Życie Podkarpackie nr 28/2020 Życie Podkarpackie nr 28/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 198/2020, Czwartek 16 lipca 2020 r., Marii i Benedykta
Opublikowano
Przemyśl
Szpital nie płaci za leki i część wynagrodzeń. „To sytuacja przejściowa”
Przemyski szpital przestał regulować faktury za dostarczane leki oraz wypłacać lekarzom część wynagrodzeń za kontrakty. Dyrekcja zapewnia, że to sytuacja przejściowa. Dotarliśmy do treści pisma, które dyrektor przekazał w tej sprawie pracownikom.
Szpital nie płaci za leki i część wynagrodzeń. „To sytuacja przejściowa”
fot. Paweł Bugira

Rok temu Wojewódzki Szpital im. św. O. Pio w Przemyślu mógł się poszczycić najlepszym wynikiem ekonomicznym wśród szpitali wojewódzkich na Podkarpaciu. Nie tylko był na plusie, ale zysk wyniósł 4 mln zł. Obecnie ma jednak 9 mln zł straty.

Te zaległości wpłynęły na to, że szpital wstrzymał (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
21 Komentarz
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Nbvh 188.146.230.120 01.08.2019

Bardzo biedny szpital niech teraz strajkuja piekne pielegniarki i lekarze 

user
kul 188.146.55.69 19:56:01 02-08-2019

A Ty chciałbyś/chciałabyś pracować za darmo?

user
8765 162.247.74.217 08:45:56 08-08-2019
Za darmo ,? Niech się zdecydują gdzie chcą pracować .
W NIemczech mogą pracować tylko w jednym miejscu a zarabiaję 10 razy mniej niż w Polsce .Żeby jeszcze pacjenta traktowali jak człowieka .
user
kul 188.146.56.235 19:02:56 10-08-2019

A skąd masz tą wiedzę? Rozśmieszyłeś mnie serdecznie!!!

user
brat PIT 185.38.225.7 01.08.2019

Samolot+ inaczej Gulfstream + dla partyjnych bonzów z pewnością zrekompensuje "niedobory" w służbie zdrowia.

user
. 80.50.125.86 09:39:04 08-08-2019
Rezczywiście, tusk i borusewicz doprowadzili na skraj bankructwa szpitale swoimi lotami w celu wyprowadzenia pieska na spacer. Teraz trzeba lat żeby uzdrowić sytuacje szpitali.
user
hasler 157.25.108.96 01.08.2019
Witamy efekty PISoBOLSZEWICKIEGO wstawania z kolan he he.Pozdrowienia od beneficjentów programu samolot +
user
Jan 31.183.188.244 02.08.2019

Więcej strajkujcie. Na co czekają  te dwadzieścia i kilka  związków, ogłoście strajk ,przecież za mało zarabiacie. dotyczy też  dyrektora i jego doradców.

user
Jan 31.183.188.244 09:29:38 02-08-2019

Zapomniałem dodać;  należy zatrudnić  dodatkowo co najmniej  trzech kapelanów   z godną pensją, nie mniejsza niż  6 tys. bo poniżej jak mawiała p.Bieńkowska to tylko debile i złodzieje mogą pracować. 

user
Wkurzony 80.50.125.86 02.08.2019

Może sławny aeronauta - ogrodnik się dorzuci na pensje!...

user
. 80.50.125.86 02.08.2019

Niestety, ale każdy szpital będzie wykańczany jeżeli zamiast fachowców od zarządzania będziemy brać szwagrów, znajomych i tym podobnych cyrkowców  - dotyczy to WSZYSTKICH szpitali, bo jak widać, tam gdzie są managerowie z prawdziwego zdarzenia z wiedzą, doświadczeniem i kompetencjami tam szpitale normalnie funkcjonują.

user
Ja 188.146.233.62 02.08.2019

Takie pytanie :czy reforma wielka i najlepsza z przed trzech lat 

pn.,, sieć szpitali,, to:

A. Wielka ściema

B zrobienie idioty z suwrrena

C  obie powyższe odpowiedzi prawdziwe

user
Andzia 31.128.22.66 02.08.2019

Tragedia co się dzieje. Ostatnio mój tata był w tym szpitalu na oddziale gastroenterologii. Pomimo tego ma także zakażenie gałek ocznych i musi brać lekki,.Poszłam do pani doktor i mówię że tacie juz się prawie skończyły lekki a on musi je brać na co pani doktor odpowiedziała "bardzo mi przykro ze wystąpiła taka sytuacja ale nasz szpital powinien zapewnić pani tacie te lekki lecz nie mamy teraz funduszy na to" ..... 

Hmmm. To zdrowie ludzkie nie jest najważniejsze ?

Wspomnę również ze jeśli pacjent leży w szpitalu to żaden lekarz nie może wypisać recepty ponieważ szpital ma zapewnić te leki

user
. 80.50.125.86 09:36:58 08-08-2019

Co ty bredzisz ? Choćby lekarz rodzinny może przepisać leki, co więcej, mówisz lekarzowi rodzinnemu, że ojciec jest w szpitalu i bez problemu dostajesz receptę. No ale widać jesteś z tych co na tatusiu chcą zarobić i cyk do szpitala niech się inni nim martwią i płacą za jego leki, grunt, że ty zaoszczędzisz.

user
lll 188.146.56.235 19:05:14 10-08-2019
Jeżeli chory jest w szpitalu to szpital musi mu zapewnić leki, lekarzowi rodzinnemu nie wolno wtedy wypisać recepty
user
ross 31.183.162.231 07.08.2019

A ja bylem pare dni temu w Szpitalu na Odziale Onkologicznym i slowa zlego powiedziec nie moge.Wiec prosze nie wkladajcie wszystkich do jednego worka.Z calego serca dziekuje.

user
hgfds 162.247.74.217 08.08.2019

Szanowna redakcjo parkując swoje auto 2 metry od przejścia dla pieszych łamiecie prawo a pouczacie innych .

user
9876 162.247.74.217 08.08.2019
ArogancjaIgnorancjaChamstwoOlewnictwoTumiwisizmtyle co mogę powiedzieć o pracy białego personelu tego przybytku
user
? 188.146.164.119 11.08.2019

Czyli wniosek, że nie dostają wypłat bo są aroganccy? 

Tak mam rozumieć twój wpis? 

A może nie ma problemu bo dach wcale nie przecieka zwłaszcza że 

ostatnio prawie wcale nie padało. 

user
brat PIT 185.38.225.7 11.08.2019

do.... 9876... zwróć się z pytaniami do towarzyszy partyjnych zarządzających szpitalem, lub towarzysza marszałka. Ewentualnie do towarzyszki "rzuconej" na odcinek administracji rządowej z "incydentem pracy" w służbie zdrowia