Życie Podkarpackie nr 21/2018 Życie Podkarpackie nr 21/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 148/2018, Poniedziałek 28 maja 2018 r., Augustyna i Jaromira
Opublikowano
Region, Przemyśl, Jarosław, Przeworsk, Lubaczów
Uwaga na fałszywą korespondencję z ZUS!
Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega przed fałszywymi e-mailami i telefonami, wysyłanymi i wykonywanymi w jego imieniu przez oszustów.
fot. ze zbiorów własnych
Oszuści próbują często nakłonić emerytów do spotkania z rzekomym przedstawicielem ZUS i skorzystania z płatnej porady w zakresie przeliczenia emerytury w oparciu o nowe przepisy.

W oficjalnym komunikacie przestrzega przed kontaktami z pseudopracownikami ZUS, którzy dzwonią lub wysyłają zawirusowaną, groźną dla komputera korespondencję z informacją o możliwości przeliczenia emerytury w oparciu o nowe przepisy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych. Wspomniane zmiany w przepisach podają zresztą jako powód swojego kontaktu. Oszuści próbują często w ten sposób nakłonić emerytów (często osoby starsze) do spotkania z rzekomym przedstawicielem ZUS i skorzystania z płatnej porady w tym zakresie.

– W związku z docierającymi do nas sygnałami o takich przypadkach Zakład Ubezpieczeń Społecznych informuje, iż nasi pracownicy nie przesyłają klientom korespondencji e-mailowej z informacją o możliwości skorzystania z przeliczenia świadczenia ani nie kontaktują się w tej sprawie telefonicznie – wyjaśnia rzecznik prasowy rzeszowskiego oddziału ZUS Małgorzata Łyszczarz-Bukała. – Dlatego uczulamy i prosimy o ostrożność. Jeżeli ktokolwiek ma wątpliwość co do wiarygodności kontaktujących się osób, prosimy o kontakt z Centrum Obsługi Telefonicznej ZUS pod numerem telefonu: 22 560 16 00 – dodaje.

 

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 21/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium