Życie Podkarpackie nr 34/2019 Życie Podkarpackie nr 34/2019

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 238/2019, Poniedziałek 26 sierpnia 2019 r., Marii i Zefiryny
Opublikowano
Przemyśl
Przemyski magistrat bez rzecznika prasowego
Po 15 latach Witold Wołczyk przestał być rzecznikiem prasowym Urzędu Miejskiego w Przemyślu. Obecnie takiego stanowiska w magistracie nie ma. To decyzja prezydenta miasta Wojciecha Bakuna, który... przebywa na urlopie.

Brak osoby bezpośrednio odpowiedzialnej za kontakt z mediami jest ewenementem w tak dużym samorządzie lokalnym jak Przemyśl. Znacznie mniejsze urzędy w Polsce mają swoich rzeczników prasowych (...)

***

Dzięki, Witku

Od zawsze współpraca z Witoldem Wołczykiem układała się znakomicie. Posiada rozległą wiedzę, związaną także z prawem o samorządzie lokalnym. Każdą sprawę, problem, z którymi się do niego zwracałem, „załatwiał”. Sumiennie, fachowo i na czas. Może nie zawsze w pełni satysfakcjonująco, ale było to zrozumiałe. Będąc okiem i uchem władzy, musiał brać na siebie wszelkie dąsy i niezadowolenie, zarówno przełożonych, jak i mieszkańców. Posiadł umiejętność sprawnego poruszania wokół meritum sprawy. Tak, by – dla dobra sprawy lub... władzy – czasami go nie dotknąć. To niezwykła i cenna cecha. Tymczasem... Dziękuję, Witku, za lata współpracy.

Mariusz GODOS

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
31 Komentarz
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Tadeusz 79.191.70.113 07.08.2019

Rzecznik prasowy do obsługi jedynego zainteresowanego czyli ŻP.

To już była chyba przesada.

Takich zbędnych stanowisk w magistracie jest więcej niż dużo.

user
X 5.173.52.128 10:36:44 07-08-2019
Proponuje pomyslec przez chwile, bez problemu mozna naliczyć więcej. Kontakt z ekipami powstających w naszym mieście seriali, współpraca z radiem jak i telewizją, prowadzenie oficjalnej strony Przemyśla jak również i grupy na Facebooku, kontakty na poziomie z rzecznikami innych miast oraz dużo więcej rzeczy o których sam nie wiem. Jednak nawet zakładając że wszystkie te czynności mogą wykonywać praktykanci lub ludzie z innych działów bez specyficznego doświadczenia to po tej decyzji o krok bliżej nam do wsi niż do poważnego miasta do którego statusu aspirujemy. Mając malkontenckich i wszystkowiedzacych obywateli ktorzy zwykle nie kiwną palcem, chyba żeby zrobić komuś pod górkę, plus gdy w urzędzie prezydent oraz jego zastępcy bezceremonialnie i po amatorsku traktują ludzi z którymi mają pracować nad rozwojem miasta, mimo ich niebagatelnej wiedzy i doświadczenia możemy być pewni że nie poprawi się nic
user
Jan 31.183.188.244 10:38:28 07-08-2019

Zawsze można  tego typu  zadanie powierzyć jako dodatkowe innej osobie.  Zresztą w  obecnej erze internetu to zadanie z powodzeniem może realizować  sama władza. 

user
X 5.173.52.128 11:01:15 07-08-2019

"Zawsze można  tego typu  zadanie powierzyć jako dodatkowe innej osobie."


Czyli zrobić dokładnie to samo z czego wlansie zrezygnowano? Dobrze że zauważył Pan sensowność tego rozwiązania. 


"Zresztą w  obecnej erze internetu to zadanie z powodzeniem może realizować  sama władza."


Niestety tylko część kontaktu z mediami odbywa się przez internet. Zresztą nawet przy takim rozwiązaniu nie oczekiwanym wiele od władz którym pisze się wszystkie przemówienia a sami potrafią co najwyżej emocjonalnie się unieść że swojego prywatnego profilu

user
Kornel 31.183.216.48 12:01:06 07-08-2019

Nie czujesz żeś kretyn?!  Ubliżaj swoim gówniarzu!

user
Luneta 46.134.24.245 07.08.2019

Żart, strzał w stopę nowej władzy. Zwolnić człowieka, który od nastu lat zna od podszewki funkcjonowanie każdego wydziału urzędu. Wołczyk od lat był twarzą magistratu, a nie poprzedniego prezydenta. Kto go niby zastąpi? Przecież żeby to zrobić trzeba mieć niesamowitą wiedzę i doświadczenie.  Jego zadania powierzyć innej osobie jako dodatkowe? Żart! Może stażyście? Żeby reprezentować magistrat trzeba rozumieć i dobrze znać jego działanie, bez tego będzie gafa za gafą. Fatalna decyzja 

user
SieDzieje 37.7.27.44 11:44:55 07-08-2019
Nowej władzy ludzie z doświadczeniem nie są potrzebni. To widać gołym okiem. Przecież nie od dziś wiadomo, że pracownik nie może być mądrzejszy od swojego szefa.
user
olo 155.133.92.98 14:43:58 07-08-2019

Luneta przecież nikt nikogo nie zwolnił

user
SieDzieje 37.7.27.44 07.08.2019

Decyzje Pan Prezydent zapewne podjął podczas popijania piwka na jachcie - oczywiście w towarzystwie Kadrowego. Niewątpliwie piękno mazurskich jezior natchnęło ich do takich przemyślanych decyzji. Może Barman przejmie obowiązki Pana Witolda?

user
ykwim 80.53.26.193 12:04:47 07-08-2019

kadrowy na pewno ma już kogoś na to miejsce, tylko stanowisko będzie się nazywać inaczej... - dla niepoznaki ;)

user
olo 155.133.92.98 14:52:28 07-08-2019
Do SieDzieje
Grzesiu lepiej powiedz jak tam kryminalista tatuś się ma?
Troszkę się grunt wali skoro wasz mecenas Marek K. musi się tłumaczyć i przepraszać...oj nie dobrze będzie jak go Jarosław schowa do szuflady - wtedy popłoch w przemyskim pisie.A trzeba przecież Tomkowi robotę znaleźć - przecież taki amerykański chłopak był w nieruchomościach. Kamilek ucieka do Poznania, Janusz uciekł z synkiem do Stalowej Woli i Kolbuszowej.Spin doktor Eryk w pogotowiu z Mareczkiem i Rafałkiem.Maciuś D. handluje zabawkami w necie.Oj ten pis kuleje - wszyscy się modlą aby marszałka oszczędzono bo kto was będzie bronił jak już Andrzejek stary
user
SieDzieje 31.1.104.252 09:32:21 08-08-2019

Niestety muszę Cię Olo zmartwić. Niczym się od poprzedników nie różnicie. Może poza tym, że oni potrafili się zachować i mieli (jako taką) klasę. Za to Wy swój bieg po koryto rozpoczęliście z przytupem godnym podziwu. Już w pierwszym kwartale swoich rządów spuściliście w kiblu slogany z kampanii wyborczej. Wszystko wskazuje na to, że za rok lub dwa wyprzedzicie poprzednią ekipę pod względem patologii władzy. Także spokojnie. Nie bądź zazdrosny. Dacie radę!

user
Tadeusz 79.191.70.113 07.08.2019

Z przerażeniem stwierdzam,jak wielka grupe stanowia u nas "fachowcy od mediów"nie mającego zielonego pojecia jak korzystac z informacji na temat miasta zawartych w internecie.

Także każdy drażliwy temat tam wystepuje.

Ta era już się skonczyła.

Popatrzmy na miasta na zachodzie tam rzecznik miasta to metropolia.

Nawet miasta do 1 miliona nie mają rzeczników 

U nas nawet sołtys ma rzecznika co prawdażonę ale rzecznika.

Juz czas pożegnać  grajdoł i czas zaczs zacząć leczyć kompleksy ludzi zalęknionych i zastraszonych.

user
Roch z łódki 94.254.156.131 12:39:11 07-08-2019

Zażyłeś jyż dziś leki ?

user
Ak 5.173.75.198 12:43:32 07-08-2019

Za to Pan, Panie Tadeuszu, brzmi jak specjalista w wielu dziedzinach. Rozumiem, że pożegnał już Pan " grajdoł" i leczy kompleksy w metropoliach?

user
SieDzieje 46.169.18.8 13:03:42 07-08-2019

O tak drogi Panie Tadeuszu. Zrezygnowanie z rzecznika zrobi z nas metropolię i pozbawi kompleksów. A ile pieniędzy w budżecie zostanie. Wystarczy na SmartCity i koszenie trawy.

Ale ma Pan rację... Prezydent ma prawo układać sobie pracę jak chce. Jak dla mnie np. to może nawet cały UM zwolnić w imię nowoczesności/oszczędności i zostawić sobie tylko swojego zastępcę z listą obecności (tylko po co mu wtedy ona?).

user
Tadeusz 79.191.70.113 14:54:10 07-08-2019

Był okres,ze wyjechałem z Przemyśla uczyć się czytać i pisać i coś nie coś jeszcze.

Ale kiedy juz liznąłem trochę  wrócilem .

Tempo w dużych miastach mnie specjalnie nie odpowiadało chociaż czułem ten żywioł  a nawet fascynował.

Teraz żyje sobie spokojnie .Rzepkę sobie skrobię lub zawijam w papierki.

Przemyśl to miasto prawie idealne do życia  pod każdym względem.

Jest wszystko co ma być by dobrze żyć.

Jedynie co mnie czasami drażni to zaściankowość ale w negatywnym znaczeniu poparta układami ludzi zastraszonych faktem,ze świat się zmienia i oni nie potrafią się w nim aklimatyzować.

A rzecznik jest czy nie ma to jest naprawdę bez znaczenia tak dla miasta jak też rządzących.

Naruszony został układ i  panika,ze jeszcze coś zostanie zmienione.





user
SieDzieje 46.169.18.8 15:30:53 07-08-2019

Miasto bez rzecznika nie umrze - to fakt. Ale tu bardziej chodzi o traktowanie ludzi z doświadczeniem i politykę kadrową. Nie każdy drogi Panie musi być z układu. A jeśli już przy układach jesteśmy to powiem Panu, że łatwo zauważyć że tworzy się (a raczej utworzył się) nowy.



user
scd 31.183.172.14 07.08.2019

Kontakt z Prezydentem przez Facebooka

user
Tadeusz 79.191.70.113 15:03:52 07-08-2019

Tak to prawda.

Ale jest to tak oczywiste jak dwa + dwa.

Cały swiat polityczny i samorządowy uznaje to za podstawowy srodek kontaktu.

Oczywiści i tak będzie w Przemyślu wcześniej czy później ale będzie.


user
bse 31.128.12.45 08:55:11 08-08-2019
Facebook i LAJKI, to napędza do pracy (zwalnianie, wyrzucanie doświadczonych ludzi) super prezydenta Bakuna......
user
nick 195.136.177.81 07.08.2019

następny inteligenty człowiek wyjedzie z Przemyśla , bo co on tu będzie robił 

user
Niedziwiadek 185.38.225.7 07.08.2019

W szpialu wojewodzkim tez jest stanowisko rzecznika...jest to pan radny Kamiński.kiedy ktos widzial żeby coś sie wypowiadal.zawsze jest to dyrektor szpitala.ale funkcja i wyplata jest bo podlega marszalkowi z pis

user
brat PIT 185.38.225.7 07.08.2019

Przywilej towarzysza partyjnego z neokomuny.

user
LOK 83.31.150.212 07.08.2019

BRAWO PANIE PREZYDENCIE BAKUN,CZAS NA LEPSZE ZMIANY,TRZEBA POWYMIATAC TE PAJAKI I ODDYCHAC CZYSTYM POWIETRZEM !!!!!ZYCZE POWODZENIA I REALIZACJI PLANOW

user
Nick 5.173.35.141 23:24:46 07-08-2019

LOK, Zmień lekarza, ten cię oszukuję!Da się pisać komentarz z małych liter, chyba, że krzyczysz?!


user
Profesor 81.161.203.156 07:50:58 11-08-2019

Jakie baranie to są lepsze zmiamy jeden z radnych dopiero osioł maturę zdawał niewiem nawet, który raz nieuk jeden, ale jeden z najważniejszych, szkoda wymieniać wsystkich kibiców lat 90 - tych zasiadających w radzie miasta. Kolejny zaś ofortyfikuje przemyśl podniesie czoło na otwarciu parku kulturowego i nagrodę dostanie. A to parking na całej franciszkańskiej trzeba zrobić to przynajmniej ulica zacznie tęsknić życiem.. Spakyjcie się już teraz to wstydo sobie zaoszczędzicie.

user
potyliczny 94.254.210.137 08.08.2019
Miasto kadrowo niedługo będzie po generalnym remoncie:D a umiera i umierać będzie tak jak wczezśniej...
user
iuytre 162.247.74.217 08.08.2019

I Bardzo dobrze .

user
hhygtrfew 162.247.74.217 08.08.2019
Szanowna redakcjo parkując swoje auto 2 metry od przejścia dla pieszych łamiecie prawo a pouczacie innych .
user
LOK 79.191.70.150 08.08.2019

Do Nick!lekarza to tobie potrzeba i to na Cito!!Wreszcie mamy mądrego prezydenta , który wie co ma zrobić.Czas na dobre i konkretne zmiany,trzeba zakończyć ten syf.Powodzenia  Prezydencie Bakun ????????????

nr 34/2019
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium