Życie Podkarpackie nr 27/2020 Życie Podkarpackie nr 27/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 195/2020, Poniedziałek 13 lipca 2020 r., Ernesta i Małgorzaty
Opublikowano
Przemyśl
Marszałek Kuchciński nie podał się do dymisji. Przeprosił urażonych
Lista lotów zawiera 85 pozycji. Pierwszy datowany na 17 marca 2016 r., ostatni na 22 lipca br. Większość odbyła się na trasie Warszawa – Rzeszów. Pojawiły się też inne miejscowości, m.in. Huwniki w gminie Fredropol. 5 sierpnia br. na stronie internetowej Sejmu RP zostały opublikowane informacje dotyczące lotów rządowymi samolotami marszałka Sejmu RP, przemyślanina Marka Kuchcińskiego.
– Przyjąłem model marszałka, który działa nie tylko w budynku Sejmu, ale pracuje też aktywnie w kraju i za granicą. Stąd wynika duża liczba spotkań i wyjazdów na uroczystości, w których biorę i brałem udział – powiedział m.in. marszałek Sejmu RP, przemyślanin Marek Kuchciński.
fot. Paweł Bugira
– Przyjąłem model marszałka, który działa nie tylko w budynku Sejmu, ale pracuje też aktywnie w kraju i za granicą. Stąd wynika duża liczba spotkań i wyjazdów na uroczystości, w których biorę i brałem udział – powiedział m.in. marszałek Sejmu RP, przemyślanin Marek Kuchciński.

Przy każdym locie jest podana jego trasa, cel i liczba pasażerów, bez wyszczególnienia ich nazwisk. A właśnie o nazwiska chodziło, kiedy wybuchła sprawa związana z lotami M. Kuchcińskiego rządowymi samolotami (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
33 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Tadeusz 79.191.70.113 07.08.2019

Czy w Przemyślu jest dno moralne Rzeczypospolitej?



user
Jack 5.173.43.4 22:32:36 07-08-2019

Jakie dno? Czy zapomniałeś już jak rozpasana była poprzednia ekipa? Marszalek jako jedyny z nich wszystkich przeprosil i zaplacil. Tak trudno zrozumieć, za na Jego miejsce przyjdzie i tak ktos inny? Tylko ze juz ani nasze miasto ani cale podkarpacie nie bedzie mialo tak wysoko postawionego czlowieka w polityce...

user
Lesio 31.182.56.194 15:53:46 08-08-2019

Jack.  A czy ktoś tu chwali poprzednią ekipę? Co to w ogóle za tłumaczenie w stylu " a bo tamci nie byli lepsi" więc i Ci mogą kraść...
To jest własnie  "dno  odwiertu"

user
trampek 89.68.175.84 21:48:05 08-08-2019

user
brat PIT 185.38.225.7 07.08.2019

Pycha i arogancja kroczą przed upadkiem. Cytując "Anioła" (świetny Roman Wilhelmi) z Alternatywy 4 "...panie leżysz i robisz pan pod siebie"

user
xxxx 88.156.141.96 07.08.2019

Ale wstyd dla Pzemyśla.

user
stradivarius 89.68.175.84 07.08.2019

Póki co, lotów było nie 85 ale 129.
Poza tym zawsze równolegle z lotem jechało do Rzeszowa auto BOR-u aby odstawić marszałka do Przemyśla. Potem wszystko wracało na pusto do Warszawy aby za dwa-trzy dni znowu na pusto polecieć do Rzeszowa i pojechać do Przemyśla. Tymi wojskowymi samolotami latała też z nim cała zgraja pisowców ciotek i pociotków królika. Jeden komuch z Krosna to się tak głupio tłumaczył, że musiał żonę z lekiem szybko do lodówki w Krośnie zamknąć dlatego leciał.
Główny problem w zasadzie nie tkwi w tym, ile razy latał, tylko w tym, ile razy i w ogóle dlaczego, latały z nim nieuprawnione osoby. Ale to nie jest najgorsze w całej sprawie. Rządowy samolot ma specjalne, utrzymywane w tajemnicy, dodatkowe wyposażenie, musi być bezpieczny nie tylko w lataniu, ale także w łączności, antypodsłuchy, lokalizatory i wiele innych dodatków objętych tajemnicą. Nie wiadomo  ile w tym prawdy, ale mówi się o obciążających "marszałka" nagraniach dokonanych ukrytymi kamerami (a latał tam podobno z samym "zerem" na te nieletnie) przez osoby podejrzane o kontakty z polskim i ukraińskim półświatkiem, prowadzącymi domy publiczne i udostępniające seks z niepełnoletnimi. Jeżeli byłaby to prawda, skąd pewność, że "marszałek" nie był szantażowany i nie umożliwił dostępu komuś, kto podłożyłby urządzenia podsłuchujące naszych dygnitarzy lub materiały wybuchowe?

Dziwi obojętność służb kontrwywiadu, ochrony Państwa i prokuratury w całej tej sprawie.

A wożenie rodzin i znajomych, tylko za opłatą to jakaś farsa z Rzeczypospolitej jako Państwa - pośmiewisko jakie pisowcy zrobili sobie z Polski i nas obywateli.
Zobaczymy ilu - mimo tych przekrętów Marka K. - znajdzie się idiotów na Podkarpaciu co zagłosuje na niego.

user
mk 91.193.208.66 16:22:00 08-08-2019
jak podają przeróżne tzw. media , właśnie zapłacil i zrezygnował z pełnienia funkcji marszałka sejmu . PYTANIE czy her Thusk / wnuczek  , który miał dziadka w Wermachcie / zapłacił za swoje loty prze  długie 8 lat ? Czy były marszałek BORUSEWICZA KTÓRY LATAŁ WYPROWADZIĆ , TYLKO WYPROWADZIĆ PSA, zapłacił? NIE . thusk i Borusewicz  ZAPŁAĆCIE , ZAPŁAĆCIE . JEŻELI TEGO NIE ZROBICIE , TO JESTEŚCIE DWULICOWYMI HIENAMI , ZŁODZIEJAMI .JEDNYCH POUCZACIE MA SAMI JESTEŚCIE JESZCZE GORSI . ZAPŁAĆCIE , ZŁODZIEJE
user
stradivarius 89.68.175.84 17:12:44 08-08-2019

Do pisobolszewika "mk".

Nawet odejść ze stanowiska ci pisowcy nie potrafią z honorem.
Tuskiem się zasłaniają. Tuskoholizm leczy się u psychiatry a nie w Sejmie.
Oberkurduplowaty-prokurator ogłasza wszem i wobec że nie złamano prawa.
To się dopiero okaże gdy niezależna prokuratura - nie ta, polityczna pisowska - prześwietli pod kątem kodeksu karnego wszystkie naganne czyny Marka K. włącznie z wyłudzaniem kilometrówek w tym samym czasie co latanie, czy też zdradę tajemnicy państwowej.
Kaczor - taki niby doświadczony poseł i nie wie, że o tym czy dany czyn wyczerpuje znamiona przestępstwa decyduje prokurator a nie szeregowy poseł. Czyli albo jest głupkiem albo rżnie głupa.
Kolejne głupie tłumaczenie w stylu komucha Piotrowicza to porównywanie do Tuska. Do pana premiera Tuska to możesz sobie Kaczyński porównywać loty Szydło i oszusta Morawieckiego razem wzięte. A loty Marka K. to z lotami Szchetyny co najwyżej. Całe pisiboleszewickie gnojstwo wylazło na tej niby konferencji prasowej. Brrrrrrrrrrrrr.

user
LOK 83.31.150.212 07.08.2019

jak tak przygladam sie temu wszystkiemu to chce mi sie smiac ,ze ten nasz pan marszalek  to taki NIKODEM DYZMA :):):):):)  kariere zrobil SUPER!!!!!!!!

user
Jan 31.183.188.244 07.08.2019

Jedziecie tu po  pisie,nie bez powodu zresztą. Problem w tym że polscy politycy obojętnie z jakiej opcji od siebie się nie różnią, jak pamiętam od 89 r wszystkie afery to jest po prostu bagno. Obojętnie kto by nie rządził zawsze to  samo. Święte  słowa wypowiedział  Winston Churchill   :  "Pozostaje to tajemnicą i tragedią historii że naród [Polacy] gotów do wielkiego heroicznego wysiłku, uzdolniony, waleczny, ujmujący powtarza zastarzałe błędy w każdym prawie przejawie swoich rządów. Wspaniały w buncie i nieszczęściu, haniebny i bezwstydny w triumfie. Najdzielniejszy pośród dzielnych, prowadzony przez najpodlejszych wśród podłych."

user
brat PIT 185.38.225.7 07.08.2019

Brak "klasy" i przyzwoitości. Dygnitarze PZPR byli skromniejsi od dzisiejszych towarzyszy Neokomuny.

Lokalni towarzysze partyjni też mają "PISANCJUM". Codziennie z Przemyśla do Rzeszowa i z powrotem limuzyny OSOBNO  zabierają towarzyszkę partyjną "rzuconą" z odcinka zdrowia na odcinek administracji rządowej w województwie oraz towarzysza rzuconego na odcinek samorządu wojewódzkiego. Zamiast skromniej jeździć do"pracy" razem jednym samochodem lub publiczną komunikacją (jak wielu Przemyślan dojeżdżających codziennie do pracy w Rzeszowie) to doją podatników jak się da. Ale chyba to im się należy p. Kaczyński?- zwolenniku uczciwego, prawego i sprawiedliwego państwa, pozbawionego nepotyzmu, kumoterstwa oraz kolesiostwa.


user
Ciekawski przemyski obserwator 46.134.74.214 07.08.2019

Hm, a kiedy Wielki Marszałek Koronny przeprosi przemyski ego suwerena za swoje wyczyny w sejmie i nieustanny wstyd jaki przynosi naszej i swojej niestety mieścinie. Pytam retoryczne Chomę, Zaleszczyka i innych byłych  pisowskich przemyskich dygnitarzy czy nadanie i to huczne Markowi Tadeuszowi zaszczytne tytułu honorowego obywatela m. Przemyśla było zasadne i czy wobec negatywnych zachowań jako marszałka na taki tytuł zasłużył. A jednym z argumentów nadania tytułu było rozsławianie Przemyśla na zewnątrz.  Oglądając ten żenujący spektakl ogarnia mnie wstyd, nieustanny wstyd za takiego reprezentanta, nie tylko chodzi o przeloty ale za ogół zachowań tego honorowego obywatela i czy nadal na ten zaszczytne tytuł zasługuje, to pytanie stawiam nowej Przemyskie radzie. 

user
Adc 185.239.43.5 08.08.2019
U nas jest zasada. Masz frajera to go dus.Każdy inny postapi tak samo.
user
Kornel 31.183.216.48 08.08.2019

Zważcie na jego słowa: " chcę przeprosić tych ...... ". Nie powiedział wyraźnie PRZEPRASZAM. Zresztą jego czy innych tzw. przeprosiny można o kant ......... potłuc!

user
asdf 162.247.74.217 08.08.2019

Szanowna redakcjo parkując swoje auto 2 metry od przejścia dla pieszych łamiecie prawo a pouczacie innych .

user
Tadeusz 79.191.70.113 08.08.2019

Epokowe oświadczenie wygłosi dzisiaj Pan Prezes.

Odwoła Pana Kuchcińskiego.

Koszta nadużyć a te są na miliony PiS pokryje z zasobów partyjnych i odprowadzi do kasy Suwerena a nie na fundusz emerytalny partii PiS.


user
artek 87.89.15.159 08.08.2019

Kuchcinski sie juz napasl! Willa ,baseny luksusy, malo mu bylo to az pekl! Troche umiaru by sie przydalo bo w Przemyslu bieda az piszczy !

user
mk 91.193.208.66 16:20:26 08-08-2019
idiota , pod sąd  za zniewagę 
user
Jotes 83.31.28.79 08.08.2019

I już po nim!!! Hura, hura, hura!

user
scd 31.183.172.14 08.08.2019

Już wszystko jasne[po konferencji]zatem czas zapytać CO ZROBIŁ KUCHCINSKI dla PRZEMYŚLA? [oprócz "reklamy"]

user
kik 37.248.253.255 13:28:58 08-08-2019

czy można odebrać honorowego obywatela?

user
Tadeusz 79.191.70.113 08.08.2019

W passtwie prawa to gmach Sejmu powinien opuścić w towarzystwie co najmniej dwóch smutnych panów.

Tak się nie stało. Zaczęło sie zamiatanie?



user
mk 91.193.208.66 08.08.2019

jak podają przeróżne tzw. media , właśnie zapłacil i zrezygnował z pełnienia funkcji marszałka sejmu . PYTANIE czy her Thusk / wnuczek  , który miał dziadka w Wermachcie / zapłacił za swoje loty prze  długie 8 lat ? Czy były marszałek BORUSEWICZA KTÓRY LATAŁ WYPROWADZIĆ , TYLKO WYPROWADZIĆ PSA, zapłacił? NIE . thusk i Borusewicz  ZAPŁAĆCIE , ZAPŁAĆCIE . JEŻELI TEGO NIE ZROBICIE , TO JESTEŚCIE DWULICOWYMI HIENAMI , ZŁODZIEJAMI .JEDNYCH POUCZACIE MA SAMI JESTEŚCIE JESZCZE GORSI . ZAPŁAĆCIE , ZŁODZIEJE

user
Tadeusz 79.191.70.113 17:05:28 08-08-2019

A właściwie to winien wszystkiemu jest Gomółka,który zażyczył sobie,ze ma byc rządowy samolot z wojskową obsługą.

I dalej było juz  z górki.

Latali różnie i rózni nasi"dyplomaci"a nawet psuły sie im samoloty na końcu swiata jak było z Pania Alicja Grześkowiak poznająca świat za kasę Suwerena.Ale Ona miała szczęście

Jeden taki lot  nie miał szczęścia i  zakończył sie tragicznie.

A pecha to ma PiS.

Czego sie tylko dotknie to jest pewne,ze zepsuje.

Nawet głupie loty samolotami nic ich nie nauczyły.

Nie przeszkadz im,ze spadaja jak ulegałki.

To samo jest z samochodami,które rozbijają częściej niz ja jajka na jajecznice.


user
stradivarius 89.68.175.84 17:14:26 08-08-2019

Do pisobolszewika "mk".

Nawet odejść ze stanowiska ci pisowcy nie potrafią z honorem.
Tuskiem się zasłaniają. Tuskoholizm leczy się u psychiatry a nie w Sejmie.
Oberkurduplowaty-prokurator ogłasza wszem i wobec że nie złamano prawa.
To się dopiero okaże gdy niezależna prokuratura - nie ta, polityczna pisowska - prześwietli pod kątem kodeksu karnego wszystkie naganne czyny Marka K. włącznie z wyłudzaniem kilometrówek w tym samym czasie co latanie, czy też zdradę tajemnicy państwowej.
Kaczor - taki niby doświadczony poseł i nie wie, że o tym czy dany czyn wyczerpuje znamiona przestępstwa decyduje prokurator a nie szeregowy poseł. Czyli albo jest głupkiem albo rżnie głupa.
Kolejne głupie tłumaczenie w stylu komucha Piotrowicza to porównywanie do Tuska. Do pana premiera Tuska to możesz sobie Kaczyński porównywać loty Szydło i oszusta Morawieckiego razem wzięte. A loty Marka K. to z lotami Szchetyny co najwyżej. Całe pisiboleszewickie gnojstwo wylazło na tej niby konferencji prasowej. Brrrrrrrrrrrrr.
user
Tadeusz 79.191.70.113 17:20:04 08-08-2019

Z przemówienia Pana Kaczyńskiego wynika jedno.

Rozliczać będziemy tych co dadzą się złapać  i to tylko odsunieciem od pełnionej funkcji.

Jest to pełne zezwolenie na wykorzystanie stanowisk do czerpania róznego rodzaju korzyści czyli dokładnie to samo co jest w obecnej Rosji.

O odpowiedzialności karnej nie ma mowy,tak nie ma sie co przejmowac przestrzeganiem prawa.



user
mk 91.193.208.66 18:38:40 09-08-2019

Do tzw" stradivariusa".  wy  tęczowi szaleni chcecie każdemu zatkać usta. A tyle , antypolskie elementy. Arcybiskup  powiedział prawdę . i wy o tym wiecie. Przyjęliście   strategię ,żeby  każdego zastraszyć . Każdy w/g was ma milczeć . A ZAPOMNIJCIE  GADY . JESIENIĄ ZA 2 MIESIĄCE BĘDZIECIE INACZEJ ŚPIEWAĆ GADZINY

user
brat PIT 185.38.225.7 08.08.2019

Najbardziej żenujące w całym tym spektaklu było dzisiejsze wystąpienie Kuchcińskiego razem z Kaczyńskim. Obraza- pomijając w/w personę- dla instytucji Marszałka Sejmu RP. Kiedy to "szeregowy" poseł ogłasza dymisję Marszałka i dyryguje nim jak pacynką. A ten nie potrafiąc mówić odczytuje tekst z kartki. Wstyd dla państwa delikatnie rzecz ujmując.

user
bul 83.31.150.212 08.08.2019

marszalek kuchcinski nie umie mowic,on wszystko czyta z kartki nareszcie skonczy sie  ten caly mapet  szol kuchcinskiego

user
brat PIT 185.38.225.7 08.08.2019

Pamiętam jak kilkanaście lat temu odwołany dzisiaj "honorowy" przemyśłanin, przez "szeregowego" posła, z troską "biadolił" o apolityczności służb i patologiach nepotyzmu, kumoterstwa i kolesiostwa w służbach m.in. w SG i Cle. Okazało się, że był i jest hipokrytą bez honoru. Rodzina na swoim + i nepotyzm+ . 

user
Basalyk 195.136.179.75 09.08.2019

A kiedy ziobro wysle swoje harty o 6 rano do narkomana. I znowu wina tuska tyle ze tusk w 8 lat mial niecale 300 lotow a narkoman w 1 rok ponad 100 to w dwie kadencje bylo by ponad 1000. Jak za komuny reszta dokumentow spalono 

user
hasler 157.25.108.96 10.08.2019

Jednego złodzieja mniej przy PISoBOLSZEWICKIM żłobie.

nr 27/2020
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium