Życie Podkarpackie nr 8/2020 Życie Podkarpackie nr 8/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 57/2020, Środa 26 lutego 2020 r., Mirosława i Aleksandra
Opublikowano
Jarosław, Wiązownica
Senator ripostuje: „Wójt Gminy Wiązownica próbuje manipulować prasą i jej odbiorcami”
Informuję, iż w Prokuraturze Rejonowej w Lubaczowie prowadzone jest postępowanie przygotowawcze przeciwko Panu Radosławowi Ryznarowi w związku z pomówieniem mnie jakobym w sprawie prowadzonej przed Sądem Rejonowym w Jarosławiu, w której skazani zostali obaj panowie, Radosław Ryznar za składanie fałszywych zeznań i Adrian Ryznar za uszkodzenie mienia (samochodu) oraz znieważenie mnie słowami powszechnie uznawanymi za obelżywe „wymusił zeznania pana biegłego, a przynajmniej tak próbował”.
fot. Bartłomiej Pacek
Senator poddaje w wątpliwość wiarygodność wójta Ryznara.
Wysunięte pod moim adresem oskarżenie miało mnie zdyskredytować w oczach sądu prowadzącego sprawę, a przede wszystkim w oczach obywateli, którzy przecież zaufali mojej osobie, jako Senatorowi RP i oddali na mnie w ostatnich wyborach 110 155 głosów. Nie można tolerować zachowania Pana Radosława Ryznara, który uważa, że najwyraźniej bezkarnie można pomawiać inne osoby o popełnienie przestępstwa, tym bardziej nie mogę tolerować tego zachowania jako osoba zaufania publicznego. Zwracam uwagę, że ja aby bronić swojego dobrego imienia, będę to czynił zgodnie z prawem, za pomocą organów do tego powołanych – nie robię tego poprzez zwoływanie konferencji prasowych.


Sam zarzut skierowany przez Pana Radosława Ryznara,– jakobym wymuszał zeznania na biegłym sądowym, – jest niepoważny. Podobnie jak zarzuty jakobym wykorzystywał swoją funkcję do wpływania na przebieg postępowań. Nigdy taka sytuacja nie miała miejsca. Oskarżenia kierowane pod moim adresem są wręcz żenujące, ale czas już pokazał, iż Pan Marian Ryznar w taki sposób postępuje każdorazowo – zarzucając mi rzeczy, które nigdy nie miały miejsca.

Panowie Ryznar swoim zachowaniem dopuszczają się naruszenia norm prawnych. Radosław Ryznar w postępowaniu, w którym byłem stroną, został skazany prawomocnym wyrokiem karnym za składanie fałszywych zeznań, zaś Adrian Ryznar za uszkodzenie mienia i znieważenie mnie. Wobec Mariana Ryznara toczyło się postępowanie o ochronę dóbr osobistych i zapłatę, w którym to postępowaniu Sąd Okręgowy wyrokiem z dnia 7 lipca 2015 r. zobowiązał go do opublikowania m.in. w Życiu Podkarpackim tekstu przeprosin mojej osoby oraz zapłaty sumy pieniężnej na rzecz Caritas Archidiecezji Przemyskiej.


Synowie Mariana Ryznara też organizowali konferencje i podawali w niej nieprawdę – jakobym chciał przejechać jednego z nich – co ostatecznie swój finał znalazło w sądzie, a synowie Pana Mariana Ryznara zostali prawomocnie skazani. Prokuratura Apelacyjna (Regionalna) w Lublinie, po śledztwa CBA, przedstawiła wójtowi Ryznarowi osiem zarzutów, głównie dotyczących spraw gospodarczych. Sprawa toczy się przed Sądem Okręgowym w Przemyślu. Kolejna sprawa karna toczy się przed sądem Rejonowym w Jarosławiu, w którym Prokuratura Rejonowa w Tarnobrzegu postawiła dwa zarzuty Marianowi Ryznarowi, wójtowi gm. Wiązownica. Chodzi o pobicie i zniszczenie mienia. Czy taka osoba, jak Pan Marian Ryznar jest wiarygodnym źródłem informacji?


Pan Radosław Ryznar w postępowaniu, w którym został skazany za składanie fałszywych zeznań, podczas rozprawy sądowej do protokołu podał, iż miałem wymusić zeznania na biegłym sądowym, a przynajmniej próbować. Obecne wówczas osoby, w tym biegły sądowy i prokurator – nie potwierdziły powyższych, nie boję się użyć tego słowa – głupot. Nadmieniam, że obowiązków naprawienia szkody oraz pisemnego przeproszenia pokrzywdzonego nadzoruje sąd. Natomiast ja mogłem domagać się jedynie tego, co sąd postanowił w prawomocnym wyroku. Widząc takie zachowanie – niezgodne z przepisami prawa, nie mogę pozostać obojętny. Wyborcy mi zaufali. Na ich zaufanie pracowałem przez wiele lat. Trzy kadencje w sejmie RP, teraz w senacie RP. Pan Marian Ryznar próbuje wzbudzić w społeczeństwie wątpliwości co do mojej osoby i poczucie, iż coś mogłem robić nielegalnie – co jest nieprawdą. Pan Radosław Ryznar w mojej ocenie naruszył moje dobre imię, pomawiając mnie o zachowanie, które nigdy nie miało miejsca.


Ja jako osoba publiczna muszę oczyszczać swoje imię w sądzie – dlatego też zawiadomiłem organy ścigania o możliwości popełnienia przestępstwa. Rolą organów ścigania jest wszechstronne wyjaśnienie wszystkich okoliczności sprawy, wykrycie i ukaranie sprawcy przestępstwa – ja tym się nie zajmuję.
artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
10 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Tadeusz 79.191.61.160 01.08.2019

Przed wojna uboczy nie tylko intelektualnie chłopi w tamtym rejonie toczyli zażarte spory o miedzę bardzo kosztowne w sądach nawet więcej niż całe pole przy tej miedzy.

Duch współzawodnictwa ubogich tak samo  w tym rejonie jest nadal bardzo żywy.

Walka o pietruszkę nabiera rumieńców.Lepsze to jest niż rozgrywki piłki kopanej.Tylko atmosfera trochę inna.

A ja myślałem,że takich już nie ma.

Są.

user
:D 5.184.203.24 08:09:21 02-08-2019

... i pewnie są katolikami, chodzą w niedziele do Kościoła i wiedzą co  to jest pojednanie i przebaczenie ... :)

user
Tadeusz 79.191.61.160 08:23:10 02-08-2019

Jest jeszcze gorzej.

Są patriotami.

Takimi prawdziwymi patriotami czyli wiecowymi lubiącymi jątrzyć gdzie się tylko da nie mający nic wspólnego z cechami normalnego Polaka

user
gość 31.128.17.218 02.08.2019

Trzymam kciuki za Golbę 

user
Tadeusz 79.191.61.160 10:27:05 02-08-2019

Ciekawe jak by obu Panów obstawił w totka.

Kogo typujecie?


user
Mieszkaniec 31.128.16.45 02.08.2019

Wpiszcie TW ŻBIK na stronie IPN lub inwentarz.pl albo TW Ryznar i co przeczytacie ? To jest oblicze wójta więc pianie o katolicyzmie i patriotyzmie to nadużycie

user
Mieszkaniec 31.128.17.109 02.08.2019

Zazdrość Wójta zżera, że mimo różnych prób nie udało się osiągnąć życiowego sukcesu, .Jest tylko wójtem, który przynosi wstyd mieszkańcom gminy. Pan Senator jest porządnym człowiekiem i wszystko, co do tej pory osiągnął, to zdobył ciężką pracą. Jego rodzina, która przez lata budowała potencjał firmy nie miesza się do polityki. Jak jest z rodziną Wójta? Lepiej nie wspominać!

user
Moremzawojtem 77.115.115.90 02.08.2019

Co pan senator robi dla swojego rodzinnego regionu ?? Nic !! Potrafi tylko dolki kopać z warszawki . Pan wójt pokazał że gmina potrafi coś osiągnąć ,generować zyski rozwijać kulturę jak i infrastrukturę . Golba jak siedzi w Warszawie niech siedzi i nosa tu nie wkłada 

user
willy 31.128.20.54 03.08.2019

A ja się dziwie, że Mańka jeszcze nie wsadzili. To jest właśnie nasz kraj, Wystarczy, że weźmiesz sobie dobrą papugę i możesz śmiać się prawu w twarz.  Maniek mimo, że jako gospodarz się sprawdza (widać to np. w Radawie), ale jako człowieka nie szanuje go ani za grosz, bo jest kawał ....

user
gość 31.128.16.45 13:11:39 03-08-2019

Willy, to że się sprawdza akurat w Radawie to nie przypadek...co do drugiej części wypowiedzi to trudno mówić o człowieczeństwie.

nr 8/2020
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium