Życie Podkarpackie nr 34/2019 Życie Podkarpackie nr 34/2019

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 238/2019, Poniedziałek 26 sierpnia 2019 r., Marii i Zefiryny
Opublikowano
Przemyśl
Karne psie kupy na klamkach i karoserii aut na Barskiej w Przemyślu
Z oryginalnym tematem zwrócili się do nas niedawno mieszkańcy ulicy Barskiej w Przemyślu. Sprawa jest śmierdząca, i to zarówno w przenośnym, jak i dosłownym znaczeniu tego słowa.

Rzecz tyczy się parkowania. Jak domniemują mieszkańcy, prawdopodobnie to niedostatek miejsc parkingowych przy ulicy Barskiej stał się punktem zapalnym, który skłonił nieznanego sprawcę do odstraszania właścicieli pojazdów przed pozostawianiem samochodów w newralgicznym miejscu przy wspomnianej ulicy. A czyni to w sposób specyficzny – poprzez obrzucanie aut jajkami i psimi odchodami.

Taki zabieg potrafi odstraszyć nawet największych zapaleńców, ale nieświadomi „zagrożenia” nadal padają ofiarami karnych, brzydko pachnących niespodzianek. Walka o miejsce trwa w najlepsze, identyczne sytuacje cyklicznie się powtarzają. Mieszkańcy mają dość i zastanawiają się, jak można uzurpować sobie prawo do miejsca pod budynkiem, w pasie przestrzeni miejskiej, nie opłacając go?

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
25 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Sąsiad 31.183.147.238 06.08.2019

Witam. Mieszkam tutaj od nie dawna i też miałem auto obrzucone jajkami i podniesione wycieraczki. Widziałem też nie dawno obsmarowane Renault Laguna psimi obchodami i wiadomością na kartce aby tam nie parkować. Klamka, dach i prawie cała karoseria auta była w odchodach. Dla mnie jest to chory człowiek aby to robić, nie jedt to jego miejsce prywatne. Policja powinna się tym zająć. 

user
Felix 83.31.144.11 19:45:44 06-08-2019

Znając życie nie zajmie się :)

user
ole 79.189.20.41 08:22:40 07-08-2019

Jak żeś stanął jak ciemnota pieprzona to bardzo dobrze zrobił

user
Janek 195.136.179.250 06.08.2019

To stary problem jednym z sąsiadów a najzabawniejsze jest to że każdy wie który to sąsiad. Fajnie ze szkoli psy itp tylko nie rozumie że miejsce na chodniku służy każdemu np do parkowania samochodu a nie ze to jego prywatne miejsce parkingowe.  

user
ujyh 155.133.92.19 20:07:54 06-08-2019

dokladnie

user
Sasiad 79.191.74.154 06.08.2019
Sprawa została zgłoszona na policję ale oczywiście policja nic nie może zrobić ponieważ nie mają dowodu na to że to slynny Pan treser psów których odchody pojawiają się na samochodach postawionych na,, jego,, miejcu parkingowym ???? 
user
Ja1 31.183.222.33 06.08.2019

Założyć na balkonie kamerkę, kilka dni i Pan Pomysłowy zapłaci odsxkodowanie za niszczenie mienia prywatnego a przy tym jeszcze straci  zaufanie klentów którym sxkoli psy.

user
Sąsiad 5.173.60.112 22:15:10 06-08-2019

Kamera była już założona za co osoba która ja założyła została zwyzywana od podglądaczy na portalu społecznościowym. Zgłosiła to na policję że wzgledu na obowiązujące RODO. Zgłoszony został również film nagrany przez ta kamerę niestety sprawa została umozona. Zresztą tak samo jak owy treser pobił jednego z sąsiadów i sprawa też została umozona.

user
Biedne zwierzeta 46.215.136.30 06.08.2019

Panie "Treser psów" taki duży, a taki delikatnie mówiąc mało inteligentny. Moja Pani prof. mówiła wysoki do nieba a głupi jak trzeba. Wszyscy wiedzą, że to Pan, ale widać lubi się Pan babrac w gównach. Smacznego posiłku po takiej zabawie.

Mi i innym współlokatorom bloku też "życzliwy" sąsiad  opony przebijal. Sprawę umorzono. Ale jednak się udało. Pana zlapano, zapłacił i pyk. Teraz jest w "sanatorium" dla chorych psychicznie. Także i Pan pewnie za jakiś czas tam zawita. Tylko impreza z smierdzacym g... się zakonczy;) 

user
y 94.40.44.230 23:14:59 06-08-2019

też tak sądzę niedługo kaftan bezpieczeństwa pewnie smutne ma życie...

user
iuytrew 37.47.96.103 15:17:37 07-08-2019

I teraz pyk parkujemy gdzie chcemy

user
Biedne zwierzeta 77.114.60.65 17:36:18 07-08-2019

Ten Pan przebijal opny na parkingu. Takie hobby. Nie za złe parkowanie. Problem na Barskiej dotyczy tylko jednego konkretnego miejsca.  I dzieki temu jak przyjeżdża, nie musi biedny krążyć i szukać miejsca. Tylko wie, że przyjedzie i zastraszeni sąsiedzi tam nie zaparkuja. 

user
Aaa 86.5.41.176 06.08.2019

Może nie chodzi o miejsce parkingowe, tylko brak miejsca do poruszania się po chodniku?

user
Ssss 5.173.60.112 22:17:32 06-08-2019
Niestety nie, hasła jakie ten Pan wypisuje na zaparkowanych samochodach świadczą jedynie o tym że uważa to miejsce za swoje i nie chce żeby ktoś mu je zajmował.
user
nie ma lipy 83.31.191.214 07.08.2019

A mógł poprzebijać opony... starym sposobem. Ale jak szkoli psy, to wiadomo, że psiarnia będzie go chronić. I nikt mu nic nie zrobi...

user
iuytrew7y6trewq 51.15.49.134 07.08.2019
Większym problem są tzw psiarze , których pupilki sraja ,leją po chodników . Pańcia g...a nie posprząta . leją po  odnowiionych bramach fasadach kamienic . Wyją szczekają całymi godzinami jak pan czy pańcia w robiocie I nie ma na to mocnych . Zasrana i  zaszczna jest cała Barska i jej podwórka .
user
mk 91.193.208.66 07.08.2019

an jest niedaleko . Można sprawdzić czy umie  ten osobnik pływać .

user
Czarna 81.161.203.123 07.08.2019
Tez mnie to spotkało w tamtym roku. Wiem kto to, stary glupi facet który obsmaruje kazde auto które stanie na rzekomym"jego miejscu". Ma dwa duze psy, więc ma skad brac zapas "amunicji". 
user
adf 162.247.74.217 08:34:01 08-08-2019

płacz dalej

user
-plus 185.25.123.153 08.08.2019

zryty łep

user
kasia 77.111.247.66 08.08.2019

Ja tam nie widzę problemu. Skoro państwo toleruje bezprawie, to należy pójść za jego przykładem. Nieznany sprawca, cegła zza węgła i pan treser sam będzie dożywotnio tresowany przez rehabilitantów. 

user
gfds 162.247.74.217 08.08.2019
Szanowna redakcjo parkując swoje auto 2 metry od przejścia dla pieszych łamiecie prawo a pouczacie innych .
user
Ana 86.169.140.226 08.08.2019

Czemu mnie to nie dziwi ze to na Barskiej :D:D:D:D:D

user
Krzysztof B. 77.252.78.2 09.08.2019

Straż miejska za każdy taki incydent powinna wystawić mandat. Jak nie wie komu, to zrobić ustawkę. Później ściągnie się odpowiednią sumkę z renty lub emerytury delikwentowi i po krzyku.  Dany delikwent, jak chce mieć wyłączność na miejsce parkingowe (postojowe) niech płaci abonament. 

user
MK 91.193.208.66 12.08.2019

Nie mieszkam w P-ślu , ale gdy czytam te wpisy , to odnoszę wrażenie ,że to jakiś koszmar rodem z PRL-u albo  Dzikiego  Zachodu . Przecież są kamerki , można zorganizować tzw."straż obywatelską ". No i ostatecznie zgłosić na Policję czy zadzwonić do tv ,- mam na myśli program "Alarm' . To naprawdę odnosi skutek 

nr 34/2019
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium