i teraz się obudził że chodnika nie ma 

user
zaq 77.255.232.14 11.08.2019

Oj oj pan radny i jego żonka (wspaniały duet hehe) nie może nadal pogodzić się że nie jest wójtem i znowu grzebie . Daj se chłopie spokój bo i tak NIGDY nie będziesz wójtem.

user
Karolina 5.172.238.97 21:44:52 11-08-2019
Ile mogą rządzić te same osoby w gminie?  Czas na zmiany . Obecny wójt interesuje się tylko Pralkowacami  i Krasiczynem.  Resztę miejscowości ma gdzieś 
user
Matylda 5.173.65.54 22:42:09 11-08-2019

Karolina jakim Krasiczynem?W Krasiczynie drogi buduje się z pieniędzy funduszu sołeckiego na następne trzy lata mieszkańcy mogą sobie wybić z głowy planowanie jakichkolwiek wydatków na kulturę,sport,itp. bo są jeszcze trzy drogi do zrobienia.Chodnik w kierunku Komary przy drodze krajowej też pozostaje nieosiągalny chyba że za 3 lata co roku po kawałku będą robić z funduszu sołeckiego

user
Dani 94.254.148.127 11.08.2019

Chodnika niema bo wójt woli zatrudniać znajomych i ich rodzinę i im robić drogę do domu 

user
Małpa 37.30.23.14 20:50:43 11-08-2019

Święta prawda!!!! Wszystkie miejscowości i pracę w nich byle nie Korytniki!!!! Czyżby zemsta..?

user
Paweł 5.172.238.97 21:43:04 11-08-2019
Dokładnie tak. 
user
SzagMag 5.173.77.88 13:01:09 12-08-2019

Dokładnie tak jak piszesz.Nie tak dawno bo w roku bieżącym nowe sprzątaczki w szkole podstawowej obie rodzina,co dziwne na jedno miejsce pracy był ogłoszony nabór w formie podania do wiadomości w bip co jest rzadkością w tej gminie.Dziwne...bo np.wcześniej na podobne stanowisko w byłym gimnazjum naboru nie było,gdzie zatrudniono żonę pracownika urzędu,na  którego stanowisko parę lat wcześniej oficjalnego naboru również nie było.Z wiernie oddanej interesom rodziny,których to członków nie brakuje w samym urzędzie czy też instytucjach podległych urzędowi.Takich przypadków jest o wiele więcej,im dalej cofniemy się w czasie tym takich przykładów można mnożyć do znudzenia.Tradycja zawiązana jeszcze przez poprzedniego wójta można powiedzieć,ale czy ta tradycja może gwarantować funkcjonowanie urzędu bezstronnie?Oczywistym jest,że nie -ale nie dla wszystkich

user
Kasia 5.172.238.97 11.08.2019
Gdyby obecny wójt był dobrym wójtem,  myślę że już dawno by pomógł... Niestety patrzy tylko na swoje interesy.  Popatrzmy na wójta z z gminy  Krzywcza,  ile potrafił zrobić dla wszystkich miejscowości... Miejmy nadzieję, że interwencja pomoże. 
user
Szakal 37.30.34.177 12.08.2019
No niestety mamy takiego włodarza jakiego wybrała większość. Teraz tylko jest nadzieja że prędzej czy puzniej zajmie się tym prokuratura. Drogi są robione tylko tam gdzie pan B. ma swój interes i jego poplecznicy w większości w radzie. Ale jak to mówi większość jego ludzi gmina nie jest jeszcze zadłużona. 
user
jarek 89.144.222.102 12.08.2019

jak byl łuc sołtysem to były chodniki a wy sobie z małym chodniczkiem nie umiecie poradzic


user
Roki 188.147.34.135 12:36:15 15-08-2019

Luc nic nie osiągną sam. Łatwo przypisywać sobie tylko sukcesy. Mam pytanie a gdzie jest teraz wielki Pan radny. Można teraz sesję po oglądać na żywo i zobaczyć  jak reprezentuje nas były sołtys. Moim zadaniem lepiej robić coś niż nie robić nic. 

user
Bolu 94.254.148.177 21:28:23 15-08-2019

Ja oglądam sesję i pani sołtys nie widzę na sesjach a po 200 Zeta leci ale się interesuje wsią ????????

user
jarek 89.144.222.102 12.08.2019
działajcie słupy chodniki były sołtys porobił a wy co placzecie tylko
user
jarek 89.144.222.102 12.08.2019
sołtysowa nie radzi sobie smiech na sali ale imprezy umie robic
user
db 89.144.222.102 12.08.2019
a wojt pomaga korytnika tez tylko tzreba umiec zyc z ludzmi a nie jak pani sołtys tylko imprezy za wiejskie pieniadze a las zarosniety jak w afryce
user
Lech 188.147.34.135 12:41:34 15-08-2019
db wróć do szkoły. Po twojej pisowni widać że większość czasu spędziłeś w lesie o którym piszesz 
user
Stasiu 188.147.101.212 14:42:49 15-08-2019

Hola hola pan Łuc już wyciął wszystko w lesie co można było...,a pielęgnację lasu też miał daleko gdzieś ...i w opłakanym stanie zostawił to dla kolejnych rządzących wioską. I musieli za niego doprowadzić to do porządku.

user
db 89.144.222.102 12.08.2019
i tylko płacza ze wojt a sami nawet nie umia pisma napisac o chodnik jak był były sołtys wszystko było
user
Karolina 37.248.155.82 22:42:44 12-08-2019

Chyba nie masz pojęcia ile pism już było składanych.  

user
Zbyniu 94.254.148.177 21:56:53 15-08-2019

E Stasiu łuc jaki las przeją byłeś radnym trzeba było być sołtysem i robić porządek w lesie i nie teraz narzekać inni sołtysi spłacali długi za las a on bynajmniej z lasu coś porobił w wiosce idź buraku i zrób tyle co on

user
Jasiek 94.254.148.177 22:03:55 15-08-2019
W lesie jest wycięte kilka procent zapytajcie pani sołtys ma operat leśny bo taki musi być i jest od zawsze a jest nowy bo jak raz na zebraniu łuc pokazywał a się właśnie kończył co nie pani sołtys a może wójt potwierdzi ile jest wycięte i ktoś kto się niezna niech nie pisze popytajcie się w gminie co to jest operat leśny i macie leśników w wiosce 
user
Leśnik 94.254.148.177 22:05:04 15-08-2019
Rocznie można wyciąć w lesie ok 1000 kubików drzewa
user
as 89.144.222.102 12.08.2019
wioska jest posiadaczem 100 hektaru lasu przez 3 lata nic nie robili w lesie Las zaniedbany i zero kasy z lasu a były sołtys umiał wyciagac pieniadze z lasu i z gminy 
user
Witia 188.147.34.135 12:43:11 15-08-2019
Były sołtys z lasu zrobił sobie kostkę koło domu zgadzam się 
user
Zenek 94.254.148.177 22:09:41 15-08-2019

As ma rację 3 lata to ok 3 tyś kubików drzewa ile to kasy policzcie 

user
Niki 94.254.210.46 13.08.2019

Ale droga na tartak też zrobiona śmiech na sali zamiast destrukt dać na podsypkę gdzie indziej to już go wodą zmyła i mieszkańcy mają być zadowoleni w świetlicy też cyrk gdy by wójt się za to nie wziął i nie upomniał pani sołtys to by było tak jak kilkanaście lat temu dobrze że łuc odnowił bo by się zawaliła to był sołtys który umiał załatwić chodnik drogi i wieś prosperowała wykoszone przy drogach publicznych i pracownicy z gminy na pracach byli a teraz śmiech na sali tablice ogłoszeniowe się walą syf we wsi

user
Henio 94.254.204.20 13.08.2019

Panie radny Łuc wracaj pan na sołtysa bo w korytnikach dziada baby nie ma zostaw pan funkcję radnego bo wieś w długi popadnie tak jak za poprzednich sołtysów już pan spłacał długi wsi i podatki kilka lat do tyłu za innych a buraki które nie znają się na niczym pisma napisać nie umią się pchają na radnych i wysłowić się nie umią po podstawówce albo zawodówce elita koryteńska z pod sklepu

user
Witia 188.147.34.135 12:44:41 15-08-2019
Henio on tylko potrafi bajki pisać. 
user
Paweł 94.254.148.177 20:59:32 15-08-2019

Wirus a kto wioskę na nogi postawił kurasza kilkanaście lat temu był radnym co zrobił świetlicę wiejską odnowił chodniki zrobił to właśnie łuc jeszcze w korytnikach nie mieszkał jak drogę wojewódzką projekty robili tylko za kadencji kurasza łuc na nogi wieś postawił trzeba było na zebrania chodzić i decyzję podejmować i dzięki ludziom którzy go popierali to tak wieś rozwiną jak by był dalej sołtysem to i woda by była a nie blokowanie wody z tego co wiem przez kogoś ???? I studni nawet nie chciał dobrze że on ma wodę a ludziiom na wiosce brakuje w studniach wstyd

user
Kutas 195.136.177.221 13.08.2019

Państwo Kurasz nie potrafia zadbac o mieszkancow swojej wsi. Dzieci przychodzą do domow i skarżą sie na podziurawione siatki na bramkach naszego boiska. Oni nie chca dac nowych siatek na bramki a co dopiero chodnik wybudować śmiech na sali 

user
Polka 195.136.177.221 14:44:14 13-08-2019
Masz rację najpierw niech postaraja sie o rzeczy mniej wazne dla mieszkancow a pozniej biora sie za sprawy calej wsi
user
Borsuk 195.136.177.221 13.08.2019
Boisko jest w stanie oplakania dzieci chca pograc w pilke lecz na bramkach takjakby nic nie ma 
user
Qqqq 195.136.177.221 13.08.2019
Na boisko przychodzi raptem kilka osob lecz gdy byly by nowe siatki to zapewniam ze na boisku byloby więcej osob
user
Zets 5.173.52.120 13.08.2019

Panie Łuc każdy wie że te głupoty to pan pisze. Imprezy są ludziom potrzebne i trzeba pamiętać że wioska to ludzie a nie tylko las i pieniądze.

user
Zuzia 188.147.101.212 14:44:40 15-08-2019
Dokładnie tak!!! 
user
Cesio 94.254.148.177 22:12:17 15-08-2019
Zeta buraku wioską się nie rozwija a pieniądze wiejskie zamiast na drogi idą żebyś dupą z żonką poruszał
user
Henek 94.254.210.108 13.08.2019

Co że ludzie prawdę piszą że były sołtys coś robił to prawda i nawet imprezy leprze robił i dajcie mu spokój że ludzie wyrażają swoje zdanie co łuc ma takie małe dzieci ze na boisko chodzą śmieszne zajmijcie się wioską 

user
Zosia 195.136.176.113 21:02:21 18-08-2019

Lepsze imprezy hahahahahahaha ale śmieszne....

A p.Łuc jako radny niech się zajmie wioską w okręgu, w którym jest radnym!!! A nie ludzie do p.Kurasza z wszystkimi sprawami - mają swojego radnego,może czas zabrać się do roboty Panie Radny Łuc.

user
As 94.254.206.186 14.08.2019

Pani Karolina się pism napisała ooo  szpilki starła aż klapki jej zostały i obecny wójt coś robi i gmina nie na minusie

user
Ala 188.147.34.135 12:47:40 15-08-2019
As co robi. Pewnie jesteś też przy korycie spokojnie nic co dobre nie trwa wiecznie. 
user
Pani 5.173.201.177 14.08.2019

Bożenka ty się nie zastanawiaj kto pisze wymódl się i bież się za robotę mi na zebraniu też obiecałaś że droga na wygonie bendzie zrobiona i rów ma pani to załatwione zapraszam teraz po deszczu 

nr 49/2019
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium