Życie Podkarpackie nr 34/2019 Życie Podkarpackie nr 34/2019

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 238/2019, Poniedziałek 26 sierpnia 2019 r., Marii i Zefiryny
Opublikowano
Przemyśl
Komenda Główna Straży Granicznej w Przemyślu?
Deglomeracja zakłada przeniesienie części urzędów centralnych poza Warszawę. Ma to być szansa dla miast, które 20 lat temu straciły status wojewódzkich. Czy pomysł wejdzie w życie i Przemyśl skorzysta z tej zmiany? – Mamy odpowiednie miejsce na zainstalowanie takiej instytucji – zapewnia prezydent Wojciech Bakun.
fot. zbiory własne
Czy siedziba SG, centralnej instytucji, która na naszym terenie cieszy się ogromnym zainteresowaniem jako miejsce pracy, znajdzie lokalizację w mieście?
fot. Paweł Bugira
Prezydent Wojciech Bakun uważa delokalizację za świetne rozwiązanie.

Mamy odpowiednie miejsce

Prezydent Wojciech Bakun uważa delokalizację za świetne rozwiązanie, które sam proponował. – Pełniąc funkcję posła na Sejm RP kilkakrotnie podejmowałem ten temat, zwracając uwagę na korzyści dla mniejszych ośrodków z takiego rozwiązania. Czy nie jest sensowne, aby np. centralne instytucje górnicze znalazły się w Katowicach lub innym śląskim mieście albo morskie choćby w Gdyni? Podobnie naturalnym miejscem na siedzibę Komendy Głównej Straży Granicznej wydaje się nasze miasto i uważam, że nie wymagałoby to dużych nakładów finansowych (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
22 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Legionista 62.6.164.170 08.08.2019

Nie moj prezydent!

user
scd 31.183.172.14 08.08.2019

samolot już odleciał

user
mk 91.193.208.66 18:28:48 09-08-2019

Ale chyba  z tobą do wariatkowa  lub Brukseli. Prawdę mówiąc między nimi żadne j różnicy

user
Moje Miasto 94.40.75.204 08.08.2019

No tak aby więcej rodzinie i znajomym pracę załatwić,a przeciętny przemyślanin z wyższym wykształceniem nie ma szans na pracę w UM,ale znajomi po maturze dostają i w trakcie pracy dopiero zaczynają studia!!!, i tego nikt nie sprawdził brawo Przemyśl.

user
Roch 94.254.208.124 19:24:45 08-08-2019

Jakieś przykłady?

user
-plus 185.25.123.153 20:21:56 08-08-2019

niech wkroczy Pan Putin i w końcu zaczniemy wszystko od nowa

user
mk 91.193.208.66 18:29:27 09-08-2019
Frustrat  , nie pomyl  z kastratem 
user
leon 31.183.167.111 08.08.2019

juz nie

user
Swój 31.183.147.238 08.08.2019

A skąd pieniądze na remont Prezydent weźmie jak wziął pożyczkę na spłatę poprzedniej, miasto ledwo przędzie a on będzie remontował dla straży granicznej obiekt czy obiekty. Straż Graniczna ma swoje pieniądze i niech za swoje remonty sobie robi. Patrzeć jak miasto zbankrutuje. Szkoda że Pan Prezydent nie przekształca stare budunki na mieszkania dla najbardziej potrzebujących Przemyślan. Dla Ukrainców to ma mieszkania. Niech w końcu sciągnie inwestorów i będą wpływy do kasy i na kwiatki i koszenie traw wystarczy i nie trzeba będzie połowywać różne komisje. 

user
brat PIT 185.38.225.7 08.08.2019

Dość już nepotyzmu, kolesiostwa i kumoterstwa z Warszawy. Na miejscu w tej instytucji mamy nasz swojski i przaśny. Wara!!!! decydentom z Warszawy od naszych dzieci, żon, mężów szwagrów, zięciów, synowych, wujków, ciotek, chrześniaków i chrzestnych.

user
Tadeusz 79.191.70.113 08.08.2019

Co tam Straż Graniczna.

O wiele ciekawsze są  rozmowy dotyczące przeniesienia do Polski  a właściwie do Przemyśla Doliny Krzemowej.

Jak myślicie kto i czym oraz z kim  poleci je sfinalizować


user
mk 91.193.208.66 18:32:17 09-08-2019
Wytrzymaj do poniedziałku  . To tylko 2 doby / 48 godzin /  Dasz radę . W poniedziałek z samego ranka  do lekarza  , ale........ np . reumatologa , bo na główkę  za póżno
user
Ubawiony przemyski obserwator 46.134.84.107 08.08.2019

Kolejne brednie dla naiwniaków a młody Bakun jak dziecko w to uwierzył  ba nawet wydzielił miejsce na stacjonowanie komendy głównej. Przecież takie bajeczki już były i uwierzył w to Choma, mieli przenieść do przemyski ego zadupia kancelarię Sejmu wraz z posiedzeniami, miały być wielkie inwestycje, baseny, hale sportowe, lodowiska,  batalion wojsk OT i inne wspaniałe plany. A co jest  , obdarte z tynków kamienice i domy , obesrane i krzywe chodniki,  setki pustych dawnych lokali handlowych i usługowych, mieszkań i całych kamienic, 0 inwestycji i inwestorów, pustynia intelektualna i sportowa, brud smród i ubóstwo.  I do tego naiwna wiara w komendę główną SG w co błyskawicznie uwierzył nowy prezydent. Panie Kukiz a co zmieni się w Przemyślu gdy będzie ta komenda główna co jest oczywiście marzeniem ściętej pustej główki, tu trzeba nowych zakładów pracy, dużych inwestorów by zatrzymać ocalałą resztę młodych w mieścinie. Panie Bakun pół środki i udawanie rządzenia nic nie zmieni,  Przemyśl miastem upadłym pod każdym względem i już się nie podniesie, a wiara w KG SG jest wiarą w baśnie z tysiąca jednej nocy, bzdury. I do roboty, a nie kolejne kredyty na 35 milionów, kto za was będzie spłacać kolejne zobowiązania finansowe. A co w Przemyślu fajne to kolejne lody i nie we Fiore a u Szantera na Kazimierzowskiej, naprawdę dobre, polecam również Bakunowie dla otrzeźwienia z amoku wiary w bajki. 

user
stradivarius 89.68.175.84 08.08.2019

Biorąc pod uwagę, że komendant główny SG, urodzony w Przemyślu, tu ma rodzinę (powiązania ?), dość młody gość, ekstra i błyskawicznie awansujący za dojnej zmiany, promowany przez marszałka tysiąclecia, byłaby to jakaś szansa, ale - w sytuacji jaka zaistniała z byłym marszałkiem - gdy dojdą jeszcze prawdopodobne afery z wykorzystywaniem śmigłowca SG z Przemyśla do celów prywatnych, do lotów na kiełbaski i ogniska w Bieszczadach - to doopa zbita, nawet gen. Praga nie pomoże.

user
Pślak 37.248.250.168 09.08.2019

Tzw. pisowska metoda. Uwagę społeczeństwa przekierowujemy na innt tor. Wystarczy już tej jazdy z Kuchcińskim honorowym obywatelem Przemyśla. Zasłużony dla rozwoju badmintona haha.

user
Tadeusz 79.191.70.113 09.08.2019

To w tej formacji proponował pomocnik członka " dobrego prawa "wysokie etaty tym co wiedzą o burdelowych strukturach podkarpackich .

Nic dziwnego,ze chcą by główna struktura  formacji była w Przemyślu .

A jak bedzie to bedą też inwestycje np budowa burdeli i wysokie stołki dla wiedzących więcej też bedą.

Słowem świetlana przyszłość.

user
mk 91.193.208.66 09.08.2019
Tym wiecznie narzekającym anty -Polakom  to nawet najlepsza prostytuta by nie dogodziła. Oni to robią złośliwe , z całą premedytacją , złośliwością właściwą im .
user
gorszy sort 46.174.214.4 09.08.2019

Do mk  ty pisowski trollu! przestan obrazac ludzi na forum, jesteś oglupialym frustratem który pisze w kolko to samo! pisowska propaganda zrobila w mózgu  gowno

user
MK 91.193.208.66 16:50:13 12-08-2019

To niech antypolski  tvn i  jej siostra żydowska  Wybiórcza , jeśli opluwają obecna władze  za tzw"loty ' to niech równolegle  pokazuje setki lotów  byłego premiera her Thuska , wnuczka  Wehrmachtu i byłego marszałka  Borusewicza , który  latał tylko i wyłącznie po to ,ażeby wyprowadzić swego pieska . Tylko patrzeć , jak zielona zaraza zacznie drzeć ryja ,ze o pieski należy \' dbać \' , czyli należało mu się latać służbowymi samolotami do psa.NIE STOSOWAĆ KANALIE PODWÓJNYCH - NAWET , JEŚLI JEST TO WAM NIEWYGODNE - STANDARDÓW

user
brat PIT 185.38.225.7 09.08.2019

mk -klecha? partyjniak? czy zwykły oportunista? upadek instytucji marszałka sejmu RP pokazał szeregowy poseł J.K. , który w siedzibie partii "postbolszewickiej" zmusił" Marka Kuchcinskiego do dymisji. I kto rządzi państwem jak niejaki "kaczalnik" państwa. Wstyd i Żenada.

user
MK 91.193.208.66 16:51:32 12-08-2019
To niech antypolski  tvn i  jej siostra żydowska  Wybiórcza , jeśli opluwają obecną władzę  za tzw"loty ' ,  to niech równolegle  pokazuje setki lotów  byłego premiera her Thuska , wnuczka  Wehrmachtu i byłego marszałka  Borusewicza , który  latał tylko i wyłącznie po to ,ażeby wyprowadzić swego pieska . Tylko patrzeć , jak zielona zaraza zacznie drzeć ryja ,ze o pieski należy \' dbać \' , czyli należało mu się latać służbowymi samolotami do psa.NIE STOSOWAĆ KANALIE PODWÓJNYCH - NAWET , JEŚLI JEST TO WAM NIEWYGODNE - STANDARDÓW
user
gorszy sort 46.174.214.4 12.08.2019

DEBIL!!!!1

nr 34/2019
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium