Życie Podkarpackie nr 38/2017 Życie Podkarpackie nr 38/2017

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 266/2017, Sobota 23 września 2017 r., Tekli i Bogusława
Opublikowano
Przemyśl, Lesko, Rzeszów, Sanok, Lwów
Prawdziwa gratka dla moli książkowych. Bieszczadzkie Lato z Książką znów w Przemyślu!
Spotkania z wybitnymi postaciami polskiej literatury, panele dyskusyjne i kiermasze książek pod gołym niebem – wszystko to czeka uczestników tegorocznego, 9. Bieszczadzkiego Lata z Książką. Jeden z najważniejszych letnich festiwali literackich dotrze także do Przemyśla.
fot. Paweł Bugira
Jednym z gości 9. edycji Bieszczadzkiego Lata z Książką będzie wybitny lingwista i autor książek językowych Jerzy Bralczyk.

Festiwalowe wydarzenia w ramach 9. edycji Bieszczadzkiego Lata z Książką rozpoczną się już 11 czerwca. Oprócz Przemyśla, gdzie całodzienna impreza na Rynku i w Przemyskiej Bibliotece Publicznej planowana jest w sobotę, 13 czerwca, dotrą także do: Rzeszowa, Leska i Sanoka i po raz również do Lwowa, gdzie także mają się odbyć spotkania z polskimi autorami.

Gośćmi tegorocznej odsłony Bieszczadzkiego Lata z Książką będą m.in.: Marek Krajewski – autor serii kryminałów o Eberhardzie Mocku, Jerzy Bralczyk – wybitny lingwista i autor książek językowych, Chris Niedenthal – ceniony fotograf, laureat licznych nagród (w tym World Press Photo), Agnieszka Taborska – autorka książek biograficznych i bajek oraz Krzysztof Potaczała – dziennikarz i reporter związany z Bieszczadami. Dodatkowo pojawią się także: Michał Ogórek, Michał Olszański, Marek Przybylik, Jerzy Iwaszkiewicz, Bogusława Sochańska i Michał Jagiełło.
W sumie w ramach kilku dni trwania festiwalu (11 – 14 czerwca) we wszystkich wymienionych miejscowościach odbędzie się blisko trzydzieści spotkań z twórcami, zaś w samym Przemyślu 7.

 

 

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
Sonda
Co myślisz o banerach antyaborcyjnych pojawiających się w przestrzeni miejskiej?
  • Są szokujące i takie powinny być reklamy prezentowane publicznie
  • Popieram ruch antyaborcyjny, ale takie wystawy powinny się pojawiać tylko w galerii
  • Tak wstrząsające reklamy nigdy nie powinny być eksponowane na ulicach
  • Nie mam zdania
nr 38/2017
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium